Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Casting na kask


tanova

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w nadchodzącym sezonie wymianę kasku narciarskiego. Oczywiście bez mierzenia się nie obejdzie, ale przy wstępnym rekonesansie wpadł mi w oko model GIRO Neo Mips. Jakieś doświadczenia z tą firmą i z systemem MIPS?

I tak generalnie - powinnam jeszcze na coś zwrócić uwagę, oprócz tego, żeby kask był spasowany z goglami? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

Firma klasa sama w sobie -zapewne sama wiesz skoro "rowerujesz" intensywnie.

Jak kupisz ich kask zwróć uwagę również na gogle Giro - Zeiss robi naprawdę kapitalne szyby.

Dziękuję za odpowiedzi - sama osobiście nie miałam do tej pory nic z tej firmy, dlatego podpytuję. Gogle - pewnie też w niedalekiej przyszłości do zmiany, czytałam na stronie producenta, że są kompatybilne z kaskami, więc jeśli będzie Giro, to będę miała na uwadze, szczególnie, że Zeiss to sprawdzona marka.

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Od najważniejszego:

1. Idealne dopasowanie do głowy

2. Wentylacja

3. Waga

4. Wygodne patenty Np. magnetyczna klamra

Magnetyczna klamra to takie zapięcie na klik?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tanova napisał:

Planuję w nadchodzącym sezonie wymianę kasku narciarskiego. Oczywiście bez mierzenia się nie obejdzie, ale przy wstępnym rekonesansie wpadł mi w oko model GIRO Neo Mips

Koniecznie przymierz dla porównania https://uvex.com.pl/p/kask-uvex-p1us-20   420g  w rozm. M

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 00:19, tanova napisał:

Planuję w nadchodzącym sezonie wymianę kasku narciarskiego. Oczywiście bez mierzenia się nie obejdzie, ale przy wstępnym rekonesansie wpadł mi w oko model GIRO Neo Mips. Jakieś doświadczenia z tą firmą i z systemem MIPS?

I tak generalnie - powinnam jeszcze na coś zwrócić uwagę, oprócz tego, żeby kask był spasowany z goglami? 

Ja używam GIRO od wielu lat. Kask jest bardzo dobrej jakości - zero usterek. Jeżeli przez ostatnie lata GIRO nie pogorszyło jakości to mogę polecić.

Co do konkretnego wskazanego przez ciebie modelu to muszę przyznać, że bardzo ładny.

Pooglądaj również kaski firmy POC, cenowo trochę droższe ale marka pewna i również są  ładne.

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli operacja ma mieć sens to tylko gogle razem z kaskiem i dedykowane do modelu.

Pozdro

Producent co prawda informuje, że kask jest w pełni kompatybilny z jego goglami (bez specyfikacji konkretnych modeli). Natomiast nie do końca rozumiem, dlaczego zestawienie gogli innego producenta - jeśli pasują rozmiarem i kształtem i nie ma szczeliny - według Ciebie nie ma sensu. Czy mógłbyś wyjaśnić?

4 minuty temu, wojgoc napisał:

Nie, osobiście nie przekonuje mnie takie rozwiązanie. Wydaje mi się, że kask z wizjerem jest dużo bardziej narażony na uszkodzenia, poza tym przy dużych mrozach w normalnych goglach jest chyba jednak cieplej. Może to dziwne, ale czasem czuję, że bez gogli marzną mi oczy B|.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Wydaje mi się, że kask z wizjerem jest dużo bardziej narażony na uszkodzenia,

Pewnie jest w tym nieco racji, chociaż gogle też zdarzyło mi się uszkodzić kiedy wywinąłem kiedyś solidnego orła.

Godzinę temu, tanova napisał:

poza tym przy dużych mrozach w normalnych goglach jest chyba jednak cieplej. Może to dziwne, ale czasem czuję, że bez gogli marzną mi oczy

Mam z tym problem i bez mrozu. Pęd powietrza wyciska mi takie łzy, że tracę zdolność widzenia. Bez gogli nie dał bym rady jeździć.

Od dwu lat jeżdżę w takim zintegrowanym kasku. Nabyłem go kiedy zdecydowałem się, że pora zacząć zakładać okulary pod czas jazdy.

Szyba opada dostatecznie nisko by nie docierał tam zimy wiatr. Tworzy przy twarzy strefę buforową ogrzaną ciepłem twarzy.

Kiedy jest ciepło na zewnątrz, to nawet unoszę ją nieco, żeby zwiększonym ruchem powietrza odparować okulary.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Producent co prawda informuje, że kask jest w pełni kompatybilny z jego goglami (bez specyfikacji konkretnych modeli). Natomiast nie do końca rozumiem, dlaczego zestawienie gogli innego producenta - jeśli pasują rozmiarem i kształtem i nie ma szczeliny - według Ciebie nie ma sensu. Czy mógłbyś wyjaśnić?

Nie, osobiście nie przekonuje mnie takie rozwiązanie. Wydaje mi się, że kask z wizjerem jest dużo bardziej narażony na uszkodzenia, poza tym przy dużych mrozach w normalnych goglach jest chyba jednak cieplej. Może to dziwne, ale czasem czuję, że bez gogli marzną mi oczy B|.

