Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potem to do domu i nawet jak by było pusto to co robić 8 godzin na jednej górce, przecież to się w głowie może zakręcić:rolleyes::

A piwa nie piję, nie lubię.

Dokładnie. Karnet 4 godzinny to max co jest dla mnie do wytrzymania na większości polskich górek. Wyjatki to Szczyrk, Korbielów i może jeszcze Szrenica ale dawno strasznie tam nie byłem.

Pozdrowienia

PS

No to jest więcej dla mnie Sławek bo ja lubię bardzo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem to do domu i nawet jak by było pusto to co robić 8 godzin na jednej górce, przecież to się w głowie może zakręcić:rolleyes::

A piwa nie piję, nie lubię.

tak możesz napisać Ty, ja i nasi sąsiedzi... I tak zdecydowana wiekszość zeszłosezonowych polegała na 4 godzinach od 800 do 12(13 w szczyrku) i srodku tygodnia...

Ale jesli ktoś przyjeżdza z wiekszej odległosci to rada jest bez sensu...

Chętnie bym też znielubił piwo..... ;)

Pozdrawiam

Michał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak możesz napisać Ty, ja i nasi sąsiedzi... I tak zdecydowana wiekszość zeszłosezonowych polegała na 4 godzinach od 800 do 12(13 w szczyrku) i srodku tygodnia...

Ale jesli ktoś przyjeżdza z wiekszej odległosci to rada jest bez sensu...

Chętnie bym też znielubił piwo..... ;)

Pozdrawiam

Michał

Z większej odległości to w Skoczowie nie hamował bym, tylko cisnę dalej...tam gdzie o 16 pojawia się żal że to już 16 i zamykają i pojawia się zniecierpliwienie że cały wieczór noc... i tęsknota kiedy będzie jutro 8-9 rano....

A co do piwa, to może i bym go pił, ale jak zobaczyłem że mi wyciska pewien organ(ten powyżej pasa), to go przestałem lubić, każdy ma swój rozum i albo mu to przeszkadza jak wygląda albo nie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z większej odległości to w Skoczowie nie hamował bym, tylko cisnę dalej...tam gdzie o 16 pojawia się żal że to już 16 i zamykają i pojawia się zniecierpliwienie że cały wieczór noc... i tęsknota kiedy będzie jutro 8-9 rano....

A co do piwa, to może i bym go pił, ale jak zobaczyłem że mi wyciska pewien organ(ten powyżej pasa), to go przestałem lubić, każdy ma swój rozum i albo mu to przeszkadza jak wygląda albo nie...

Nie jest tak strasznie. W te wakacje wypiłem naprawdę duzo piwa a wierz mi.... mogę dużo, i.... chudnę. Pare dni temu aga po raz pierwszy pokazał poniżej kwintala i utrzymuje się na tym poziomie. Nie umartwiaj się.... Sławek. ;)

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvs.pl/45954,szczyrk_hamuje__koniec_narciarskich_marzen.html

Wygląda na to, że z 3 inwestycji w Szczyrku powstanie jedna. O ile plany pana od „pięciu czy sześciu podpór” były słabo realne, to liczyłem, że Beskid w tym roku powstanie. Do pełni „szczęścia” brakuje tylko jakiegoś opóźnienia(np. otwarcie dla ludzi pod koniec stycznia) budowy wyciągu na Skrzyczne i z wielkich planów wyjdzie guzik wielki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż w Ustroniu zdążą z kanapą na Poniwcu - są już fundamenty słupów i fragmenty dolnej i górnej stacji. Nie wiem wciąż, czy to będzie zwykła 4-ka czy wyprzęgana 6-tka (są różne źródła). Najbardziej zastanawia mnie dojazd i parkingi, których właściwie brak, a dojazd odbywa się wąską (na 1 auto) drogą - wprawdzie asfaltową, ale stromą. Natomiast sama dolina jest bardzo urokliwa, jak mało która w Beskidach.

Na Czantorii trwają jakieś prace ziemne na czerwonej trasie (zamknięty jest przez to letni szlak) - nie mam pojęcia po co, bo trasa jest równa, a naśnieżanie istnieje. Bardziej przydałoby się na niebieskiej, a tam póki co nie dzieje się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka zdjęć z Poniwca w Ustroniu

ski3_zps70d52fee.jpg

ski2_zps3d4eeb2c.jpg

ski1_zps753fce3b.jpg

z tymi parkingami to racja, jak był orczyk to to był taki trochę zapomniany wyciąg, a mimo to w weekendy parking był pełny... jedyna opcja, to otworzenie znowu tego parkingu na dole i dowożenie busami za darmo jak to było kilka lat temu..

aha, z tego co tu pisze -> http://www.poniwiec.pl/?m=zamowienia to będzie to 4os kolej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Poniwcu będzie kolej 4 osobowa nie wysprzęglana od firmy BMF.

