Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Góra Chrobrego

Na zboczu głównym zaplanowano 2 wyciągi, całkowita długość wyciągów to ok. 700 m.

Wyciąg główny (oznaczenie 5) zaplanowano jako wyciąg krzesełkowy o długości ok. 400 m zakłada się wykonanie około 6-8 podpór.

Wciąg dodatkowy (oznaczenie 7) zaplanowano jako wyciąg orczykowy o długości 280-300 m składający się z dwóch odcinków:

• pierwszy „odcinek dolny ”- wyciąg orczykowy o długości około 150 m o ok. 5 podporach,

• drugi „odcinek górny”- wyciąg orczykowy o długości około 130-140 m o ok. 4 podporach.

Ponadto na zboczu zaplanowano lokalizację taśmy wyciągowej pomiędzy wyznaczonymi trasami.

Więcej w pliku

http://um-elblag.samorzady.pl/zalacznik/id/21164

Jeszcze chciałem dopisać z innej beczki.

Na forum dużo razy pojawiały się warianty rozbudowy ośrodka Pilsko przez obecnego właściciela.

CTE złożyło wnioski o decyzje środowiskowe na :

”Przebudowie istniejących dwóch wyciągów orczykowych nr III i IV na jedno urządzenie transportu linowego Ośrodka Narciarskiego PILSKO w Korbielowie wraz z obniżeniem stacji dolnej wyciągu w rejon Ośrodka „Jontek”, a także infrastrukturą i budynkami technicznymi z jednoczesnym demontażem istniejących wyciągów orczykowych nr III i IV"

oraz

„Budowie stałego odcinka wyciągu orczykowego nr VIII Ośrodka Narciarskiego PILSKO wraz z infrastrukturą i budynkami technicznymi"

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Elblągu nie będzie krzeseł, tylko drugi orczyk, w zasadzie talerzyk i niestety z Elsteru. Niestety bo są wolniejsze od Glob - Polsport. Mamy takie w Przywidzu i Amalce.. masakra. Wlecze się toto niemiłosiernie. Orczyk ten będzie uzupełniającym obecny i będzie odpalany głównie w momentach zwiększonego tłoku.

Pamiętam jednak, że 4 lata temu kiedy powstała prywatna spółka, która przejęła stok od MOSiR'u mówili coś o krzesłach.

Pożyjemy zobaczymy...

Na dziś wygląda to tak:

http://www.elblag.net/artykuly/gora-chrobrego-w-pelni-przygotowana-do-sezonu-kied,8409.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goraco zapraszam potencjalnych inwestorow do przejecia i rozwiniecia ''stacji'':stupid: narciarskiej w Kalnicy.

http://www.kalnica.eu/start.php

Obecny wlasciciel orbituje natenczas w innej rzeczywistosci cenowej,ale zawsze mozna zaproponowac wycieczke do lasu i moze oprzytomnieje po powrocie.

Ps.Lasow w okolicy duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Elblągu nie będzie krzeseł, tylko drugi orczyk, w zasadzie talerzyk i niestety z Elsteru. Niestety bo są wolniejsze od Glob - Polsport. Mamy takie w Przywidzu i Amalce.. masakra. Wlecze się toto niemiłosiernie. Orczyk ten będzie uzupełniającym obecny i będzie odpalany głównie w momentach zwiększonego tłoku.

Pamiętam jednak, że 4 lata temu kiedy powstała prywatna spółka, która przejęła stok od MOSiR'u mówili coś o krzesłach.

Pożyjemy zobaczymy...

Na dziś wygląda to tak:

http://www.elblag.net/artykuly/gora-chrobrego-w-pelni-przygotowana-do-sezonu-kied,8409.htm

Czyli póki co z wielkiej chmury mały deszcz! Szkoda. Choć informacja zamieszczona przez Sapienta w poście 1105 wyglądała bardzo wiarygodnie i niezwykle interesująco. Czyżby plany się zmieniły? A może tylko budowa krzesła jest przesunięta w czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z archiwum Złomiarza...

Ciekawy wyciąg w tej Kalnicy... !

Niby Polsport ze zwijaczami, ale nie do końca. Tak sam kiedyś był w Szczyrku na polanie Hondraski, po prawej stronie orczyka Hondraskiego. W zasadzie więcej stał niż pracował. Spece z POLSPORT'u ciamkali coś, że to jest jakiś samorodek. Mnie się jednak wydaje, że to z niego Polsport rżnął pomysły..:rolleyes::

Wg mnie to SKIMA, ale info o wyciągach tej firmy jest zbył mało. Oczywiście SKIMA dawno nie istnieje, bo została wchłonięta przez któregoś z wielkich, chyba właśnie przez Leitnera. Ciekaw jestem, czy to jest przeszczep z Polany Hondraski, czy inny wyciąg.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Czarny Groń w Rzykach to na fejsie podali że w tym roku krzesła nie będzie. W sumie to pogodziłem się z tym faktem bo ustawienie dolnej stacji jest moim zdaniem bardzo kijowe. Nic to w sumie nie daje, trasy się krzyżują więc poza ewentualnym odpoczynkiem dla nóg na krześle to dużo nie zmieni. Jakby dolna stacja była ustawiona obok parkingu to nie trzeba by się gnieść w skibusie. Właściciel zaoszczędził by eliminując skibusy a tak to dopa blada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo ciekawy artykuł.

