Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dojazd do San Cassiano


Martino

Rekomendowane odpowiedzi

6. stycznia jadę do San Cassiano (Alta Badia) z Wrocławia.

Planuję jechać przez Niemcy (Norymberga, Monachium, Inssbruck, Brenner).

Jechał ktoś tą trasą ostatnio i udzieli wskazówek?

Roboty drogowe? korki?

Może polecicie lepszą trasę?

Edytowane przez Martino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martino napisał:

6. stycznia jadę do San Cassiano (Alta Badia) z Wrocławia.

Planuję jechać przez Niemcy (Norymberga, Monachium, Inssbruck, Brenner).

Jechał ktoś tą trasą ostatnio i udzieli wskazówek?

Roboty drogowe? korki?

Może polecicie lepszą trasę?

Co do Brenner to najlepiej wykupić przejazd w dwie strony online razem z winietką, i kierować się wtedy na lewą skrajną bramkę.
Jechałem w grudniu (od Wiednia) tam i z powrotem przed świętami, nie było żadnych korków, tylko że były to piątki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martino napisał:

6. stycznia jadę do San Cassiano (Alta Badia) z Wrocławia.

Planuję jechać przez Niemcy (Norymberga, Monachium, Inssbruck, Brenner).

Jechał ktoś tą trasą ostatnio i udzieli wskazówek?

Roboty drogowe? korki?

Może polecicie lepszą trasę?

Wrocław do San Ciascian, Południowy Tyrol, Włochy – Mapy Google

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martino napisał:

6. stycznia jadę do San Cassiano (Alta Badia) z Wrocławia.

Planuję jechać przez Niemcy (Norymberga, Monachium, Inssbruck, Brenner).

Jechał ktoś tą trasą ostatnio i udzieli wskazówek?

Roboty drogowe? korki?

Może polecicie lepszą trasę?

To standardowa trasa nie ma co wydziwiać. PS przez Czechy bym nie jechał.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Wrocławia to ten przejazd jest optymalny. Standardowo koło Monachium może być zagęszczenie. Jeżeli jedziesz w sobotę, to możliwe będą lokalne korki, z drugiej strony za kilka dni zaczyna się spokojniejsza część sezonu z mniejszym ruchem. Za Brennero już po włoskiej stronie w grudniu był remont (godzina obsuwy); nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Martino napisał:

6. stycznia jadę do San Cassiano (Alta Badia) z Wrocławia.

Planuję jechać przez Niemcy (Norymberga, Monachium, Inssbruck, Brenner).

Jechał ktoś tą trasą ostatnio i udzieli wskazówek?

Roboty drogowe? korki?

Może polecicie lepszą trasę?

jeżdżę tak od chyba 11 lat w okresie mazowieckich ferii, ale od od paru lat nie dojeżdżam do Norymbergi, ale skręcam z 72 w 93 przed Hof, w kierunku Ratyzbony; może 93 jest nieco bardziej kręta od 9 i tylko dwa pasy, ale też bardziej pusta - 9 to jednak relacja północ-południe, od Berlina - kiedyś jeździłem przez Niemcy w piątkowe popołudnia i z tamtych czasów został mi uraz do zatłoczonej 9, a za Ratyzboną i tak wbijamy się w 9; jak napisano powyżej, korki w okolicach Monachium, szczególnie już za obwodnicą, na 8 przed skrętem w 93 w kierunku Austrii, z reguły nie był to korek stojący, raczej pomarańczowy, opóźnienie pomijalne, ale zdarzało się i krwistoczerwono i musiałem szukać objazdów, w jedną i w drugą stronę, ale to tylko wtedy, gdy jechałem tamtędy w sobotnie przedpołudnia (teraz wybieram pobyty niedz-niedz, do Niemiec wjeżdżam w sobotę po południu, potem nocleg i odcinek koło Monachium robię w niedzielę rano, wracam w niedzielę i właściwie o korkach zapomniałem), więc trzeba być czujnym i słuchać nawigacji /sprawdzać google maps; uważaj na granicy z Austrią, jest zwężka do jednego pasa i teoretycznie austriacka kontrola graniczna (wzrokowa), w razie potrzeby jest dróżka przez Kiefersfelden, wyjeżdżasz w Kufstein i tam wbijasz na A12, ale nie odkładaj kupna winiety, zrób to jeszcze w Niemczech, na stacji benzynowej, bo właśnie raz na takim objeździe, na zwykłej lokalnej drodze austriacka policja kontrolowała tylko winietki; przed bramkami na Brenner (A13) nigdy nie stałem dłużej jak 5-7 minut (nawet wtedy, gdy Brenner po włoskiej stronie  zasypały lawiny:), dlatego dotąd zawsze płaciłem na bramce (A13 jest dodatkowo płatna); roboty drogowe są zawsze, sprawdzisz je sobie na google maps, a natężenie ruchu pokaże ci korki z tym związane, z tym, że nie przypominam sobie, żeby na niemieckiej autostradzie było kiedykolwiek zwężenie do jednego pasa wskutek robót; informacja o robotach na Brenner i godzinnym opóźnieniu jest mrożąca, warto się przyjrzeć, co pokazuje google, ale i tak nie ma gdzie uciekać;   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 00:00, Keler napisał:

jeżdżę tak od chyba 11 lat w okresie mazowieckich ferii, ale od od paru lat nie dojeżdżam do Norymbergi, ale skręcam z 72 w 93 przed Hof, w kierunku Ratyzbony; może 93 jest nieco bardziej kręta od 9 i tylko dwa pasy, ale też bardziej pusta - 9 to jednak relacja północ-południe

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jedziesz do La Villa i na rondzie kierunek Brunico. I masz dwie opcje. 1) jadąc po drodze dotrzesz do dolnej stacji przy czarnej trasie Piculin, gdzie możesz wciągnąć się gondolą i zjechać czarną lub czerwono/niebieską trasą do San Vigilio i dalej że stacji Miara na szczyt Kronplatzu. 2) dojechać autem do San Vigilio lub Brunico czy też Olang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że jest na Kronplatz (stacja Piculin) można dostać się z Alta Badia skibusem, który startuje z parkingu przy stacji Spontana (pomiędzy miejscowością La Villa a miejsc. Badia). Autobus jedzie jakieś 20-25min. Są znaki.

Co prawda to nie Corvara, ale z gondolki Col Alto w Corvarze do Spontany dojedziesz na nartach w jakieś 1-1.5h. W zależności od kolejek na wyciągach i umiejętności.

Po drodze jest Gran Risa albo alternatywna czerwona 17tka, ale można śmiało też zjechać w dół do La Villa gondolką z Piz La Ila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie źle zrozumieliście. Chcę dojechać z  Colfosco/Corvary nie używając nart i samochodu. Wiem że nie ma bezpośredniego połączenia skibusem z Corvary do stacji gondoli Piculin. Zostaje tylko zwykły autobus rejsowy ale czy zabiorę do niego narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...