Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mati1981 napisał:

Skolnity wieczorową porą. Warunki dobre i bardzo dobre.
Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Jak długo trasa się utrzymuje w stanie bardzo dobrym po wieczornym ratrakowaniu? Gdzie najlepiej zaparkować? Nie byłem na tej stacji jeszcze a planuję odwiedzić w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trasa się utrzymuje w stanie bardzo dobrym po wieczornym ratrakowaniu? Gdzie najlepiej zaparkować? Nie byłem na tej stacji jeszcze a planuję odwiedzić w tym tygodniu.

Naprawdę jest dobrze, miejscami na czerwonej trochę grudek i lodu ale równo do samego końca. Niebieska też ok choć troszkę szybciej się degraduje bo tu nieco więcej narciarzy. Generalnie teraz warunki są super, masz dwie trasy i do tego co najbardziej lubię na Skolnitym to frekwencja jest jaka jest[emoji3] Do jazdy np. Z dzieckiem jest bezpiecznie.

Ja zaparkowałem pod wycigiem więc nie korzystałem z busa ale można zaparkować na dole po przejeździe przez tory.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniwiec - wtorek – 21.02.2018

Dojazd – Bielsko - Biała – Poniwiec – ok. 25 min 

Jazda - 13:45 - 16:10 (jazda dłużej niż do 16 - mieli ratrakować, jak odjeżdżałem wyciąg jeszcze chodził)

Parking - kilka samochodów

Kolejki - do kasy – brak , do wyciągu – brak 

Warunki

Twardo, po ponad 5 godzinach otwarcia stoku można było się spodziewać gorszych warunków, ale było pewnie jak rano tyle, że "grzebień" ze sztruksu został ściągnięty i powstały niewielkie kaszowate odsypy. Jedyny lód jaki się pokazał to na "łączeniu" 3/4 trasy, która była na początku otwarta z tym co dośnieżyli i jest aktualnie do jeżdżenia. 

Mimo tego, że lodu mało narty dobrze naostrzone się przydadzą :) Choć dla początkujących ten twardy warunek był problemem.

Warunki śniegowe – bardzo dobre. 

Minerały – na samej górze, niewielkie kamyczki, nie szkodliwe dla ślizgów

Przetarcia – brak

Opad – brak 

Frekwencja – przez kilka lat zastanawiam się dlaczego prawie nikt tam nie jeździ

Moje podsumowanie :

Ogólnie warunki bardzo dobre, jazda bez kolejek, stok pusty - może w sumie 25 - 30 osób jeździło ☹ Można było się dobrze rozpędzić i poszaleć - stok przez większość zjazdów przed sobą pusty.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Skolnity - wtorek – 21.02.2018

Dojazd – Poniwiec – Skolnity – ok. 15 min 

Jazda - 17:00 - 21:00 

Parking - na górze przy wyciągu - przez cały czas można było dojechać - były wolne miejsca

Kolejki - do kasy – brak , do wyciągu – brak 

Warunki

Bardzo dobre - zaraz po ratrakowaniu i przez prawie większość wieczoru.

Niebieska - troszeczkę lodu środkiem pod koniec jazdy się pokazało, ale w niczym to nie przeszkadzało, na dole po skręcie w prawo - tym "ostrym" - robiły się niewielkie odsypy, ale do przejechania

Czerwona - bomba, choć ratrakowy trochę grudek lodowych zostawił na dwóch odcinkach stoku i parę podłużnych uskoków to nawet przed 21 można było jeszcze znaleźć sztruks po bokach stoku, na ostatniej ściance trochę lodu, ale wszystko przy dobrze naostrzonych nartach do przejechania 

Warunki śniegowe – bardzo dobre. 

Minerały – brak

Przetarcia – brak

Opad – brak - pod koniec włączyli armatki na noc 

Frekwencja – jak zwykle - trochę ludzi, którzy może na niebieskiej robili mały tłoczek, ale wszystko do ominięcia, do wyciągu brak kolejek

Moje podsumowanie :

Ogólnie warunki supeeer ...., jazda bez kolejek, oświetlenie bez problemu - choć na czerwonej w niektórych miejscach traciło się kontrolę nad tym co ma się pod nartami, jedynie piwo – w plastiku ☹ Chyba najlepszy ośrodek na wieczorną jazdę w Wiśle (nie wiem jak Soszów - tam dawno nie byłem) - dwie urozmaicone trasy, trochę pokręcone, no i mało ludzi ...

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekordowa Czantoria - wczoraj.

