Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wielofish napisał:

Sprzedaż PLK była, delikatnie mówiąc, pomyłką - kompletny brak inwestycji. Teraz jednak też nie zanosi się na poprawę. Nie dla Krynicy, może Kasprowy i Nosal, które są dla rządu priorytetowe, czyli może będą chcieli się pokazać, albo będą się bali krytyki za bezczynność, po wykupieniu PLK.

Jaworzyna chyba w 70% należy do PKLu.

Podobne dno, jest w Szczawnicy na Palenicy.
Zero inwestycji od ponad 10 lat. Ale głównym problemem jest słabe przykładanie się do utrzymywania i przygotowywania tras. W ostatnich latach śnieżą strasznie słabo i wąsko (Trasa FIS). 

Edytowane przez pawelb91
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie pisać, ale rozpędzony poprzednim @. W ostatni weekend wróciłem do Szczyrku. Mam ogromny sentyment do ośrodków tutaj (kiedyś każde ferie z rodzicami nie mogły być w innym miejscu), ale niestety coraz słabszy. Wcześniej kłótnie o tereny skutecznie zniechęcały do odwiedzin, a teraz polityka ośrodka też nie moja ulubiona. Nowe trasy nastawione na konsumenta mało wybrednego, słabo jeżdżącego. Choć i tu brak konsekwencji - pewnie jeszcze nie wszystko otwarte, ale porządnego apres-ski dla tego klienta to nie widziałem. Przepustowość duża. Jak na 3 otwarte trasy za duża. Parasoli na stoku zatrzęsienie, a trasy w dobrej kondycji góra 2h. Zostałem na poniedziałek i... szczęśliwe zacząłem znowu w BSA (ruszają godzinę wcześniej - trasa idealnie przygotowana, temperatura, widoczność - nic tylko trenować), Po 2h jednak trochę nudno na jednej trasie to przerzut do gondoli. No i brawo jedna z 2 (trzeciej trasy na szczyt nie liczę - tak płaska, że pierwsze skręty wykonuje się dopiero w połowie trasy - nie raz tamtędy wracało się ze Skrzycznego, więc nie można było więcej oczekiwać) zamknęli z powodu dośnieżania. Nie wdziałem na tej trasie przetarć w dniu poprzednim, dlaczego więc zamiast przygotowywać 1, żeby rozłożyć natężenie ruchu skupiają się na niebieskiej?

IMG_0340.thumb.JPG.d41ca14f064721bc4c75088769ee8b63.JPG

IMG_3664.thumb.JPG.c7470cd3c4f80fd29ee22ccd439fe908.JPG

QPVJ7077.thumb.JPG.a1cdc2900646e856ce2a1e36eafaed98.JPG

A natura też pomogła - zdjęcie z Chata Wuja Toma:

IMG_3666.thumb.JPG.e66f50cb223bc0389f18a79613df8afc.JPG

Bielsko też lubię:

IMG_3660.thumb.JPG.282273f8f7447c57616580fc610e1af7.JPG

Nie było tak źle chyba:

IMG_3657.thumb.JPG.efd1432a909123ffbe4586d4aa2e8a01.JPG

Edytowane przez wielofish
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelb91 napisał:

Jaworzyna chyba w 70% należy do PKLu.

Podobne dno, jest w Szczawnicy na Palenicy.
Zero inwestycji od ponad 10 lat. Ale głównym problemem jest słabe przykładanie się do utrzymywania i przygotowywania tras. W ostatnich latach śnieżą strasznie słabo i wąsko (Trasa FIS). 

Tak, Jaworzyna jest teraz państwowa, a odnosiłem się do wcześniejszej sprzedażny i braku inwestycji wówczas.Ostatnie wyciągi były budowane za czasów kiedy ośrodek nie był sprywatyzowany - nie wiem za jakich rządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wielofish napisał:

Tak, Jaworzyna jest teraz państwowa, a odnosiłem się do wcześniejszej sprzedażny i braku inwestycji wówczas.Ostatnie wyciągi były budowane za czasów kiedy ośrodek nie był sprywatyzowany - nie wiem za jakich rządów.

Jaworzyna prawie tak miała wyglądać docelowo - dawno, dawno temu, widziałem projekt tego ośrodka w jakimś magazynie narciarskim i wszystkie późniejsze inwestycje były po prostu realizacją tego planu. Więc to nie tak, że inwestycje się "zatrzymały" - po prostu więcej ich nie miało być. No, można jedynie kanapy zastąpić wyprzęganymi. W tym projekcie był jeszcze pierwszy odcinek gondoli z centrum i dwie czarne trasy na Jaworzynie, ale wiadomo, że opłacalność wytyczania czarnych tras się nieco zmieniła w późniejszych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wielofish napisał:

W zeszłym roku nie otworzyli 4 nie dla tego, że nie dali rady, tylko nie chcieli. Warunki były, nawet bez dośnieżania. Nie opłacało im się. Niestety nie oni jedyni w PL z taką strategią. Ne należy tego pochwalać tak samo jak braku inwestycji. Nadal to jednak mój ulubiony ośrodek w PL Już były plany połączenia się ze Słotwinami. Kiedyś, jak Hotel Eris miał swój wyciąg to brakowało już tylko jednego połączenia, ale koncepcja upadła. Bardzo szkoda.

