Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Matifcb napisał:

wyzsza szkola jazdy widze:) czyli pojawiamy sie rano i wjezdzamy 2 etapami do gory. Pozniej jezdzimy tyl;ko czarnymi trasami i podjezdzamy na szczyt albo B albo C i mozna sobie jezdzic nimi naprzemian.

Zasadniczo tak. Z tym jeżdżeniem na przemian jest jednak pewien kłopot - przedostanie sie z Gąsienicowej na Goryczkowa nie jest kłopotliwe, bo zjeżdża sie w dol - o tyle przedostanie sie z kotła Goryczkowego na Gąsienicowa wymaga podejścia pod gore. Dlatego przeważnie towarzystwo, które dostało sie na gore gondola zalicza pewna pule zjazdów tam gdzie wyrzuca wagonik, czyli trasę w kotle Gąsienicowym, a po tych ilus tam zjazdach przenosi sie na Goryczkowa, gdzie kończy dzień, na koniec którego zjeżdża do Kuźnic. Ci z kolei, którzy na gore dostają sie na skiturach i chcą pojeździć potem wyciągami po trasach, albo ci co zamiast stać np. 2h w kolejce wola podejść do góry (spacer w pełnym rynsztunku narciarskim to ok godzina, moze trochę mniej), zaczynaja dzień od Goryczkowej - tam jest kasa z karnetami - i pózniej przenoszą sie na Gąsienicowa. Przerzucanie sie np co zjazd czy dwa zjazdy jest mało praktykowane i mało praktyczne ze względu na uciążliwość przerzucania sie z Goryczkowej na Gąsienicowa.
 

Tak to juz jest na Kasprowym, ze tam jest po prostu specyficznie. Co nie zmienia faktu, ze mamy jedna gore w Polsce na której możesz poczuć sie iście alpejsko. Obie trasy sa naprawdę fajne, jedna z nich dodatkowo całkiem długa. Zwłaszcza w tych trudnych czasach, gdy nie ma opcji typu Chopok czy np. Austria, a do tego zrobiło sie ciepło, to Kasprowy jest IMHO najlepsza opcja na fajne jeżdżenie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sa dwa minusy. konczac po lewej stronie na Gasienicowej zjechalbym sobie czerwona trasa 8km na parking. A wychodzi na to ze bez wchodzenia pod gore koniec robimy prawa strona czyli niebieska ?

na pewno zalicze te miejscowke ale musialaby byc piekna pogoda dla tych widokow a z tym sie nie wstrzelimy. Dwa ze nie jestem przyzwyczajony do katowania 1 trasy troche to "nudne" zwlaszcza ze zaczynamy po krotszej stronie i katujemy 1km trase. Ile orientacyjnie pi razy drzwi zajmuje zjazd lewa strona i podjazd wyciagiem i ile prawa strona ? powiedzmy ze liczac ze srednimi kolejkami. Chyba taki kasprowy najlepiej zaatakowac 1 dnia i to np w tygodniu a ewentualnie w inny pojechac na inne wyciagi. Wokol zakopanego duzo tego sie cos znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Matifcb napisał:

i tu sa dwa minusy. konczac po lewej stronie na Gasienicowej zjechalbym sobie czerwona trasa 8km na parking. A wychodzi na to ze bez wchodzenia pod gore koniec robimy prawa strona czyli niebieska ?

Tej trasy już nie ma. Tzn. jest, ale zmieniła się jej funkcja. W tym sezonie jest to dwukierunkowy szlak skiturowy, który nie jest w żadnym stopniu przygotowywany. 

