Narty - skionline.pl
Jump to content

Obuwie na lato w góry?

oflife
 Share

Recommended Posts

23 godziny temu, Lexi napisał:

to też Zodiac (włoskie) tylko nie "Tech" - potrafi przeciekać język -są bez pełnego otoka i nie tak ciepłe ,nie jest też dedykowany pod pólautomaty ale za to wazy nieco mniej

Dobrze że trafiłem w sklepie stacjonarnym na wersję Aslo ZODIAC TECH GTX bo spełniła moje oczekiwania:

solidne ale nie za ciężkie moje ważą 650g 

gruba skóra Perwanger i otoka na całej szerokości

podeszwa Vibram na półautomaty.

Buty bardzo wygodne, za pierwszym razem się dopasowały, zaliczona bez obtarć  całodniówka w zimie.

Przy okazji warto uwagę na przód podeszwy jeżeli chcemy chodzić komfortowo po śniegu.

Taki przód bieżnika dedykowany do wspinania utrudnia bardzo marsz po śniegu, kończąc krok mamy uślizg. Zdecydowanie odradzam ASOLO PIZ GV MM  jeżeli chcecie chodzić w zimie

a9a6c56a-c709-49e0-86a6-06f217b5c9f7_r-a

519921727_butypodeszwa.jpg.ff74d5e4ceb3ed5dd2544df5fdb1c03b.jpg

Podeszwa Aslo ZODIAC TECH GTX daje radę w śniegu.

256641775_butypodeszwagtx.jpg.2f43fb25340418cac1490d09b45a3ad0.jpg

Edited by surfing
  • Like 1

• 1 month later...

Witam. 

Do pasji górskich zimowych od roku postanowiłem dołączyć te letnio - jesienne. Pytanie więc z perspektywy trekkingowego górskiego laika.

Chodzi o buty, Adidas Terrex Swift R2. Używane przeze mnie na Mogielicę i Skrzyczne (pętla z Salmopolskiej) na dystansie 15-18 km  nie sprawiały problemów, takie chciałem - twarda podeszwa lecz w miarę lekkie. Ponoć niezłe na podejścia dobrze trzymające - to się sprawdziło. 

W ten weekend podchodziłem na Śnieżkę - bez większych problemów, problemy i bóle zaczęły się dopiero przy 16 kilometrze (łącznie 21) zejścia dość ostrym zejściem na Pielgrzymy. Palce dość twardo odczuwały każdy krok w dół a i pięta niezbyt komfortowo ( może zbyt luźno związany but) zaczęła odczuwać zejście. Do tego ta kamienista nawierzchnia w KPN-ie. Choć stopy "obumierały", obyło się bez większych otarć i nawet teraz kolejnego wieczoru oceniając stopy - fizycznie i psychicznie raczej odżyły. Może to wina zbyt intensywnym obciążeniom im darowanym po zimowej przerwie? 

doprecyzuję iż zdecydowanie problem pojawia się przy drodze dół - stopie dociskającej czuby butów.

Możliwe że moje stopy nie ą przygotowane na takie obuwie? Rozważam więc zakup innego obuwia, możecie cokolwiek w tym temacie doradzić?

Męskie buty – Odzież, Buty, Akcesoria i Dodatki Najlepszych Marek. – Fitanu.com

W dniu 26.04.2022 o 21:58, Lexi napisał:

Wspomnę tylko że nie należy tej metalowej "plakietki" (GoreTex) brać tak całkiem bezkrytycznie ...mam (i nadal nosze) buty Dachstein które zamokły po kilku minutach na deszczu - zapewne bym reklamował ale są nieprzeciętnie wygodne wiec odpuściłem. 

Spore znaczenie ma to gdzie buty są robione.. tak myśle.. 

ps. oczywiście gratuluje "trafienia".. 👍:)

Woda i zużycie robią swoje, ja na Ben Nevis po nieudanej wycieczce i brodzeniu po bezdrożach w wodzie momentalnie przemoczylem następnego dnia, Szkoci jakoś sobie poradzili.

• Like 1

W dniu 27.04.2022 o 15:32, surfing napisał:

Lekkie modele raczej całego dnia w wodzie nie przetrwają, ale 2 godziny  to bardzo dobry wynik, zwłaszcza że Pani bardzo czuła na wilgoć. Salomony uszyte w Wietnamie.

Moje Rumuńskie Asolo z membraną GORE-TEX® Extended Comfort też dają radę na kilka godzin i jak przyjdzie burza.

IMG_20200605_130246.jpg

Asolo mam sandały takie z wibramem dobre są.

10 godzin temu, lika napisał:

Chodzi o buty, Adidas Terrex Swift R2. Używane przeze mnie na Mogielicę i Skrzyczne (pętla z Salmopolskiej) na dystansie 15-18 km  nie sprawiały problemów, takie chciałem - twarda podeszwa lecz w miarę lekkie. Ponoć niezłe na podejścia dobrze trzymające - to się sprawdziło. 

