Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marcinn napisał:

Czyli czysty dzban, niestety ..

Nie wiem nawet jak to komentować. Długa kolejka, nawet zachowane odległości ,,prawie,, przepisowe, rozłożona sznurkiem na cały plac przed kasą, wychodząca nawet za skipassomaty... Wtem wychodzi gość z PKLu, stłacza wszystkich pod górnym płotkiem :/ Chwilę potem zaczynają się komunikaty z głośników o zasłanianiu twarzy i zachowaniu dystansu... Jaja normalnie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile czasu zajmuje droga z Kuźnic do wyciągu na gorczykowej w butach narciarskich i z nartami na plecach i o której otwierają wyciąg?  Na czwartek i piątek  biletów na poranny wjazd kolejką brak

Edytowane przez gielek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gielek napisał:

Witam. Ile czasu zajmuje droga z Kuźnic do wyciągu na gorczykowej w butach narciarskich i z nartami na plecach i o której otwierają wyciąg?  Na czwartek i piątek  biletów na poranny wjazd kolejką brak

To, że nie ma biletów online, nie oznacza, że nie można wyjechać kolejką rano. Po prostu trzeba być rano w Kuźnicach, kasa normalnie sprzedaje bilety na bieżące wjazdy. W skrajnym przypadku, dziś (weekend, lampa, potencjalne zamknięcie ośrodków wkrótce, itd.), w Kuźnicach byłem o 7.50, do kasy stałem 1h30. W tygodniu powinno być zdecydowanie lepiej.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wagonu pakują 30 osób, 20 z online 10 z kasy przed odjazdem, kolejka jedzie  co 10 minut jak rano będziecie ok 7 to bez problemu wyjedziecie do góry ja byłem dzisiaj 6.20 pod kasą bo niedziela 😁 wyjechałem 8.10 ale za to jeździcie samemu na goryczkowej bez kolejek przez pare godzin warun super w tygodniu będzie pewniej mniejsza obsada na trasach dzisiaj pierwszy zakończył jazdę więc wiadomo co nas czeka 😁 a więc czas ponagla 

20210221_113049.jpg

20210221_094721.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze parkingi 

Parkingi miejskie, szukajcie na oficjalnej stronie - ulice i z danymi gps parkometrów , w tygodniu pn-pt płatne w parkomacie, sobota niedziela darmo 😁, prywatne płatne nawet 30 zł dzień szukać w necie gdzie są bo trochę ich jest,

Taxi z ronda samemu 25 zł trzeba pytać za ile a pełna taxi 5 zera za głowę busy po 4 zł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daco napisał:

Do wagonu pakują 30 osób, 20 z online 10 z kasy przed odjazdem, kolejka jedzie  co 10 minut jak rano będziecie ok 7 to bez problemu wyjedziecie do góry ja byłem dzisiaj 6.20 pod kasą bo niedziela 😁 wyjechałem 8.10 ale za to jeździcie samemu na goryczkowej bez kolejek przez pare godzin warun super w tygodniu będzie pewniej mniejsza obsada na trasach dzisiaj pierwszy zakończył jazdę więc wiadomo co nas czeka 😁 a więc czas ponagla

Ja się doliczyłem ok 40 osób w wagonie :) Z nominalnych 60. No i faktycznie większość biletów wykupiona online. Dlatego też, szło to jak krew z nosa. W normalnych czasach, przy tej ilości ludzi jaka była o godz. 8, to trwałoby to może z pół godziny. Na plus, że wagoniki jeździły częściej niż co 10 minut, zwykle co 7-8.