Mało narciarzy przez cały dzień, jazda na bieżąco. Warunki od rana świetne, równo i twardo po zmrożonym do 13, potem niewielkie odsypy i mini muldy nie utrudniające jazdy. Pod koniec dnia wyślizgany do betonu środek trasy pozwalał szybko bez wysiłku dostać się na sam dół stoku :)

 

20180220_115817.thumb.jpg.968b4c0851fc759634de2d2c82db3296.jpg

20180220_131438.thumb.jpg.18695a855ffa5f1e3550ac7cad3e0c87.jpg

20180220_095335.thumb.jpg.2c40a8db388096014fa75ab4d8a1b2af.jpg20180220_095314.thumb.jpg.90e4d02b3bc1bba708a9ad4c6d89317c.jpg

20180220_143142.thumb.jpg.af86cace20abb9f72041ab38b0d9acc2.jpg

20180220_095325.thumb.jpg.af712cc85a624a0d81c6a42ef223ae37.jpg

20180220_115129.thumb.jpg.75b1c2ac32ba953bbb27f100d387072c.jpg

20180220_115437.thumb.jpg.f5bcc5f93f843b2d586025d933e99d6a.jpg

20180220_100102.thumb.jpg.d6718c5d35b037eff25f2cfb1cff7b27.jpg

20180220_100107.thumb.jpg.047df082fdb79762707defe6e25d052a.jpg

 

Pobity własny rekord z zeszłego roku - zaliczone 34 zjazdy.

5a8d74ed2f3f1_Zrzutekranu-2.thumb.jpg.4b797e53db1ebcfcf7cb52189301d39f.jpg

  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranny Kamieńsk dziś:

Otwarta jedynie trasa po prawej stronie krzesła i ośla łączka po lewej. Warunki OK - śnieg zmrożony i szybki, na minus jedynie czołowy wiatr, który skutecznie zabiera sporo prędkości na stokach o niewielkim nachyleniu.

k1.thumb.jpg.5df8295b535869c39de01641b0bc7377.jpg

k2.thumb.jpg.06935ff6bd2e8a5aed7b938c5ba62df3.jpg

k4.thumb.jpg.fba05f5e7892180a55dbb033966689a8.jpg


Trasa po lewej stronie krzesła była dziś szykowana do naśnieżania (podłączane armaty) więc może jeszcze w tym roku ruszy.

k3.thumb.jpg.08c38f8365fdae4091d1ac0b5760bc65.jpg

Narciarzy niewielu, zero kolejek do kolejki.

Szybkie 16 zjazdów w 2,5 godziny (i mniej szybkie 16 wjazdów krzesłem ;)) i czas wracać do pracy. 

Pozdrawiam narciarską brać!

 

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Akartman napisał:

Pobity własny rekord z zeszłego roku - zaliczone 34 zjazdy.

,,Siodłech na rzyć'' Szacun. Wczoraj na Skolnitym 17 zjazdów w trzy godziny. Muszę mieć czas na,, herbatkę z prądem'', zjedzenie ,,śniadania'' i fotki. Nie piszę relacji z powodu lenistwa oraz mnóstwa relacji pisanych z tych samych miejsc przez zdolnych i młodszych Forumowiczów :@Akartman, @bolec, @keisyzrk, Prezes @marcinn i inni. Pozdrawiam Wszystkich a Pauli ,życiowej partnerce  @marboru życzę  szybkiego powrotu do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku na Mosornym G.

Edytowane przez janek57
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna Zagroń.

Szacunek za samokrytycyzm, przy dolnej kanapie wita nas tablica odnośnie warunków na trasach.

Zagro_s_do_krytyczni_wobec_siebie.jpg

Warunki na trasie bardzo dobre, jestem o 16:00 - stok w lepszym stanie niż w SMR dziś o 8:30.

Zagro_z_g_ry.jpg

Trasa_Zagro.jpg

Obok czynnej trasy warunki też są dla mnie dostateczne do jazdy

Zagra_ca_y_w_niegu.jpg

Zdarzają się przecierki, ale to trasa zamknięta.

Istebna_Zagro.jpg

To tyle, a jednak da się dobrze przygotować stok na cały dzień.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, moruniek napisał:

Istebna Zagroń.

Szacunek za samokrytycyzm, przy dolnej kanapie wita nas tablica odnośnie warunków na trasach.

Zagro_s_do_krytyczni_wobec_siebie.jpg

Warunki na trasie bardzo dobre, jestem o 16:00 - stok w lepszym stanie niż w SMR dziś o 8:30.

Zagro_z_g_ry.jpg

Trasa_Zagro.jpg

Obok czynnej trasy warunki też są dla mnie dostateczne do jazdy

Zagra_ca_y_w_niegu.jpg

Zdarzają się przecierki, ale to trasa zamknięta.

Istebna_Zagro.jpg

To tyle, a jednak da się dobrze przygotować stok na cały dzień.