Firma Tatry Mountain Resorts chciałaby stworzyć w Szczyrku nowoczesny ośrodek narciarski. Słowacy gotowi są wyłożyć na ten cel nawet 30 milionów euro. W dalszej perspektywie są zainteresowani kupnem ośrodka wczasowego Włókniarz. Słowacka strona wyraźnie jednak zaznacza: - Jak do tej pory, ze strony COS i SON, nie przejawiono chęci współpracy.

Zuzana Fabianová, z działu komunikacji i public relation TMR powiedziała, że 30 milionów euro to kwota szacunkowa. W zależności od okoliczności może być wyższa lub niższa.

- Nasz model biznesowy opiera się na tym, że posiadamy kompletną infrastrukturę (wyciągi i stoki narciarskie) oraz świadczymy usługi dodatkowe (zakwaterowanie, restauracje na stoku, sklepy sportowe). Jeśli mielibyśmy posiadać ośrodek, szukalibyśmy także możliwości świadczenia usług noclegowych. Ponieważ hotel Włókniarz przygotowany jest przez miasto na szybką inwestycję, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainwestowalibyśmy także w ten obiekt.

TMR interesowało się Włókniarzem już wiosną ubiegłego roku. Podczas wiosennego spotkania ewentualni inwestorzy ocenili ośrodek jako obiekt, który jak najbardziej spełnia ich oczekiwania.

– Jest jednak warunek, że najpierw musi zaistnieć podstawowy przedmiot ich działalności, czyli ośrodek narciarski – mówi burmistrz Szczyrku, Wojciech Bydliński.

Aby przedsięwzięcie było rentowne w kurorcie musiałby powstać duży kompleks nowoczesnych wyciągów, z minimum 20 kilometrami tras narciarskich. Jednakże Szczyrk nie jest jedynym miejscem, które wzbudza zainteresowanie Słowaków. - TMR jest zainteresowane inwestycją na taką skalę w którymkolwiek ośrodku narciarskim w Polsce, jeśli ośrodek wyrazi chęć współpracy i będzie posiadał odpowiednie przygotowanie (plan zagospodarowania przestrzennego, ocena oddziaływania na środowisko, itp.). Szczyrk to tylko jedna z możliwości. Na razie jednak, ze strony zarządców ośrodków nie wyrażono chęci współpracy – podkreśla Zuzana Fabianová.

Według burmistrza tereny, które najbardziej interesują TMR to Małe Skrzyczne, czyli rejon działalności Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Z kolei Zuzana Fabianová mówi: - Jesteśmy gotowi na rozmowę z każdym, bierzemy pod uwagę każdą ewentualność.

Fabianová dodaje też, że TMR jest otwarte na kwestie własności gruntów przewidzianych pod wyciągi i trasy. Mogą być one dzierżawione lub użytkowane po uzgodnieniu z ich właścicielem.

Do kolejnego spotkania ze Słowakami doszło na początku grudnia 2013 roku. Ze strony kurortu uczestniczyli w nim przedstawiciele władz, mieszkańcy i potencjalni partnerzy.

- Byliśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem radnych, przedsiębiorców i mieszkańców miasta. Widać, że po latach stagnacji oczekiwane są zmiany. Szczyrk ma ogromny, niewykorzystany potencjał. Brakuje tam pieniędzy na rozwój ośrodków. Widać też, że miasto i jego mieszkańcy chętnie powitaliby strategicznego inwestora, który mógłby szybko przynieść pieniądze i zrealizować modernizację. Na razie jednak, ze strony COS i SON, nie przejawiono chęci współpracy. Myślę, że z naszej strony wyraziliśmy jednoznaczną chęć zainwestowania w Szczyrku. Teraz niestety nie pozostaje nam nic innego jak czekać na reakcję z drugiej strony – do współpracy trzeba dwojga – zaznacza Zuzana Fabianová.

- Moim zadaniem było, aby firma która ma coś do zaoferowania spotkała się z potencjalnymi klientami. Co dalej? To już leży w kwestii biznesu. Strony muszą wyrazić zainteresowanie i usiąść do rozmów. Czy takie rozmowy będą? Nie wiem – mówi Wojciech Bydliński.

Tatry Mountain Restorts to firma, która nie od dzisiaj interesuje się Beskidami. Razem z gminami Czernichów, Szczawnica, Krynica i Zawoja założyła spółkę i walczyła o kupno prywatyzowanych Polskich Kolei Linowych. Słowacy chcieli zainwestować w kolejkę na Żar (należy do PKL, leży na terenie gminy Czernichów) 80 milionów złotych. Walka o PKL dla Słowaków okazała się klęską. Jak widać przegrani nie czują się jednak zniechęceni. Świadczą o tym plany budowy ośrodka narciarskiego w Zawoi, czy zainteresowanie Szczyrkiem.

