Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej na kanapach w tym sezonie na Stożku  który polecam - stacja z klimatem.

Stożek Wisła 2019 cały dzień 60 zł lub 44 zł - 7 dowolnych dni za 308 zł  https://stozek.e-skipass.pl/

csm_e1f103e626_01_c9dfeccc13.jpg

Stożek parking i przejazd pod krzesła bezpłatny.

18 godzin temu, wp napisał:

Informacja dla wszystkich odwiedzających Stożek : parking przy ośrodku jest bezpłatny i nie należy płacić za wjazd pod wyciąg !!!! Parking znajdujący się po drodze do ośrodka jest parkingiem prywatnym i zostawiając tam auto należy uiścić opłatę panu parkingowemu, ale działalność ta nie ma nic wspólnego z Ośrodkiem Stożek . Ośrodek jedynie dowozi bezpłatnie narciarzy z tego parkingu busem pod wyciąg. Biznes Stożka może  ostatnio nie idzie tak dobrze jak wcześniej i nie jest tak opłacalny jak inne łatwo dostępne i płaskie wiślańskie stoki ale "pogłoski o naszej śmierci  są (mocno) przesadzone " (Mark Twain).  Zaopatrzenie gastronomiczne uzupełnione , trasy wyrównane , warunki całkiem fajne ; zapraszamy jutro od godz 8.00. na dobra jazdę i nie warto wdawać się po drodze w dyskusje z osobami niezbyt życzliwymi dla Stożka. 

 

 

 

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2018 o 09:07, Cosworth240 napisał:

Mnie też się tam bardzo podoba. Zwłaszcza w zimowej scenerii jest tam przepięknie. Czas trochę jakby stanął w miejscu i dobrze. Z dala o zgiełku i smogu. Górka dla dobrze jeżdżących jest naprawdę fajna. Planuje spędzić tam trochę czasu w styczniu.

 

Dnia 4.12.2018 o 12:45, quba0 napisał:

Też lubię Stożek, jeździłem tam głównie za czasów AZS'u. Bywa tam natomiast problem ze śniegiem - w zeszłym roku pod koniec lutego/początek marca była czynna tylko czerwona trasa (wzdłuż wyciągu), a z kolei na niej na pół szerokości stoku rozstawiane są giganty - akurat ja miałem pecha, że jeszcze był obóz AZS sekcji snowboardowej, która zajmowała masę miejsca.

Niemniej jednak, samo miejsce klimatyczne ;) 

 

Dnia 4.12.2018 o 21:35, quba0 napisał:

To fajny ośrodek, bo GS treningowy jest ustawiany praktycznie codziennie, można po nim jeździć za free z pomiarem czasu. 

 

Dnia 4.12.2018 o 22:59, Spiochu napisał:

W sumie to taki stok na treningi, do tego emocjonujący dojazd jak się ma FWD, ;)

W zeszłym roku, raz miałem okazję przejechać tam SL, który zaczynał się jeszcze górnej na polanie a kończył na samym dole. Do tego kilka odstawionych bramek na stromym, że trzeba było się mocno wykładać.  To było chyba kilka najlepszych skrętów w moim życiu.

 

 

 

22 godziny temu, kazama napisał:

Wisła Stożek

Biorąc pod uwagę nie najlepsze prognozy na weekend postanowiłem wybrać się dzisiaj na Stożek, gdzie miałem nadzieję na małą frekwencję oraz rozstawione tyczki do giganta. Jednak jak się okazało frekwencja była tak mała, że nie było ich dla kogo rozstawiać.

Na parkingu zjawiam się o 9 30, za wjazd pobierana tradycyjna opłata w wysokości 7zł. Pan informuję mnie że jestem dzisiaj pierwszym klientem oraz dzieli się spostrzeżeniami na temat nie najlepszej kondycji ośrodka (ponoć jest dość mocno zadłużony i wisi na nim komornik). Na miejscu oprócz obsługi rzeczywiście nikogo nie ma, po chwili pojawia się jeszcze dwóch narciarzy i to w zasadzie tyle ludzi przez większość czasu.

