Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bootfitting w Warszawie - gdzie najlepiej?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, San28 napisał:

Przymierzam się do zakupu nowych butów, ale potrzebny mi będzie doświadczony bootfitter. Możecie kogoś polecić w Warszawie? Czytałem, że Skionline rekomenduje Ski Fanatic - co o tym sądzicie? A może jakaś inna propozycja? 

ja mogę polecić sklep przy ul. Mangalia 4. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, San28 napisał:

Dziękuję, ale możesz napisać coś więcej, dlaczego akurat ten sklep?

Polecasz ogólnie sklep czy może kogoś konkretnie?

Pozdrawiam.

kupowałem w tym sklepie buty i moja subiektywna ocena jest taka, że mogę polecić ten sklep. Ja trafiłem na sprzedawcę, który na prawdę zna się na rzeczy. Ocenił moje stopy (a są dość szerokie i dodatkowo mam wystające haluksy) , przyniósł kilka par butów i jedne z nich w miarę były wygodne. Po wygrzaniu i dopasowaniu na gorąco mam wygodne i dopasowane buty. Sprzedawca na którego trafiłem wiedział co robi. Kupowałem tam też buty dla córki. Ponieważ ma ona stopę foremną było łatwiej. Pierwsze zaproponowane są dla niej idealne. Jeździ w nich chyba 3 sezon i jest b. zadowolona. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, San28 napisał:

Przymierzam się do zakupu nowych butów, ale potrzebny mi będzie doświadczony bootfitter. Możecie kogoś polecić w Warszawie? Czytałem, że Skionline rekomenduje Ski Fanatic - co o tym sądzicie? A może jakaś inna propozycja? 

SkiFanatic zajmuje się głównie bootfittingiem. W odróżnieniu od sklepów w wawie które sprzedają buty i nabyły sobie piecyk do butów i myślą, że to jest bootfitting :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kbe napisał:

kupowałem w tym sklepie buty i moja subiektywna ocena jest taka, że mogę polecić ten sklep. Ja trafiłem na sprzedawcę, który na prawdę zna się na rzeczy. Ocenił moje stopy (a są dość szerokie i dodatkowo mam wystające haluksy) , przyniósł kilka par butów i jedne z nich w miarę były wygodne. Po wygrzaniu i dopasowaniu na gorąco mam wygodne i dopasowane buty. Sprzedawca na którego trafiłem wiedział co robi. Kupowałem tam też buty dla córki. Ponieważ ma ona stopę foremną było łatwiej. Pierwsze zaproponowane są dla niej idealne. Jeździ w nich chyba 3 sezon i jest b. zadowolona. 

Ja też tam kupowałem dla syna i gość miał generalnie pojęcie o czym mówił. Oczywiście też warto wiedzieć samemu to i owo, żeby nas tak łatwo nie namawiali na różne rzeczy. Ważne, że nie musiałem dopłacać do odbarczania. SkiFanatic może są i dobrzy ale widziałeś ich cennik? https://www.skifanatic.pl/cennik-bootfitting/ 

Trochę przesadzają moim zdaniem np. biorąc kasę ( 97 zł !) za dobór itd. Heloł, jak chcą sprzedać to chyba muszą dobrać. Słabe to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, San28 napisał:

Przymierzam się do zakupu nowych butów, ale potrzebny mi będzie doświadczony bootfitter. Możecie kogoś polecić w Warszawie? Czytałem, że Skionline rekomenduje Ski Fanatic - co o tym sądzicie? A może jakaś inna propozycja? 

Cześć

Zakup + ewentualne wygrzanie - PM Sport ProShop Zaruskiego 8 - buty sportowe i o charakterze sportowym Rossignol i Lange

Zakup i dopasowanie + wkładki + modernizacja skorupy - Super Serwis NTN Potocka (Wojtek).

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mifilim napisał:

Trochę przesadzają moim zdaniem np. biorąc kasę ( 97 zł !) za dobór itd. Heloł, jak chcą sprzedać to chyba muszą dobrać. Słabe to ...

Ale tą kasę odliczają od ceny butów jeśli je kupisz.  Mają za darmo siedzieć z Tobą 3h i Ci dobierać buty?

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uważam to również za słuszne postępowanie. Iluś jest cwaniaczków, którzy przyjdą wykorzystają wiedzę i czas sprzedawcy a później się zmydlą i poszukają sobie gotowej już oferty w sieci. Trzeba eliminować takie niehonorowe zachowania.

Pozdrpowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Uważam to również za słuszne postępowanie. Iluś jest cwaniaczków, którzy przyjdą wykorzystają wiedzę i czas sprzedawcy a później się zmydlą i poszukają sobie gotowej już oferty w sieci. Trzeba eliminować takie niehonorowe zachowania.

Pozdrpowienia

Bywa, jak mi opowiadał Arnold z Koenig Serwis, że "kupujący" po przymierzeniu wszystkich butów, doborze rozmiaru i proponowanych wiązań potrafili ulotnić się ze sklepu a za tydzień dwa przynieść zakupione w necie buty i wiązania do montażu. 

