Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SMR żale, uwagi, frustracje


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Po drugie po co ci skipass na taki h... osrodek 

Dyslektyk🤔

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Ciekawe jak to jest ze wlasciciele sezonowek siedzą cicho zadowoleni,

Na jakiej podstawie tak twierdzisz🤔kilku kolesi z forum tak ci podpowiedziało😲

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Możemy zrobić jakąś zrzute na karnet dla kolegi, 

Jedyną zrzute jaką można zrobić to na dobrego lekarza dla ciebie😎chociaż wątpię że ktokolwiek lub cokolwiek jest w stanie Ci pomóc🤕 dobranoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Dyslektyk🤔

Na jakiej podstawie tak twierdzisz🤔kilku kolesi z forum tak ci podpowiedziało😲

Jedyną zrzute jaką można zrobić to na dobrego lekarza dla ciebie😎chociaż wątpię że ktokolwiek lub cokolwiek jest w stanie Ci pomóc🤕 dobranoc 

Uważaj w Solden - tam śnieg jest, ale na stoku. Będzie brak klawiatury, żebyś sobie krzywdy nie zrobił jak juz zapniesz narty. Jazda na Stoku, a ta przed klawiaturą różni się istotnie ;)

 

No i paluszków nie połam, bo kto za Ciebie będzie pisał na wszystkich tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdze tak bo mam sezonowke i znam mnostwo zadowolonych osobosób.

Mam luxmed więc jak coś to szybko mogę się zapisać. Maikel ty tak samo rozwaliles watek szczyrkowskiego jak shuger, więc dla ciebie tez dwojka a co mi tam. Przynajmniej raz sie wyciągiem powozicie, bo slabo tak caly czas przez kamery podglądać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

Poniżej oferta jaką właśnie dostałem (dla posiadaczy sprytnych sezonówek), muszę przyznać, że reagują na sytuację na stokach.

.....przyroda jest silniejsza...
Przyroda rządzi się swoimi prawami, a na niektóre rzeczy po prostu nie mamy wpływu. Przy temperaturach dodatnich śnieg zawsze będzie się topić, a bez śniegu nie da się jeździć na nartach. Są jednak rzeczy, które możemy zmienić. Na przykład to, że zaproponujemy Ci od razu 2 możliwości szusowania w miejscach, w których śniegu jest pod dostatkiem, w naszych słowackich ośrodkach narciarskich.
Co powiesz, znajdziemy wspólne rozwiązanie?
Dobre rozwiązanie
1 - dniowy skipass
35 €*
*Oferta dotyczy wyłącznie posiadaczy Sprytnej Sezonówki obowiązującej w Szczyrku
 
1515505189.png
 
Najlepsze rozwiązanie
Sezonowy skipass
69 €*
*Oferta dotyczy wyłącznie posiadaczy Sprytnej Sezonówki obowiązującej w Szczyrku

Spodziewałem się oferty 10 Euro za dzień, a tak poczekam na wiosenną jazdę na przedpłacie za 50 Euro

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uznałem, że powinienem w końcu zabrać głos w tej dyskusji z racji korzystania przeze mnie dosyć często w tym sezonie z SMRu i umieszczanych relacji na forum. Na wstępie napiszę, że jestem posiadaczem sezonówki  Szczyrk+ Słowacja i mieszkam niedaleko Bielska. Posiadanie sezonówki jest dla mnie naprawdę dobrą opcją biorąc pod uwagę ilość dni jakie spędzam na nartach w sezonie. To , że jeździłem w takich a nie innych warunkach było moim świadomym wyborem  a na pewno nie udowadnianiem sobie jak gdzieś przeczytałem, że „skoro już mam to jest super i tego muszę się trzymać”. Miałem alternatywę w postaci kilku innych działających stoków w okolicy a jednak wybierałem najczęściej SMR. Dlaczego ? Bo pomimo warunków jakie w nim panowały jazda w tym miejscu sprawiała mi najwięcej radochy ze względu na ilość , długość i urozmaicenie tras :D Pisaliśmy o wszelkich niedogodnościach i wystawialiśmy zdjęcia tego co niefajne ale stoki są tu na tyle szerokie że radziliśmy sobie z przeciwnościami losu godząc się nawet na omijanie najgorszych odcinków z buta. Pojawiały się na forum zapisy w stylu „czy wam nie szkoda nart ?! ja bym za to nie zapłacił !! Powinni to zamknąć”. Owszem ,  jednak uważaliśmy na sprzęt jak mogliśmy ale podkreślam byliśmy, przepraszam byłem tu gdyż piszę o swoich odczuciach z tego miejsca BO CZERPAŁEM Z TEGO PRZYJEMNOŚĆ chociaż niektórym może wydawać się to dziwne (a największą na trasach zamkniętych  :D ). Ponieważ nie posiadam żadnych udziałów w TMRze jak również nie czerpię profitów z wystawianych przeze mnie postów teraz dla równowagi kilka spostrzeżeń w stosunku do tego co mi się bardzo nie podoba:

