Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...

Nie pozostaje nic innego tylko życzyć góralom z Białki dalszych sukcesów, niech wychowują się tam następne pokolenia młodych narciarzy :)

Podpisuję się obiema rękami.

Dodam tylko, że Górale z Białki pokazują wszystkim, że choć wydaje się to niemożliwe i jest strasznie rzadkie, to jednak mądrość może wygrać z głupotą...

Tak trzymać...

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Bo się papirów nie chcę pozbyć:stupid:

Ale jak chcesz to mogę Cię przewieźć, warunek nie fotografujesz i nie filmujesz licznika:tongue:

No i potem stawiasz kawę w Rogatej:biggrin:

Do Rogatej możemy się umówić!

... a odcinek od Vieny do Żywca dzisiaj przejechałem. Niestety jest tak jak myślałem, czyli...

przejechanie z Bielska do zjazdu na Żywiec zajęło mi ok 8 min, natomiast od zjazdu do ronda jechałem... 20 min :o!!! Czyli cały zaoszczędzony czas na ekspresówce .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś kogoś za rękę...? Wiesz to na pewno, że ktoś przyciął i ile..? Czy może ... a dobra nie odzywam się.

Przepraszam wszystkich mieszkańców Gdyni i okolic którzy poczuli się urażeni. Moją intencją nie było kogokolwiek oskarżać personalnie. Oczywiście nikogo nie złapałem za rękę ani nic innego. Od tego są specjalne służby, które biorą za to pieniądze i niech one się wykazują. Mnie chodziło raczej o ogólne zwrócenie uwagi na łatwość wydawania przez różnych decydentów zarobionych pieniędzy społecznych. Tam gdzie są przetargi i różniste regulaminy i ktoś decyduje o wyborze wykonawcy dochodzi niestety często do nadużyć. Niestety życie nauczyło mnie patrzeć na takie sprawy nieco inaczej niż Ciebie.

Pozdrawiam serdecznie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. we Wrocku też zbudowano mega gondolę... Po co..?

Też nie byłem nigdy zwolennikiem budowania we Wrocku mega gondoli. Uważam, że te pieniądze można było wydać o wiele mądrzej. Do przemieszczania się po mieście służą autobusy, tramwaje, samochody, taksówki, ryksze, rowery, dorożki, niektóre miasta to mają nawet metra. A do oglądania miasta z góry są różne wieże, kościoły czy inne punkty widokowe(np Sky Tower) i nie trzeba na nie wydawać ani złotówki, bo już są.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco inaczej na to wszystko patrzę ale uważam, że czasem odrobina "szaleństwa" bardzo się przydaje. Inaczej byłoby po prostu nudno. Kolejka w Gdyni jest od kilku tygodni niemal non stop oblegana co przekłada się np na zarobki szynkarzy mających knajpki na dole i na górze. Wiele osób teraz do Gdyni jedzie by na to popatrzeć bo to jest niewątpliwa atrakcja. W Gdańsku postawiono już drugi raz wielkie koło widokowe coś a'la London Eye z tym, że nieco mniejsze. Kolejka dzień i noc tam stoi. Akurat Danziger Auge jest prywatnym przedsięwzięciem ale firmy, które to eksploatują łożą sporą kasę do budżetu Gdańska co jest ważne.

Wracając jednak do Gdyni to akurat tam zawsze mieli szczęście do włodarzy. To ludzie kryształowo czyści w porównaniu do niektórych w Polsce. Nie jestem Gdynianinem ale życzyłbym swojemu miastu takiej władzy jak tam. Daleki jestem od twierdzeń, że w Polsce wszyscy biorą i każdy przetarg to ściema. Bywa tak, prawda ale na szczęście nie zawsze i nie wszędzie.

Pozdrawiam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrócić do tematu tego wątku :wink:, czyli nowych inwestycji narciarskich informuję, że w Kluszkowcach w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w tym sezonie nowe krzesło nie stanie :frustrating:.

Nasze realia znowu dały się we znaki właścicielowi stacji i przed postawieniem nowej-starej kolei musi policzyć ptaszki, żabki i inne kwiatki. Prawdopodobnie potrwa to do przyszłego roku, co też nie jest do końca pewne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrócić do tematu tego wątku :wink:, czyli nowych inwestycji narciarskich informuję, że w Kluszkowcach w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w tym sezonie nowe krzesło nie stanie :frustrating:.

Nasze realia znowu dały się we znaki właścicielowi stacji i przed postawieniem nowej-starej kolei musi policzyć ptaszki, żabki i inne kwiatki. Prawdopodobnie potrwa to do przyszłego roku, co też nie jest do końca pewne.

Brak decyzji środowiskowej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Szyndzielni do połowy sierpnia ma zostać zbudowana wieża widokowa o wysokości sześciopiętrowego budynku. Za "jedyne" 5zł przy dobrej widoczności będzie widać Tatry.

http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/wieza-widokowa-na-szyndzielni-juz-powstaje-zdjecia,3457565,artgal,t,id,tm.html

1e814b0dfaa3f248f425b9e18fdff27e.jpg

e58852c26164f7e68ff5090a994a585e.jpg

e266e42799ebf062230dc764b8e22461.jpg9d2d82062083e7034f476aa6a7db1a3d.jpg

A w Warszawie znowu zastanawiają się nad budową kolejki linowej nad Wisłą.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/powstaje-port-praski-czy-nowa-inwestycja-przeniesie-centrum,3463385,artgal,t,id,tm.html

Właściwie to te inwestycje nie są związane z nartami, ale nie mam co robić, bo siedzę z bagażami na dworcu w BB :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrócić do tematu tego wątku :wink:, czyli nowych inwestycji narciarskich informuję, że w Kluszkowcach w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w tym sezonie nowe krzesło nie stanie :frustrating:.

