Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Full sprzętu a zero talentu.


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim czasie zbierania funduszy i przeglądania ogłoszeń, wreszcie zakupiłem swój pierwszy w (dorosłym) życiu rower. Ostatni rower jaki miałem to jakiś składak bez przerzutek, w wieku 8 lat.

Ponieważ interesuje mnie jazda w terenie a jeszcze nie wiem co dokładnie, wybrałem dość uniwersalną kategorię Trail i polecany na forum popularny model Giant Trance.

Konkretnie udało się zakupić używany Giant Trance Advanced 1 2018

Specyfikacja:

Rama: Carbon, tylny wahacz alu, zawieszenie maestro (4 zawias ??), (wymieniona na gwarancji na model 2019 - inna kolorystyka)

Geometria: Rozmair M

                   Kąt główk -i 67 stopni

                   Kąt podsiodłowy  - 73,5 stopnia

                   Reach - 435mm

                   Stack - 591mm

                   Rozstaw kół - 1160mm

                   Obniżenie supportu - 15mm

                   Tylny wahacz - 435mm

                   Mostek - 50mm

Damper: Fox Float DPX2 Performance - 140mm skoku

Widelec: Fox 34 Performance Elite  FIT4 - 150mm skoku

Koła: 27,5 Giant TRX 1 carbon szerokość 35mm, oś tylna 148x15mm, oś przednia 110x15mm

Opony:  

           Tył: Maxxis Minion DHR 2 27,5x2,6 (zmieniona)

           Przód: Maxxis High Roller 27,5x2,4 (fabryczna)

Hamulce: Sram Guide RS z tarczami 180mm

Napęd: Sram GX Eagle 32x10-50

Kierownica: Giant Contact SL alu 780mm

Siodełko: Sanmarco

Waga orientacyjna: 12,5kg.

Niestety jak to z używkami bywa, stan roweru nie jest idealny. Do serwisu jest damper, jest też jakiś problem z przerzutką. W najbliższym czasie okaże się, czy nie trafiłem na minę.

Zdjęcie z ogłoszenia:

1843225752_images1000x700.webp.a7eaa965b918cbcb22dfb124d931ce67.webp

Edytowane przez Spiochu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche inny rower niz moj. Kola 29 i nieco slabszy osprzet. 

Swoja droga producenci zareagowali na wzmorzony popyt. Rowery mocno podrozaly a do tego wpychaja coraz gorsze komponenty. Szczegolnie rocznik 2021 to dramat. Teraz budzetowe widelce i lipne hamulce trafiaja do rowerow za 15k.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

To troche inny rower niz moj. Kola 29 i nieco slabszy osprzet. 

Swoja droga producenci zareagowali na wzmorzony popyt. Rowery mocno podrozaly a do tego wpychaja coraz gorsze komponenty. Szczegolnie rocznik 2021 to dramat. Teraz budzetowe widelce i lipne hamulce trafiaja do rowerow za 15k.

Gratuluje sprzętu.

Z tymi komponentami to racja. Pakują najgorsze gówno. Jak tak patrzę to poniżej 6k zł nie ma nawet nic rozsądnego. 

Ja też się wpakowałem na minę 😆

 

DSC_3371.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piotrze, bardzo fajny rower, ważne że jest!

Nie znam się zupełnie na sprzęcie i osprzęcie ale dla mnie musi spełniać jedną podstawową funkcję - być trwały.

Ja mam taki rower:

1914760232_mjrowerp500.thumb.jpeg.10515656135f717e7353df0d4a618df3.jpeg

 

I stwierdzam, że na nim bardzo fajnie się jeździ i spełnia tą podstawową funkcję. Jest jeden warunek - rower musi być na bieżąco serwisowany przez fachowca.

Szczerze powiem, że jak czasami czytam o sprzęcie i osprzęcie to nie wiem jak ten rower tyle przejeździł.

Pozdrowienia i wiecznego użytkowania!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bumer napisał:

Co takiego specjalnego w tym amortyzatorze jest że trudno zrobić przegląd i ewentualnie serwis?

 

Jeśli znasz się na tym to chyba jest świetna nisza rynkowa. Najogólniej to pewnie serwisówka plus części zamienne dobremu mechanikowi wystarczą. I z tego co wiem fox jest na azocie. Ale mi to nic nie mówi. W każdym razie dobre serwisy robią bokami. A to nie są małe pieniądze bo serwis amora z wymianą uszczelek to może być 250 zł do tego damper kolejne 200 zł.  Raz a może i dwa w roku.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

Jest tylko jeden polecany serwis: wichu workshop.

Możesz im wysłać dampera kurierem albo im osobiście zawieść, okolice Oleśnicy obecnie.

Rzetelni.