- tragiczna polityka informacyjna nt. bieżących warunków w sieci

-  brak jakiejkolwiek wiedzy ze strony całej obsługi nt. tego co chodzi ? czemu nie chodzi? czy będzie chodzić? Zazwyczaj ktoś łapał za telefon i po kilku rozmowach rozkładał przede mną bezradnie ręce

- fatalna obsługa w infocentrum – kolejki na „kilometr” , kręci się tam parę osób a obsługuje jedna

- jeśli SON decyduje się na otwarcie trasy nr 1 to minimum pracy jaka powinna zostać wykonana to odpowiednie zabezpieczenie wspomnianego odcinka przez drogę. Wystarczyłoby być może położenie kilku mat w tym miejscu. Nie rozumiem jednak kompletnie sytuacji, kiedy o godzinie 9.00 (czyli już po odpaleniu gondoli !) we wspomnianym miejscu pojawia się podkreślam JEDEN człowiek z obsługi i zaczyna dopiero przerzucać śnieg łopatą ?!

- zbyt mała ilość siatek w miejscach niebezpiecznych oraz ściąganie powyższych w kolejnych dniach pomimo jeszcze gorszych  warunków

Tyle z mojej perspektywy

Mam głęboką nadzieję , że będzie nam dane spotkać się z większością z Was jak już naprawdę porządnie napada lub naśnieżą i nasze żale utopimy nie na ekranie komputera ale przy złotym trunku lub herbatce :D:D 

Pozdrawiam Bolec

Edytowane przez bolec
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bolec napisał:

Cześć

Uznałem, że powinienem w końcu zabrać głos (...)

No cóż, pod wszystkim co napisał @bolec mogę podpisać się z czystym sumieniem, tym bardziej, że jeździliśmy razem xD, a jutro…, jutro SMR, znowu (nie bójmy się tego słowa) - pewnie w kombinacji z BSA.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na papierze" ilość minusów może się zgadzać z ilością plusów, jednak sam jeden "plus" w postaci budowy 3 nowoczesnych kolejek i poszerzenia większości głównych nartostrad, swoją rangą równoważy 100 minusów. Czekaliśmy od lat na choć jedną nową kanapę, a mamy w sumie ich w Szczyrku sześć na jednym karnecie. Jak dla mnie, większość "winy" za wszelkie niedogodności ponosi głównie pogoda, no i może zły wybór systemu naśnieżania (wierzę tu opiniom mówiącym, iż do naśnieżania lancami potrzeba większego mrozu), choć akurat ja wolę przeczekać gorsze warunki i jeździć po lepszym jakościowo śniegu z lanc.

Odnośnie polityki informacyjnej, to się niestety zgodzę - sam byłem świadkiem, gdy jakiś facet próbował przed wejściem na wyciąg telefonicznie wyjaśnić jakieś nieporozumienie związane z nie działaniem Gopassu, czy coś w tym stylu i prosił o kontakt z przełożonym - typowa rozmowa w PRL-owskim stylu, czyli "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi". Nie wiem dokładnie o co chodziło, ale na głośnomówiącym dało się usłyszeć tłumaczenie Pani z centrum informacji "No, tak niestety ten system działa".

TMR zawsze ma dość niezrozumiałe procedury - czy to dla akcjonariuszy (problemy z odrzucaniem wyciągów z kont maklerskich), czy z przesyłaniem Gopassów na czas, czy też sytuacje, gdy z powodu niedziałających wyciągów i jazd nocnych odsyła się ludzi z daleka do ponownego przyjazdu. Sam miałem taką sytuację, gdy w Tatrzańskiej Łomnicy wiatr unieruchomił wszystkie kolejki od samego dołu i narciarzy odsyłano na jeden (!) działający wyciąg talerzykowy w Strbskim Plesie, gdzie sam dojazd zająłby pół godziny - zwrotów nie było, ewentualnie też wykorzystanie w innym dniu. Do tego opisana tu kiedyś sytuacja z nieczynnym WC w Solisku - rzeczywiście, organizacji można się wielu rzeczy przyczepić.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka zdecydowanie najlepsza, jak ktoś jest odważny to polecam chociaż nigdy się nie wybrałem bo mnie ostrzegano już kilka lat temu.

