Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SMR żale, uwagi, frustracje


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Stary bywalec napisał:

 Rozumiem że dużo osób na Solisku  . , ale dlaczego nie przygotowali Bienkulę i Czyrną , dlaczego nie uruchomili istniejących orczyków. Bo co ? Bo karnet jest na wszystko a otwarta tylko część gdzie jest raczej do kitu. Bo otwierając wszystko musieliby uruchomić armatki, obsługę , ratraki , orczyki - a to kosztuje. Więc dając 50% tego za co klient płaci 100% oszczędzają. Inaczej , a raczej dosłownie oszukują klientów okradając ich . Inaczej tego nazwać nie można. Uczciwość nakazywałaby obniżenie skipassów o połowę . Bo połowę z oferty klient dostaje .

Tak bywa (choć oczywiście nie powinno), ale nie tylko w ośrodkach SMR. Przejrzałem sobie z ciekawości warunki na stokach wiślańskich i wygląda to tak:

Nowa Osada - czynna trasa główna (przy kolei), nieczynna trasa w lesie (działa ok. 50%)

Cieńków - czynne trasy główne (nr 1 i 2), nieczynna widokowa 5-tka (działa ok. 70%)

Stożek - czynna trasa czerwona i narotstrada, nieczynna czarna (działa ok. 70%)

Soszów - czynne trasy nr 1, 2 i "łącznik" nr 5, nieczynne trasy 3 i 4 (działa ok. 65%)

Skolnity - działają obydwie trasy (100%)

Stok - działają obydwie trasy (100%), tzn trasa + krótki objazd

Czantoria - działa trasa nr 1, nieczynna trasa nr 2 (działa ok. 50%)

Na tym tle, w SMR działa 7 z 9 głównych tras (poza "5" i "9"), czyli ok. 80%.

A biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, to zwracam uwagę, że na stokach wiślańskich jeździmy cały dzień zwykle jednym, nudnym stokiem wzdłuż wyciągu, korzystając z powolnego krzesełka w podobnej cenie (a nawet wyższej, porównując do ceny online)

Edytowane przez koliber
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stary bywalec napisał:

Dla mnie TMR , ich zapowiedzi co zrobią , było jak balsam dla duszy. Rzeczywistość zaskrzeczała . Nie wiem dlaczego mając teraz warunki do naśnieżania nie wykorzystują tego na maksa. Duża ilość narciarzy , przy prawidłowym , skutecznym naśnieżeniu nie powinna tak demolować trasy , aż do kamoli. To brak umiejętności i brak w ogóle większej desperacji TMR by stoki były w przyzwoitym stanie . Być może to niedbalstwo, być może brak umiejętności a może ( w co nie chce wierzyć) takie założenie biznesowe . Bo niby dlaczego w innych ośrodkach beskidzkich stoki są zrobione na przyzwoitym poziomie a w Szczyrkowskim się nie dało . Rozumiem że dużo osób na Solisku  . , ale dlaczego nie przygotowali Bienkulę i Czyrną , dlaczego nie uruchomili istniejących orczyków. Bo co ? Bo karnet jest na wszystko a otwarta tylko część gdzie jest raczej do kitu. Bo otwierając wszystko musieliby uruchomić armatki, obsługę , ratraki , orczyki - a to kosztuje. Więc dając 50% tego za co klient płaci 100% oszczędzają. Inaczej , a raczej dosłownie oszukują klientów okradając ich . Inaczej tego nazwać nie można. Uczciwość nakazywałaby obniżenie skipassów o połowę . Bo połowę z oferty klient dostaje .

Byłem w tym sezonie w Szczyrku 4 razy : 2 na BSA i 2 w Szczyrkowskim . I wygrywało w jakości przygotowania trasy i wyjeżdżenia się BSA , pomimo długości tras.  Aż 10 razy byłem na Słowacji , w tym 3 razy na Chopoku  , potem Wielka Racza, Rohacze , Oravica. I znowu najgorsze warunki , brak otwartych tras, pozamykane wyciągi gdzie były ??? Brawo - Pan z 2 rzędu wygrywa: oczywiście na Chopoku . Stąd taka moja myśl napisana powyżej: to sposób biznesowy - skasować za 100% a dać 50% tego co w ofercie.

Jedyne słuszne rozwiązanie - nie jechać tam gdzie oszukują, tylko wtedy można liczyć na poprawę, puki co Barany  jadą i narzekają, TMR to firma która ma przede wszystkim

 generować zyski a nie dogadzać narciarzom.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie działa efekt nowości i skutecznej propagandy.
Zakładam że 90% ludzi która odwiedziła Szczyrk w tym sezonie nie da się na to nabrać w kolejnym zwłaszcza że na 100% ceny pójdą w górę.
Czytając komentarze na fb -> ludzie po prostu wyjeżdżają niezadowoleni.
SMR nie działa w próżni - takie opinie bardzo szybko się rozprzeszczeniają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotrek napisał:

Jedyne słuszne rozwiązanie - nie jechać tam gdzie oszukują, tylko wtedy można liczyć na poprawę, puki co Barany  jadą i narzekają, TMR to firma która ma przede wszystkim

 generować zyski a nie dogadzać narciarzom.

Cześć

A jakie puki... do jakich drzwi?