W poprzednich latach (na pewno jeszcze ze 3 sezony temu, kiedy jechałem nią w dół po raz ostatni) trasa ta była przygotowywana, ale to tak naprawdę bardziej wąska ścieżka przez las, niż trasa zjazdowa. Dodatkowo, cały zjazd urozmaica ok. 10 min. podejście w okolicach Murowańca. Przygoda fajna, ale obecne przeznaczenie jest moim znacznie bliższe charakterystyce trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa czyli do parkingu nartostrada. Czyli Kasprowy to 1km i 2 km czarnych i meczenie tego i tego po 2 godziny kupujac 4h. No chyba ze pogoda by dopisywala to caly dzien i lezakowanie jedzenie/picie odpoczynek/ Jak z gastronomia tam w ogole? Na mapce ha;a gasienicowa z gastro i punktem medycznym jest duzo nizej niz koniec wyciagu jak to ejst w rzeczywistosci ? za to na goryczkowa ma jakis punkt gastro  na koncu wyciagow no i na samym kasprowym niby tez jest wiec miejsc na odpoczynek chyba 2 beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Matifcb napisał:

aa czyli do parkingu nartostrada. Czyli Kasprowy to 1km i 2 km czarnych i meczenie tego i tego po 2 godziny kupujac 4h. No chyba ze pogoda by dopisywala to caly dzien i lezakowanie jedzenie/picie odpoczynek/ Jak z gastronomia tam w ogole? Na mapce ha;a gasienicowa z gastro i punktem medycznym jest duzo nizej niz koniec wyciagu jak to ejst w rzeczywistosci ? za to na goryczkowa ma jakis punkt gastro  na koncu wyciagow no i na samym kasprowym niby tez jest wiec miejsc na odpoczynek chyba 2 beda.

Ten punkt z gastro i punktem medycznym na Gąsienicowej to na 99% Schronisko Murowaniec oddalony o około 1,2 km od dolnej stacji wyciągu i masz trochę podejścia pod górę. Na końcu trasy w kotle Goryczkowym obok stacji krzesła jest bar/ szałas z w miarę normalnymi cenami jak na Kasprowy (przynajmniej takie były w 2015 kiedy tam byłem ostatnio). Na samym Kasprowym jak dobrze kojarzę jest pizzeria i na poziomie -1 restauracja ale w obu jak na mój portfel ceny powalają - chociaż zasiąść po jeździe na tarasie z widokiem na Gąsienicową i okalające ją szczyty + browarek - bezcenne. Mimo wszystkich niedogodności i jednak wysokiej ceny Kasprowy jest tego warty

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie szastam kasa na lewo i prawo ale 1 dzien w roku jak sie ma kupic piwko za 15zl to wlasnie robi sie to na kasprowym miedzy jezdzeniem. Tylko ta pogoda.. jak tu trafic slonce;) pizze ciepla kolejne 40zl strzelam i nie zdziwilbym sie ze 6 lat od twojej ostatniej wizyty inflacja kaze w portfelu miec stowe na obiad i piwka :)  jak dzialaja pizzerie i restaryracja w pendemii ? musze zrobic w tygodniu w dobra pogode wyjazd. Daleko bo z Bydgoszczy celuje 4h do Szklarskiej na sciane i Lole ale na razie warunkow nie ma na pierwsza polowe marca.. Kasprowy widzialem ze planowane zamkniecie tez juz chyba za 2 tygodnie. Mozliwe to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matifcb napisał:

Jeśli nie zamkną restrykcjami to będzie działać do końca weekendu majowego tak jak zazwyczaj. Chyba, że nie wystarczy śniegu to zamkną w drugiej połowie kwietnia co nieraz się zdarzało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wiele tych zjazdów w 2h na Goryczkowej nie zrobisz bo krzesło jedzie pewnie z 12 minut. Poza tym na górze jest szeroko i można wybrać różne warianty zresztą na dole też można jechać różnymi odnogami, a i coś poza trasą można spróbować. Nie jest ro Chopok czy tam inne Alpy, ale na pewno więcej możliwości niż np w Szklarskiej obecnie.

