Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie hasła typu ; "darmoszka" , "promocja" - oznaczają tyle samo co - uciekaj jak najdalej bo cię wyru...ają.

E no,jak była darmoszka na Cieńkowie,kiedy otwierali krzesło,chyba aż tak źle nie było? :wink:

W tym roku pojeździłem za 1 ojro na Sihelnym bez kolejek i w dobrych warunkach,później na Żarze darmoszka również bez kolejek i w pięknych warunkach.Nie zawsze jest tak źle. :rolleyes::

... na górze ok -8.

Mariusz,nie żebym był jakiś uszczypliwy,ale na dole czy na górze,w prezentowanym miejscu,chyba nie ma większego znaczenia... :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka 2

Dzisiaj powtórka z rozrywki czyli kolejny dzień na Jaworzynie.Warunki super ludzi mało.Otwarte nadal 2 trasy.cena za 6 godzin 85 zł +oczywiście 10 zł parking (parkingowy przy wjeździe z uśmiechem na twarzy i zachęcająco twierdzi: opłata 10 zł MOŻE PAN STAĆ CAŁY DZIEŃ!!! ją myślałem że to na godziny przeliczają.)

Pozdrowienia i Zdrowych wesołych Białych Świat dla wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cena za 6 godzin 85 zł +oczywiście 10 zł parking (parkingowy przy wjeździe z uśmiechem na twarzy i zachęcająco twierdzi: opłata 10 zł MOŻE PAN STAĆ CAŁY DZIEŃ!!!

...

Kurna,ale luksus!"Zaledwie dycha,żeby dać Wam zarobić w 6 godzin 85zł - wieki dzięks panie parkingowy!" :stupid: :tongue:

Niewątpliwie godna konkurencja dla Czantorii! :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka dobrze przygotowanej trasy to polecam Czantorię w Ustroniu. Byłem dzisiaj, polecam z czystym sumieniem. Wesołych Świąt!

Wróciłem rankiem (godz.05:05) z bardzo udanego nartowania w Alpach .Przeglądam Forum w poszukiwaniu dobrze przygotowanych tras choć w części przypominającej te w Alpach.Czerwona na Czantorii spełnia te warunki i jest dla mnie łatwo dostępna (łatwy dojazd). No niestety prognozy od jutra bardzo odwilżowe to wyjazd chyba przełożę na styczeń 2013.http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x7316&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Świeradowie - czyli Ski&Sun. A tam same zmiany. Niestety na gorsze. Na dzień dobry parking płatny 10zł. Ubikacja z po 2 zł. Warunki hmm takie sobie . Ogólnie lód na trasie ale wygładzony.Obok wyjścia z kolejki sporo minerałów - trzeba zejść trochę niżej (próbowałem właśnie nówki progressory 800 12/13). Nartki nie serwisowane, ale mimo to świetnie przygotowane do jazdy. Na wypłaszczeniu mam sporą prędkość i niestety wjechałem w minerały co skutkuje rysą na szczęście niewielkiej głębokości. Wagoniki około 9.30 snują się ponad 12 minut w górę. w połowie góry podmuchy wiatru są na tyle odczuwalne że buja całym wagonikiem (jestem sam w nim). Później jeździłem z pełnym obłożeniem i już tak nie bujało a i prędkość podkręcili do ok 10min. Na dole było 0 a u góry -3, ale po nartowaniu temperatura wzrastała do ok. 3 stopni. i deszcz. Teraz to pewnie im ten śnieg spłynie. Do 13 zrobiłem 9 zjazdów ( po 2,5km) i musiałem jechać do domu. Następne wyjazdy to teraz pewnie już tylko do Czech. Od końca stycznia jestem w zakopcu i mam nadzieję ze się warunki poprawią nz tyle aby można było z Kasprowego pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili między świętami a sylwestrem? Bo się wybieram w środę ze znajomymi do Bukowiny Tatrzańskiej a pogoda nie za fajna ;/ Na jeden dzień chcemy do Białki zobaczyć jak to wygląda , drugiego myślałem nad TATRANSKÁ LOMNICA i też do tatralandia bo chyba bardziej będzie się opłacało niż Termy Bania ? Jak to będzie w tym czasie z ilością osób na stoku i pogodą którą się pogorszyła ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS na niedzielę...

