Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Samotność na Czantorii, warunki jak na jazdę w OP1 (ale bez słonia) rewelacja, lało od 18 czasami dość intensywnie , na górze śnieg i snieg z deszczem, śnieg mokry, luźny, na szerokie narty, widać pierwsze przetarcia, jak pogoda się nie poprawi to może jeszcze z tydzień i po jeździe, ludzi ok godz. 19 może z 20

1.jpeg

2.jpeg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrkowski  wczoraj, w samym Szczyrku z rana deszcz, na dolnych stacjach Soliska i przy dolnej gondoli deszcz ze śniegiem, wyżej przez pierwsze 2-3 h lekkie opady śniegu. Warunki z rana dobre, później na niebieskich trasach od ok 11-12  śnieg mokry i dość rozjeżdżony, najmocniej  w dolnych partiach,  na czerwonej 7 a w szczególności czerwonej 1 obok gondoli trzymał dużo lepiej i dłużej i na nich, a w szczególności na 1 bardzo mała frekwencja (w ogóle do ok 12.00 na Solisku maks stania to ok. 2-3 minuty). Na Małym Skrzycznem baaardzo mocny wiatr,  (kanapa na Zbójnicka Kope z tego powodu nieczynna) śnieg na trasie z Małego Skrzycznego wywiany, w górnej części sam lód. Sporo tras zamkniętych (na stronie podają że czynnych 17 z 27, Juliany praktycznie całe stoją, na otwarcie Golgoty nie ma co liczyć, tam w dolnej części wszędzie ziemia wychodzi, nie wiem jak na Bieńkuli.

 

SAVE_20240126_060652.jpg

SAVE_20240126_060708.jpg

SAVE_20240126_060722.jpg

SAVE_20240126_060733.jpg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze warunki z dziś, Lekko zmrozone bedzie fajny poranek na nartach ale degradacja raczej dosc szybka na niebieskich. M. Skrzyczne mgła, Hala zero stopni i lekki snieg pada. No i uwaga na jedynce na przejsciu dla pieszych :) jak na Mountain Resort przystalo. 

 

 

Edytowane przez christof
  • Like 15
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie Skolnity tylko tym razem rano i na innym sprzęcie :)

IMG_20240126_080331.thumb.jpg.634d933daac8ae84fc5ebf5183471fab.jpg

Pogoda nie rozpieszczała - szaro, na dole drobny deszcz, góra śnieg. Póki co bez kolejek. Śnieg ciężko... Warunki o 8 dobre.

IMG_20240126_100311.thumb.jpg.c509968e86c55c8736dc50cc0f519d8a.jpg

IMG_20240126_100316.thumb.jpg.a2de5dede1c094c7a2065b400929c432.jpg

Z każdym zjazdem warunki co raz trudniejsze i Ludzi przybywało, na plus zaczęło się przejaśniać. Jazda zdatnia ale po 11 postanowiłem się ewakuować :)

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, christof napisał:

No to jeszcze warunki z dziś, Lekko zmrozone bedzie fajny poranek na nartach ale degradacja raczej dosc szybka na niebieskich. M. Skrzyczne mgła, Hala zero stopni i lekki snieg pada. No i uwaga na jedynce na przejsciu dla pieszych :) jak na Mountain Resort przystalo. 

 

 

Cze

A gdzie masz kamerę? na piersi, czy na głowie? Bo czasami odnosiłem wrażenie, że jechałeś pod górę ;). A skręcałeś coś, czy dzida na dół? Bo też tego nie było widać.

pozdro

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marekbtl napisał:

Cze

A gdzie masz kamerę? na piersi, czy na głowie? Bo czasami odnosiłem wrażenie, że jechałeś pod górę ;). A skręcałeś coś, czy dzida na dół? Bo też tego nie było widać.

pozdro

 

hej,

Na głowie mam kemere, moze przez to na plaskich odcinkach i przy mgle jest to złudzenie :) 

No i dzida byla od gory wiekszość trasy nie ma co ukrywac, przez załamaniami terenu i  jak ludzie sie pojawili to  skręcałem zeby zwolnic ale nie za bardzo to widac bo kamera miala wlaczoną stabilizacje obrazu i jeszcze takie poziomowanie horyzontu to juz w ogole skrety wyglądaja jak takie delikatne bujanie. Nastepnym razem to wylącze zeby jakis dowod byl ze czasem skręcam :) 

 

Edytowane przez christof
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, christof napisał:

 

hej,

Na głowie mam kemere, moze przez to na plaskich odcinkach i przy mgle jest to złudzenie :) 

No i dzida byla od gory wiekszość trasy nie ma co ukrywac, przez załamaniami terenu i  jak ludzie sie pojawili to  skręcałem zeby zwolnic ale nie za bardzo to widac bo kamera miala wlaczoną stabilizacje obrazu i jeszcze takie poziomowanie horyzontu to juz w ogole skrety wyglądaja jak takie delikatne bujanie. Nastepnym razem to wylącze zeby jakis dowod byl ze czasem skręcam :) 

 

Cze

Go pro??? Jak tak to jaki model. Bo bardzo dobrze nagrywa i stabilizacja super. Płynny obraz.

