Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria z 3 latką - pierwszy raz na nartach


Krakus81

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Jeeb napisał:

czy ktoś to ujął na kamerze ?

Niestety,nie mam żadnego filmu.Musisz wierzyć na słowo-lub nie,wybór należy do Ciebie.Świat wirtualny rządzi się swoimi prawami,a ja nie muszę i nie czuję takiej potrzeby,żeby cokolwiek,komukolwiek tutaj udowadniać.

I gwoli wyjaśnienia:wg mnie świetnie jeździ jak na osobę,która nigdy nie miała okazji trenować w klubie.Czyli nie jest to zapewne jazda,która by powaliła Was na deski.Ale gdyby miała taką możliwość,mogłaby śmiało zacząć sportowy trening.Mniej więcej tyle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jag24 napisał:

Niestety,nie mam żadnego filmu.Musisz wierzyć na słowo-lub nie,wybór należy do Ciebie.Świat wirtualny rządzi się swoimi prawami,a ja nie muszę i nie czuję takiej potrzeby,żeby cokolwiek,komukolwiek tutaj udowadniać.

I gwoli wyjaśnienia:wg mnie świetnie jeździ jak na osobę,która nigdy nie miała okazji trenować w klubie.Czyli nie jest to zapewne jazda,która by powaliła Was na deski.Ale gdyby miała taką możliwość,mogłaby śmiało zacząć sportowy trening.Mniej więcej tyle.

a nawet jakbyś miała, to raczej zdrową postawą jest, aby nie publikować zdjęć/filmów swoich dzieci w internecie. Brawo! 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krakus81 napisał:

zdrową postawą jest, aby nie publikować zdjęć/filmów swoich dzieci w internecie

Uważasz wszystkich, którzy pokazali jazdę swojego dziecka na nartach za ludzi chorych ?

Ostatnio jak oddawałem dziecko w szwajcarskiej szkole narciarskiej to pytano wszystkich czy wyrażają zgodę na filmowanie i opublikowanie na ich stronie i proszę sobie wyobrazić że wszyscy rodzice byli chorzy i się zgodzili.

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 13:47, Jeeb napisał:

3 latek mniej wiecej tak powinien jezdzic:

 

 

Rozumiem Jeeb ,że to Twoje dziecko? I  nie mieszka w górach? I nie ma świetnie jeżdżących rodziców? Ile takich widziałeś w życiu,nie na filmie?

Dla mnie takie filmy mają nikłą wartość edukacyjną.Można popodziwiać i co z tego? Nie mieszkam w górach,nie jestem instruktorem ani byłym zawodnikiem,nie mogę wykroić więcej niż 16 dni w sezonie na narty-mam co mam i w tej sytuacji wycisnęłam,co się dało.

A wątek nie był zatytułowany:"zobaczcie,jak moje dziecko świetnie jeździ".Chodziło mi tylko o to,żeby zarekomendować przedszkola narciarskie jako rozsądny wybór dla rodziców nie-wyśmienitych narciarzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeb tak ma lubi prowokować :) . Osobiście uważam że nauka dziecka na nartach przed 4 rokiem życia nie ma sensu, takie dzieciaki potrzebują przede wszystkim zabawy razem z rodzicami i narty im do tego niepotrzebne. Odstawienie 3 latka do przedszkola narciarskiego to typowy egoizm rodziców., jadąc z dzieckiem na urlop trzeba wykorzystać każdą chwilę aby być być razem z nim.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, surfing napisał:

Jeeb tak ma lubi prowokować :) . Osobiście uważam że nauka dziecka na nartach przed 4 rokiem życia nie ma sensu, takie dzieciaki potrzebują przede wszystkim zabawy razem z rodzicami i narty im do tego niepotrzebne. Odstawienie 3 latka do przedszkola narciarskiego to typowy egoizm rodziców., jadąc z dzieckiem na urlop trzeba wykorzystać każdą chwilę aby być być razem z nim.

Jeśli mamy do dyspozycji tylko 6 dni to rzeczywiście nauka 3-latka jest lekko bez sensu-to co się nauczy w następnym sezonie opanuje w godzinę.Ale jeśli mamy do dyspozycji cały sezon,kilkumiesięczny,to można jak widać na filmie Jeeba wyhodować całkiem niezłego narciarza.

Co do egoizmu rodziców-nie należy być tak pochopnym w ocenach-jeśli dziecko chętnie zostaje w przedszkolu,a dla nich to jedyna możliwość pojeżdżenia to nie widzę problemu.Oczywiście,jeśli na codzień spędzają z nim czas,a nie tylko całują na dobranoc,albo i to nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jag24 napisał:

A wątek nie był zatytułowany:"zobaczcie,jak moje dziecko świetnie jeździ".Chodziło mi tylko o to,żeby zarekomendować przedszkola

Racja - wątek był zatytułowany Austria z 3 latką a nie ile razy byłeś we Włoszech na nartach i jak wspaniale jeździ Twoje dziecko

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jeeb napisał:

Racja - wątek był zatytułowany Austria z 3 latką a nie ile razy byłeś we Włoszech na nartach i jak wspaniale jeździ Twoje dziecko

To założyciel wątku pytał o konkretne przedszkola.Sprawdzone.Więc mu wymieniłam,zaznaczając,że w zasadzie każdy większy ośrodek takie ma.Ja nie zauważyłam istotnej różnicy między nimi,oprócz godzin w których są otwarte (najdłużej było w Canazei,i to mi odpowiadało).Działają według tego samego schematu.