463182777_IMG_20181221_0936511.thumb.jpg.747c50def5bcac2716aadcbc01e7977a.jpg

Dwuosobowe krzesło marki Doppelmayr wydaje się wjeżdżać na górę jeszcze wolniej niż zwykle, co sprzyja kontemplacji oraz robieniu podsumowań mijającego powoli roku. Z zadumy budzi prószący prosto w twarz ostry śnieg, akurat na czas żeby nie przespać górnej stacji kolejki.2128280846_IMG_20181221_0955401.thumb.jpg.9d2bee789ab6b896ed67a4465f1ed1c3.jpg

Warunki na trasie: twardo i niestety niezbyt równo, dużo zmrożonych, lodowych grudek. Przetarć brak. Najprzyjemniej jeździ się po ściance gdzie trasa jest najlepiej przygotowana.1031633_IMG_20181221_1010091.thumb.jpg.10ec77e642423c93e67a0000949adbc7.jpg

Po kilkunastu zjazdach czerwoną trasą wzdłuż wyciągu postanawiam wykorzystać pełny potencjał ośrodka i wybieram niebieską trasę omijającą najbardziej stromy fragment. Jest to przecinka w lesie przy której Ondraszek w COSie wydaję się szeroki jak lotnisko.

1120317732_IMG_20181221_1124311.thumb.jpg.d65152faf3a61bbd752cfa35af8d516b.jpg

Po krótkiej regeneracji w barze, gdzie zabrakło nawet kiełbasy wracam na stok. Frekwencja wzrasta dramatycznie bowiem na trasie pojawia się 3 ludzi z ośrodka majstrujących coś przy armatkach, oraz dwóch kolejnych narciarzy. Zaliczam jeszcze 5 zjazdów i się zwijam, kończąc ten w sumie narciarsko udany poranek.

Podsumowując polecam jeżeli ktoś chce odpocząć od tłumów i nie przeszkadzają mu lekko odstające już od dzisiejszych standardy.342324735_IMG_20181221_1050041.thumb.jpg.767dc2ee192aa761327de622ad8cd705.jpg

249610618_IMG_20181221_1243211.thumb.jpg.ce39c3aa20db5ac41eee89459c7ca2ad.jpg

1836643506_IMG_20181221_1049071.thumb.jpg.3c812963e5374ccd5e0294db0364daf3.jpg

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej info jak dojechać na Stożek

5 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Po prostu dojazd bez 4x4 w warunkach pełnej zimy jest pewnym wyzwaniem. Stad czasem konieczność zostawienia auta niżej na prywatnym płatnym parkingu skąd kursuje darmowy busik. Jeżeli jednak masz 4x4 albo po prostu duża dozę samozaparcia to jedz do końca drogi - wylądujesz pod sama stacja na darmowych miejscach parkingowych bez konieczności zabawy w busik.

 

3 godziny temu, andrzej1982 napisał:

Jedź prosto, jak w połowie dojazdu na Stożek. Jeżli zobaczysz wiecej miejsca, niż drzewa po lewej i po prawej stroniei w dodatku będzie chciał Cię zatrzymać Facet, przejedź go lub powiedz że jedziesz dalej i tyle.

 

Zawsze tam wieżdżam Autem z napędem na przednią oś i nigdy problemu nie miałem w każdych warunkach.

 

Przyjeżdzasz na trening przed 5 tym Stycznia - Złoty Groń?

 

3 godziny temu, Greg napisał:

Przede wszystkim ignoruj gości ze środkowego (największego) parkingu. Zatrzymują i intensywnie  wymuszają opłatę za wjazd na górny parking.  Jeżeli się da, to pa pa i jedziesz wyżej. Góra należy do ośrodka i jest za free.

