Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pod osłona nocy powróciliśmy do Bukowiny dalej katować miejscowe traski, bo trasy to byłoby duże słowo. Od rana pięknie przebijało słonko, super mrozik, stok wylizany przez ratrak. Poza dwoma klubami cywili nie odnotowano. Dla klubów i ich podopiecznych raj. W stosunku do weekendu bardzo poprawiły sie warunki śniegowe. Armatki wała na całego No i wokół biało a nie wiosna. Pare zdjęć z rana:

 

D055991B-D383-4C31-9C11-83BF83A16560.jpeg

E86FE5DE-F901-448A-B96A-3ED643C17E60.jpeg

FD97E3BB-737B-4C06-A66A-DFF8474FDA9C.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pawelb91 napisał:

Jutro także ruszają Słotwiny Arena, a w sobotę Słotwiny.

Ogólnie to mam zgryz. Ma do mnie przyjechać znajomy, którego kiedyś dawno temu uczyłem jeździć na nartach, przez kilka godzin. To znaczy pokazałem mu podstawy. No i w niedziele chcę go gdzieś zabrać + samemu sobie trochę pojeździć. 

Więc Jaworzyna Krynicka byłaby ok, tylko pod warunkiem że uruchomią orczyk E, bo on jest łatwy do nauki jak mniemam. Ale PKL mi nie odpowiedział czy go uruchomią.

I ogólnie sam bym "zaliczył" Jaworzynę, bo nigdy tam nie byłem.

Natomiast co rusza na Słotwinach? Wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gerald napisał:

Ogólnie to mam zgryz. Ma do mnie przyjechać znajomy, którego kiedyś dawno temu uczyłem jeździć na nartach, przez kilka godzin. To znaczy pokazałem mu podstawy. No i w niedziele chcę go gdzieś zabrać + samemu sobie trochę pojeździć. 

Więc Jaworzyna Krynicka byłaby ok, tylko pod warunkiem że uruchomią orczyk E, bo on jest łatwy do nauki jak mniemam. Ale PKL mi nie odpowiedział czy go uruchomią.

I ogólnie sam bym "zaliczył" Jaworzynę, bo nigdy tam nie byłem.

Natomiast co rusza na Słotwinach? Wszystko?

To jedź do Tylicza. Oni chodzą chyba, a tam jest dobrze dla początkujących.

Jaworzyna jest super (kiedy jest cala otwarta), ale tylko góra jest OK dla początkujących, natomiast od połowy robi się wyraźnie ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Jaworzyna jest super (kiedy jest cala otwarta), ale tylko góra jest OK dla początkujących, natomiast od połowy robi się wyraźnie ciężej.

No tak, właśnie dlatego czekam na odpowiedź czy otworzą wyciąg E, równolegle do trasy 3.

Tak z innej beczki, orczyk "Słotwinka", nr 3, w kompleksie Słotwiny Arena, to jeszcze w ogóle działa w zimie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gerald napisał:

Ogólnie to mam zgryz. Ma do mnie przyjechać znajomy, którego kiedyś dawno temu uczyłem jeździć na nartach, przez kilka godzin. To znaczy pokazałem mu podstawy. No i w niedziele chcę go gdzieś zabrać + samemu sobie trochę pojeździć. 

Więc Jaworzyna Krynicka byłaby ok, tylko pod warunkiem że uruchomią orczyk E, bo on jest łatwy do nauki jak mniemam. Ale PKL mi nie odpowiedział czy go uruchomią.

I ogólnie sam bym "zaliczył" Jaworzynę, bo nigdy tam nie byłem.

Natomiast co rusza na Słotwinach? Wszystko?

Na Jaworzynie oprócz głównej trasy ma działać sztucznie wydzielona z niej w górnej części trasa nr 3 z orczykiem E, oraz króciutka i płaska trasa szkoleniowa z orczykiem J. Trasa numer 3 do nauki i samodzielnych początków byłaby ok, tylko to jest po prostu część trasy 1 gdzie pewnie będzie trochę ludzi w niedziele. 
Sama Jaworzyna fajna do pojeżdżenia ale jak działa więcej tras.

Co do Słotwin to rusza Arena Słotwiny trasa główna przy 6 os. wyprzęganym krzesełku (trasa łatwa, kolor czerwony na mapce jest zdecydowanie przesadzony) https://slotwinyarena.pl/
1322522227_Zrzutekranu(3550).thumb.png.61ce5ee70020ee23a1cc74b1becd02e2.png

Oraz Kompleks Narciarski Słotwiny (inny karnet niż Arena) http://www.slotwiny.pl/
Krzesełko 4 os. z trasą po lewej stronie patrząc od dołu, trasa po prawej jeszcze mało naśnieżona i chyba w ten weekend nie ruszy, będzie działać także wyciąg orczykowy 350m po lewej stronie za widocznym laskiem. 
1566421583_Zrzutekranu(3551).thumb.png.8fca156f67a68c7436d85a85d0b6b7c6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gerald napisał:

No tak, właśnie dlatego czekam na odpowiedź czy otworzą wyciąg E, równolegle do trasy 3.

Tak z innej beczki, orczyk "Słotwinka", nr 3, w kompleksie Słotwiny Arena, to jeszcze w ogóle działa w zimie?