Dla mnie to czyste chamstwo. I zresztą Arnold też się zastanawia czy nie wprowadzić opłaty za dobór. 

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ch4rvel napisał:

Ale tą kasę odliczają od ceny butów jeśli je kupisz.

Myślę ze to uczciwe podejście. Podobnie robi(robił)  Intersport z nartami - masz możliwość wypożyczenia żeby przetestować a jeśli kupisz odliczają koszt wypożyczenia. 

(idzie o podejście do klienta a nie o celowość testowania nart - to do Mitka 😉)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ch4rvel napisał:

Ale tą kasę odliczają od ceny butów jeśli je kupisz.  Mają za darmo siedzieć z Tobą 3h i Ci dobierać buty?

 

Ja również polecam SkiFanatic. Moim zdaniem warto zapłacić 97 zł, nawet gdy nie kupujemy u nich butów, szczególnie, że czasami cena butów w Internecie + te 97 zł i tak jest niższa niż cena butów u nich.

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Uważam to również za słuszne postępowanie. Iluś jest cwaniaczków, którzy przyjdą wykorzystają wiedzę i czas sprzedawcy a później się zmydlą i poszukają sobie gotowej już oferty w sieci. Trzeba eliminować takie niehonorowe zachowania.

Pozdrpowienia

 

35 minut temu, Wujot napisał:

Bywa, jak mi opowiadał Arnold z Koenig Serwis, że "kupujący" po przymierzeniu wszystkich butów, doborze rozmiaru i proponowanych wiązań potrafili ulotnić się ze sklepu a za tydzień dwa przynieść zakupione w necie buty i wiązania do montażu. 

Dla mnie to czyste chamstwo. I zresztą Arnold też się zastanawia czy nie wprowadzić opłaty za dobór. 

 

Pozdro

Wiesiek

XD. Zabawni jesteście. Czyste chamstwo? Liczenie, że klient kupi buty z marżą sięgającą kilkudziesięciu procent, bo mu się je dobrało, podczas gdy w Internecie da się je wyrwać kilkaset złotych taniej, to czysta naiwność. Klient musiałby być debilem, żeby tracić pieniądze z powodów "honorowych" :D lub żeby sprzedawcy nie było przykro. Przyszłość retailu niespożywczego to e-commerce + stacjonarne showroomy. Duzi gracze doskonale sobie z tego zdają sprawę i dostosowują się do tych zmian. Im szybciej zdadzą sobie z tego sprawę mniejsze sklepy, tym lepiej dla nich. Zresztą zmiany widać już teraz. Znam sklepy narciarsko-rowerowe w Warszawie i okolicach, w których można negocjować cenę stacjonarną do cen internetowych. Bardzo dobrze, że sklepy stacjonarne czują na plecach oddech sklepów internetowych, bo w Polsce przez wiele lat marże na sprzęcie i odzieży sportowej były absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Bywa, jak mi opowiadał Arnold z Koenig Serwis, że "kupujący" po przymierzeniu wszystkich butów, doborze rozmiaru i proponowanych wiązań potrafili ulotnić się ze sklepu a za tydzień dwa przynieść zakupione w necie buty i wiązania do montażu. 

Dla mnie to czyste chamstwo. I zresztą Arnold też się zastanawia czy nie wprowadzić opłaty za dobór. 

 

Pozdro

Wiesiek

Zgoda, dopasowanie to wiedza za którą się powinno płacić, a jak nie pasuje to niech kupują w ciemno w necie.

Tylko to musi działać w dwie strony, ja np chciałem w skifanatic załatwić części do butów i wyszło słabo. Raz zamówili złe, a potem im się nie chciało tego wymieniać bo zarobek dla nich za mały. Za takie podejscie już nigdy do nich nie pojde. A na mangalii mi elegancko załatwili sprawę i od tego czasu trochę kasy u nich zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, laryzbyszko napisał:

Ja również polecam SkiFanatic. Moim zdaniem warto zapłacić 97 zł, nawet gdy nie kupujemy u nich butów, szczególnie, że czasami cena butów w Internecie + te 97 zł i tak jest niższa niż cena butów u nich.