Natomiast na Rusińskim Wierchu (Rusiń SKI) planowana jest nowa kolej także od firmy BMF 6 osobowa wysprzęglana z siedzeniami zaprojektowanymi przez firmę Porsche.

Więcej informacji http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=825

Edytowane przez Krzysztof W.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na mały rekonesans do Szczyrku, Wisły i Ustronia.Skrzyczne - prace ziemne w trakcie, cześć betonowych stóp pod podpory jest już gotowa. Dzisiaj ostatni raz można było przejechać się górnym odcinkiem krzesła.

531896_10151646507631723_1111211339_n.jpg

img_0217.jpg

img_0146.jpg

img_0140.jpg

Beskid - stok przygotowany wzorcowo. Niestety nie widać prac przy budowie krzesła.SON - prace przy parkingu idą pełną parą. Budowana jest też nowa trasa dla początkujących od parkingu pod Golgotę.I ciekawostka!!! Trwają prace archeo!!! Za pierwszą podporą orczyka na Pośrednim na głębokości 1 m natrafiono na dobrze zachowane betowane fundamenty pod krzesło!!! Podobne odkryto wzdłuż orczyka w odległościach ok 150 m. Jak się dowiedziałem jest szansa, że będzie je można wykorzystać pod nowe krzesło, a to przyspieszyłoby jego budowę!Klepki - zaczęły się pierwsze prace przygotowawcze pod nowe krzesło. Na parkingu leżą już pierwsze elementy krzesła z napisami Leitner.Poniwiec - dojazd... w zimie może być masakra. Pracę idą pełną parą przy budowie duuużego budynku zaplecza. Elementy betonowe gotowe. Na parkingu leżą słupy kolei. Zdjęcia wstawię pózniej

531896_10151646507631723_1111211339_n.jpg.462f554db92c7f3a6413988c619949ac.jpg

img_0217.jpg.f37e2000bac6f1b26ba3a8c7a9d3a625.jpg

img_0146.jpg.1622c609d531698eb2e079e529cc2465.jpg

img_0140.jpg.fa759f2701f156e9983fa8fd88a73b75.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając, że byłem w Wisle na rowerze postanowiłem popedałowac do Szczyrku i naocznie sprawdzić co tam sie dzieje. I tak:na Julianach prace przy duuuuzym parkingu sa juz mocno zaawansowane, nie wiem czy bedzie taki elegancki jak stary (granitowe nawierzchnie itp) ale narciarzom to dynda- byle był.

IMG_2425.jpg

IMG_2422.jpg

IMG_2423.jpg

IMG_2424.jpg

W Biłej stok elegancko przygotowany na lotnisko, trwają prace przy drenażach i odwodnieniech. Nic wiecej nie widać, moze nie wiem gdzie szukać, ale koledzą piszą, że nic wiecej sie nie dzieje.

IMG_2421.jpg

IMG_2420.jpg

na Beskidku bez zmian, (spokojnie sobie zarasta). Co prawde jakies roboty ziemne na dole stoku zostały wykonane ale bardziej mi to wyglada na uporządkowanie terenu przy pensjonacie niz własciwy stok.

IMG_2417.jpg

IMG_2418.jpg

Przypomnijcie mi,: czy na podporach przed rokiem wisiała lina orczyka? Miałem w zeszłym roku wrażenie, że podpory stały 'gołe'... ale moge sie mylic,. Teraz jest i wygląda z daleka na nową... hmmmmkawałek dalej opuszczona-porzucona skocznia narciarska..... pewnie po remoncie skoczni na Skalitem utrzymywanie jej nie ma sensu...Na SON-ie (jak zwykle) błogi spokój....

IMG_2416.jpg

IMG_2415.jpg

Skrzycznego nie odwiedziłem- jechałem przez Kotarz. Przy okazji niechcący zwiedziłem południowe zbocze Kotarza do Soliska- teren projektu Solisko Arena. (niechcący, bo zgubiłem szlak i nie chciało mi sie podchodzić z powrotem). Nachylenie solidnie czerwone, czasem wrecz czarne, jednak w wiekszosci zbocze pokryte zdrowym mieszanym lasem z malutkimi wstawkami ginących swierków....

