Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdury piszesz! W Polsce jest ustawa, która zabrania transferu kapitału przez banki za granicę bez zgody KNF i NBP. Nawet udzielanie kredytów przez polskie banki zagranicznym instytucjom jest bardzo trudne, a nawet nie możliwe.

Więc podaj nam treść tego przepisu, który nakazuje uzyskanie zgody KNF i NBP na transgraniczny transfer środków, pomiędzy leżącymi na terenie krajów UE oddziałami tej samej firmy.

Chętnie się czegoś nowego dowiemy.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiecie że tzw. słowacka spółka to słowacki kapitał? A może to Wasze pieniądze zgromadzone na funduszu inwestycyjnym, lub w banku, inwestowane będa bo dogadał się prezes Piotr z prezesem Zdenkiem? A może to kapitał z Cypru w powiązaniu z kapitałem z Kajmanów, zarządzany przez Mośka Rozencwajga ustanowionego przez oligarchę ruskiego? Jest ustawa....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiecie że tzw. słowacka spółka to słowacki kapitał? ...

Wiadomo że nie tylko. Nie odrobiłeś lekcji. To sp. giełdowa. Kapitał mieszany, także polski, choć podobno w większości brytyjski.

Zapomniałeś jeszcze o tym, że do przetargu nie staje TMR, tylko konsorcjum TMR i czterech polskich gmin.

A może to Wasze pieniądze zgromadzone na funduszu inwestycyjnym, lub w banku, inwestowane będa bo dogadał się prezes Piotr z prezesem Zdenkiem?...

A to źle??? Jak kapitał słowacki to źle, bo nie będzie Słowak pluł nam w twarz, jak polski to też źle. To może się zdecyduj... :rolleyes::

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 akcji x 183zł trochę raczej drogo wychodzi
Zgadza się ale gdy to przeliczysz to wychodzi:Akcje 130x183=23790,Karnet sezonowy 390 euro czyli 390x4,1= 1599. To musi cena jednej akcji spaść ponad 12 zł żebyś coś stracił. Lecz przy zakupie 25 akcji masz 6 wejść a stracisz gdy cena akcji spadnie o 29 zł wiec to się na pewno opłaci :) To jest giełda i tego nie przewidzisz. TMR sporo inwestuje , przychody rosną wiec cena w dłuższym czasie powinna rosnąc a nie spadać . Na razie różnica miedzy max i min akcji wynosi 9 zł:) Edytowane przez szew137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie tylko. Nie odrobiłeś lekcji. To sp. giełdowa. Kapitał mieszany, także polski, choć podobno w większości brytyjski.

Zapomniałeś jeszcze o tym, że do przetargu nie staje TMR, tylko konsorcjum TMR i czterech polskich gmin.

A to źle??? Jak kapitał słowacki to źle, bo nie będzie Słowak pluł nam w twarz, jak polski to też źle. To może się zdecyduj... :rolleyes::

Tadek

A kto powiedział że żle? Skąd w ludziach tyle zajadłości i chęci odwetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że żle?...

Na wszelki wypadek przeczytałem jeszcze raz Twój post i dalej tak go rozumiem, że według Ciebie to źle. Jeśli chciałeś napisać coś innego, to chyba nie wyraziłeś się jasno... :smile:

... Skąd w ludziach tyle zajadłości i chęci odwetu?

Z tą chęcią odwetu, to chyba przesadziłeś. Po prostu merytoryczna dyskusja.

Serdeczne życzenia Świąteczne dla Ciebie i wszystkich z forum... :smile: :smile: :smile:

Tadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na (darmowym) otwarciu Złotego Gronia w Istebnej.

Pierwsze wrażenie: mega pozytyw. Generalnie taka mini-białka, w szczególności jeśli chodzi o charakter stoku, kolej, infrastrukturę, parkingi, podejście do klienta. Coś czuję, że będzie tam non-stop tłoczno. Myślę, że połączenie Zagronia ze Złotym Groniem to tylko kwestia czasu.

6-cio osobowe wyprzęgane krzesło dość nietypowej firmy jak na krzesła w Polsce: szwajcarska BMF Bartholet SeilBahnen.

PS. Wiecie może o co chodzi z tym wieeeelkim napisem "Roland, Thank You" na dolnej stacji?

Serdeczne życzenia,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na (darmowym) otwarciu Złotego Gronia w Istebnej.

Pierwsze wrażenie: mega pozytyw. Generalnie taka mini-białka, w szczególności jeśli chodzi o charakter stoku, kolej, infrastrukturę, parkingi, podejście do klienta. Coś czuję, że będzie tam non-stop tłoczno. Myślę, że połączenie Zagronia ze Złotym Groniem to tylko kwestia czasu.