W niedzielę znowu ruszyliśmy do Szczyrku spróbować dostać się na skrzyczne i sprawdzić FISa. Tym razem się udało i caly dzień śmigałem bez kolejek,ludzi niewiele. Warunki wypasione. Po południu standardowo na trasie sporo lodu ale przetarć nie dostrzegłem. Jeden ciągły problem to szybkość krzesła. No ale to chyba prędko się nie zmieni. Miała być od niedzieli odwilż z deszczem a było -1 cały czas i koło 16 zaczął sypać snieg.

To tyle z relacji,miała być video relacja,materiał jest ale mam problem i najprawdopodobniej będzie po nowym roku gdyż dzisiaj mknę do wierchomli. Może uda się zjechać pare razy zanim wszystko spłynie. Szkoda tej pogody.

Poza tym to wszystkim Wesołych ,Zdrowych i Śnieżnych świąt życzę!!!!!!Cuda się zdażają.......Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zainaugurowalem sezon w Korbielowie na Babie, co prawda tylko godzinka wieczorem, ale na poczatek wystarczy :)kolejek 0, stok wlasciwie pusty. moze z 20 osob jezdzilo.trasa i snieg jak na panujace warunki pogodow - dodatnia temperatura, calkiem niezly, bylo troche cukru, ale generalnie dosc twardo, bez ciapy czy mokrego wolnego sniegu.co wazne brak jakichkolwiek kamieni, czy wiekszych przetarc. w 1 miejscu, delikatnie brunatny kolor spod sniegu bylo widac, ale to nic wielkiego.mam jednak nadzieje ze prawdziwa zima w koncu zawita w polskie gory.

IMG_2147.jpg

IMG_2148.jpg

IMG_2149.jpg

IMG_2151.jpg

IMG_2147.jpg.e98e521136fd54f31756973120414d1e.jpg

IMG_2148.jpg.1a5e27786f47ec3d0340b615b3d07410.jpg

IMG_2149.jpg.e50fed438f30351e44040a459e0fe6d5.jpg

IMG_2151.jpg.5a280c35b8f825b22b903e12ea6be17a.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiczera bez kiczu

Niewątpliwie poranek pierwszego dnia świąt to idealny czas na narty.Tłumy na stoku czy kolejki do wyciągów nam nie grożą.Nieco trudniej wybrać miejsce,bo np. na takiej Nowej Osadzie mają w nosie porannych narciarzy i otwierają dopiero o 10.00!Mimo odwilży,postanowiłem zaryzykować i zbadać nieznany mi dotychczas stok,który interesująco wygląda.Miejsce zwie się Wisła Kiczera (Hotel Stok).

Drogi z rana puste jak nigdy,miejscami trochę gołoledzi,ale bezstresowo.Do tegoż Hotelu docieram o 7.50,parkuję pod samym stokiem i w pierwszej kolejności idę zbadać jak wygląda i czy rzeczywiście ruszą punkt 8.00? Wszystko się zgadza! Dodam jeszcze,że parking wybrukowany i bezpłatny dla narciarzy,ale tylko do sześciu godzin.Czemu akurat 6? :confused::

Szybko zakładam buty i zasuwam do kasy.Wybieram opcję od 8.00 do 12.00,czyli 4 godziny jazdy za 35zł. :smile:

Trasę obsługuję podwójny orczyk,podobny do tych w SON i zupełnie przyzwoicie szybko jadący.

kiczera2.jpg

Trasa o tyle mi się podoba,że ma przyzwoitą długość (760m) i fajne stałe nachylenie,taka średnio trudna czerwona,kończąca się ok. 100 metrowym wypłaszczeniem.Idealna dla lubiących jeździć klasykiem.

kiczera3.jpg

Komunikat na stronie podawał warunki dobre i takie też panowały,taka pełna szkolna czwórka.Stok ładnie wyratrakowany,równy,tylko przy dole delikatnie "pofalowany". Kalafiorów czy innych żlebów absolutnie brak,czuję się na nim od razu dość pewnie.Co ciekawe,mimo plusowej temperatury od rana,na początku twardo,żeby nie powiedzieć beton,dopiero ok. 10-ej zaczyna mięknąć.Pojawiają się też nieliczne "luźne" mikro minerały.Ostatnie zjazdy nadal przyjemne,bez muld,za to uczucie jakby na poduszce powietrznej człowiek jechał.Gdybym został dłużej,na pewno założyłbym moje Coombacki. :rolleyes:: Choć po bokach nadal były spore fragmenty twardego sztruksu!

