Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szwajcaria


gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MarioJ napisał:

na Goryczkowej 

Na Goryczkowej jest super a z racji wolniejszego krzesła jest znacznie bezpieczniej - radykalnie zmniejsza sie ilość "sierot" na śniegu - siedzą bezpiecznie na krzesłach i podziwiają widoki.. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, gabrik said:

Jaki ośrodek szwajcarski, w obecnych realiach będzie dobrym wyborem na pierwszą połowę marca?

jakie realia - śnieg, ceny, trasy, dojazd ...? powyżej 1500mnpm nie powinno być problemów, chyba wszędzie sezon jest co najmniej do Wielkanocy lub maja, a w dolinach zielono, kongres w Davos już był więc ośrodek całkowicie dostępny

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gabrik napisał:

Pytanko do objeżdżonych forumowiczów. Jaki ośrodek szwajcarski, w obecnych realiach będzie dobrym wyborem na pierwszą połowę marca?

Im wyżej, tym lepiej. Poszukaj ośrodków ze stacją dolną powyżej 1000 m. n.p.m. (w Szwajcarii jest takich o solidnej wielkości co najmniej kilkanaście). Ze swojej strony polecam Arosa-Lenzerheide, Laax, Sankt Moritz. No i oczywiście Zermatt i Verbier, ale to już dalej z Polski.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, laryzbyszko said:

Ze swojej strony polecam Arosa-Lenzerheide, Laax, Sankt Moritz. No i oczywiście Zermatt i Verbier, ale to już dalej z Polski.

Ja bym dorzucił Davos-Klosters, z łatwym dojazdem z PL to jeszcze Samnaun, ale większość tras i tak jest w Ischgl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 minut temu, pawel_ts napisał:

jakie realia - śnieg, ceny, trasy, dojazd ...? powyżej 1500mnpm nie powinno być problemów, chyba wszędzie sezon jest co najmniej do Wielkanocy lub maja, a w dolinach zielono, kongres w Davos już był więc ośrodek całkowicie dostępny

No fakt zapomniałem w pewien sposób, że pytam o Szwajcarię :)...tak, z chłopcami w Davos się nie spotykam jeszcze, więc oczywiście cena ma znaczenie. Zatem doprecyzuję. W jakim, z uwagi na obecną zimę, będą dobre warunki trasowo-cenowe . Znajomy coś przebąkuje o tym kierunku, więc może bym coś mu podsunął i się podczepił. 

Jeszcze podpytam, czy on może coś konkretnego ma na oku, to podpowiedzie czy warto.

Edytowane przez gabrik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabrik napisał:

dobre warunki trasowo-cenowe

pogodowo to zawsze najpewniejsze jest St.Moritz

a cenowo to warto poszukać hotelu z ofertą Sleep+Ski wtedy skipass kosztuje 47 CHF na dzień

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marekbtl napisał:

Paweł

W ostateczności tanio i blisko to Szwajcaria Bałtowska zostaje. Ceny w PLN.

pozdrawiam

Zdecydowanie, skoro w niej rozpocząłem obecny sezon, to i mogę zakończyć, a że na trawie zamiast śniegu. Nie ma co mięknąć, trzeba będzie na ślizgi obornika wrzucić i dzida 🤪

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 12:31, gabrik napisał:

Zdecydowanie, skoro w niej rozpocząłem obecny sezon, to i mogę zakończyć, a że na trawie zamiast śniegu. Nie ma co mięknąć, trzeba będzie na ślizgi obornika wrzucić i dzida 🤪

pomysł upadł czy jeszcze istnieje ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gabrik napisał:

@Jeeb porzuciłem po przemyśleniach. Wyszło jednak, że nadal ma znaczenie nie tylko jak, ale i gdzie oraz z kim ;)

oczywiście najważniejsze jest towarzystwo potem warunki a  Zwardoń i Zakopane albo Zinal i Zermatt to tylko tło

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, Jeeb napisał:

@gabrik jak byś się jednak rozmyślił to śniegu starczy do maja

Zermatt dzisiaj

IMG_20240302_094046.thumb.jpg.d73054c5fdf0624ace022191e3234142.jpg

IMG_20240302_104812.thumb.jpg.22087d7d365959ce67474f76d9e8bd02.jpg

Dzięki @Jeeb, znajomy zgarnął dzieci i byli w zeszły tydzień (4dni) nawet już nie dopytywałem gdzie (narzekali tylko, że słaba pogoda). 