 

3 godziny temu, Greg napisał:

I jeszcze jedno - jeżeli zaparkujesz na dole (mniej więcej jak się asfalt kończy, albo przy PKS) - możesz zadzwonić na Stożek i Panowie zjadą po Ciebie busikiem.

 

29 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Skoro właściciel niższego parkingu nie ma prawa do pobierania opłaty za wjazd, to czemu nie zrobicie z tym porządku? Czemu zostawiacie swoich klientów z tym problemem? Owy parkingowy potrafi zatrzymywać auta na tyle nachalnie, że albo się go przejedzie, albo zatrzyma. Może powinniście zgłosić to Policji, albo postawić tam swojego człowieka, żeby pilnował porządku? W końcu to jest w waszym interesie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem na temat Stożka, gdyż w ubiegłym sezonie byłem tam dość częstym gościem - 3 tygodnie świetnie spędzone a jeszcze lepiej wspominane. Na początek dojazd - ciężka sprawa, opcja bez zalegającegośniegu: wszystko oki, dojeżdża się do wspomnianego prywatnego parkingu i rzeczywiście raz bywało tak, że przejechało się bez problemu w górę a czasami facet zatrzymywał ( kiedyś - sezon 16/17 - rzeczywiście pobierał opłatę za możliwość przejazdu w górę) i informował o dalszym przebiegu drogi.

Wersja z zalegającym sniegiem: po skręceniu z głównej drogi w dolinę biało, lodowato, auto tańczy, tuż obok villi japonica (czy jakoś tak ;) ) jest taki perfidny zakręt na którym auto leci bezwładnie w stronę rzeki, tudzież robi 180, także zalecam szczególną ostrożność, potem jest troszkę lepiej aż do momentu gdzie kończy się asfalt a zaczynają płyty betonowe - bardzo często nieposypane, pod świeżym sniegiem lód a kilka metrów dalej potok - jak juz pokonamy pierwsze większe wzniesienie to znajdujemy się na parkingu prywatnym gdzie można zostawić pojazd za opłatą chyba 6zł i bus dowieze pod kolej, można też samemu spróbować podjechać ale bez 4x4 to szanse są bardzo nikłe, choć maluch i VW Polo dawały rade ;). Co do busa to raz próbowałem dodzwonić się żeby zjechał poniżej prywatnego parkingu (do momentu gdzie konczy się asfalt) ale skończyło się na pochodzeniu pieszo, pomimo iż dzień wcześniej rozmawiałem z kierowcą busa i podał swój nr zapewniając że bez problemu zjedzie.

Jedzenie w karczmie przy dolnej stacji kolei świetne, tak na 5+ moim zdaniem

Z warunkami bywało naprawdę różnie, od lodowych brył przez mnóstwo kamieni po alpejskie warunki. Udało mi się nawet przypadkiem znaleźć na trasie korek z wlewu paliwa do ratraka którzy panowie z obsługi przyjęli z wielkim entuzjazmem

Podsumowując: fajny ośrodek z super trasami i mikroklimatem ale jest jeszcze dużo do zrobienia by było lepiej, trzymam kciuki i gorąco kibicuje

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gerald napisał:

Widzę że problemem Stożka jest dojazd......

Parę razy w zeszłym sezonie robiłem 3xW :) tj (Velky Stożek, Wielki Soszów i Wielką Czantorię)  na turach, dojeżdżając z Katowic koleją.  Będąc w Głebcach i zaczynając turę  w stronę Kubalonki widziałem jak pasażerów tego samego składu wsiadających też w Katowicach z nartami zabierał z dworca w Głębcach jakiś bus z tablicą Stożek (nie wiem czy to inicjatywa Ośrodka czy prywatna). Tak, że jakaś alternatywa w postaci transportu publicznego była.