Sprzedaż PLK była, delikatnie mówiąc, pomyłką - kompletny brak inwestycji. Teraz jednak też nie zanosi się na poprawę. Nie dla Krynicy, może Kasprowy i Nosal, które są dla rządu priorytetowe, czyli może będą chcieli się pokazać, albo będą się bali krytyki za bezczynność, po wykupieniu PLK.

Gdzie był ten wyciąg hotelu Eris? Nic mi o tym nie wiadomo. Od ponad 30 lat jeżdżę w Krynicy i  pamiętam wyciąg za Pegazem,  nawet tam jeździłem jak na Azotach było dużo ludzi, ale wtedy nikt nie słyszał jeszcze o hotelu Eris.

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Jaworzyna prawie tak miała wyglądać docelowo - dawno, dawno temu, widziałem projekt tego ośrodka w jakimś magazynie narciarskim i wszystkie późniejsze inwestycje były po prostu realizacją tego planu. Więc to nie tak, że inwestycje się "zatrzymały" - po prostu więcej ich nie miało być. No, można jedynie kanapy zastąpić wyprzęganymi. W tym projekcie był jeszcze pierwszy odcinek gondoli z centrum i dwie czarne trasy na Jaworzynie, ale wiadomo, że opłacalność wytyczania czarnych tras się nieco zmieniła w późniejszych latach.

To się zmieni, za 10-15 lat, jak ludzie ... nauczą się jeździć. Choć raczej nie w Małopolsce. Wizytówką tego regionu zawsze była, jest i będzie ... niebieska trasa z dowolnej polany. Taki typ klienta. I dla niego opłaca się budować ośrodki. Stąd popularność Białki, w sumie całkiem niezłego ośrodka, ale - umówmy się - raczej niespecjalnie wymagającego. W Biłace zawsze jest kolejka do najłatwiejszej trasy (Kotelnica), a rzadko do bardziej wymagających (boki Kotelnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 ...Choć raczej nie w Małopolsce. Wizytówką tego regionu zawsze była, jest i będzie ... niebieska trasa z dowolnej polany. .

A toś cylnął kulą w płot chopie :)

Wizytówką tego regionu zawsze była, jest i będzie...wielka góra, Kasprowy, stary. Matecznik polskiego narciarstwa. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwartek, 20 grudnia 2018

Pożar w Korbielowie. Dosłownie i w przenośni

 
Same złe wieści dochodzą ostatnio z ostatniego w Polsce "skansenu narciarskiego". Ale informacja dzisiejsza dobija. Płonie schronisko (ostatnio grill bar) na Hali Miziowej położone na wysokości 1330 mnpm.:
 
Po%25C5%25BCar%2Bw%2BKorbielowie.jpg
 
Korbiel%25C3%25B3w%2Bp%25C5%2582onie.jpg

Ww. zdarzenie stanowi paralelę ogólnego stanu tego ośrodka. W zasadzie nie wiadomo już od kilku lat, czy ruszy, w jakim zakresie ruszy ośrodek oraz dlaczego nowa kolej na Buczynkę o całkiem przyzwoitych parametrach nie została do tej pory uruchomiona. Nowa? Rok produkcji urządzenia Tatraliftu to 2013.
Buczynka1.jpg

 

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/12/pozar-w-korbielowie-dosownie-i-w.html

 

  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

Gdzie był ten wyciąg hotelu Eris? Nic mi o tym nie wiadomo. Od ponad 30 lat jeżdżę w Krynicy i  pamiętam wyciąg za Pegazem,  nawet tam jeździłem jak na Azotach było dużo ludzi, ale wtedy nikt nie słyszał jeszcze o hotelu Eris.

Wyciąg za Pegazem znajdował się na terenach obecnego hotelu Eris, stąd skrót, ale kogo to własność była nie wiem.
Miejsce jednak na trasę jest i możliwość przebicia się na Słotwiny super prosta.

Jesteśmy jednak w PL, gdzie potrafią istnieć obok siebie, na jednaj górze w odległości mniejszej niż 200m 2 wyciągi i stanowić dla siebie konkurencję, która nie jest w stanie się dogadać co do jednego karnetu. Gdzie tak jest? No daleko nie szukać, bo właśnie w Słotwinach.

Z Areną wydaje się że nie byłoby problemu się dogadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E ta odwilż nie taka straszna narazie. U mnie -1 i sypie od wczoraj śnieg. Tragedii nie powinno być biorąc pod uwagę że w perspektywie mamy zimny styczeń. Niestety dziś wieczorem zacznie się halny. Już wiem że 5 stycznia dniówka wiec nici z wypadu do Szczyrku. Będzie ktoś się kręcił dziś w Zwardoniu??

Edytowane przez mamad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...