Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomiti Superski


Tomi.

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

w porównaniu do lat poprzednich ceny wzrosły stosunkowo proporcjonalnie do ogólnej sytuacji w Europie.

To prawda co piszesz. Aktualnie jestesmy w Val Gardenie, konkretnie Santa Cristina. Nie odczuwam jakoś że jest drastycznie drożej. Za to już absolutnie nie da sie bezpłatnie zaparkować. Średnia cena parkingu tutaj to 1Euro/godzinę. Trzy lata temu w Alta Badia za cały dzień płaciłem 5euro. Jest bardzo dużo narciarzy. Ski busy zapchane na maxa. Co ciekawe dużo starszych ludzi tak 60-70 lat. Może dlatego że jeszcze ten tydzień to niski sezon i jest ciut taniej. Sądzę że i tak każdy przejechany kilometr wychodzi taniej niz u nas. Na wagonik na Secede staliśmy w tłumie około 40 minut. Na Sella Ronda walą tłumy, a to jeszcze nie ferie...

Mimo wszystko uważam że jest do wytrzymania. Nie jestem zwolennikiem hoteli, Przyjemne mieszkanie w bliskości busa mozna wynająć poniżej 1 tys. euro za trzy osoby. Fakt jedzenie i napoje w schroniskach to wydatek 100 euro dziennie ale traktujemy to jak wczasy na nartach. Nie trzeba codziennie gotować, poznaje się miejscowe smaki i jest ok. W mojej opinii jest przyjemniej niż w Austrii pod tym względem. Tam to trochę tak bardziej jakby przemysłowo.

P1450572.JPG

P1450575.JPG

P1450582.JPG

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinn napisał:

Waldek a jak z frekwencją bo będę od  28 stycznia rodzinnie w Moenie ?

Duża. W ośrodkach typu AlpeLusia, SanPellegrino, Cermis czy Latemar klasycznie: do godziny 10:00 jest bardzo dobrze, potem kolejki jak na warunki włoskie zbyt duże, potem po ok. 15:00 jest już znowu luźniej. Omijam SellaRondę, chociaż w czwartek i tak mam zamiar pojechać na Secedę wjeżdżając w Campitello. 
Tak sobie narzekamy, ale kurczę przecież i tak jazdy jest opór🙂. Faktem jest, że ludzi jest dużo, ale to i tak jest bajka.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, waldek71 napisał:

Duża. W ośrodkach typu AlpeLusia, SanPellegrino, Cermis czy Latemar klasycznie: do godziny 10:00 jest bardzo dobrze, potem kolejki jak na warunki włoskie zbyt duże, potem po ok. 15:00 jest już znowu luźniej

Czyli klasycznie ....z rana jeżdżę sam jak wszyscy śpią

Potem przyjeżdżam po rodzinkę i można pozwiedzać bary

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Prawie mnie namówiłeś.

Zastanawiam się właśnie gdzie w połowie marca pojechać...

A do DSS, aż tak daleko już nie jest.

Dokładnie - daleko nie jest i do tej pory tylko mijałem w drodze w Dolomity, wschodni Tyrol.

Biorąc pod uwagę pełen samochód (4 osoby), to taki wypad może być naprawdę budżetowy.

Kwatera na 4 osoby - zmiana ceny na ok 3000 za 7 dni (750 PLN), karnet w opcji 6 dni 312 EUR (1370 PLN), dojazd wyjdzie max 300 PLN od osoby, a wyżywienia nie liczę, bo jedzenie zawsze mamy z Polski (w Polsce też jemy :D ) :) Łącznie można taki wyjazd zamknąć w cenie ok 2500 PLN + kieszonkowe na stok.

Pewnie i tak pojedziemy tylko we dwoje. Zobaczymy.

2 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

Co planujesz zwiedzić?

Liczę na tych małych ośrodkach na fajną jazdę i brak takiego obłożenia jak w topowych ośrodkach.

Chwilę myślałem nad doborem ON na tym karnecie i zaplanowałbym to tak:

1 dzień Skizentrum St. Jakob - Skigebiet im Defereggental | Osttirol Tourismus

2 dzień Großglockner Resort Kals-Matrei » Skigebiet auf 2.400 m | Osttirol Tourismus

3 dzień Ankogel-Mallnitz, Karyntia, Austria - informacje, opis, mapa tras narciarskich, ceny skipassów, apres ski, kontakt (skionline.pl)

4 dzień Skizentrum Sillian Hochpustertal - Skigebiet in Osttirol | Osttirol Tourismus

5 dzień Obertilliacher Bergbahnen » Skigebiet Golzentipp | Osttirol Tourismus

6 dzień Skigebiete in Lienz » Zettersfeld & Hochstein | Osttirol Tourismus

7 dzień - zawsze jeździmy do ok 12:00 po czym, po nartach podróż do domu. Lienz Pucharówka - Hochstein.