Porównaj ilość narciarzy a potem pisz..... Ludzie macie mózg? Odechciewa się tu wchodzić ja się czyta takie bzdury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_kapica napisał:

Porównaj ilość narciarzy a potem pisz..... Ludzie macie mózg? Odechciewa się tu wchodzić ja się czyta takie bzdury. 

Nie chcesz nie czytaj moich relacji, naprawdę nikt Ci nie karze, dziś w SMR było wręcz pusto. Czasem warto ruszyć mózgiem, ja już trochę kilometrów w życiu przejechałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś COS i SMR, od 8 do 10:30 na COS. Warunki fajne, miejscami trzeba uważać na lód, ale wszystko do ominięcia. Kolejek praktycznie brak, 2-3 razy staliśmy 2-3 minuty. Potem przejazd do SMR. Tam warunki troszkę gorsze, ale wszystko do przeżycia. 7 do końca ok, golgota niestety po 12 już zdegradowana, ale po odsypach elegancko do przejechania. Pojeździliśmy do 14 wyjazd jak najbardziej ok. Kolejki w SMR ( w okolicach godziny 12 to: 5-7 minut na golgotę 12-15 minut na skrzyczeńską, 2-3 minuty do orczyka na Małe Skrzyczne. 

Jutro przerwa w piątek chyba Czantoria.

GOPR1714.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów – Kolej BABA – środa – 21.02.2017

Dojazd – Żywiec – Korbielów – ok. 40 min (po 16 więc jazda w sznureczku od samego Żywca)

Jazda - 17:00 - 20:00

Parking – zmieściliśmy się na ostatnim miejscu przy BABIE, ale większość osób się już pakowała, więc za chwilę było luźno

Kolejki - do kasy – brak, do wyciągu – brak

Warunki

Tylko trasa główna – nie jeździłem na tym lewym przesmyku, gdyż tam było za dużo przetarć zarówno w lesie jak i na stromszym zjeździe do głównej trasy.

4/5 trasy bardzo fajne, na górze trochę kamieni – przy samym wyjeździe z wąskiego przesmyka od wyciągu, niektóre na trwałe związane z gruntem, więc jak je odsyp przykrył można się było nieźle zdziwić, w dwóch miejscach płaty grudek lodowych – dość dużych – chyba śnieżyli w nocy i ratrakowy sobie z tym nie poradził, ze dwa – trzy przetarcia po lewej stronie na tym nieco stromszym odcinku, ale można było je prawą stroną ominąć

Ogólnie nie było tak twardo jak na większości stoków, luźny śnieg na górze, nie kaszowaty i nie odsypy, powodował, że jazda była bardzo fajna, na wszystkich nierównościach narty wchodziły w ten śnieżek i nogi fanie się poddawały, jedyny wyjeżdżony odcinek – nawet nie lód przed samym hamowaniem do wyciągu, ale zarówno prawą jak i lewą stroną dało się ominąć.

Trasa pomiędzy laskiem o Kamienna – Solisko – tam był ideał, zero ludzi – chyba tam w dwójkę tylko jeździliśmy, zero minerałów, zero lodu – fajny śnieg na twardszym, ale nie twardym podłożu, trochę słabiej oświetlony, ale jazda przednia

Udało nam się także przejechać kawałkiem trasy Kamienna – Solisko, ale tam warunki inne – twardo, wyślizgane, miejscami lodowo – po całym dniu bez ratrakowania trudno się dziwić

Warunki śniegowe – w większości trasy głównej bardzo dobre, oprócz opisanych powyżej kamieni na górze i kilku przetarć na „ściance”. Ogólnie chyba warunki nikomu nie sprawiały problemów, nawet początkującym.

Po prawej stronie ustawiony gigant, ale nie zajmował zbyt wiele miejsca, żeby przeszkadzał w jeździe

I ostrzeżenie – jakby ktoś chciał sobie pojeździć poza trasą – nie bardzo jest gdzie, ale dla chcącego nic trudnego – to musi uważać na dobrze zabezpieczone i oznaczone zawory wodne do armatek – na zdjęcia – tak naprawdę tracąc panowanie nad nartami na trasie można było o nie zawadzić … dwa takie były … zabezpieczenie trasy na pierwszym miejscu

Minerały – trasa główna – kilka kamieni na górze

Przetarcia – 2 – 3 miejsca do ominięcia

Opad – delikatny opad śniegu

Frekwencja – jazda na okrągło, zero tłoku na stoku

 

Moje podsumowanie :

Bardzo fajna jazda, 3 godziny na okrągło beż żadnej przerwy, pierwsze zjazdy trzeba było obrać swoją linię – w miejscach przetarć i lodowych płatów, ale cała góra i sam dół - superowy - fakt stok nie jest zbyt wymagający, ale 3 godzinki fajnej zabawy :) 

Wyciąg oczywiście bez zmian ...

