Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wolcjusz napisał:

Tak abstrahując od całej reszty wypowiedzi chciałem tylko zwrócić uwagę że Słotwiny nie są dobrym przykładem do dyskutowania tematu bo to nie jest tylko stacja narciarska i nie tylko z narciarzy ma dochody. Jeżdżę tam często przez cały rok, bo w lecie korzystam z bikeparku i to miejsce to jest prawdziwa żyła złota. Tam nawet w tygodniu walą całe autokary z dziećmi szkolnymi, emerytami, pielgrzymki całe idą na wieżę widokową. Wyciąg kręci cały rok i cały rok na siebie zarabia. Bikerów też coraz więcej, jak zaczynali z bikeparkiem trzy sezony temu, to w soboty jeździłem ja i może ze dwie inne osoby, w tym roku w weekendy już bywał mały tłumek i na koniec sezonu trasy były wyraźnie wyeksploatowane. Widać że i ten temat im chwycił. 

A kto broni w takim Korbielówie zrobić trasy rowerowe, żeby wyciagi mogły cały rok zarabiać? A no tak, ciężko rower starym orczykiem wywieźć na górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hextor napisał:

A kto broni w takim Korbielówie zrobić trasy rowerowe, żeby wyciagi mogły cały rok zarabiać? A no tak, ciężko rower starym orczykiem wywieźć na górę :)

Człowieku zastanów się lub poczytaj dlaczego tam nie można. Przecież właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków. Ale... To jest jakiś park czy tam Natura 2000 i są jakieś żeby które potrafią blokować wszystko. Pierd... Ale powinno się zezwolić na zrównoważone inwestycje nawet w takich terenach. 3 krzesła nie zabija natury a pozwolą na rozwój całego regionu. No ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie, a w zasadzie nie do końca. Zasada podobno chciał zrobić trasy rowerowe i zorganizował spotkanie, ale mieszkańcy Korbielowa mieli go gdzieś i nawet nie przyszli. 

BTW co do tego cudownego mikro klimatu w Białce. To na Kotelnicy jest teraz 5 stopni na plusie, na Skrzycznym 2, 0 na Szrenicy, a na Pilsku -1. 

Edytowane przez Hextor
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

A kto broni w takim Korbielówie zrobić trasy rowerowe, żeby wyciagi mogły cały rok zarabiać? A no tak, ciężko rower starym orczykiem wywieźć na górę :)

Wcale nie tak ciężko, np w Kalnicy właśnie tak się to odbywa i nie jest to przeszkodą dla rowerów: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Bardzo blisko jest Regetovka na Słowacji,wybrałbym zamiast Tylicza.Byłem dziś rano,pogoda niezbyt,bo mgła i mokry śnieg,ale to to pewnie chwilowe.Trasa wg mnie lepsza niż Tylicz.Jadąc przez granicę,lepiej popatrzeć na kamery,bo często po polskiej stronie jest inaczej z mgłą i widocznością niż po słowackiej...

@lski@interia.pl czy potrzebna winieta aby tam dojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy!

Zdjęcia znalezione w internetach, więc nie moje. Ale zwracam uwagę na to, że wyciąg okupują turyści, a NIE NARCIARZE. Nie widzę tam nikogo z nartami!


Jak tam jeździć na nartach w takich warunkach? Czy stacja nie powinna na zimę wydawać ZAKAZU dla turystów pieszych, aby nie mieszać ruchu narciarskiego z pieszym? Dla bezpieczeństwa, przynajmniej...

image.png.88bd9c11dafba836604357e31706c840.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czy stacja nie powinna na zimę wydawać ZAKAZU dla turystów pieszych, aby nie mieszać ruchu narciarskiego z pieszym? Dla bezpieczeństwa, przynajmniej...

A może powinna zakazać jazdy na nartach aby nie mieszać ..itd ..narciarze są jacyś ważniejsi?

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

A może powinna zakazać jazdy na nartach aby nie mieszać ..itd ..narciarze są jacyś ważniejsi?

No tak na logikę i sprawiedliwie by było, jeśli w letnie miesiące wyciąg był przeznaczony dla turystów pieszych, a w zimowe miesiące dla narciarzy. O ile prywatny podmiot może sobie robić co chce, o tyle państwowa spółka powinna działać dla KAŻDEGO. Ja latem po górach nie biegam, ale za to zimą bym chętnie skorzystał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ski89 napisał:

Ja latem po górach nie biegam, ale za to zimą bym chętnie skorzystał.

No i raczej nie ma problemu bo nieczęsto można kogoś spotkać na stoku narciarskim a już na 100% nie na jego środku. Prędzej gdzieś na nartostradzie ..przypuszczam że najcześciej wiodącej z Goryczkowej do Kuznic. Patrząc w drugą stronę nie spotkasz narciarza "trasowego" na szlaku pieszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ski89 napisał:

No tak na logikę i sprawiedliwie by było, jeśli w letnie miesiące wyciąg był przeznaczony dla turystów pieszych, a w zimowe miesiące dla narciarzy. O ile prywatny podmiot może sobie robić co chce, o tyle państwowa spółka powinna działać dla KAŻDEGO. Ja latem po górach nie biegam, ale za to zimą bym chętnie skorzystał.

Przecież działa dla każdego.......

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

A może powinna zakazać jazdy na nartach aby nie mieszać ..itd ..narciarze są jacyś ważniejsi?