Link do artykułu:http://www.beskidzka24.pl/artykul,slowacy_kusza_szczyrk,17545.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi ten artykuł sponsoringiem na odległość.

Z drugiej strony, jakby tak Richter zdecydował się sprzedać ośrodek, to by zamknął usta wszystkim.

Tyle lat się chłop nakombinował, tyle lat "nie robienie NIC", mydlenia oczu jakimiś wykopkami - aż tu nagle przychodzi TMR i wykłada mu kilkadziesiąt baniek za ośrodek.

Nikt by więcej złego zdania o dyrektorze nie powiedział, nastał by czas wielkich inwestycji.

A Stasiek tylko by się śmiał i popijał Pina coladę na Karaibach ;)

Ech te nasze biznesmeny.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zaraz prywatnie właściciele działki pogrodzą i się skończy marzenie o nowoczesnym ośrodku. A pogrodzą, bo przecież nie będzie obcy na ich ziemi zarabiał. W normalnym kraju to by sobie pokoje na wynajem porobili, knajpki pootwierali, ale u nasz nie, u nas tylko ogrodzenia stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zaraz prywatnie właściciele działki pogrodzą i się skończy marzenie o nowoczesnym ośrodku. A pogrodzą, bo przecież nie będzie obcy na ich ziemi zarabiał. W normalnym kraju to by sobie pokoje na wynajem porobili, knajpki pootwierali, ale u nasz nie, u nas tylko ogrodzenia stawiać.

Najłatwiej rządzić nie swoim. Jeśli Ty jesteś właśnie z tzw. normalnego kraju, proponuję Ci układ biznesowy. Daj mi swoje mieszkanie, ja kupię biurka, leżanki i bedę pokoje wynajmował studentom. Ty dostatecznie duzo zarobisz sobie na korepetycjach dla nich.:laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej rządzić nie swoim. Jeśli Ty jesteś właśnie z tzw. normalnego kraju, proponuję Ci układ biznesowy. Daj mi swoje mieszkanie, ja kupię biurka, leżanki i bedę pokoje wynajmował studentom. Ty dostatecznie duzo zarobisz sobie na korepetycjach dla nich.:laughing:

Ja Ci dam, mam dom na wsi pod kielcami, pusty stoi, ze 20 uczniakow sie zmiesci, robimy kase ?

To Twoje porownanie laki w dzikim lesie do mieszkania to troche z du...y :confused::

I dodam jeszcze ze przez takie myslenie jak Ty prezentujesz sytuacja ze stokami jest jaka jest :sorrow:

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej rządzić nie swoim. Jeśli Ty jesteś właśnie z tzw. normalnego kraju, proponuję Ci układ biznesowy. Daj mi swoje mieszkanie, ja kupię biurka, leżanki i bedę pokoje wynajmował studentom. Ty dostatecznie duzo zarobisz sobie na korepetycjach dla nich.:laughing:

Nie ma problemu, jeśli Ty mi zapewnisz, że stworzysz warunki dla tych studentów, takie, że oni będą chętnie wynajmowali mieszkanie i będą je zapełniali i w związku z tym Ci studenci będą u mnie brali te korepetycje, to na pewno będę zadowolony, bo zarobię na korepetycjach dla nich więcej niż na pustym mieszkaniu!

A przy okazji jak dam Ci drugie mieszkanie to się może dogadamy i jakiś mały ryczałcik mi jeszcze dorzucisz :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej rządzić nie swoim. Jeśli Ty jesteś właśnie z tzw. normalnego kraju, proponuję Ci układ biznesowy. Daj mi swoje mieszkanie, ja kupię biurka, leżanki i bedę pokoje wynajmował studentom. Ty dostatecznie duzo zarobisz sobie na korepetycjach dla nich.:laughing:

i tym sposobem myślenia na Gubałówce były Prezes Tpn zamiast trasy narciarskiej postawił płot a na ogrodzonej działce z dala od domu ławeczkę by na niej w zimę siedzieć i grilla robić ....

gratuluję logicznego myślenia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam, mam dom na wsi pod kielcami, pusty stoi, ze 20 uczniakow sie zmiesci, robimy kase ?

To Twoje porownanie laki w dzikim lesie do mieszkania to troche z du...y :confused::

I dodam jeszcze ze przez takie myslenie jak Ty prezentujesz sytuacja ze stokami jest jaka jest :sorrow:

Wydaje mi się że mnie przeceniasz. Nie mam aż tak dużej siły w sprawie urządzania stoków narciarskich.

A propos biznesu wspólnego.

Pod Kielcami, powiadasz? Jesli pod Kielcami, to sprzedaj toto jak najszybciej, bo za parę lat wartość rocznego podatku za ten dom może przewyższyć jego wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...