W odwodzie zostaje również Moltek jakby co...no ale na nim byliśmy.

Plan oczywiście do weryfikacji pogodowej na miejscu...ale tak bym to widział. Lienz byłby idealny do poruszania się autem po terenie. Najdalszy dojazd, ok godziny na Ankogel. WG takiego planu - jeden wyjazd i prawie cały Tyrol Wschodni zaliczony :) 

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

Dokładnie - daleko nie jest i do tej pory tylko mijałem w drodze w Dolomity, wschodni Tyrol.

Biorąc pod uwagę pełen samochód (4 osoby), to taki wypad może być naprawdę budżetowy.

Kwatera na 4 osoby - zmiana ceny na ok 3000 za 7 dni (750 PLN), karnet w opcji 6 dni 312 EUR (1370 PLN), dojazd wyjdzie max 300 PLN od osoby, a wyżywienia nie liczę, bo jedzenie zawsze mamy z Polski (w Polsce też jemy :D ) :) Łącznie można taki wyjazd zamknąć w cenie ok 2500 PLN + kieszonkowe na stok.

Pewnie i tak pojedziemy tylko we dwoje. Zobaczymy.

Liczę na tych małych ośrodkach na fajną jazdę i brak takiego obłożenia jak w topowych ośrodkach.

Chwilę myślałem nad doborem ON na tym karnecie i zaplanowałbym to tak:

1 dzień Skizentrum St. Jakob - Skigebiet im Defereggental | Osttirol Tourismus

2 dzień Großglockner Resort Kals-Matrei » Skigebiet auf 2.400 m | Osttirol Tourismus

3 dzień Ankogel-Mallnitz, Karyntia, Austria - informacje, opis, mapa tras narciarskich, ceny skipassów, apres ski, kontakt (skionline.pl)

4 dzień Skizentrum Sillian Hochpustertal - Skigebiet in Osttirol | Osttirol Tourismus

5 dzień Obertilliacher Bergbahnen » Skigebiet Golzentipp | Osttirol Tourismus

6 dzień Skigebiete in Lienz » Zettersfeld & Hochstein | Osttirol Tourismus

7 dzień - zawsze jeździmy do ok 12:00 po czym, po nartach podróż do domu. Lienz Pucharówka - Hochstein.

W odwodzie zostaje również Moltek jakby co...no ale na nim byliśmy.

Plan oczywiście do weryfikacji pogodowej na miejscu...ale tak bym to widział. Lienz byłby idealny do poruszania się autem po terenie. Najdalszy dojazd, ok godziny na Ankogel. WG takiego planu - jeden wyjazd i prawie cały Tyrol Wschodni zaliczony :) 

Kals i Jakob jest mega ciekawy. To też mój plan na ten sezon. Albo za 2 tygodnie, albo na początku kwietnia bo tam wysoko.

Początek marca juz heiligenblut 😍.

Ankogel byłem dwa razy. Pierwszy 50min znaczy jeden zjazd 🤣 drugi niesamowity dzień na freeride mega polecam po dużym opadzie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdecydowaliśmy się przejechać Sella Rondę. Pogoda zapowiadana na dzisiejszy dzień była obiecująca i tak też było. Start z Wolkenstein o godzinie 8.45 przy wyciagu nr 31 zgodnie ze wskazówkami zegara. Najwiekszy tłum był przy wagonikach na Piz Boe. Mieliśmy ochotę zjechać w dół do Corvary czerwoną trasą, ale wizja oczekiwania na wagonik nas zniechęciła. Na Porto Vescovo przecudnie! Trochę wiało ludzi nie za dużo, więc powtórzylismy trasę z Arabby. W okolicach Canazei i Passo Sella już tłumy ale i godzina 12ta więc powoli towarzystwo gastronomiczne. Zjazd w dół do punktu startu to już istna rzeźnia i slalom przez kartoflisko bo słoneczko  i tłumy zjeżdżających zrobiły swoje.

Pomimo wszystko uważam że warto zrobić taką rundkę choćby tylko dla pieknych widoków. Na szczęście nie trafiliśmy na zatory przy zjazdach i tylko raz byłem świadkiem jak starszy narciarz wypadł z trasy i uderzył w podstawę armatki snieżnej mocno się turbując. Od razu sporo innych narciarzy przyjechało z pomocą. A więc rozwaga ponad wszystko!!

Widoki są najlepszym wspomnieniem dnia.