Edytowane przez brachol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, brachol napisał:

Aż tak wiele tych zjazdów w 2h na Goryczkowej nie zrobisz bo krzesło jedzie pewnie z 12 minut. Poza tym na górze jest szeroko i można wybrać różne warianty zresztą na dole też można jechać różnymi odnogami, a i coś poza trasą można spróbować. Nie jest ro Chopok czy tam inne Alpy, ale na pewno więcej możliwości niż np w Szklarskiej obecnie.

i to sa argumenty. Jak bedzie pogoda trzeba atakowac. Fajnie ze warunki sa dlugo dostepne choc ja planuje jechac i tak jak beda inne wokol Zakopanego stoki otwarte zeby byla alternatywa jak z pogoda nie trafie. Wtedy zamkniecie sezonu na dostepnych innych stokach w odwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 21:04, fafek napisał:

To, że nie ma biletów online, nie oznacza, że nie można wyjechać kolejką rano. Po prostu trzeba być rano w Kuźnicach, kasa normalnie sprzedaje bilety na bieżące wjazdy. W skrajnym przypadku, dziś (weekend, lampa, potencjalne zamknięcie ośrodków wkrótce, itd.), w Kuźnicach byłem o 7.50, do kasy stałem 1h30. W tygodniu powinno być zdecydowanie lepiej.

Mam pytanie. Czy jak kupi się bilet on-line np na 10.40 to da radę wjechać wcześniejszym kursem, jeśli się zjawie z samego rana. Chciałem kupić na środę, ale dostępne są od 10.40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Arciwald napisał:

Mam pytanie. Czy jak kupi się bilet on-line np na 10.40 to da radę wjechać wcześniejszym kursem, jeśli się zjawie z samego rana. Chciałem kupić na środę, ale dostępne są od 10.40 

Nie, nie można. Ale możesz pojawić się koło 6-7 przy kasie w Kuźnicach i bilet spokojnie dostaniesz w kasie  👍

Edytowane przez pasazer85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arciwald napisał:

. Jeśli nie kupie online a uderzę z rana w piątek, to da radę wjechać wcześniejszym kursem, po zakupie skipass  w Kuźnicach ?

Tak, da radę. Jest pula internetowa i pula w kasie 50/50 :)  skipass kupujesz na wjazd o konkretnej godzinie, możesz wjechać późniejszym kursem, ale nie możesz wcześniejszym niż masz zakupiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pasazer85 napisał:

Zupełnie nie rozumiem co Cię w tym dziwi ? 🤔

To, że chcąc pojeździć od rana i kupić online żeby nie stać w Kuźnicach to trzeba kupić w ciemno tydzień wcześniej gdy pogoda może zmienić się jeszcze kilka razy do tego czasu. No ale za granice ciężko na narty więc wiadomo że ludzie korzystają z krajowej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

To, że chcąc pojeździć od rana i kupić online żeby nie stać w Kuźnicach to trzeba kupić w ciemno tydzień wcześniej gdy pogoda może zmienić się jeszcze kilka razy do tego czasu. No ale za granice ciężko na narty więc wiadomo że ludzie korzystają z krajowej góry.

No widzisz, a mnie to zupełnie nie dziwi, czemu? to sam już odpowiedziałeś :)

Ja pojechałem w zeszłym tygodniu, bilet chciałem kupić 5 dni wcześniej, dostępny był na 13.30 😮  Zaryzykowałem, wstałem wcześnie, mam 2 godziny jazdy, było to nartownie sezonu 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Mnie też dziwi,kto tam się wybiera w takim galimatiasie,gdy jest tyle innych miejsc,prostszych logistycznie.

Pewnie,że jest wiele takich miejsc... Ale Kaspruś jest jeden, byłem w dzień weekendowy, wyjeździłem się pięknie a kolejki i tak były 100razy mniejsze niż w najbliższym mi Szcyrku :) A wstanie o 3.30 i jazda 2 godziny samochodem nie jest dla mnie jakimś wielkim logistycznym wyzwaniem ;) 

Generalnie to najbardziej w moim ukochanym narciarstwie nie lubię właśnie tego że całą zimę  jestem niewyspany🤣 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...