 

Orczyk "Słotwinka" miał na ten sezon zastąpić wyciąg 6 os. wyprzęgany taki sam jaki postawili 2 lata temu na głównym stoku, czy ukończyli jego budowę tego nie wiem. 
Trasy przy tym orczyku były bardzo płaskie oraz bez naśnieżania, orczyk bardzo wolny, jeździłem na nim ostatnio w styczniu 2016.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelb91 napisał:

Trasy przy tym orczyku były bardzo płaskie oraz bez naśnieżania, orczyk bardzo wolny, jeździłem na nim ostatnio w styczniu 2016.

A ja chyba 16-18 lat temu ostatnio, jak Słotwiny były całe na orczykach :D  Uruchamiali go w ogóle w sezonie 2017/8?

To jest Mostostal WN750? Dobrze pamiętam?

6 minut temu, pawelb91 napisał:

Na Jaworzynie oprócz głównej trasy ma działać sztucznie wydzielona z niej w górnej części trasa nr 3 z orczykiem E, oraz króciutka i płaska trasa szkoleniowa z orczykiem J. Trasa numer 3 do nauki i samodzielnych początków byłaby ok, tylko to jest po prostu część trasy 1 gdzie pewnie będzie trochę ludzi w niedziele. 
 

Jesteś pewien że "E" ruszy? 

Niestety, umówmy się - w niedziele wszędzie będzie dużo ludzi....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gerald napisał:

A ja chyba 16-18 lat temu ostatnio, jak Słotwiny były całe na orczykach :D  Uruchamiali go w ogóle w sezonie 2017/8?

To jest Mostostal WN750? Dobrze pamiętam?

Jesteś pewien że "E" ruszy? 

Niestety, umówmy się - w niedziele wszędzie będzie dużo ludzi....

 

 

W zeszłym sezonie nie działał.
Nie wiem jaki to był model, wrzucałem kiedyś na forum jego zdjęcia z ostatniej mojej wizyty na nim, w temacie budowy tego nowego wyciągu 6 os. o długości niecałych 400m.


Jaworzyna jak podaje że będzie działać trasa nr 3 to również i orczyk na niej. Jeśli by podali że działa tylko trasa nr 1 to wtedy orczyk nie chodzi. Jutro się okaże na 100% co ruszyło, ale na 99,9% w sobotę i niedziele będzie on działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Jaworzyna jak podaje że będzie działać trasa nr 3 to również i orczyk na niej. Jeśli by podali że działa tylko trasa nr 1 to wtedy orczyk nie chodzi. Jutro się okaże na 100% co ruszyło, ale na 99,9% w sobotę i niedziele będzie on działać.

Ok, dzięki za odpowiedź. Niewykluczone że właśnie tam się wybierzemy.

Według prognoz na yr.no oraz modelu ICM, właśnie tam ma jeszcze dosypać trochę w sobotę i niedzielę.

Może będzie się dało zjechać innymi trasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gerald napisał:

Tak z innej beczki, orczyk "Słotwinka", nr 3, w kompleksie Słotwiny Arena, to jeszcze w ogóle działa w zimie?

 

W ubiegłym roku nie działał - tam nie było chyba naśnieżania, a jak gó.....a zima to była, to wszyscy wiemy (oprócz jednej osoby).

Pewnie teraz, kiedy będzie tam kanapa, naśnieżanie zrobią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelb91 napisał:

Możliwe że na 4 godziny Słotwiny (Kompleks) trochę ciekawsza trasa niż na Arenie. Ale jeszcze zobaczę jak będzie z pogodą w weekend. 

Jakbyś się chciał dołączyć gdzieś na chwilę, ale raczej na Jaworzynie, to daj znać.

Edytowane przez Gerald
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piątek, 14 grudnia 2018

Twoja małżonka jedzie na zakupy do marketu lub sprząta przed świętami. Ty jedź ... na narty!

 
Dziś obiecana kontynuacja tematów narciarskich oraz przegląd stanu pogodowego przed weekendem.  Twoja małżonka jedzie na zakupy do marketu lub sprząta przed świętami. Ty jej pomóż. Nie przeszkadzaj w domu. Ty jedź ... na narty!

A na dziś wygląda to tak:
Kamery1.jpg
Tatry Zachodnie
 
Kamery2.jpg
Szczyrk
 
Kamery3.jpg
Białka Tatrzańska
 
Kamery4.jpg
Istebna Złoty Groń
I prognoza pogody na najbliższe dni:
Pogoda.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ptk89 napisał:

W Białce już prawdziwe tłumy jak na ten okres sezonu. Parking górny pełny, a dolny już w połowie zapełniony. Pojeżdżone od 9 rano, sztruks rozjechany to czas się zbierać. Czekam na info ze Szczyrku i jeśli się otwierają to od jutra śmigamy w Beskidach. 

8502C82E-696F-4CD5-9015-1F2662E44488.jpeg

Dlatego mój pobyt w tym uroczym miejscu odbyłem wczoraj i ...nie żałuje tej decyzji nic a nic :D. Takich widoków wczoraj nie uświadczyłem.  

20181213_095652.jpg

20181213_095727.jpg

20181213_101409.jpg

20181213_101617.jpg

20181213_101627.jpg

20181213_103315.jpg

20181213_103347.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...