P1450733.JPG

P1450738.JPG

P1450747.JPG

P1450752.JPG

P1450784.JPG

P1450769.JPG

P1450743.JPG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 19:12, marboru napisał:

Pewnie i tak pojedziemy tylko we dwoje

zazwyczaj tak jest najlepiej i najwięcej da się pojeździć

Podziwiam że jeszcze Tobie się chce się takie safari robić,

codziennie pakować do auta, przebierać na parkingu i tracić czas na dojazd

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

Podziwiam że jeszcze Tobie się chce się takie safari robić,

codziennie pakować do auta, przebierać na parkingu i tracić czas na dojazd

Wystarczy zmienić tylko definicję przyjemności i wszystko gra😀. A co się tyczy wyjazdów we dwójkę, to też uważam, że one są najlepsze. Nawet jeżeli jest większa grupa dobrze jeżdżących, to jest zbyt duży rozrzut planów i oczekiwań, a jazda wg odgórnie ustalonego planu najczęściej jest do bani.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 19:12, marboru napisał:

Dokładnie - daleko nie jest i do tej pory tylko mijałem w drodze w Dolomity, wschodni Tyrol.

Biorąc pod uwagę pełen samochód (4 osoby), to taki wypad może być naprawdę budżetowy.

Kwatera na 4 osoby - zmiana ceny na ok 3000 za 7 dni (750 PLN), karnet w opcji 6 dni 312 EUR (1370 PLN), dojazd wyjdzie max 300 PLN od osoby, a wyżywienia nie liczę, bo jedzenie zawsze mamy z Polski (w Polsce też jemy :D ) :) Łącznie można taki wyjazd zamknąć w cenie ok 2500 PLN + kieszonkowe na stok.

Pewnie i tak pojedziemy tylko we dwoje. Zobaczymy.

Liczę na tych małych ośrodkach na fajną jazdę i brak takiego obłożenia jak w topowych ośrodkach.

Chwilę myślałem nad doborem ON na tym karnecie i zaplanowałbym to tak:

1 dzień Skizentrum St. Jakob - Skigebiet im Defereggental | Osttirol Tourismus

2 dzień Großglockner Resort Kals-Matrei » Skigebiet auf 2.400 m | Osttirol Tourismus

3 dzień Ankogel-Mallnitz, Karyntia, Austria - informacje, opis, mapa tras narciarskich, ceny skipassów, apres ski, kontakt (skionline.pl)

4 dzień Skizentrum Sillian Hochpustertal - Skigebiet in Osttirol | Osttirol Tourismus

5 dzień Obertilliacher Bergbahnen » Skigebiet Golzentipp | Osttirol Tourismus

6 dzień Skigebiete in Lienz » Zettersfeld & Hochstein | Osttirol Tourismus

 

Super plan. Oprócz Obertillach. Robiłem Osttirol 2x a i 3 mam ochotę

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat to DolomitiSuperSki, więc mam wiadomość do osób planujących pobyt w ValdiFiemme i ValdiFassa. W najbliższą niedzielę  28.01.2024 odbywa się Marcialonga. Uważajcie na zakazy wjazdu do niektórych miejscowości i zmiany kursów skibusów. Jeżeli planujecie wyjście do restaruracjj w sobotę to już teraz rezerwujcie, bo nie będzie miejsc. Trasa Marcialongi przebiega przez kilka miejscowości i tam mogą być pewne utrudnienia: Predazzo, Moena, Soraga, Pozza di Fassa, Mazzin, Campitello, Canazei.

Edytowane przez waldek71
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innych dolomickich newsów: wg relacji w social mediach dzisiaj w Alpe di Siusi dwie narciarki spadły z wysokości około 7 metrów z krzesła Goldknopf. Nie żyje 84-letnia narciarka, druga jest w ciężkim stanie w Bolzano.

Edytowane przez waldek71
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wiało. Z tego powodu zamknięto Sella Rondę. Chcielismy pojechać na Marmoladę, ale dalej niz do Arabby się nie dało. Pokręcilismy sie po Corvarze i okolicy. Długo tam nie wytrzymaliśmy bo niżej położone tereny były bardzo miękkie i mnóstwo narciarzy dobijało trasy. Wróciliśmy do Val Gardeny. Na przełęczy Groden wiało jak diabli. Wracając tuż kolo mnie byłem świadkiem upadku narciarza, Zbyt dużo odsypów i wystający lód był przyczyną utraty rónowagi. Na szczęście nic się strasznego nie stało. Jest ciepło. temperatura na plusie ale bezchmurne niebo powoduje że w nocy chwyta mróz. Uważać trzeba !!!