Cześć

Po prostu praktyka i wygoda w zakupie. Kupowałem parę kasków i tylko jeden był kupowany bez gogli (Rybelek się uparł) dobranie było bardzo trudne a i tak nie są idealne. Co ciekawe z modeli o identycznym kształcie oprawy gogli do kasku idealnie pasował tylko jeden a i tak tworzyła się szczelinka. Kaski kupowane od razu z dedykowanymi goglami (tak było/jest w wypadku wszystkich porządnych modeli np. POC-a) to był zawsze komplet i nierozdzielny choć dwa produkty kupowane nie zależnie.

Po prostu jeżeli coś pracuje i jest pewną zasadą...

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregre0 napisał:

Pewnie jest w tym nieco racji, chociaż gogle też zdarzyło mi się uszkodzić kiedy wywinąłem kiedyś solidnego orła.

Mam z tym problem i bez mrozu. Pęd powietrza wyciska mi takie łzy, że tracę zdolność widzenia. Bez gogli nie dał bym rady jeździć.

Od dwu lat jeżdżę w takim zintegrowanym kasku. Nabyłem go kiedy zdecydowałem się, że pora zacząć zakładać okulary pod czas jazdy.

Szyba opada dostatecznie nisko by nie docierał tam zimy wiatr. Tworzy przy twarzy strefę buforową ogrzaną ciepłem twarzy.

Kiedy jest ciepło na zewnątrz, to nawet unoszę ją nieco, żeby zwiększonym ruchem powietrza odparować okulary.

Dla osób noszących okulary, to faktycznie jest dobra opcja, ale w sumie jak czytam o Twoich doświadczeniach, to może niesłusznie z założenia odrzucam gogle z szybką? Zastanawiam się tylko, czy ewentualna wymiana wizjera - gdyby coś się stało - to jest duży problem? Jak gogle się uszkodzą, to po prostu kupuje się nową parę, a co z taką szybką, która pęknie albo się porysuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tanova napisał:

Zastanawiam się tylko, czy ewentualna wymiana wizjera - gdyby coś się stało - to jest duży problem? Jak gogle się uszkodzą, to po prostu kupuje się nową parę, a co z taką szybką, która pęknie albo się porysuje? 

Na przykładzie kasku KASK przerabiałem ten temat w zeszłym roku (w zasadzie moja żona😀). Szybę można dokupić osobno, w ofercie są różne filtry, także fotochromy. Podejrzewam, że inne firmy też mają wymienne elementy. W przypadku KASK, gdzie cena bazowa jest dość wysoka, koszt tej szybki jak pamiętam to około 150 PLN w przeliczeniu, ale sprawdzę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Same szybki wymienne 100 euro :o? W takim razie to zdecydowanie nie mój budżet.

Cześć

He he, i nie mój Droga Koleżanko.

A ja ponowię pytanie, które chyba już ktoś z kolegów zadał:

Czy ktokolwiek widział taki kask w sporcie - czyli tam gdzie element ochrony jest poważnie traktowany?

Bo - pozwolę sobie przypomnieć - kask to element ochronny, który ma nam uratować głowę w sytuacji gdy jest ona zagrożona.

Kask to nie opakowanie na okulary, forma czapki, dodatek do ubioru czy inny gadżet.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mitek napisał:

Czy ktokolwiek widział taki kask w sporcie - czyli tam gdzie element ochrony jest poważnie traktowany?

Bo - pozwolę sobie przypomnieć - kask to element ochronny, który ma nam uratować głowę w sytuacji gdy jest ona zagrożona.

Kask to nie opakowanie na okulary, forma czapki, dodatek do ubioru czy inny gadżet.

Zdecydowanie zgadzam się z pierwszą częścią. Raz kask mi nawet zdecydowanie uratował głowę, dlatego tym bardziej nadaje się do wymiany. Z tego względu też zastanawiam się nad MIPS-em - na ile jest to faktycznie dobra technologia zwiększająca bezpieczeństwo, a na ile tylko nowinka marketingowa.

A Head Radar albo damskie Head Rachel z szybką na gumce? Jakiś czas temu była na skionline nawet recenzja @JC z targów ISPO. Kask wygląda jak ... kask, tylko ma gumkę do gogli w środku, a nie na zewnątrz - jak linki w lepszych rowerach. Ktoś użytkował takie cudo na stoku? 

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tanova napisał:

Zdecydowanie zgadzam się z pierwszą częścią. Raz kask mi nawet zdecydowanie uratował głowę, dlatego tym bardziej nadaje się do wymiany. Z tego względu też zastanawiam się nad MIPS-em - na ile jest to faktycznie dobra technologia zwiększająca bezpieczeństwo, a na ile tylko nowinka marketingowa.

A Head Radar albo damskie Head Rachel z szybką na gumce? Jakiś czas temu była na skionline nawet recenzja @JC z targów ISPO. Kask wygląda jak ... kask, tylko ma gumkę do gogli w środku, a nie na zewnątrz - jak linki w lepszych rowerach. Ktoś użytkował takie cudo na stoku? 

Cześć

Chyba... jest to technologia, która powstała pierwotnie dla kasków motocyklowych, chyba dość prosta i relatywnie niedroga...

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

 

Bo - pozwolę sobie przypomnieć - kask to element ochronny, który ma nam uratować głowę w sytuacji gdy jest ona zagrożona.

Kask to nie opakowanie na okulary, forma czapki, dodatek do ubioru czy inny gadżet.

Pozdrowienia

Mozesz wskazać  różnice w budowie kasku tradycyjnego a z takim z szybka???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...