Widok stoku z góry:

kiczera4.jpg

Jak widać na zdjęciach ludzi niewiele.Niemal przez cały czas jeździ ok. 10 narciarzy.Punkt 11.00 pojawia się więcej ludzi,ale nie naliczyłem więcej niż 15 szt.Po kolejnych 20 min. znów stok bardziej pustoszeje.Najwięcej jest początkujących na krótkiej,bocznej,łatwej trasce:

kiczera1.jpg

Jeszcze coś dla Mostostala - przy tej krótkiej trasce leży wagonik z Szyndzielni:

kiczera5.jpg

Na koniec taka ciekawostka.Otóż ostatnio czytałem tu wypowiedzi,że w Polsce nie ma szans wyrobić ponad 100km w ciągu jednego dnia.Nie byłem najszybszym narciarzem na tym stoku,wyciąg też nie należy do najszybszych w regionie,ale w ciągu tych 4 godzin (rundek wyciąg-trasa czyli ponad 1500m za każdym razem) nawinąłem dobre 35 (jeśli dobrze policzyłem).Oznacza to,że przy ciągłej jeździe 8 godzin,na co kondycji mi nie brakowało,mógłbym nawinąć spokojnie 105km. :rolleyes::

No chyba,że chodzi o ponad 100km dziennie samych tras....

Wesołych Świąt!

Niestety moje zbyt wesołe nie są,wbrew pozorom...

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty wodne. 10 stopni w Szczyrku, a tak na serio to zimno ma być na Chopoku, może go rozważ.
No właśnie tak się zastanawiam co wybrać czy Chopok trochę drogo i daleko, a na TATRANSKÁ LOMNICA bliżej i chyba troszkę taniej. Liczyłem jeszcze na Kasprowy ale nic z tego :( Duża jest różnica między tatralandią zimą a termy bania ? Opłaca się jechać na Słowację ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba,że chodzi o ponad 100km dziennie samych tras....

myślę, że chodziło o 100km samych tras,

jeździłem na tej Kiczerze (piszę tej, bo Kiczer w Polsce jest sporo :) w latach 80tych (ośrodek wtedy nazywał się Wawel-Jawor) i była tam jeszcze trasa niebieska przez las, nie ma jej już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie poranek pierwszego dnia świąt to idealny czas na narty.Tłumy na stoku czy kolejki do wyciągów nam nie grożą.Nieco trudniej wybrać miejsce,bo np. na takiej Nowej Osadzie mają w nosie porannych narciarzy i otwierają dopiero o 10.00!Mimo odwilży,postanowiłem zaryzykować i zbadać nieznany mi dotychczas stok,który interesująco wygląda.Miejsce zwie się Wisła Kiczera (Hotel Stok).

Johnny Toja relacja ponownie znalazła sie na naszej stronie: http://www.skionline.pl/stacje/kiczera-bez-kiczu,newsy,5323.html

Zachęcam innych forumowiczów do publikowania szerszych relacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że chodziło o 100km samych tras,

jeździłem na tej Kiczerze (piszę tej, bo Kiczer w Polsce jest sporo :) w latach 80tych (ośrodek wtedy nazywał się Wawel-Jawor) i była tam jeszcze trasa niebieska przez las, nie ma jej już ?

Obecnie jest jedna czerwona.Od jakiegoś czasu planują tam wydłużyć trasę i postawić czteroosobowe krzesło,może pomyślą wtedy o drugiej trasce. :rolleyes::

A później połączenie z Soszowem,przy okazji z Rowieńkami....... :stupid:

Johnny Twoja relacja ponownie znalazła się na naszej stronie: http://www.skionline.pl/stacje/kiczera-bez-kiczu,newsy,5323.html

Zachęcam innych forumowiczów do publikowania szerszych relacji.