 

3 godziny temu, daco napisał:

Parkingi miejskie, szukajcie na oficjalnej stronie - ulice i z danymi gps parkometrów , w tygodniu pn-pt płatne w parkomacie, sobota niedziela darmo 😁, prywatne płatne nawet 30 zł dzień szukać w necie gdzie są bo trochę ich jest,

Taxi z ronda samemu 25 zł trzeba pytać za ile a pełna taxi 5 zera za głowę busy po 4 zł

Cenne info z tymi parkingami miejskimi :) Tyle, że akurat koło ronda, to wszystko od rana zawalone. Mnie najbardziej rozwaliło, jak wjechałem na parking najbliżej Murowanicy, a tam kobieta do mnie: "sjedemdziesiat zlotych" 🤣 Tuż obok był za 20. Dojazd busem 4zł, powrót z Kuźnic elegancko na nartach pod samo autko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 12:38, gielek napisał:

Witam. Ile czasu zajmuje droga z Kuźnic do wyciągu na gorczykowej w butach narciarskich i z nartami na plecach i o której otwierają wyciąg?  Na czwartek i piątek  biletów na poranny wjazd kolejką brak

Tak jak pisze @tankowiec. Ale, jak on, nie idź w butach narciarskich, plecak i zmiana butów na miejscu. A najlepiej żebyś miał plecak, do którego możesz zamocować narty zamiast taszczyć je jak karabin na ramieniu. Wtedy ta droga to spacerek :) . Jak za dawnych czasów :) .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 12:38, gielek napisał:

Witam. Ile czasu zajmuje droga z Kuźnic do wyciągu na gorczykowej w butach narciarskich i z nartami na plecach i o której otwierają wyciąg?  Na czwartek i piątek  biletów na poranny wjazd kolejką brak

45 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie dzisiaj zaliczyć wypad na Kasprowy. W Kuźnicach o 7:30 było juz trochę luda, ale bywamy tutaj większe tragedie. Okazało sie, ze jestem w stanie załapać sie na klubowa rezerwacje i przypisana do niej gondole jeszcze przed 8ma rano, wiec krótko po 8mej byliśmy juz na Gasienicowej. Tam absolutna poezja - twardo, pusto, pogoda na lekkim minusiku z samego rano albo wokół zera. Na Gasienicowej jazda przed 2,5-3h na okrągło. Potem postanowiliśmy przejechać na Goryczkowa, bo znajomy na skiturach stwierdził, ze tam jest twardziej, a na Gasienicowej juz jednak trochę puszczało. Na Goryczkowej moze ciut lepiej trasy zniosły wzrastająca temperaturę, jednak kolejka do krzesła była na tak 10-15 minut stania. Zaliczyliśmy 3-4 zjazdy i trzeba było zakończyć ten absolutnie epicki dzień na Świętej Gorze polskich narciarzy.
 

Ahh - juz myślami planują kolejny taki wyjazd... 

Tu jeszcze pare zdjatek, choć nie wiem czy mój IPhone nie poodwraca ich do góry nogami:

 

 

3FD926A9-31ED-4B70-9ACC-16BC231B274B.jpeg

F726A895-686C-46DF-9AB3-046050C8F781.jpeg

1201B1B1-8E77-4A8D-A851-1A00467F1E89.jpeg

222EEA1C-FBC3-4A51-9C3F-A2FF717DC45D.jpeg

6767549E-B318-4161-B298-DC049DDF7980.jpeg

50C40821-388F-421D-AE7D-17B026334463.jpeg

B3B5B59A-0EE2-4BEC-8917-988E7D43D63E.jpeg

A26C2FF9-1665-405F-B195-E4488C0C9FD9.jpeg

2E9B4FBC-B02D-4B1E-9D2E-30E929147A2C.jpeg

0DD2DC85-5078-44D0-8878-FB860A08D2C8.jpeg

D9F88788-3C0A-4629-B523-F11C39CF2D0D.jpeg

58F8A9C5-3E02-49B0-9134-B12442A4C0F8.jpeg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Cosworth240 said:

Na Gasienicowej jazda przed 2,5-3h na okrągło. Potem postanowiliśmy przejechać na Goryczkowa, bo znajomy na skiturach stwierdził, ze tam jest twardziej, a na Gasienicowej juz jednak trochę puszczało.