Nie chce mi się kłócić, ale na coś powinna się zdecydować.
Bo:
1) Zderzenie każdego narciarza (30-70 km/h) z pieszym jest niebezpieczne;
2) Płacąc za bilet narciarski nie oczekuję, że będę stał 2 godziny w kolejce z pieszymi (tu coś jest nie tak)!

Aby nie było, a Alpach jest to unormowane.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wolcjusz napisał:

Uważam że piesi turyści nawet na stoku to nie jest jakiś wielki problem, zbyt wolno się przemieszczają w stosunku do narciarzy i o wiele łatwiej kalkulować ich trajektorię ruchu więc nie ma problemu z ich omijaniem. No chyba że mówimy o tłumach, ale w zimie raczej nie ma tego problemu.

Traktuję tę wypowiedź w całości jako żart, zwłaszcza fragmenty "to nie jest jakiś wielki problem" oraz "nie ma problemu z ich omijaniem". I to żart grubego kalibru.

Aby nie było: chodzenie po trasie narciarskiej jest zakazane w regulaminach każdej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Panie, jedź Pan w tych warunkach (tłum turystów) na narty!? Jak pisałem wyżej:
a) niebezpiecznie;
b) płacąc za bilet dzienny, to wówczas za co ja płacę?

Tyle.

Ale gownoburza. Przecież to jest kolejka do gondoli z Kuźnic a nie do krzesła na Gąsienicowej. Każdy wie, że można tylko raz wjechać gondolą i przy zakupie rezerwuje się godzinę wjazdu. No i przecież na,stoku jest zakaz ruchu pieszych . Gdyby mieli liczyć zyski z podziałem na grupy to zdecydowanie większe będą od pieszych 😜 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Panie, jedź Pan w tych warunkach (tłum turystów) na narty!? Jak pisałem wyżej:
a) niebezpiecznie;
b) płacąc za bilet dzienny, to wówczas za co ja płacę?

Tyle.

Dlatego dziwię się, że ktos wybiera sie tam na narty. Przecież tam jest robione wszystko, by odstraszyć narciarzy: od cen, przez brak dojazdu i to co opisujesz. Jak widac działania są skuteczne , bo narciarzy nie widać... czasem jakiś uparty zapaleniec pojawi się....🙂

Nie wiem skąd takie podejscie, ale obstawiam, że to 100letnie przyzwyczajenie do tego, że klient zawsze bedzie i w dodatku zapłaci chore pieniądze za kiepską usługę...

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: ze względu na silny wiatr, dzisiaj kolejki krzesełkowe nie działają. Więc jeśli powyższe zdjęcie jest z dzisiaj, to jest to odpowiedź dla bijącego pianę kolegi, dlaczego nie ma w kolejce narciarzy 😛 Jak nie z dzisiaj, to w sumie możliwe, że było tak samo, bo pizga ostatnio ciągle.

@mig12345, ale w sumie popatrz na to tak: przychodzisz do Kuźnic tuż przed otwarciem kolejki. Jak jesteś w takim terminie jak teraz, to prawdopodobnie czeka cię spora kolejka (aczkolwiek obstawiam, że mniej niż godzina). Po wjeździe na górę masz przez cały dzień pół-puste stoki, bo kolejka wywozi w większości pieszych. Przecież to jest bajka :)

A że drogo? A gdzie jest tanio? Dawniej dzienny na Kasprowym potrafił kosztować 2 razy tyle, co na inne polskie górki. A teraz? Kasprowy 165-185 (zależnie od terminu zakupu i online/kasa). Skolnity/Kasina/itp 160, TatrySki 170...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

Gdyby mieli liczyć zyski z podziałem na grupy to zdecydowanie większe będą od pieszych 😜 

Niestety, ale też tak sądzę. Dlatego góra pod względem organizacji ruchu narciarskiego wygląda, jak wygląda. Nie wiem, czy gównoburza. Jakbym ja zapłacił za karnet dzienny, tobym się trochę złościł za tę kolejkę do kolejki. Ale dobra, kłócić się nie zamierzam. Nie zapłaciłem, więc niech będzie pokój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig12345 napisał:

Przecież tam jest robione wszystko, by odstraszyć narciarzy: od cen, przez brak dojazdu i to co opisujesz. Jak widac działania są skuteczne , bo narciarzy nie widać...

Właśnie na to chciałem zwrócić uwagę: w stereotypach Kasprowy = "Król Polskich Stoków", w praktyce szukałem tam gościa z nartami i nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Panie, jedź Pan w tych warunkach (tłum turystów) na narty!? Jak pisałem wyżej:
a) niebezpiecznie;
b) płacąc za bilet dzienny, to wówczas za co ja płacę?

Tyle.

między Halą Miziową a Buczynką idzie szlak pieszy i nartostrada. Bywa czasem ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Kasprowy!

 

Kiedyś wjeżdżałem na Aiguille de Midi-dzieci do lat 3 zabronione a nierekomendowane do lat 5,fakt,że tam jest konkretna wysokość i dorośli nawet mdleli w wagonie na górze,ale na Kasprowym zawsze ze zdumieniem patrzyłem na aktywnych rodziców z bąblem na ręku . Nawet na tym zdjęciu dostrzegam takich aktywnych rodziców z maleństwem którzy płacą zeby pstryknąć focie u góry na social media 🤦‍♂️ 🤷‍♂️ chore …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...