Coś za coś.... jeśli czujesz palce na zejściach to poza solidnym zawiązaniem buta wiele nie zrobisz. Jak zaciśniesz zęby i pochodzisz tak to pożegnasz paznokcie. Jak kupisz buta wysokiego zawsze masz mozliwosc "przewiązywania" go na podejście i na zejście - teraz każde buty wysokie wyposaża sie w wiązania dwustrefowe (różne to działa oczywiście w różnych butach).

Konkretnego modelu nikt Ci nie doradzi ..bo każda noga inna i preferencje tez...a w dodatku na wybór wpływa znacznie więcej czynników niż przy wyborze butów narciarskich - ale doświadczony sprzedawca w sklepie na początek zapyta gdzie chcesz chodzić i w jakim sezonie...oraz ile chcesz wydać :)

• Like 1
  • Thanks 1

13 godzin temu, lika napisał:

doprecyzuję iż zdecydowanie problem pojawia się przy drodze dół - stopie dociskającej czuby butów.

Jak chcesz coś lekkiego (są też modele z GTX), niskiego z dobrym bieżnikiem a nie potrzebujesz "climbing zone" na podeszwie to następnym razem poszukaj buta trailowego z taką dodatkowa "dziurką" ;) żeby była możliwość ustabilizowania stopy i zapobieganiu temu zjawisku o którym napisałeś. To działa, sprawdzone na długich zbiegach/zejściach. Co producent to inny patent ale to naprawdę działa. 

IMG_5016.jpg.3cb541878cb803e4761f7093ed479670.jpg

Pozdrawiam
mirekn

• Like 2
  • Thanks 1

17 godzin temu, lika napisał:

Możliwe że moje stopy nie ą przygotowane na takie obuwie? Rozważam więc zakup innego obuwia, możecie cokolwiek w tym temacie doradzić?

Rada...mierzyć.. mierzyć ..mierzyć.... ostatnio sie zakochałem w takich hanwag (makra MID)- oczywiście nie na moją nogę sie okazały - mają kapitalnie rozwiązane wiązanie i język...popróbuj może Tobie spasują >>

FC_20220609_0435.jpg.a891a43ea5b09d13f7f3d93eb7d772f5.jpg

A jak już trafisz na coś co Ci spasuje i okażą sie być super to będziesz sie "trząsł" żeby czegoś nie "poprawili" w nowym modelu albo nie zaprzestali produkcji..........i zapewne jak inni poczynisz zapasy.. 😃😄

IMG_8609.thumb.jpg.793a9ff6428998b23d9e163ac772ac1b.jpg

• Like 1
  • Thanks 2

Ja tam nie łażę na darmo jak Wy,jakbym chciał dużo łazić,zostałbym listonoszem.

Ale do codziennych potrzeb zimowych skonstruowałem sobie buty-Keen Snowrover,do których dokupiłem i dokleiłem podeszwę Vibram,wcześniej ją zakolcowałem...

IMG_20220613_191948.jpg

IMG_20220613_192011.jpg

Edited by lski@interia.pl
  • Like 2
  • Thanks 1

W dniu 13.06.2022 o 20:33, lski@interia.pl napisał:

Ja tam nie łażę na darmo jak Wy,jakbym chciał dużo łazić,zostałbym listonoszem.

Ale do codziennych potrzeb zimowych skonstruowałem sobie buty-Keen Snowrover,do których dokupiłem i dokleiłem podeszwę Vibram,wcześniej ją zakolcowałem...

IMG_20220613_191948.jpg

IMG_20220613_192011.jpg

Moja lepsza połowa tez kupiła Keeny, ale sandały, chronią palce, co ważne. Tobie Zbyszku pasowałyby takie, do stroju oczywiście…

2F1171DE-047F-4FA7-A13C-3D47C63AF96B.png

• Haha 2

31 minut temu, Lexi napisał:

Szykownie by było w tej "gumie" i sandałkach..😂

Ano zadawałby szyku na każdym deptaku nasz Zbychu, w Ciechocinku tam gdzie dom zdrojowy ruszyłby nasz Zbychu w tym stroju na łowy…

Edited by sstar
  • Haha 2

51 minut temu, sstar napisał:

Ano zadawałby szyku na każdym deptaku nasz Zbychu, w Ciechocinku tam gdzie dom zdrojowy ruszyłby nasz Zbychu w tym stroju na łowy…

Nie żartuj,Ciechocinek jest na razie ultrakonserwatywny wobec nienormatywnych.Wiadomo,nieważna jest płeć,ważne jest uczucie,ale to strój na ostatnią Love Parade w Berlinie,na której byłem,tylko wtedy jeszcze nie miałem tęczy...

• Haha 2

41 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie żartuj,Ciechocinek jest na razie ultrakonserwatywny wobec nienormatywnych.Wiadomo,nieważna jest płeć,ważne jest uczucie,ale to strój na ostatnią Love Parade w Berlinie,na której byłem,tylko wtedy jeszcze nie miałem tęczy...

A przypomnij fotke ze swoim strojem bo chciałem mej lubej pokazać, a znaleźć ciężko…

• Haha 1

W dniu 12.06.2022 o 20:34, lika napisał:

"Sostup je horsi od wystupu". Dociągnąć sznurówki. Jak nie pomoże, to kupić buty dwa numery za duże(ale tylko w długości). 

• Like 1
  • Thanks 1