Pozdrawiam

mirekn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirekn napisał:

Parę razy w zeszłym sezonie robiłem 3xW :) tj (Velky Stożek, Wielki Soszów i Wielką Czantorię)  na turach, dojeżdżając z Katowic koleją.  Będąc w Głebcach i zaczynając turę  w stronę Kubalonki widziałem jak pasażerów tego samego składu wsiadających też w Katowicach z nartami zabierał z dworca w Głębcach jakiś bus z tablicą Stożek (nie wiem czy to inicjatywa Ośrodka czy prywatna). Tak, że jakaś alternatywa w postaci transportu publicznego była.


Pozdrawiam

mirekn 

Ok, tylko jeśli coś takiego funkcjonuje, to jest to bardzo zakonspirowane i nie ma informacji o tym. Za to na stronie internetowej ON Stożek jest infornacja o tym że jest dużo połączeń PKS do Łabajowa. Ale to już historia bo PKS Cieszyn który obsługiwal faktycznie połączenia miejskie we Wiśle upadł niecałe 10 lat temu. Teraz do Labajowa jest kilka połączeń w dni nauki szkolnej, z ostatnim kursem koło 15. W ferie nie jeździ. Oczywiście, też sam myślałem żeby przejść to na turach o ile będzie śnieg. Bardzo fajną trasę zrobiłeś z wykorzystaniem połączeń kolejowych.

Chciałem tylko podkreślić problemy komunikacyjne Wisły.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gerald napisał:

..... Bardzo fajną trasę zrobiłeś z wykorzystaniem połączeń kolejowych.....

Co do "zakonspirowania" to pełna zgoda :) ale widziałem to chyba ze 2-3 razy. Ludzie wysiadali z nartami o 8:20 a bus czekał.
Wg mnie jedyne ograniczenie co do połączenia kolejowego to akceptacja 2,18 z Katowic do Wisły Głębce i stan taboru na tej trasie  ;) No ale wsiadasz 5:58 i dosypiasz w ciepełku i 8:30 jesteś po kawie na miejscu. Zwykle wracałam też KŚ około 17 albo 18 z Ustronia Polany, bo pośmigałem z godzinkę na Soszowie. Jak byłem wcześniej to łapałem busa DRABAS coś około 14:30 z Polany do Katowic. 
Tyle o nartach w BŚ przy dojeździe transportem publicznym. 

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

Widzę że problemem Stożka jest dojazd, jak czytam, to bez auta 4x4 ciężko wyjechać.

Nigdy nie miałem auta 4x4, ale zawsze dojechałem tam gdzie wolno było (nie zawsze było dozwolone pod sam stok). Wystarczą dobre opony zimowe i trochę oleju w głowie. Wbrew pozorom nie jest tak źle, jak tu można przeczytać. Jedyny problem to natrętny parkingowy na niższym parkingu... Wielka szkoda, że właściciele nie chcą rozwiązać problemu raz na zawsze i skazują nas na nieprzyjemną przeprawę... -_-

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak przy nim zadzwonić na policje podać jego rysopis i zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa. Przecież naciaganie ludzi i wmawianie im że za przejazd muszą zapłacić to zwykłe oszustwo zagrozone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Oszustwo zostaje dokonane wtedy gdy nieświadomie, na skutek oszukańczych zabiegów sprawcy, dokonujemy zakupu, sprzedaży, darowizny, zamiany lub innego rozporządzenia naszymi pieniędzmi lub majątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Nigdy nie miałem auta 4x4, ale zawsze dojechałem tam gdzie wolno było (nie zawsze było dozwolone pod sam stok). Wystarczą dobre opony zimowe i trochę oleju w głowie.

Znak zakazu wjazdu na samą górę jest/był - z adnotacją, że nie dotyczy osób mieszkających u góry 😉 (ośrodek narciarski, ewentualnie istniejące tam kwatery)

Co do warunków samego wjazdu - tu byłbym ostrożny. Czasami dało się wjechać z rozpędu (i ten gość z parkingu, stojący na środku drogi był  z reguły kłopotliwy) - ale jest wąsko, i jakakolwiek konieczność zatrzymania może spowodować cofanie się na dół.  Łańcuchy przy napędzie na jedną oś  trzeba mieć bezwzględnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Jako, ze gestor ośrodka czyta to forum regularnie, to moze Panie Witku opisze Pan jak to sie wszystko zaczęło...???