A to Ty pytałeś,jaki jest efekt tego szkolenia.O co więc Ci chodzi?Pytasz,żeby nie dostać odpowiedzi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam już zarezerwowany wyjazd na Stubai w terminie 19.01.2019. Jadę z 6-latkiem, też będzie pierwszy raz miał narty na nogach. Mogę podać namiary na Pana Adama B. instruktora w szkole Olimpia, miejscowość Neustift . Organizują szkolenia indywidualne i grupowe. Tel. kontaktowy: 793 181 637  pl.sztubaj@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sebus51 napisał:

Mam już zarezerwowany wyjazd na Stubai w terminie 19.01.2019. Jadę z 6-latkiem, też będzie pierwszy raz miał narty na nogach. Mogę podać namiary na Pana Adama B. instruktora w szkole Olimpia, miejscowość Neustift . Organizują szkolenia indywidualne i grupowe. Tel. kontaktowy: 793 181 637  pl.sztubaj@gmail.com

 

dzięki za kontakt. Na Stubai będę chciał pojechać, ale chcę w tym roku odpocząć od ośrodków lodowcowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cytat

w szkole Olimpia, miejscowość Neustift 

korzystałem z Olimpii i byłem mówiąc szczerze średnio zadowolony

zajęcia prowadziła Słowaczka, która z dzieciakami sie jako tako dogadywała ale to raczej była przechowalnia a nie nauka, pan Adam nie prowadzi zajęć z dzieciakami z tego co wiem, mam porównanie z polską szkółką na Kronplatzu, i tam było duze lepiej (ale i drożej)

generalnie Stubai:

+ma darmowy karnet

+ fajne zaplecze dla maluszków (takich 3-5 latkow) śniegowe pałace, tasmy pod daszkiem itd

- dość trudny dla początkujących dzieciaków, szczególnie jeśli trafisz na wiatr (styczeń, luty duża szansa), na lodowcu wieje, wiec szkółka jeździ po jednej łatwej

- przerwy w szkółkach w tym samym czasie - kumulacja ludzi z dzieciakami ze szkółek w restauracjach, niestety jak masz dziecko to wypadałoby żeby cos zjadło i sie ogrzało

- lodowiec to raczej od marca, szczególnie z dzieckiem

- trzeba dojeżdzać kawałek pod lodowiec (co stwarza dodatkowy problem rodzinom z małymi dziećmi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewangelizator napisał:

 

 

korzystałem z Olimpii i byłem mówiąc szczerze średnio zadowolony

zajęcia prowadziła Słowaczka, która z dzieciakami sie jako tako dogadywała ale to raczej była przechowalnia a nie nauka, pan Adam nie prowadzi zajęć z dzieciakami z tego co wiem, mam porównanie z polską szkółką na Kronplatzu, i tam było duze lepiej (ale i drożej)

generalnie Stubai:

+ma darmowy karnet

+ fajne zaplecze dla maluszków (takich 3-5 latkow) śniegowe pałace, tasmy pod daszkiem itd

- dość trudny dla początkujących dzieciaków, szczególnie jeśli trafisz na wiatr (styczeń, luty duża szansa), na lodowcu wieje, wiec szkółka jeździ po jednej łatwej

- przerwy w szkółkach w tym samym czasie - kumulacja ludzi z dzieciakami ze szkółek w restauracjach, niestety jak masz dziecko to wypadałoby żeby cos zjadło i sie ogrzało

- lodowiec to raczej od marca, szczególnie z dzieckiem

- trzeba dojeżdzać kawałek pod lodowiec (co stwarza dodatkowy problem rodzinom z małymi dziećmi)

 

Dojazdy to nie jest problem.  Co do instruktorów to zakładałem, że może nie być to Polak (tylko jakiś np. Słowak). Nie nastawiamy się, że to będzie jakiś mega wypas szkolenie. Zakładamy, ze ma oswoić się z nartami. Jest taka opcja, że dzieci mają w czasie przerwy opiekę i posiłek. Co do lodowca to jestem optymistą, zjeździłem Kaprun, Soelden, Hintertux. Co nas nie zabije to nas wzmocni hi hi. Na Tuxa dojeżdżałem 20km, Soelden 12, więc te 19 km przy tym wyjeździe to nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Dnia 26.09.2018 o 13:04, Jeeb napisał:

od kiedy jest na okaziciela ?

Dnia 26.09.2018 o 13:30, ewangelizator napisał:

tak mi napisał kierownik szkółki z którym koresponduje ;(

czytam i okazuje sie ze jest trochę inaczej, tak wiec cofam: nie jest na okaziciela, robią fotę przy pierwszym użyciu

podczas Snow Expo miałem okazję porozmawiać z przedstawicielką zillertal.at, zapytałem sie jak to jest z tymi karnetami i powiedziała ze nie ma problemu, w przypadku gdy dwoje rodziców opiekuje sie małym dzieckiem i jeździ na zmianę można używać jednego karnetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...