A … trzeba się spieszyć do kasy, żeby oddać karnet. A nawet nie do kasy tylko do właścicielki, która czeka w samochodzie z ostatnią 10, żeby zwrócić kaucję – wyjeżdżałem o 19:58, góra szybki zjazd do kasy – kasa zamknięta 😊 ktoś powiedział, że w samochodzie siedzi kobitka, która zwraca kaucję – podchodzę, a Pani – ma Pan szczęście mam ostatnie 10 zł – śmieszne …

 

 

28312788_1697831820273698_1188620537_o.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, moruniek napisał:

Istebna Zagroń.

Szacunek za samokrytycyzm, przy dolnej kanapie wita nas tablica odnośnie warunków na trasach.

Warunki na trasie bardzo dobre, jestem o 16:00 - stok w lepszym stanie niż w SMR dziś o 8:30.

Obok czynnej trasy warunki też są dla mnie dostateczne do jazdy

Zdarzają się przecierki, ale to trasa zamknięta.

To tyle, a jednak da się dobrze przygotować stok na cały dzień.

W Istebnej na Złotym Groniu i Zagroniu zawsze potrafili przygotować dobrze trasę. Pewnie, że pomaga im relatywnie łagodne nachylenie - jednak liczba narciarzy szczególnie na Złotym potrafi być też spora.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy miałem okazję posmakować wieczornego SMRu.

Na początku sznur aut z Bielska w kierunku Szczyrku , który nie wróżył nic dobrego . Na parkingu pod gondolą pojawiłem się punkt 18.00 . Parking cały zapchany ale jeszcze parę miejsc było. Na początku nie bylo kolejki do gondoli bo większość ludzi stała do kas. Po około godzinie czyli w „szczycie „ czekanie na około 5-7 min . Na trasach ludzi umiarkowanie tz czasami pusto a czasami fala narciarzy . Co do warunków to dla mnie średnio:

trasa 3 - Przewiany  ,twardy śnieg z odsypami ,na dole trochę walających się kamyków. Ostatnia ścianka na szczęście cała w śniegu z małymi lodowymi płatami i drobnymi muldami 

trasa 1 - W środkowej części dużo pól lodowych a w dolnej części niestety pojawiały się kamienie wielkości dłoni :(

Do tego wszystkiego dochodził uciążliwy zimny wiatr odczuwalny głównie w dolnych  partiach, który skutecznie zniechęcał do jazdy. 

Poniżej parę fotek z dzisiejszego wieczora 

Pozdrawiam :)

 

F0F4C788-04CE-4E08-9D19-C2FDD89DD281.jpeg

78DE9625-6459-406A-8A23-2CF198794C8B.jpeg

1724331B-376C-4B6E-9735-2A94EFE744A7.jpeg

313C16C4-0A9B-486F-8F60-FE1B5B117DF8.jpeg

775F9449-6DD6-4C95-B7E6-45475BC337C1.jpeg

2AD21063-A178-4110-A3E1-CAC757FF2B0E.jpeg

DD2B24DD-11AE-4039-A9CA-63524D5B602B.jpeg

C84F2137-12F1-4FBD-AE45-E981AB826043.jpeg

05935277-D646-4E86-AFBA-F8800C48F2C9.jpeg

  • Like 10
  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czantorii to samo co we wtorek tylko zmienna widoczność w górnym odcinku trasy. Rano równo i nie za twardo  - w nocy ratrakowali fragmenty gdzie dośnieżali. Jazda non stop. Pojedyncze minerały znikąd z czasem znikały w śniegu. Po 13 kilka wyślizganych lodowych łat przed górną ścianką. Temperatura u góry -6. 

Spotkałem ponownie starszego narciarza z Wrocławia, był w sanatorium, po zabiegach nartował na Czantorii i w Szczyrku w sumie 8 razy. Miał 3 pary nart w tym 2 Headów białe starsze i nowe zielone. Sam lubi jeździć do Czech na narty i w Alpy. Czantorią był zachwycony, wstrząśnięty korkami ze Szczyrku do Wisły i Ustronia w wekeend. Przegadaliśmy w sumie kilkanaście wjazdów - oczywiście tylko o nartach. 😀😀😀

20180223_101013.jpg

20180223_113128.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Kamieńsk

Wieczorna jazda od 18.30 do zamknięcia. Stok twardy , na "stromych" odcinkach lodowe pola, wypłaszczenia  w dobrym stanie mimo późnej pory, kolejek brak, trasa po lewej od krzesła naśnieżana. Ogólnie  przyjemna wieczorna jazda.

 

WP_20180223_19_38_15_Pro.jpg

WP_20180223_18_28_31_Pro.jpg

WP_20180223_19_32_53_Pro.jpg

Edytowane przez pokmir
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...