W takim razie powinno być to w wątku Polska-brak nowych inwestycji :stupid:

I właśnie przez te kwiatki, żabki czy inne krety, nie chce mi się wierzyć, że TMR tak szybko zmieni Szczyrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Szyndzielni do połowy sierpnia ma zostać zbudowana wieża widokowa o wysokości sześciopiętrowego budynku. Za "jedyne" 5zł przy dobrej widoczności będzie widać Tatry.

Co na to orły i sokoły - nie będzie ich to straszyć ? A i żabka jak sobie tak powskakuje po tych niezabezpieczonych dla niej schodkach na samą górę, to może sobie krzywdę zrobić :biggrin:

A tak bardziej serio: mam nadzieję że faktycznie ta wieża nie będzie straszyć, bo na razie wygląda jakby ją projektował budowniczy pałacu kultury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolej krzesełkowa w TyliczuWybraliśmy się z Pawłem do Tylicza, gdzie w stacji narciarskiej MasterSki trwa budowa 4-os. kolei krzesełkowej. O szczegółach inwestycji możecie przeczytać tutaj, a galerię zdjęć ze stoku oglądniecie tutaj.

IMG_0033.jpg

Ciekawostka - kolej jeszcze w ubiegłym sezonie woziła narciarzy w regionie SkiWelt w Austrii. W jej miejscy stawiana jest najszybsza na świecie kolej 8-osobowa :)

IMG_0033.jpg.94ad5189bb2dca4cd403b77e2e337252.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś, czy idzie coś w stronę połączenia nowej kolei "Remiaszów" z Kaniówką?

Co do budowy łącznika między Leitnerem Kaniówka , a Wysokim Wierchem , to na razie ciemno to widzę .Wszystkiemu winna polska biurokracja , tony papierów , pozwoleń na budowe i innych podobnych . Bardzo to wszystko spowolniła budowę .Jestem w bliskich relacjach z właścicielem Kaniówki i owego przyszłego wyciągu , i z tego też wiem , że na razie jest czekanie na wszystkie sprawy papierkowe .Typowe "polskie " prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białce Tatrzańskiej trwają ostatnie prace przy nowej trasie i 6-osobowej kolei Remiaszów. Miałem okazję wejść do dolnej stacji kolei oraz na górną stację.

[ATTACH=CONFIG]23456[/ATTACH] Zdjęcia nowej kolei Remiaszów możecie zobaczyć tutaj

[ATTACH=CONFIG]23457[/ATTACH] Natomiast w tym miejscu obejrzycie zdjęcia nowej trasy

Kilka informacji o nowym stoku i kolej na Remiaszów Wierch w Białce Tatrzańskiej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Środowiska chce zmienić przepisy dotyczące budowy tras narciarskich. Przeciwni temu są jednak ekolodzy - pisze "Puls Biznesu".

ak czytamy w gazecie, resort chce, by inwestorzy nie musieli występować o decyzje środowiskowe na obszarach chronionych, jeśli inwestycja będzie realizowana na terenie mniejszym niż 10 hektarów. Poza parkami ma to być 15 hektarów. Zdaniem Ministerstwa Środowiska "rozwiązania te przyczynią się do rozwoju turystyki w Polsce".

Zmianie prawa sprzeciwia się Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot. Jego prezes, Radosław Ślusarczyk, przekonuje, że w bilansie korzyści i strat bierze się pod uwagę tylko rachunek ekonomiczny biznesu związanego z narciarstwem. "Resort zdaje się nie dostrzegać, że degradacja przyrody to ogromne koszty środowiskowe, w tym koszty społeczne" - mówi Ślusarczyk.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrócić do tematu tego wątku :wink:, czyli nowych inwestycji narciarskich informuję, że w Kluszkowcach w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w tym sezonie nowe krzesło nie stanie :frustrating:.

Nasze realia znowu dały się we znaki właścicielowi stacji i przed postawieniem nowej-starej kolei musi policzyć ptaszki, żabki i inne kwiatki. Prawdopodobnie potrwa to do przyszłego roku, co też nie jest do końca pewne.

Z tego co dzisiaj przeczytałem nie wszyscy w Gorcach ptaszki liczyć muszą.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18515514,spychacze-i-walce-w-gorcach-na-szczytach-leja-beton-alarm.html#BoxLokKrakImg

Dla mnie to totalna głupota zwłaszcza jeśli chodzi o asfaltowe ścieżki rowerowe po górach ,których budowa będzie znacznie bardziej uciążliwa dla środowiska I krajobrazu niż budowa instalacji narciarskich. Ponadto drogi I ścieżki mają to do siebie,że powodują chęć budowy przy nich domków,karczm I innych zajazdów co z czasem pewnie nastąpi I być może tu pies jest pogrzebany,bo to spowoduje automatyczny wzrost wartości pobliskich nieruchomości których troche musi być biorąc pod uwagę rozmach inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok w Mikołajkach - Gołębiewski oficjalnie potwierdza otwarcie.W sobotę na oficjalnym profilu FB Hotelu Gołębiewski, potwierdzono otwarcie nowego stoku. https://www.facebook.com/pages/Hotel-Go%C5%82%C4%99biewski-w-Miko%C5%82ajkach/410006255677785?fref=ts

DSC_0059.jpg

DSC_0063.jpg

Prace ziemne przy usypywaniu góry są praktycznie ukończone. Otwarcie planowane jest na Grudzień 2015! Trasa 700m, kanapy czteroosobowe.

DSC_0059.jpg.78ad0132817ad8eeb4d6f9a116243425.jpg

DSC_0063.jpg.daafc8bc7016ba21e71ac7b82e966ab5.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...