Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Mitek napisał:

Osobiście wole stać w kolejce niż wyjechać bez kolejki i stać na stoku aby w ogóle bezpiecznie rozpocząć zjazd.

Pozdrowienia serdeczne

Ja zdecydowanie wolę stać na stoku i czekać na wolny kawałek śniegu. Wtedy mogę np. iść pod drzewko i się załatwić. W kolejce to już tak się nie da.

 

p.s. fascynujące są to ceny 150zł za karnet na dwóch trasach

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zaba_osw napisał:

Janek,

Trzy dni na nartach w Alpach już wyjazd jest opłacalny. Szczególnie z ekipami z forum, ale nawet samemu można coś fajnego i taniego zorganizować... Na 3 dni nie trzeba się pchać do gigantów. Są fajne odrodki w odległości 6-7h od Beskidów...

Masz rację , 6-7h od Beskidów. Ale......  ja np. przed 2 godzinami zapisałem się do kliniki ortopedycznej bo coś mi w tamtym roku strzeliło pod kolanem. Niby rok przechodziłem , przejeździłem na rowerze, na nartach jednakże ból się nasila i teraz jazda w samochodzie to udręka . Zobaczymy co w piątek zdiagnozują ! W każdym razie jak skierują pod nóż to pójdę dopiero po sezonie narciarskim, a co ......

Tak więc dla niektórych (vide Janek) 3 dni to dużo.

ps. gdyby nie ta jazda samochodem to już bym był na Moltku 🙂

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stary bywalec napisał:

liniki ortopedycznej bo coś mi w tamtym roku strzeliło pod kolanem.

Dla odmiany od roku mam spory problem z barkiem ,a od kilku lat z kręgosłupem szyjnym (spondyloza szyjna, rwa szyjno-barkowa ,zaniki mięśni obręczy barkowej) . Do tego trzy inne przewlekłe choroby, czyli neurolog ,ortopeda ,alergolog, kardiolog i laryngolog są odwiedzani przez ze mnie systematycznie. W zeszłym roku tylko 8 dni na nartach. Gdyby odbył się wyjazd w Alpy byłoby 10.Pisze nie na temat !.Życzę wszystkim super nartowania na trasach SON-u w takim razie😅

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Spoko - uraz powstał na treningu karate ( tak, tak - 60 na karku a się ćwiczy) . A wiecie jak życie smakuje ???? Jak doświadczycie 2 nowotworów w ciągu 10 lat, kilka operacji to wtedy wszystko to co spotyka nas w Szczyrku jest błogosławieństwem 🙂  . I te szybkie przyjeżdżanie by dorwać się na parking , te kolejki pod wyciągami , te kilka tras . To radość jak cholera . Bo od 10 lat mogłoby tego wszystkiego nie być . Też mam ochotę na alpejskie warunki ale świadomość że żyje się tu i teraz , w warunkach takich jakim dano żyć to powoli przestaję narzekać ( bo sam narzekałem jak cholera na TMR ..) . Inaczej nie będzie , więc zdrowiej zaakceptować to co się ma i będzie miało.

Panie i Panowie - na stoki , spotkajmy się gdzieś w knajpce na coli , pozjeżdżajmy razem z bananem na twarzy a reszta sama się ułoży

🙂

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny cudowny dzień na nartach. Ten sam Szczyrk co wczoraj a jednak jakby zupełnie inaczej. Po pierwsze pogoda - dziś słonecznie, w nocy na zdrowym minusie, w ciągu dnia około 2 stopni na plusie. Po drugie otworzyli Pośredni (oczywiście nie cały, ale cały jest naśnieżony po części przez naturę, po mniejszej części przez TMR). Po trzecie, bardzo mało ludzi jak na ten termin (w zeszłym roku było zdecydowanie więcej osób) i jazda prawie cały czas na bieżąco lub z kolejkami na 5 minut stania (od momentu jak ruszyła niebieska kanapa, bo wcześniej do 10:00 jak chodziła żółta, trzeba było odstać około 15 minut). Dziś niechlujnie przygotowana 4, szczególnie na dole, około 11:00 wjechał ratrak i poprawiał trasę. Na Pośrednim cudowne tereny do jazdy po za trasami, nieczynna góra 10 też przejechana ratrakiem (choć nie po całej szerokości). Tam też powstaje nowa (stara) knajpka, która była prowadzona w zeszłym sezonie w szklanym grzybku, a teraz będzie to dość duży lokal (nie należący do TMR), który ma zacząć działać za 2 dni. Dodam, że na żółtej dalej ograniczenie do 4 osób, niebieska chodzi jako 6 osobowa, co skutecznie odkorkowało Solisko. 

Budynek nowego baru (nie należy do TMR).

spacer.png

To nieczynna trasa.

spacer.png

Warunki rano.

spacer.png

Rano cd.

spacer.png

  Rano - poniższe zdjęcie, to też nieczynna trasa.

spacer.png

c.d.n.

  • Like 15
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tuż przed otwarciem.

spacer.png

Około 10 otworzyli niebieską kanapę. Skutecznie odkorkowała Solisko.

spacer.png

4 na górze, rejon hali przygotowane dobrze. Na dole niestety słabo. Około 11:00 wjechał ratrak i poprawiał.

spacer.png

spacer.png

Im niżej tym gorzej.

spacer.png

Na 7 jeszcze trochę śniegu miejscami brakuje, w innych jest całkiem dobrze.

spacer.png

Golgota dziś już była jeżdżona (ale jeszcze nieczynna), śniegu raczej mało.

spacer.png

c.d.n.

  • Like 19
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia część. Dziś mój nr 1 to Pośredni. Fenomenalne warunki śniegowe, około 30-40 naturalnego śniegu, do tego miejscami sporo sypnięte lancami i armatami.

spacer.png

Ilość śniegu.

spacer.png

Hala

spacer.png

Hala cd.

spacer.png

I tak.

spacer.png

Tak też.

spacer.png

Taki widoczek.

spacer.png

Na górze jakby więcej miejsca.

spacer.png

Nowa knajpka w dole.

spacer.png

Pod Rudym Kotem - czynne.

spacer.png

  • Like 26
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś, kto był na miejscu widział jak wygląda sytuacja na Skrzycznem? A konkretnie, jakie są widoki na niedługie uruchomienie trasy FIS?

 

Wybieram się do Szczyrku na kolejny tydzień, jednak jeżeli dostępne będą tylko niebieskie trasy na całodniowym skipassie to być może zmienimy plany. Więc dużo zależy od tego czy COS ruszy trochę intensywniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...