Bezpieczniej jest w stromym żlebie niż na zatłoczonych trasach niebieskich gdzie knajpa jest na dole, górze i  w połowie trasy.

 

Pozwoliłem sobie pogrubić esencje Białki w relacji @Cosworth240,

Dnia 7.01.2018 o 21:23, Cosworth240 napisał:

Właśnie wróciłem. Jeździłem ze swoją 7-latką. Wczoraj - Trzech Króli - mega dużo ludzi, na mocnym plusie, ale widoki przednie, bo przynajmniej słoneczko było. Katowałem z Młodą trasę FIS2 i tamtejsze orczyki. Tam ludzi nie było, a przez to, że na ściance był cały czas cień i śnieg mocno ekranował, to tam było wyraźnie chłodniej i i twardziej niż na głownych trasach na Kotelnicy. Gdzie indziej się nie zapuszczałem więc trudno mi coś więcej powiedzieć.

Dziś też byliśmy. Ludzi mniej, ale ciągle sporo. Dziś mgła, wilgoć i generalnie nieprzyjemnie. Znów katowaliśmy FIS i orczyki. 

Śniegu dużo, jak na mizerię wokól, to nawet bardzo dużo, no ale przy tej temperaturze to oczywiście odsypy i cukier. Warunki raczej niełatwe i co chwila słychać było skuter na bombach z ratownikami. Biorąc pod uwagę jak ludzie tam jeżdżą - jedni się uczą, a pomiędzy nimi wielu niepanujących nad nartami i prędkością mistrzów sportu bez jakiejkolwiek wyobraźni - to w sumie niedziwne. Jak to kiedyś zauważył filozoficznie mój stary druh - "Nienawidzę Białki. Nie wyjeździsz się za cholerę, ale krzywdę można sobie zrobić..." Z drugiej strony nie ma co gadać, to w tej chwili śniegowo najlepiej przygotowane miejsce do jeżdżenia na Podhalu.

Dla mnie wielki minus to błoto na parkingu. Dzisiaj na dzień dobry plecak wyleciał mi z bagażnika auta prosto w bagno. Uważam, że przy tych inwestycjach, które tam porobiono wyasfaltowanie parkingów nie powinno być znów aż tak wielkim wydarzeniem.

 

 

 

 

 

Edytowane przez surfing
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

TMR powinien jeszcze wybudowac w Szczyrku jakies duze baseny z goraca woda 

Źródeł termalnych w Szczyrku brak, ale ma być hotel z basenami w dawnym hotelu Włókniarz kupionym przez Capek

Dnia 9.11.2017 o 09:49, surfing napisał:

PHSZ-VIZ-lotnicze-fragment-_Fotor.jpg

PHSZ-VIZ-lotnicze-z-daleka_Fotor.jpg

Ma być z parkiem wodnym, basenami

PHSZ-VIZ-widok-na-park-wodny_Fotor.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, surfing napisał:

Źródeł termalnych w Szczyrku brak, ale ma być hotel z basenami w dawnym hotelu Włókniarz kupionym przez Capek

<ciach>

Warto jednak zaznaczyć, że wizualizacja dawnego Hotelu Włókniarz, która się tu pojawia została wykonana na zlecenia sprzedawcy, czyli UM Szczyrk czy gminy i stanowi niejako przykład tego co można z tego budynku zrobić. To miała być taka trochę zachęta dla potencjalnych kupujących, że projekt ma taki potencjał. Nie jest pewne czy inwestor podejmie temat i zrealizuje tą wizję, czy jakąś inną.  

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Narciarz ze Śląska tutaj mamy wątek do narzekania.

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dziwię się, że tak wyglądające trasy są nadal otwarte. Powinni zamknąć, poczekać, naśnieżyć i dopiero wówczas otworzyć. Rozumiem, że nowa inwestycja, ale jak nie ma normalnych warunków, zamykamy. Takie pojęcia jak narty żużlówki w ogóle nie powinny mieć miejsca. TMR dużo u mnie stracił takim podejściem: jeździmy mimo wszystko! O co chodzi? O sezonówki?

 

2 godziny temu, christof napisał:

Może chodzi o to ze są chętni aby jeździć mimo słabych warunków?

 

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Przecież nie ma obowiązku jeżdżenia. Jeżdżą Ci, którzy chcą. Warunki opisane są uczciwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...