6-cio osobowe wyprzęgane krzesło dość nietypowej firmy jak na krzesła w Polsce: szwajcarska BMF Bartholet SeilBahnen.

PS. Wiecie może o co chodzi z tym wieeeelkim napisem "Roland, Thank You" na dolnej stacji?

Serdeczne życzenia,

Rafał

Witam

Również byłem na otwarciu, ale dopiero od godziny 18. Śledziłem od dłuższego czasu tą inwestycje wiec dla mnie to nie jest żadne zaskoczenie ;-) troche na minus oceniam przygotowanie stoku - jeździło się jak po "oraczce" ;-) ale ogólnie nie było źle - 1h=10 zjazdów :-) "Roland, Thank Fou" to podziękowanie do producenta kolei. Z tego co słyszałem, a nie wiem na ile to prawda; podobno wykonał tą Kolej za 50% ceny żeby zareklamować się na rynku Polskim i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Złoty Groń ma być Jego wizytówką :-) Co do innych elementów tej inwestycji, to wg. Mnie Złoty Groń posiada teraz najlepsze oświetlenie w Beskidach!!! Naprawdę jeździ się jak za dnia, a różnice pomiędzy Złotym, a Zagroniem widać już jak zaczyna się zjeżdżać z Kubalonki. Zagroń - żółte, dość słabe oświetlenie, Złoty Groń- Biała łuna bijąca dookoła :-) coś pięknego :-)

A co do połączenia tych dwóch ośrodków, to wystarczy już pomiędzy nimi postawić tylko jeden wyciąg, wytyczyć ze dwie trasy i sprawa będzie załatwiona ;-)

Podobno wcześniej ma dojść do połączenia Złotego Gronia z Chichotem(ostatni wyciąg w dolinie) niż z Zagroniem, ponieważ PODOBNO właściciele są już wstępnie dogadani :-)

PS. Wszystkie "podobno" to informacje od mieszkańców Istebnej :-)

Pozdrawiam i Życzę Zdrowych, Śnieżnych i Wesołych Świąt

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie i info odnośnie Dębowca :rolleyes::

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=98626797&postcount=1002

Przynajmniej bramki typu SkiData, ale autor narzeka, że są wąskie :D

Ciekawi mnie jak bardzo ekologiczne jest naśnieżanie chlorowaną wodą. Chyba, że zamierzają tą wodę filtrować czyli wykładać kolejne grube pieniądze. Aha, no i woda z wodociągów ma ponad 5*C czyli trzeba ją chłodzić do temp. bliskiej zeru. No i znowu kosztu w górę :)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam też ciągnie, bo akurat z Dużym fajne wspomnienia mam - może trochę wspomnieniowo, ale o godzinie 11-ej a takie warunki jeszcze były:

280120121622.jpg

280120121625.jpg

280120121673.jpg

Fajnie będzie w końcu wytestować połączenie Małego z Dużym - wjechać kanapą na Mały, potem odbić w lewo, wbić się na szczyt Dużego i fruuuuu:smile: Ale do tego przydałoby się jeszcze trochę śniegu - tak jak Zwardoń wyglądał pod koniec tego stycznia:

280120121786.jpg

:wink:

280120121622.jpg.cee442e6d72ddf8459b543fe290de3b2.jpg

280120121625.jpg.9b3e1e21fdf74876fa8aa163a566770b.jpg

280120121673.jpg.0fdad4465703411ab6682ed6a22002c1.jpg

280120121786.jpg.166600f01f33b157382f07d9a45a8912.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z nowego ośrodka na bielskim Dębowcu, czeka przykra niespodzianka - płatny parking pod stokiem. \

Więcej: http://www.skionline.pl/stacje/jak-skutecznie-zniechecic-narciarzy-platnym-parkingiem,newsy,5360.html

To jak znam życie idąc za ciosem, kolejna przykra niespodzianka to będzie w toalecie:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnie wqu....,że wkleję to jeszcze do tego wątku,choć w innym już to popełniłem :mad::

mnie nie zniechęcili

mnie wqu...li do tego stopnia,że z własnej woli tam nie pojadę (chyba,że jakaś ekipa i dla towarzystwa)

chodzi o to,że nie ma tam w pobliżu bloków,domów,sklepów,przychodni zdrowia itp.,..

mieszkańcy bądź klienci w/w mogliby wówczas korzystać z darmoszki ,ale tu nie zachodzi taka obawa.