 

XD. Zabawni jesteście. Czyste chamstwo? Liczenie, że klient kupi buty z marżą sięgającą kilkudziesięciu procent, bo mu się je dobrało, podczas gdy w Internecie da się je wyrwać kilkaset złotych taniej, to czysta naiwność. Klient musiałby być debilem, żeby tracić pieniądze z powodów "honorowych" :D lub żeby sprzedawcy nie było przykro. Przyszłość retailu niespożywczego to e-commerce + stacjonarne showroomy. Duzi gracze doskonale sobie z tego zdają sprawę i dostosowują się do tych zmian. Im szybciej zdadzą sobie z tego sprawę mniejsze sklepy, tym lepiej dla nich. Zresztą zmiany widać już teraz. Znam sklepy narciarsko-rowerowe w Warszawie i okolicach, w których można negocjować cenę stacjonarną do cen internetowych. Bardzo dobrze, że sklepy stacjonarne czują na plecach oddech sklepów internetowych, bo w Polsce przez wiele lat marże na sprzęcie i odzieży sportowej były absurdalne.

zasadniczym pytaniem jest: czy chcemy tylko kupić buty, czy też musimy (ze względów anatomii stóp) "seryjne" buty trochę zmodyfikować. W drugim przypadku sklepy internetowe nie wchodzą w rachubę. Natomiast też uważam, że zabieranie czasu w sklepie, a następnie zakup w sklepie internetowym jest słabe, tym bardziej, że po sezonie ceny są zbliżone. Zakupy butów lepiej robić nie w sezonie choćby z tego względu, że sprzedawca ma więcej czasu dla klienta

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kbe napisał:

zasadniczym pytaniem jest: czy chcemy tylko kupić buty, czy też musimy (ze względów anatomii stóp) "seryjne" buty trochę zmodyfikować. W drugim przypadku sklepy internetowe nie wchodzą w rachubę. Natomiast też uważam, że zabieranie czasu w sklepie, a następnie zakup w sklepie internetowym jest słabe, tym bardziej, że po sezonie ceny są zbliżone. Zakupy butów lepiej robić nie w sezonie choćby z tego względu, że sprzedawca ma więcej czasu dla klienta

„Nie w sezonie” ma jeden minus, za to poważny - nie ma pełnej oferty. Trzeba zważyć korzyści i straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mario33 napisał:

„Nie w sezonie” ma jeden minus, za to poważny - nie ma pełnej oferty. Trzeba zważyć korzyści i straty.

ja akurat nie mam tego problemu, że to muszą być te konkretne buty, ten konkretny model i tylko w tym kolorze. Dla mnie to mają być dobre i wygodne buty, w założonym budżecie, tak, że po sezonie też można coś wybrać 

PS. po sezonie czyli od marca do listopada

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acoto napisał:

BTW czy może ma ktoś wyrobione zdanie na temat ewentualnego bootfittingu w SKlepie/serwisie Atomic/salomon, nieopodal pruszkowa w jerozolimskich?

akurat tego u nich nie robilem, ale sam sklep i ekipe tam pracujaca moge polecic z czystym sumieniem. Przynajmniej jak w zeszlym sezonie u nich robilem pare zakupow to pelna profeska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

 

Zakup i dopasowanie + wkładki + modernizacja skorupy - Super Serwis NTN Potocka (Wojtek).

 

To jest to, o co mi chodzi. Ale dlaczego akurat tam? Lepsi fachowcy, lepsza obługa, większy wybór butów, niższe ceny?

Czy masz jakieś porównanie ze Ski Fanatic lub NartyWarszawa?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, San28 napisał:

To jest to, o co mi chodzi. Ale dlaczego akurat tam? Lepsi fachowcy, lepsza obługa, większy wybór butów, niższe ceny?

Czy masz jakieś porównanie ze Ski Fanatic lub NartyWarszawa?

Pozdrawiam.

Cześć

Nie mam żadnych porównań. Jak coś dobrze pracuje to nie szukam dziury w całym - nie jestem idiotą Sanie Drogi, nie marnuję czasu. Dopasowywałem buty Kacprowi - trudny problem, asymetryczne zupełnie różne stopy. Ostatnio Amelka robiła wkładki. Wojtek jest po prostu dobrym fachowcem. Przychodziłem zawsze ze swoimi butami bo nie kupuje Headów ani Dalbello i usługa była profi. Warto się umówić na godzinę.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, San28 napisał:

A gdzież bym śmiał?!.... 😀

Pozdrawiam.

Cześć

Bootfitter to nie fryzjer. Jak usługa jest dobrze zrobiona to nie widzisz gościa co najmniej parę lat chyba, że coś jest spieprzone albo ma się nerwicę natręctw i kupuje się buty narciarskie jak skarpetki.

 

Pozdrowienia

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do "mojego" tematu, żeby napisać, czym się skończył.

Otóż wybrałem jednak Ski Fanatic. Przyjechałem na umówioną godzinę. Najpierw miałem oględziny i pomiar stóp, potem dobór buta, następnie wygrzewanie linera (dwa punkty) i skorupy buta (jeden). Wszystko trwało ok. trzech godzin.

 Zapłaciłem tylko za buty i umówiłem się, że jeśli jeszcze coś będzie nie tak, wracam do poprawki. W sumie wyszedłem zadowolony i chyba mogę ich polecić.

Mitek, nie wybrałem serwisu NTN, ponieważ wprawdzie pan Wojtek budzi zaufanie i wygląda na wysokiej klasy fachowca, to jednak na podstawie filmu uznałem, że mają stosunkowo mały wybór butów.   

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...