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Go pro??? Jak tak to jaki model. Bo bardzo dobrze nagrywa i stabilizacja super. Płynny obraz.

pozdro

 

Marek, te kamery do luftu są, całkowicie przekłamują prawdziwy obraz. Nagrałem teraz zjazd z Selli, gdzie widziałem góra na 3 metry, a na filmie wygląda jakby z 10 było czytelnie, a stroma czerwona wygląda jak niebieska. Się potwierdza, że tv kłamie 🥴

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Go pro??? Jak tak to jaki model. Bo bardzo dobrze nagrywa i stabilizacja super. Płynny obraz.

pozdro

 

Tak to Gopro 12. Kupilem bo poprzednia 7 padła, nie za bardzo chcialo mi sie wchodzic w temat ktora lepsza i byl black friday. Ale chyba 11 jest bardzo podobna no i  DJI Osmo Action 4 tez jest super. Albo jakas Insta360 - jest tego sporo teraz...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, christof napisał:

Albo jakas Insta360 - jest tego sporo teraz...

Wtrącę się bo akurat niedawno przeglądałem tą kamerkę w internecie (a raczej jej możliwości) robi super wrażenie, i mega dużo opcji wykorzystania na nartach jak i poza. Ale jak już ją kupować to nie gołą tylko w zestawie z mocowaniami kijkami itp., bo bez akcesoriów w sumie nie ma sensu jej używanie. Do niej jest również program na komputer w którym można obrabiać filmiki, wybierać kadr, wycinać itp.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabrik napisał:

Marek, te kamery do luftu są, całkowicie przekłamują prawdziwy obraz. Nagrałem teraz zjazd z Selli, gdzie widziałem góra na 3 metry, a na filmie wygląda jakby z 10 było czytelnie, a stroma czerwona wygląda jak niebieska. Się potwierdza, że tv kłamie 🥴

Cze

Pawełku, kamera nowa, ale Ty już nie ;), po 50-ciu latach użytkowania też będzie nagrywać góra na 3 metry. Ona dobrze nagrywa, Ty po prostu słabiej widzisz - no ja też.

pozdro

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Pawełku, kamera nowa, ale Ty już nie ;), po 50-ciu latach użytkowania też będzie nagrywać góra na 3 metry. Ona dobrze nagrywa, Ty po prostu słabiej widzisz - no ja też.

pozdro

Mogłeś mi tego oszczędzić, ale ok, będę twardy jak Lee Jones w Ściganym 😁, ale na wszelki wypadek poczytajmy, czy to nie kwestia tylko rozdzielczości i pixeli 🤪

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hgx126 napisał:

Zazwyczaj robię podobnie, jak się już wejdzie na ten szczyt to warto zjechać w wyraźny kocioł na północ do potoku Glinna i do Korbielowa. Jeden z lepszych zjazdów pozatrasowych na Pilsku.

Gdzie ten potok? Na północny wschód? Oki zadałem pytanie o potok i mam, do drogi, czy wcześniej w trawers?

IMG_5410.png

IMG_5412.png

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sstar napisał:

Gdzie ten potok? Na północny wschód? Oki zadałem pytanie o potok i mam, do drogi, czy wcześniej w trawers?

Trzeba trzymać się lewej strony potoku. Chwilę po przecięciu czerwonego szlaku wpada się na drogę trawersującą stok do parkingu. Można też odbić na polanę Strugi i tak objechać parę razy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marekbtl napisał:

Cze

Dzisiaj pogoda dla „prawdziwych” mężczyzn. Byłem, pojeździłem, zegar odbiłem i szczęśliwie bez mandatu wróciłem. Yanosik rulez.

pozdro

IMG_3317.thumb.jpeg.32d1de8f2224ea9efcac789474c1c8c7.jpeg

Toż to rekreacja panie, nudziarstwo, a prawdziwi mężczyźni https://www.freerideworldtour.com/news-videos/zuzanna-witych-winning-run-2024-verbier-pro/ i  https://wspinanie.pl/2024/01/lodowy-puchar-swiata-w-saas-fee-brazowy-medal-olgi-kosek-w-biegach/ za brak mandatu szacun;-) no i dzięki Marek za motywację... do znalezienia przy okazji wyżej wymienionych wyczynów:-)

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...