korzystający więc z parkingu to w 99%klient wyciągu

nie przypuszczam też aby duże centrum handlowe w centrum B-B nie było spółką która ma przynosić zyski

ale tam nikt nie pobiera opłat za postój,zarówno "pod chmurką" jak i pod dachem (jak dotąd) co w tym akurat przypadku wg. mnie byłoby uzasadnione

oba parkingi są niemal w centrum miasta i na obu parkingach co najmniej 50% aut parkujących to auta nie koniecznie klientów

ale nasi bracia starsi w wierze, zarządzający centrum handlowym, potrafią wyliczyć co jest lepsze

natomiast w magistracie przyspawani do stołków bezmózgowi wyznawcy czerwonego sztandaru ,bądź też ich spadkobiercy myślenie mają w d....ie

jedyne co myślą-to myślą,że potrafią rządzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując za Solisko Arena:

"Szczyrkowianie już jakiś czas oficjalnie wiedzą, ale reszta jeszcze nie ;)

Być może to nie COS ( Skrzyczne), nie SON (Hala Skrzyczeńska) ale ktoś inny postawi na przyszłą zimę pierwszy wyciąg kanapowy w Szczyrku!

Nowy, poważny! inwestor MOSTY Katowice (drogi,tunele)/PBC Sp. z O.o. (tereny sportowe) bardzo intensywnie przygotowuje się do budowy KANAPY 6-osobowej na górę Beskid w Szczyrku Biłej!

2000 (docelowo 3000) osób na godzinę, duży parking - oby się WRESZCIE ZACZĘŁO - trzymamy kciuki !!"

- mam nadzieję, że na tym dużym parkingu beskidzkim zwyczajem nie skroją z nas na dzień dobry 10 zł!:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wypowiedz prezesa Kotelnicy Białczńsiej w przyszłym roku powstaną dwie nowe koleje które to połączą Kotelnice z Kaniówką ale tylko zjazdowo do Kaniówki ;/ Więc potem zostanie bus, średnie to połączenie będzie :( Za 2-3 lata połączenie z Rusińskim . Bardzo fajna zapowiedz tylko ciekawe jak to będzie w czasach kryzysu, chodź ich chyba tak nie dotknął bo kolejki spore :) Byłem w tym roku i nawet tak nie najgorzej było, trasy przygotowane, przetarć nie było ani minerałów jazdo od 9-22 duży plus , termy bania i bukowina też fajne :) Jak się spełnią zapowiedzi to wybiorę się tam za dwa lata :)http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/skok-na-stok,46,1,1,0,0.html wypowiedz od 3.40 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując za Solisko Arena:

"Szczyrkowianie już jakiś czas oficjalnie wiedzą, ale reszta jeszcze nie ;)

Być może to nie COS ( Skrzyczne), nie SON (Hala Skrzyczeńska) ale ktoś inny postawi na przyszłą zimę pierwszy wyciąg kanapowy w Szczyrku!

Nowy, poważny! inwestor MOSTY Katowice (drogi,tunele)/PBC Sp. z O.o. (tereny sportowe) bardzo intensywnie przygotowuje się do budowy KANAPY 6-osobowej na górę Beskid w Szczyrku Biłej!

2000 (docelowo 3000) osób na godzinę, duży parking - oby się WRESZCIE ZACZĘŁO - trzymamy kciuki !!"

- mam nadzieję, że na tym dużym parkingu beskidzkim zwyczajem nie skroją z nas na dzień dobry 10 zł!:P

Tyko nie kanapowy! To tak jak kamerowanie kamerą ... Brrrrr

Mosty Katowice kupiły Beskid już jakiś czas temu, można było o tym przeczytać w Gazecie Szczyrkowskiej. Widziałem pany może będzie to bodziec dla całego Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wypowiedz prezesa Kotelnicy Białczńsiej w przyszłym roku powstaną dwie nowe koleje które to połączą Kotelnice z Kaniówką ale tylko zjazdowo do Kaniówki ;/ Więc potem zostanie bus, średnie to połączenie będzie :( Za 2-3 lata połączenie z Rusińskim . Bardzo fajna zapowiedz tylko ciekawe jak to będzie w czasach kryzysu, chodź ich chyba tak nie dotknął bo kolejki spore :) Byłem w tym roku i nawet tak nie najgorzej było, trasy przygotowane, przetarć nie było ani minerałów jazdo od 9-22 duży plus , termy bania i bukowina też fajne :) Jak się spełnią zapowiedzi to wybiorę się tam za dwa lata :)http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/skok-na-stok,46,1,1,0,0.html wypowiedz od 3.40 .

Wygląda to jak brak umiejętności planowania. Jak to brak możliwości wyjazdu z Kaniówki w stronę Kotelnicy? Wystarczy krótki wyciąg pociągnąć do dolnej stacji nowego wyciągu od strony Kotelnicy. http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20130113444414276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...