Gdzieś się minęliśmy dzisiaj 😀. Wrzuciłem krótki opis do "Warunków". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jako ze nie bylem nigdy na Kasprowym sprawdzilem z ciekawosci trasy i nie rozumiem ich. W internecie znalazlem :

 

 

CZYNNA TRASA GORYCZKOWA 30-147cm   2100m
CZYNNA TRASA GĄSIENICOWA 30-146cm   1200m
CZYNNA SZLAK NARCIARSKI Z HALI GĄSIENICOWEJ 20-60cm   8500m
CZYNNA NARTOSTRADA Z GORYCZKOWEJ 20-130cm   3500m

 

patrzac na grafike latwo widac czarne trasy Gorryczkowa po lewej stronie gondoli A i gasienicowa dwa razy dluzsza po prawej. Oczywiscie jest to drugi etap gondoli od Myslenickie turnie na szczyt. Na grafice nie widze czerwonej trasy ktora ma 8500m nazwana szlakiem? czy to jest przerywana czerwona idaca od konca lewej czarnej gasienicowej ?  Nartostrada niebieska do zjezdzania rozumiem to trasa na ktora sie wjezdza tylko pierwszym etapem Gondoli A z Kuznic do turni? na mapce trasa niebieska troche jest oddalona od gondoli ale chyba da sie na nia wjechac i konczac goryczkowa czarna trase i mozna rowniez wjechac z gondoli?  

patrzac na kilometry to trasy sa bardzo dlugie. Jak wyglada w praktyce jazda na tej gorze? czesto nie dziala gondola na sam szczyt ? zostala by wtedy tylko jazda niebieska trasa..

jak dlugo wjezdza sie poszczegolnymi etapami gondoli? Jak wyglada zakup skipasow? mozna online pominac kolejke do kas ? jak z kolejkami do wyciagow? trasy sa dla zaawansowanych narciarzy wiec chyba dzieci itp jest duzo mniej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matifcb napisał:

Witam! jako ze nie bylem nigdy na Kasprowym sprawdzilem z ciekawosci trasy i nie rozumiem ich. W internecie znalazlem :

 

 

CZYNNA TRASA GORYCZKOWA 30-147cm   2100m
CZYNNA TRASA GĄSIENICOWA 30-146cm   1200m
CZYNNA SZLAK NARCIARSKI Z HALI GĄSIENICOWEJ 20-60cm   8500m
CZYNNA NARTOSTRADA Z GORYCZKOWEJ 20-130cm   3500m

 

patrzac na grafike latwo widac czarne trasy Gorryczkowa po lewej stronie gondoli A i gasienicowa dwa razy dluzsza po prawej. Oczywiscie jest to drugi etap gondoli od Myslenickie turnie na szczyt. Na grafice nie widze czerwonej trasy ktora ma 8500m nazwana szlakiem? czy to jest przerywana czerwona idaca od konca lewej czarnej gasienicowej ?  Nartostrada niebieska do zjezdzania rozumiem to trasa na ktora sie wjezdza tylko pierwszym etapem Gondoli A z Kuznic do turni? na mapce trasa niebieska troche jest oddalona od gondoli ale chyba da sie na nia wjechac i konczac goryczkowa czarna trase i mozna rowniez wjechac z gondoli?  

patrzac na kilometry to trasy sa bardzo dlugie. Jak wyglada w praktyce jazda na tej gorze? czesto nie dziala gondola na sam szczyt ? zostala by wtedy tylko jazda niebieska trasa..

jak dlugo wjezdza sie poszczegolnymi etapami gondoli? Jak wyglada zakup skipasow? mozna online pominac kolejke do kas ? jak z kolejkami do wyciagow? trasy sa dla zaawansowanych narciarzy wiec chyba dzieci itp jest duzo mniej?

Kasprowy to specyficzna góra, specyficzne zasady. Jeździ się w praktyce tylko na górze, na Goryczkowej i Gąsienicowej. Nartostrada i szlak narciarski służą tylko do zjazdu na koniec dnia do Kuźnic.  Zjeżdżanie do Kuźnic, aby potem ponownie wydostać się na Kasprowy mija się z celem. Raz że długo zajmuje, dwa na dole kolejka często na kilka godzin, trzy - nie wiem jak obecnie, ale kiedyś karnet całodzienny obejmował tylko jeden wjazd z Kuźnic. Na Myślenickich Turniach jest tylko stacja przesiadkowa, nie przebiega tamtędy żadna trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...