Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Jednak jeśli mieszkasz w pensjonacie współpracującym z SMR karnety 3-6 dniowe kupujesz jeszcze taniej.

Gdzie można znaleźć listę pensjonatów współpracujących z SMR? 

A ta cena to nie jest tylko kwestia zakupu przez internet, a nie pensjonatu? Po prostu online jest taniej niż w kasie... ?

Edited by kemot06

4 minuty temu, kemot06 napisał:

A ta cena to nie jest tylko kwestia zakupu przez internet, a nie pensjonatu? Po prostu online jest taniej niż w kasie... ?

Jest taniej niż on-line. Nie wiem, czy w każdym pensjonacie tak samo. W Groniku trzy 6-dniowe w tym dwa ulgowe kosztowały 1253 zamiast 1404 on-line.

• Like 1
  • Thanks 1

Dzisiaj z powodu zespołu po imprezowego nie uczestniczyłem aktywnie w życiu narciarskim.

Za to Marek (student, starszy z synów) specjalnie zjechał ze stolicy, aby ponartować. Dzisiaj wybrał tury z Soliska w kierunku Skrzyczeńskiej Kopy leżącej na prawo od Małego Skrzycznego. Oto jego relacja:

Korka do Szczyrku po godz 9 nie było wcale. Widać, że warszawiacy już w większości wrócili do domu, a i duża niepewność co do otwarcia SMR i COS z powodu wiatru zatrzymała narciarzy w domach lub pensjonatach. Co do SMR to gondola i Zbójnicka nie działały cały dzień, żółtą kanapę zamknęli po południu, do końca kręciła tylko niebieska na Juliany. Szlaki bardzo twarde, a poza trasami z tego samego powodu freeride odpada całkowice. Na grani szczytowej prowadzącej na Małe Skrzyczne wystarczyło rozłożyć ręce i wiatr pchał nawet lekko pod górę. Zjazd z M.S. do Hali Skrzyczeńskiej po całkowice pustej, gładkiej i jeszcze twardej trasie bardzo przyjemny. Poniżej hali w kierunku Soliska z metra na metr bardziej miękko, ale nie ciapowato. Oscypek w barze przy niebieskiej  trasie nr 4 pyszny.

na szlaku

20190210_092327.jpg

20190210_105142.jpg

panorama

20190210_105448.jpg

na pierwszym planie Skrzyczeńska Kopa, na drugim Malinowska Skała, a na trzecim drugim Barania Góra (chyba)

20190210_111238.jpg

trasa z Małego Skrzycznego

20190210_113317.jpg

widok z trasy w kierunku S.Kopy

20190210_113624.jpg

trasa c.d.

20190210_113854.jpg

dojazd do Hali Skrzyczeńskiej

20190210_114100.jpg

Edited by andy-w
  • Like 16
  • Thanks 2

Dziś pogoda gorsza, warunki gorsze, a ludzi 2x tyle. Nie da się za tym trafić.

Rano na Julianach 0 stopni. Po stoku czuć, że nie związał. Trochę ciężkiego, mokrego śniegu na sztruksie. "Nowa" 10 twardsza niż wyższe części. Żółta normalnym tempem, gondola też. Do 11 na bieżąco. 3,4,7,8,10 przygotowane dobrze.ale miękkość powoduje szybkie muldzenie. 1 dość dobrze, nierówno, trochę grud i sporo świeżego śniegu ułożonego w niewielkie zaspy. Wygląda na nieratrakowaną od wczoraj. 2 jazda pod wiatr, dużo lodu, gipsu przewianego i zaspy pod lasem. Najsłabsza dziś. Golgota zamknięta, przejezdna bez najmniejszego problemu, jednak w dolnej części spore przetarcia. Bez dośnieżenia lub 30cm opadu nie uruchomią jej. Ostatni wjazd 12:30 po 7 minutowym czekaniu.

Od 11 pada krupa śnieżna, potem mokry śnieg.

