Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Via Ferrata w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem Ci gdzie, trzeba by było zrobić analizę w terenie. 

Myślę że warte rozważenia były by:

- Tatry, któryś z zamkniętych szlaków np.  na Kominiarski Wierch.

- Tatry, dodatkowe równolegle - trudniejsze przejscie dla któregoś z istniejących szlaków 

- Pieniny, tam jest dużo skał, na pewno dało by się dało wytyczyc. Podobno przed wojną było coś takiego nazwanego Skalna Prcia

- Jura Krakowsko Częstochowska - dużo skał, przewyższenia co prawda małe, ale fajny trawers by się znalazł

- Karkonosze, tam jest dużo łatwych szlaków, ale brakuje ambitniekszych, a skaly też są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

Nie powiem Ci gdzie, trzeba by było zrobić analizę w terenie. 

Myślę że warte rozważenia były by:

- Tatry, któryś z zamkniętych szlaków np.  na Kominiarski Wierch.

- Tatry, dodatkowe równolegle - trudniejsze przejscie dla któregoś z istniejących szlaków 

- Pieniny, tam jest dużo skał, na pewno dało by się dało wytyczyc. Podobno przed wojną było coś takiego nazwanego Skalna Prcia

- Jura Krakowsko Częstochowska - dużo skał, przewyższenia co prawda małe, ale fajny trawers by się znalazł

- Karkonosze, tam jest dużo łatwych szlaków, ale brakuje ambitniekszych, a skaly też są

Jak są skaly to zawsze można się powspinać jak ktoś lubi, po co żelastwo...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Taka Via Ferrata to krok pośredni pomiędzy treckingiem a wspinaczka. Nie bez powodu są bardzo popularne w Alpach, Hiszpanii, Czechach czy Słowacji. 

Znam, korzystałem w de i it. U nas są łańcuchy. Taka tradycja. Po co te stalowe liny jak i tak wszyscy ładują po nich w górę zamiast po skale elegancko. Wszystko postawione na głowie.

EB2C0195-4309-4E5F-93BE-0B1A18A630F0.jpeg

498B026A-D8D3-4032-BFBD-AC2B3E6D87E5.jpeg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarioJ napisał:

@Hextor to już masz dwóch hejterów, 

broń się, idę po popcorn ...

 

Daj spokój chłopaku, przecież sobie tu niespotykanie spokojnie rozmawiamy, a ja nawet przyznałem, że korzystałem z takowych dobrodziejstw...

ps hejt tylko dla popcornowych obserwatorów zarezerwowany co nie mają nic do powiedzenia a jątrzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MarioJ napisał:

@Hextor 

Piękną via ferratę można by zrobić na ścianach Mięguszowieckiego do góy, później coś po grani na zachód i jakiejś zejście w dół.

Druga jaka mi się nasuwa to po grani Lodowego, od Lodowej Przełęczy przez szczyt Lodowy do Konia i tam pewnie koniec.

 

Na Lodowy turystów prowadzają przewodnicy więc widzę konflikt interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ferraty byłyby w Tatrach, tam jest masa skały.

W Sudetach skały na ferraty są małe, ale może coś w Rudawach można by zrobić. Tam ze względu na niski poziom ochrony, chyba największe szanse. W Karkonoszach ze względu na park, skała nie do ruszenia (np. Śnieżne Kotły).

Widziałem że już nasi przewodnicy IVBV chodzą z klientami na ferraty na Słowacji. Starku, konflikty są wszędzie. Ty jesteś najlepszym przykładem konfliktu, ciągle go podgrzewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MarioJ napisał:

Najlepsze ferraty byłyby w Tatrach, tam jest masa skały.

W Sudetach skały na ferraty są małe, ale może coś w Rudawach można by zrobić. Tam ze względu na niski poziom ochrony, chyba największe szanse. W Karkonoszach ze względu na park, skała nie do ruszenia (np. Śnieżne Kotły).

Widziałem że już nasi przewodnicy IVBV chodzą z klientami na ferraty na Słowacji. Starku, konflikty są wszędzie. Ty jesteś najlepszym przykładem konfliktu, ciągle go podgrzewasz.

To jestem czy go podgrzewam, bo się pogubiłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wujot napisał:

Jesteś i podgrzewasz. Jak czajnik z grzałką. 

:) :) :)

Mam piec kaflowy z grzałką, ale nie wiem czy to się liczy. No właśnie próbowałem sobie to zwizualizować i wychodziło mi... no nie wychodziło, choć może, zacytuję:

Natomiast szeregowi wariaci udawali jak zwykle a to czajnik, a
to zlewozmywak z dolnopłukiem, a to znów takie bajkowe lub  mity-
czne  postacie  jak  Kostka Napierski, Kubuś Puchatek albo Renata
Susałko. https://waligorski.art/proza.php?myk=b&nazwa=324

a i piosenkę dorzucę w gratisie...

 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie to ongiś z Orlej Perci chcieli via ferratę wyrychtować, że zacytuję fragment:

"Gdzieś między Zawratem a Krzyżnem spotkamy jeszcze jedną kastę osobników... brykaczy-napinaczy... napierających niczym czołgi Guderiana na Polskę, dla których cały ten piękny szlak jest tylko kolejnym poligonem, jeszcze jedną okazją do pokazania swoich przewag cielesnych, zadania szyku i podwyższenia samooceny. Poznacie ich po opuszczonej głowie, zawziętej minie i ekspresowym tempie... jakby jakiś pijany chirurg zaszył w ich trzewiach tempomat pobudzający do nieustannej galopady po grani. Owi ojcowie-założyciele jednostki specjalnej Grom to największe zakały na szlaku, tratują wszystko... spuszczają po łańcuchach... jakby obrywali porzeczki.... Do takiego spotkania w samo południe może dojść wszędzie... ot choćby w Żlebie Kulczyńskiego. Demonstracyjna pewność siebie nie zawsze idzie w parze z z rzeczywistym stanem ducha... w okolicach drabinku na Koziej Przełęczy... trzęsące się łydeczki... Jak to mówią patomorfolodzy - ciała nie oszukasz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...