IMG_2411.jpg

IMG_2413.jpg

IMG_2408.jpg

Obawiam sie, że wytyczenie tamtędy CZEGOKOLWIEK, a nie tylko tras narciarskich, to fantazja.... Na koniec 2 widoczki SON-u z nieco innej perspektywy:

IMG_2404.jpg

IMG_2403.jpg

IMG_2425.jpg.9e204160ba7aaee0ea70f3d40b74b58b.jpg

IMG_2422.jpg.0e515845a4585f73ac04751defc95bc0.jpg

IMG_2423.jpg.60cfd5d71a77cd5bde7e84f1446d23a0.jpg

IMG_2424.jpg.86aa85edd0f17338f5a0fdb0c20d09f1.jpg

IMG_2421.jpg.c89da8f4c6c548e49b38a73b98035c05.jpg

IMG_2420.jpg.08fdc728f389a4dfb9d790864c2d019f.jpg

IMG_2417.jpg.28828293533a09605ba8b2e74ebd6ff3.jpg

IMG_2418.jpg.f90e88d45649dba27cf8a6b5e9354faa.jpg

IMG_2416.jpg.c91e4820907050c18cb689440fc26dbf.jpg

IMG_2415.jpg.e1397a9584d9a6ce99197f04c629b6f3.jpg

IMG_2411.jpg.8cd704f4bfe5f77c07fe48f433c53758.jpg

IMG_2413.jpg.e0d73f1d4157640e301b32f0d8f1f9bb.jpg

IMG_2408.jpg.885c37f299fa70087a0564991ede06e1.jpg

IMG_2404.jpg.7a5791c04a09a3898b67340fc0acc26b.jpg

IMG_2403.jpg.055f09b7df35b2692037880881007385.jpg

Edytowane przez mig12345
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta kanapa na Poniwcu? Byłem raz . Trasa trudna ,szeroka ,ale jedna i na jeden wyjazd na dwa lata jak dla mnie.Może będzie krzesełko przydatne dla letnich turystów bo okolica piękna. Ja tam na narty się nie wybieram skoro Czantorię mam przy stacji kolejowej z bardzo fajna trasą. Równo na czerwonej nie jest bo w dolnej części znosi w jednym miejscu mocno na prawo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo na czerwonej nie jest bo w dolnej części znosi w jednym miejscu mocno na prawo

tu moze czekać Cię Janek niespodzianka w przyszłym sezonie, bo obecnie trwają tam prace ziemne, i z tego co widać z dołu to właśnie zbierają teren z lewej strony jadąc w dół trasy, jak bede miał chwilę czasu to zrobię jakies zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek57:

Po co ta kanapa na Poniwcu?

Wystarczy porównać obłozenie stoków z kanapami a tych orczykowych, by wiedzieć gdzie są wisienki na finansowym torcie ....

A że nam to mniej pasuje? Coz.... takie jest zycie....

Z krzesełek widziałem, że roboty miały miejsce poniżej górnej ścianki, a tam akurat było równo. Wie ktoś co z naśnieżaniem na niebieskiej? Przetarg był ogłoszony już przed minionym sezonem, a tu dalej nic.

nieco powyzej końca talezyka (tego na dole) po lewej stronie trasy (patrząc w dół) jest spora górka a 'jar' po prawej. Patrząc z drogi (z samochodu) roboty ziemne wyglądały na niwelację tego miejsca... ale moge sie mylić. Przy okazji zajrzę tam i spytam też co z tym naśnieżaniem...

Nastała jakaś dziwna cisza, jeżeli chodzi o Korbielów. Ktoś cos widział, ktoś wie co tam sie dzieje?

Cisza akurat dobrze rokuje. Głosno i awantura są, jak są jakieś problemy....... ;)

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Czantorii prace ziemne zaczynają się na 100% od miejsca gdzie kończy się talerzyk, dzisiaj trochę przed 18 dwie terenówki i konkretny spychacz (z firmy supersnow.pl) jechały w górę trasy, więc robota idzie do wieczora.

Na niebieskiej trasie nic nowego się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku rzeczywiście pod względem planowanych inwestycji znacznie wyprzedzamy Słowaków (dwie kolejki, za to spore). Pytanie najważniejsze to jaka część planów zostanie zrealizowana. O inwestycjach sudeckich nic póki co nie słychać (Lądek, Kamienica, Zieleniec), a część beskidzkich jest wątpliwa (w tym 2 w Szczyrku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Czantorii prace ziemne zaczynają się na 100% od miejsca gdzie kończy się talerzyk, dzisiaj trochę przed 18 dwie terenówki i konkretny spychacz (z firmy supersnow.pl) jechały w górę trasy, więc robota idzie do wieczora

Tam równo nie było ,ale przejazd zyskiwał na atrakcyjności. Teraz to łatwiej będzie i niektórzy jeszcze bardziej docisną a już zwolenników szybkiej jazdy na tej trasie nie brakowało, bez względu na ilość narciarzy na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...