P1450806.JPG

P1450825.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak ktoś dzisiaj się wciągał na SellaRondę to razem z miliardem innych nieszczęśników zostawał zakleszczony w jednym regionie. Wytrzymałem godzinę i uciekłem do ośrodka nieskomunikowanego z SellaRondą, gdzie ludzi było zaskakująco mało. Co ciekawe rano sprawdzałem aplikację DolomitiSuperski. Ani słowa o wietrze i zamknięciu rondy.  Poza tym apka podawała prędkość wiatru 4 km/h. Muszę też przy okazji ponarzekać na trackera z tej apki. Ucina całe przejechane trasy i często się zawiesza. Także wracam skruszony do iski. A wracając do Moeny zobaczyłem jak @JC nagrywa live’a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 20:39, Nipern napisał:

Dzisiaj zdecydowaliśmy się przejechać Sella Rondę. Pogoda zapowiadana na dzisiejszy dzień była obiecująca i tak też było. Start z Wolkenstein o godzinie 8.45 przy wyciagu nr 31 zgodnie ze wskazówkami zegara. Najwiekszy tłum był przy wagonikach na Piz Boe. Mieliśmy ochotę zjechać w dół do Corvary czerwoną trasą, ale wizja oczekiwania na wagonik nas zniechęciła. Na Porto Vescovo przecudnie! Trochę wiało ludzi nie za dużo, więc powtórzylismy trasę z Arabby. W okolicach Canazei i Passo Sella już tłumy ale i godzina 12ta więc powoli towarzystwo gastronomiczne. Zjazd w dół do punktu startu to już istna rzeźnia i slalom przez kartoflisko bo słoneczko  i tłumy zjeżdżających zrobiły swoje.

Pomimo wszystko uważam że warto zrobić taką rundkę choćby tylko dla pieknych widoków. Na szczęście nie trafiliśmy na zatory przy zjazdach i tylko raz byłem świadkiem jak starszy narciarz wypadł z trasy i uderzył w podstawę armatki snieżnej mocno się turbując. Od razu sporo innych narciarzy przyjechało z pomocą. A więc rozwaga ponad wszystko!!

Widoki są najlepszym wspomnieniem dnia.

P1450733.JPG

P1450738.JPG

P1450747.JPG

P1450752.JPG

P1450784.JPG

P1450769.JPG

P1450743.JPG

Szczerze, to pod kątem ilości ludzi wygląda to tragicznie - nie chcę wiedzieć co się będzie działo w lutym. Nie ogarniam co się dzieje w tym roku w DSS, bo ilość ludzi w porównaniu do lat ubiegłych (również pre-COVID) jest znacznie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie odwiedziłem właśnie Sella Ronda. Mimo lutego, szczytu sezonu i temperatur rzadko spotykanych w lutym objechałem ja w obu kierunkach w jeden dzień. 

Muszę przyznać że był to najdroższy urlop narciarski jaki spędziłem z rodziną. Nawet parkingi były płatne co mnie bardzo zdziwiło. 

Szczegóły są mało istotne bo każdy spędza urlop na swój sposób ale porównując do Austrii karnety były znacznie droższe. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do 10 spoko warunki 🌞

Później też ale już niedzielni ⛷⛷⛷⛷⛷⛷⛷zjechali się w całej krasie i trzeba było mieć oczy do okola głowy... Ech w Pl puchu a na stokach a w IT odwrotnie.

Plan na następne dni bez zmian

Kto rano wstaje 🙂

Jutro PSP.

7d13d6fc-c0c6-4096-9c0d-485b55333033.jpeg

020d23d6-66e9-4c17-9177-aea47d3fb887.jpeg

3e2981db-3c31-4115-b5b8-21c83d4c8d9d.jpeg

67d2e6e3-6f6c-4b2a-b611-4d58ed8e251e.jpeg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

Jedziemy zaraz do Val Gardeny, konkretnie Ortisei. Czy opłaca się kombinować z kupowaniem karnetu codziennie na inny ośrodek czy lepiej na 6 dni cały Dolomiti Superski? w necie wychodzi różnica 6EUR za dzień. Chyba bez sensu. Mając karnet na cały tydzień możemy decydować każdego dnia gdzie jedziemy, czy robić Sella Ronde a może tylko kawałek, czy odwiedzic Val di Fassa a może Alta Badia czy Krontplatz...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zaj napisał:

Drodzy

Jedziemy zaraz do Val Gardeny, konkretnie Ortisei. Czy opłaca się kombinować z kupowaniem karnetu codziennie na inny ośrodek czy lepiej na 6 dni cały Dolomiti Superski? w necie wychodzi różnica 6EUR za dzień. Chyba bez sensu. Mając karnet na cały tydzień możemy decydować każdego dnia gdzie jedziemy, czy robić Sella Ronde a może tylko kawałek, czy odwiedzic Val di Fassa a może Alta Badia czy Krontplatz...

W grudniu też przez chwilę zastanawiałem się nad skipassem tylko na Val Gardene vs całe Dolomity.
Nie ma co przycinać na tym, całość brać i heja...

Tutaj moje wrażenia z wyjazdu:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...