Ja na przyszły tydzień (nie znalazłem kompana) , ruszam jeśli prognozy się utrzymają bliżej granic kraju. Generalnie stwierdziłem, że jestem nieźle pierdyknięty, biorąc pod uwagę zależności:  praca -  miejsce zamieszkania, moja fascynacja nartami jest irracjonalna, no ale spróbuj przekonać ideowca, że wartości o które walczy, są skazane z góry na niepowodzenie.  Trzymam się maksymy "dopóki walczysz jesteś zwycięzcą".

P.S. nawet ten post jest potwierdzeniem chorobliwej fascynacji, ale na dziś nie chcę tego leczyć.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 16:53, Jeeb napisał:

@gabrik jak byś się jednak rozmyślił to śniegu starczy do maja

Zermatt dzisiaj

IMG_20240302_094046.thumb.jpg.d73054c5fdf0624ace022191e3234142.jpg

IMG_20240302_104812.thumb.jpg.22087d7d365959ce67474f76d9e8bd02.jpg

W idealnym momencie to wysłałeś. Właśnie jesteśmy na etapie decyzji co do wyjazdu na początek kwietnia. Chyba przekonałeś. dzięki 😍 Szybkie pytanie - pomijając ceny, to już wiadomo, że Szwajcaria jest bardziej odczuwalna - które trasy bardziej polecasz dla średniozaawansowanych? Biorę pod uwagę, że przejazd ITA-CH może być zamknięty przez cały wyjazd, więc jakbyśmy mieli być uwiązani do jednej strony ośrodka, co lepsze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 16:53, Jeeb napisał:

@gabrik jak byś się jednak rozmyślił to śniegu starczy do maja

Zermatt dzisiaj

IMG_20240302_094046.thumb.jpg.d73054c5fdf0624ace022191e3234142.jpg

IMG_20240302_104812.thumb.jpg.22087d7d365959ce67474f76d9e8bd02.jpg

W Cervinii byłem w grudniu 2006 r. Od tego czasu planuje tam wrócić. ale jest to moje niespełnione marzenie narciarskie. Głównie kwestia odległości. Z małymi dziećmi to dla mnie problem. 

Jak wg Was tam (Zermat., Cervinia) najlepiej się teraz dostać ? 

Czy lot do Bergamo + najem samochodu to najlepsza droga ? 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Krakus81 napisał:

W Cervinii byłem w grudniu 2006 r. Od tego czasu planuje tam wrócić. ale jest to moje niespełnione marzenie narciarskie. Głównie kwestia odległości. Z małymi dziećmi to dla mnie problem. 

Jak wg Was tam (Zermat., Cervinia) najlepiej się teraz dostać ? 

Czy lot do Bergamo + najem samochodu to najlepsza droga ? 

Można lecieć do Turynu + wynajem samochodu. Ja tak leciałem i jechałem na jesieni.
Brat wybiera się z żoną i synem do Cervini na początku kwietnia, lecą do Mediolanu i tam wynajem auta.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pawelb91 napisał:

Można lecieć do Turynu + wynajem samochodu. Ja tak leciałem i jechałem na jesieni.
Brat wybiera się z żoną i synem do Cervini na początku kwietnia, lecą do Mediolanu i tam wynajem auta.

a brałeś narty ze sobą, czy na miejscu wynajmowałeś ? 

I auto wynajmowałeś na cały pobyt ? 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Krakus81 napisał:

a brałeś narty ze sobą, czy na miejscu wynajmowałeś ? 

I auto wynajmowałeś na cały pobyt ? 

Ja akurat byłem w październiku, jeszcze nie narciarsko. Połazić po górach i dolinach w Aoście, plus właśnie byłem w  Cervini jeden dzień. Auto na cały pobyt, dziennie wyszło około 28e z pełnym ubezpieczeniem. Pożyczałem na lotnisku w Turynie, ale wycena i zarezerwowane online - lepsza cena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redster napisał:

W idealnym momencie to wysłałeś. Właśnie jesteśmy na etapie decyzji co do wyjazdu na początek kwietnia. Chyba przekonałeś. dzięki 😍 Szybkie pytanie - pomijając ceny, to już wiadomo, że Szwajcaria jest bardziej odczuwalna - które trasy bardziej polecasz dla średniozaawansowanych? Biorę pod uwagę, że przejazd ITA-CH może być zamknięty przez cały wyjazd, więc jakbyśmy mieli być uwiązani do jednej strony ośrodka, co lepsze?

wydaje mi się że jednak Cervina ma więcej łatwych tras, byłem kilka razy w kwietniu po obu stronach i przez 2 tygodnie połączenie nigdy nie było zamknięte 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...