Cóż,ponownie jest mi miło. :smile:

Tylko to trzeba mieć talent i chęć. O moim wyjeździe narciarskim do Santa Caterina naopowiadałem się wczoraj kilka godzin ,ale pisać to zmusiłem się raz i to bardzo zwięźle.Przy okazji fotka. Takie puste trasy dziennie miałem do dyspozycji. to jedna z łagodniejszych.

Dzięki za miłe słowo Janku ale myślę,że same chęci wystarczą,do tego parę fotek i już robi się pełna i ciekawa relacja. :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna powtórka z JurgowaWitam.Aby spalić nadmiar tłuszczów który się nagromadził po wigilii i pierwszym dniu świąt, wybrałem się dzisiaj z rodzinką do Jurgowa do ośrodka Hawrań.Bywałem tam już wcześniej i ośrodek nigdy mnie nie zawiódł.Tak było i tym razem.Na wstępie nadmienię, że postawiono nową kanapę czteroosobową (niestety nie wyprzęganą).Jeszcze nie „kursuje”, ale jak mnie poinformował pracownik, powinna ruszyć zaraz po nowym roku. Zresztą ruch koło niej był cały czas (jakieś próby).

2012-12-26 10.01.46.jpg

Górna stacja nowej kanapy.No ale teraz do rzeczy:Wyjazd z Bytomia 6.00. Jak zwykle A4, zakopianka, w Nowym Targu na Jurgów.Tak się fajnie jechało, że 197km zrobiłem w 2h20min.Wjechaliśmy na parking 8.20 jako pierwsi, temperatura –2stC.Mając trochę czasu poszliśmy zobaczyć tę nową karczmę.Naprawdę pierwsza klasa.Zakup karnetu, za cztery godziny 60zł (sezon świąteczny) normalnie 50zł.Pod wyciąg podeszliśmy 8.50 (otwierają o 9.00)Było może z 6 osób.Pan jak nas zobaczył to powiedział tylko „no to cała naprzód” i srrru (była 8.55)Wrażenia na górze obłędne:Trasy przygotowane na 5 (skala 0-6).Twardo, równo, wszechobecny sztruksik i co najważniejsze BIAŁO.Były co prawda miejsca, że ziemia próbowała wyglądać z pod śniegu, ale było ich niewiele i nie zawierały minerałów.

2012-12-26 10.05.03.jpg

Jedno z niewielu przetarćTwarde i idealnie równe warunki utrzymały się do 11.00.Potem stok puścił (temperatura wzrosła do 4st C).Nie mniej jeździło się świetnie. Do 11.00 ludzi było jak na lekarstwo.

2012-12-26 10.15.34.jpg

2012-12-26 10.15.38.jpg

2012-12-26 10.15.44.jpg

Warunki na trasach:smile:Na parkingu stało może z 30 samochodów.Po jedenastej trochę ludzi przybyło, ale kolejek nie było w ogóle.I tak czas nam upłyną na nudnej czynności jaką jest nartowanie:biggrin::biggrin::wink: do godziny 13.00.Ogólnie wyjazd oceniam wysoko.Stok przygotowany (pomimo aury) bardzo dobrze.Mała ilość ludzi – brak kolejek i tłoku na trasach.Darmowy duży parking przy samym wyciągu.Fajna karczma z bardzo fajnymi kibelkami.Ośrodek się rozwija – nowa kanapa.Polecam.Pozdrawiam

57da8197f3884_2012-12-2610_05_03.jpg.6746f6a30bb9f55ad59eabc34ebfff50.jpg

57da819806878_2012-12-2610_15_34.jpg.c2976e6526e3cece73791fde3ed296fb.jpg

57da81980cccf_2012-12-2610_15_38.jpg.de539ac00f7d1557b82c3db1a6483ebb.jpg

57da81981783d_2012-12-2610_15_44.jpg.61c92e1d7f35bb1aa4e7005320fa54ab.jpg

57da819823698_2012-12-2610_01_46.jpg.9b4a5bab2e04130ac4d102a25623bf60.jpg

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...