Schronisko Stożek - otwarcie rok 1922. Wtedy była to już przedwojenna  baza narciarska dla Śląska Cieszyńskiego . Pierwszy wyciąg to konstrukcja legendarnego szefa schroniska Jana Cięgla. Był to wyciąg zaczepowy na górnej polanie napędzany silnikiem motocyklowym. Następny wyciąg zaczepowy postawiony przez Koło PTTK Olza Cieszyn miał długość i położenie stacji dolnej i górnej takie jak obecne krzesło. Był to najdłuższy wyciąg zaczepowy w Polsce, a  sforsowanie buli, gdy się jechało pierwszym, było nie lada wyzwaniem. PTTK Olza około roku 1967 wybudowała wzdłuż wyciągu zaczepowego wyciąg orczykowy z drewnianymi podporami . Pierwsza próba uruchomienia tego tworu skończyła się tak jak w filmie "Grek Zorba".  Orczyk Mostostal 1000 wybudowany został w roku 1978 przez Kopalnię Wawel w Rudzie Śląskiej . Orczyk ten wymieniony został na dwuosobowe krzesełko firmy Doppelmayr w roku 2004. Było to pierwsze krzesełko w Wiśle . Teraz jest ich już w osiem .

  • Like 6
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wp napisał:

.Orczyk Mostostal 1000 wybudowany został w roku 1978 przez Kopalnię Wawel w Rudzie Śląskiej . 

Świetny opis historii, dziękuję :) Czy są jakieś zdjęcia tego orczyka Mostostalu? Domyślam się, że jakieś powinny być jako, że został zdemontowany niecałe 15 lat temu. Domyślam się, że tego drewnianego nikt nie uchwycił na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wp napisał:

Schronisko Stożek - otwarcie rok 1922. Wtedy była to już przedwojenna  baza narciarska dla Śląska Cieszyńskiego . Pierwszy wyciąg to konstrukcja legendarnego szefa schroniska Jana Cięgla. Był to wyciąg zaczepowy na górnej polanie napędzany silnikiem motocyklowym. Następny wyciąg zaczepowy postawiony przez Koło PTTK Olza Cieszyn miał długość i położenie stacji dolnej i górnej takie jak obecne krzesło. Był to najdłuższy wyciąg zaczepowy w Polsce, a  sforsowanie buli, gdy się jechało pierwszym, było nie lada wyzwaniem. PTTK Olza około roku 1967 wybudowała wzdłuż wyciągu zaczepowego wyciąg orczykowy z drewnianymi podporami . Pierwsza próba uruchomienia tego tworu skończyła się tak jak w filmie "Grek Zorba".  Orczyk Mostostal 1000 wybudowany został w roku 1978 przez Kopalnię Wawel w Rudzie Śląskiej . Orczyk ten wymieniony został na dwuosobowe krzesełko firmy Doppelmayr w roku 2004. Było to pierwsze krzesełko w Wiśle . Teraz jest ich już w osiem .

Panie Witku, wielkie dzięki. A skąd przyjechało krzesło Doppelmayr’a tzn. gdzie wczesniej służyło?

PS. Do zobaczenia juz za niedługo w styczniu. Będziemy u Pana cała banda z Sieprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cosworth240 napisał:

Panie Witku, wielkie dzięki. A skąd przyjechało krzesło Doppelmayr’a tzn. gdzie wczesniej służyło?

PS. Do zobaczenia juz za niedługo w styczniu. Będziemy u Pana cała banda z Sieprawia. 

Eggalm Nord Vorderlanersbach Tuxertal ( Zillertal) Austria 

Edytowane przez wp
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...