• Like 6
  • Thanks 2

Dnia 10.02.2019 o 12:51, fredek321 napisał:

Obiecałem sprawdzić wysiadanie z niebieskiej. Wg.mnie jest perfekcyjne.image2.thumb.jpeg.c80638d9621525cb6d49466bd4f2f447.jpeg

Zdjęcie też perfekcyjne, dokładnie widać jak zasuwają choinką pod górkę na trasę, mini rozgrzewka wskazana, ale nie każdemu to spasuje.

Witam. W ten weekend wybieram się ze znajomymi do Szczyrku na narty. Jak wygląda sprawa z GoPassem? Zamówiliśmy go trochę za późno i karta raczej nie dojdzie do wyjazdu. Podobno można wydrukować jakąś zastępczą kartę i posługiwać się nią. Czy ktoś z was korzystał z karty zastępczej? Jak to dokładnie wygląda? Pozdrawiam.

46 minut temu, surfing napisał:

Zdjęcie też perfekcyjne, dokładnie widać jak zasuwają choinką pod górkę na trasę, mini rozgrzewka wskazana, ale nie każdemu to spasuje.

To oczywiste, ale mnie się wydawało, że "zarzut" dotyczy samego momentu wysiadania.

• Like 1

21 godzin temu, andy-w napisał:

na pierwszym planie Skrzyczeńska Kopa, na drugim Malinowska Skała, a na trzecim drugim Barania Góra (chyba)

20190210_111238.jpg

Że tak powiem za tym "patykiem" to Barania Góra, od Żywca goła od Wisły zarośnięta :D

• Thanks 2

Ceny jednorazowego treningu w SMR przewyższają dwu, trzykrotnie te w innych, mniejszych ośrodkach, do których teraz jeździmy z dziećmi - mówi ze smutkiem prezes bielskiego klubu Katarzyna Szafrańska-Sosgórnik.

Karnety są drogie, a pojawiła się jeszcze dodatkowa przeszkoda. Aby dzieci uczące się narciarstwa alpejskiego mogły szusować na trasach Szczyrk Mountain Resort, klub musi wykupić licencję. Licencja na cały sezon kosztuje 3,5 tys zł. Nas na to nie stać - przyznaje była olimpijka z Calgary, a obecnie trenerka.

Wiecej:

https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/takich-oplat-nie-ma-w-alpach-ale-sa-w-szczyrku/40622

• Sad 2

Dziś warunki rewelacyjne. 5-20cm świeżego puchu na betonie. Sypie cały czas. W ciągu dnia warunki nie pogarszały się pomimo tłumów. Ten puch, jakimś cudem, został w miarę równo ubity. Najlepsza Bieńkula. Ludzi zero, puchu najwięcej, a beton jakby trochę mniej betonowy.

Golgota intensywnie śnieżona. Kilka armat i lanc na HS.

Posiłek w "grzybku" na Pośrednim. Opis za moment w stosownym wątku.

Co do szkółek, to jeździ ich co najmniej 20. M.in. z  Korbielowa.

• Like 3
  • Thanks 1

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Dziś warunki rewelacyjne. 5-20cm świeżego puchu na betonie. Sypie cały czas. W ciągu dnia warunki nie pogarszały się pomimo tłumów. Ten puch, jakimś cudem, został w miarę równo ubity.

Tu jakiegoś zaskoczenia niema. Wiem że jest tu jeden czy dwóch gości którzy wrzycali prognozy i podobno już cały zeszły tydzień miała być BAJKOWA wiosna ale oni raczej nie rozróżniają chmur od zupy w talerzu więc tyle z tej bajkowej wiosny zostało. Odwilż na jedną dobę. Sypie i sypać będzie jeszcze cobajmniej jutro. Później zobaczymy bo stratusy zaczną mieć wpływ na pogodę i może się okazać że zamiast pięknego słońca będzie szaro i niezbyt przyjemnie. Zima w pełni więc i ja korzystam. O 13:30 skończyłem dziś jazdę bo trzeba do pracy. Potwierdzam jest rewalacja. Kolejny dzień z idealnymi warunkami. Teraz będę polował na słoneczny ciepły dzień by pierwszą opalenizne złapać. Do końca marca może się uda trochę takich dni dorwać. Byle do słonecznych klimatów bo tego bardzo tej zimy brakuje.