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, shuger napisał:

W tym sezonie działa efekt nowości i skutecznej propagandy.
Zakładam że 90% ludzi która odwiedziła Szczyrk w tym sezonie nie da się na to nabrać w kolejnym zwłaszcza że na 100% ceny pójdą w górę.
Czytając komentarze na fb -> ludzie po prostu wyjeżdżają niezadowoleni.
SMR nie działa w próżni - takie opinie bardzo szybko się rozprzeszczeniają.

No nam taką nadzieję, bedę wreszcie sam:D to w wersji shugera.

W mojej wersji bedzie 40% ludzi więcej na moje nieszczęście.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemo_narciarz napisał:

No nam taką nadzieję, bedę wreszcie sam:D to w wersji shugera.

W mojej wersji bedzie 40% ludzi więcej na moje nieszczęście.

Ja też mam taką nadzieję bo to by oznaczało że będę to miejsce odwiedzał, a że jestem optymistą to 3mam kciuki.

Jeśli Twoja wersja się sprawdzi to dla mnie to miejsce po prostu zniknie z mapy narciarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hupon napisał:

Błagam ! Ten wyraz pochodzi od przestrzeni, a nie od "szczania" :D.

HAHA :D Racja! Chyba muszę częściej tego słowa używać :D

Chociaż nie wiem czy ta 2 opcja bardziej nie pasuje do tego co się w Szczyrku dzieje.
Bo czego jak czego ale akurat "przestrzeni" to tam już nie ma. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Panowie i Ja i Hupon zwracamy Wam uwagę nie dla śmiechu. Zadbajcie by traktować Was i Wasze posty z szacunkiem.

Pozdro

Daj spokój z tym poważnym tonem, to dobrze że zwracamy sobie nawzajem uwagę na pisownię ale bez przegięcia. ;) 
Gdybym się miał przyczepić, to Twój powyższy post też pozostawia wiele do życzenia - a w tej sytuacji powinien być nienaganny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Daj spokój z tym poważnym tonem, to dobrze że zwracamy sobie nawzajem uwagę na pisownię ale bez przegięcia. ;) 
Gdybym się miał przyczepić, to Twój powyższy post też pozostawia wiele do życzenia - a w tej sytuacji powinien być nienaganny :P

To znaczy co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 19:45, Piotrek napisał:

W głowę powinni się puknąć:confused: Ci co jadą na plac budowy/kamieniołom a potem dziwią się, że są kamieniexD.

Tylko że najwięcej kamieni jest od początku zimy na 10-tce, gdzie (z tego co wiem) nie było prowadzonych żadnych prac terenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Tylko że najwięcej kamieni jest od początku zimy na 10-tce, gdzie (z tego co wiem) nie było prowadzonych żadnych prac terenowych.

Najwięcej kamieni jest na 10, czyli trasie stworzonej od nowa. Mnie to nie dziwi i spodziewałem się, że tak będzie. Zobacz posty na stronach 108-110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zbylo napisał:

Może nie mają ludzi do obsługi?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Przy takie inwestycji z takim rozmachem żeby nie było porządnej kasy dla ludzi z obsługi to wstyd. Przecież obsługa to między  innymi ich wizerunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koliber napisał:

Tylko że najwięcej kamieni jest od początku zimy na 10-tce, gdzie (z tego co wiem) nie było prowadzonych żadnych prac terenowych.

W Szczyrku nawet kiedy było marnie ze śniegiem nie było szczególnego problemu z kamieniami, skoro teraz są to niby skąd? chyba deszcz meteorytówxD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotrek napisał:

W Szczyrku nawet kiedy było marnie ze śniegiem nie było szczególnego problemu z kamieniami, skoro teraz są to niby skąd? chyba deszcz meteorytówxD

 

 

Cześć

Kamienie w Szczyrku zdarzały się zawsze a obecny problem jest oczywisty i nie ma to nic wspólnego z materia pozaziemską.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, koliber napisał:

Dobudowany został tylko trawers do Soliska, tam akurat na kamienie nie trafiłem (przynajmniej w okresie sylwestrowym), nie wiem jak teraz.

W ferie najwięcej kamieni było na nowej części 10. Na "starych" Julianach zdecydowanie mniej, tam największym problemem było szybkie zladzanie się stromego odcinka. Zdarzali się narciarze, którzy odpinali narty i schodzili.

 

17 godzin temu, Zbylo napisał:

Może nie mają ludzi do obsługi?

Nie można tego wykluczyć. Druga możliwość to oszczędzanie. Juliany na pewno mogły być uruchomione w 2 tygodniu ferii śląskich. Czyrna raczej miała za mało śniegu w śladzie orczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fredek321 napisał:

W ferie najwięcej kamieni było na nowej części 10. Na "starych" Julianach zdecydowanie mniej, tam największym problemem było szybkie zladzanie się stromego odcinka. Zdarzali się narciarze, którzy odpinali narty i schodzili.

Cześć

Na Julianach powstał jakiś stromy odcinek??? Gdzie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Na Julianach powstał jakiś stromy odcinek??? Gdzie?

Na forum padła nawet nazwa "ścianka" :). Chodzi o pierwszy kawałek o większym nachyleniu, ten który jest nieco zawężony przez drzewa. Trudno w to uwierzyć, ale naprawdę niektórzy tam schodzili z nartami na plecach.

Edytowane przez fredek321
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...