• Like 4
  • Haha 1

1 godzinę temu, mamad napisał:

Potwierdzam jest rewalacja.

Jeszcze o kolejkach, budzących wielkie emocje. Dziś najdłużej do niebieskiej, 12 minut i to nie pod koniec, ale około 10:30. Po prostu można mieć pecha. 3x postój kanapy z powodu wypadnięcia przy wsiadaniu, radosna ekipa, która puściła kilka kanap i wreszcie zmęczony gość, który chciał zająć miejscówkę leżącą przed wszystkimi. On wywołał najdłuższy przestój. Bez tych atrakcji pod koniec jeżdżenia (ok. 12:30) 10 minut, czyli wyjątkowo długo.

• Like 4
  • Thanks 1

Bardzo dobre warunki do jazdy na trasie 1, 4, 7, 8, 9, 9a i 10. Nawet o godzinie 16 na ostatniej sciance na trasie 4 nie było muld. Na 3 różnie, pierwsze 200 m od Malego Skrzycznego sam lód. następnie kopy śniegu, a na trasie sniegu po kostki, ponizej Hali Skrzyczenskiej podobnie.

• Like 1
  • Thanks 1

Jazda wieczorna. 3 genialna przy pierwszym zjeździe, potem niestety widać brak czasu na związanie śniegu po ratrakowaniu. 1 trzymała się dłużej, ale w miarę przybywania osób, które absolutnie nie powinny próbować zjazdu taką trasą, też uległa degradacji.

Wieli pozytyw - nie trafiliśmy pijanych. Ogromny postęp w stosunku do ubiegłego roku. Zwraca też uwagę kulturalne dbanie o zapełnienie gondolek.

• Like 1

14 minut temu, fredek321 napisał:

Jazda wieczorna. 3 genialna przy pierwszym zjeździe, potem niestety widać brak czasu na związanie śniegu po ratrakowaniu. 1 trzymała się dłużej, ale w miarę przybywania osób, które absolutnie nie powinny próbować zjazdu taką trasą, też uległa degradacji.

No niestety, wg mnie żadna z tych tras nie jest przystosowana do wpuszczania na nie narciarzy którzy są głównymi  klientami tej stacji(dotyczy się to jazd wieczornych i po świeżych opadach) .Wyobraź sobie jak 3 wyglądała w ciągu dnia gdy w w nocy był opad 20-30cm śniegu, na ,,S,, muldy po kolana , tam jeździli na wszystkim, ale mało kto na nartach :P 

PS. Będziesz jutro na wieczornej ? 

17 minut temu, pasazer85 napisał:

PS. Będziesz jutro na wieczornej ? 

Możliwe. Zależy od stopnia wyjeżdżenia rano i parcia córki, która jest tylko tydzień. Żona i ja całe ferie.

Jest ktoś na miejscu i podpowie ile trzeba stać w takiej kolejce? 

Kij z sezonówką i chyba postawie na Czarną Górę bo tam mnie jeszcze nie było. 

93B3D449-B5B9-4CA4-8D41-5479672028FE.png

Dnia 3.02.2019 o 14:17, moruniek napisał:

Przejazd przez drogę.

przejazd.jpg

Zwalisko przejazd przez drogę, na przyszły sezon szykuje się przejazd pod drogą.

Rozpoczęto procedurę do ,,Budowa przepustu dla przejazdu narciarzy pod ul. Zwalisko w Szczyrku wraz z przebudową sieci: elektroenergetycznej, gazowej i kanalizacji sanitarnej"

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-12 094612.jpg

Edited by surfing
  • Like 4
  • Thanks 2