 

Dzięki za opinie. Do tego serwisu już dotarłem wcześniej, niestety mają urlop.

 

 

Ma ktoś jeszcze jakieś namiary gdziekolwiek w Polsce? (Damper można wysłać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot napisał:

Jeśli znasz się na tym to chyba jest świetna nisza rynkowa. Najogólniej to pewnie serwisówka plus części zamienne dobremu mechanikowi wystarczą. I z tego co wiem fox jest na azocie. Ale mi to nic nie mówi. W każdym razie dobre serwisy robią bokami. A to nie są małe pieniądze bo serwis amora z wymianą uszczelek to może być 250 zł do tego damper kolejne 200 zł.  Raz a może i dwa w roku.

Dla Bumera  raczej małe.

Serwis Ohlinsa w rajdówce to pewnie kilka tysięcy, robione przed każdym startem.

 

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Piotrze, bardzo fajny rower, ważne że jest!

Nie znam się zupełnie na sprzęcie i osprzęcie ale dla mnie musi spełniać jedną podstawową funkcję - być trwały.

Ja mam taki rower:

1914760232_mjrowerp500.thumb.jpeg.10515656135f717e7353df0d4a618df3.jpeg

 

I stwierdzam, że na nim bardzo fajnie się jeździ i spełnia tą podstawową funkcję. Jest jeden warunek - rower musi być na bieżąco serwisowany przez fachowca.

Szczerze powiem, że jak czasami czytam o sprzęcie i osprzęcie to nie wiem jak ten rower tyle przejeździł.

Pozdrowienia i wiecznego użytkowania!

 

Nie wiem, czy mój rower będzie trwały. Pewnie raczej przeciętny. Dla mnie to jednak nie najważniejszy parameter.

Przede wszystkim ma się dobrze na nim jeździć i nie może mnie ograniczać. Drugim kryterium jest umiarkowana waga. Jestem lekki, więc ciężki kloc to dla mnie problem. Chciałbym mieć również takie fajne torby do przewożenia gratów, plecakom mówię stanowczo nie. Choć dziewczyna mówi, że z torbami wygląda się jak "Beduin" ;)

 

BTW. Jakie firmy szują torby do ramy na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Spiochu napisał:

Dzięki za opinie. Do tego serwisu już dotarłem wcześniej, niestety mają urlop.

Poczekaj aż skończą urlop.

Nie warto eksperymentować z nieznanymi serwisami z Polski, jak na miejscu masz pewnych fachowców.

Kupowałeś rok rower to możesz poczekać 3 tygodnie na serwis dampera 😁

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Spiochu napisał:

Dzięki za opinie. Do tego serwisu już dotarłem wcześniej, niestety mają urlop.

 

 

Ma ktoś jeszcze jakieś namiary gdziekolwiek w Polsce? (Damper można wysłać)

W Krakowie jest dobry serwis, sam będę tam niedługo wysyłać damper na serwis i przedni amor bo mam z nim problem - chcę żeby zdiagnozowali i naprawili.

http://www.variobike.pl/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarioJ napisał:

Poczekaj aż skończą urlop.

Nie warto eksperymentować z nieznanymi serwisami z Polski, jak na miejscu masz pewnych fachowców.

Kupowałeś rok rower to możesz poczekać 3 tygodnie na serwis dampera 😁

 

Zobaczymy czy się uda do nich dostać. Na razie oddałem rower do serwisu na przegląd reszty rzeczy. Oni podobno znają się z tym Wichu i może załatwią jakiś termin dla dampera.

Przejechałem też pierwsze 5km (do serwisu - nie będę przecież woził autem). Ogólnie spoko, ale kierownica strasznie szeroka i trochę nisko. No i już wiem, dlaczego ludzie wolą shimano od sram. Sposób zmiany przerzutek jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

BTW. Jakie firmy szują torby do ramy na zamówienie?

Co prawda firma która nie robi na wymiar tylko robi swoje seryjne modele, z Chin (jak większość).
Rockbros - mają sporą ofertę np. na aliexpress. Sam kupiłem od nich jedną torbę na kierownicę i wykonanie bardzo fajne, szwy oraz klejenie dokładne, zamek bardzo dobrze spasowany więc nie jak typowa chińszczyzna. Oferty z Polski też można znaleźć ale raczej w zawyżonych cenach. 

Mają chyba kilka modeli na ramę, może coś podpasuje. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z polskich firmy najlepsze torby robi JackPack. Mówi o tym Olek w filmiku. To są naprawdę przemyślane i porządne konstrukcje bo koleś jeździ w ultra maratonach. Mają jedną wadę - są dość drogie ale są to ceny porównywalne z markowymi produktami zagranicznymi.

Warto pooglądać filmiki Olka bo to doświadczony koleś a przy tym strasznie fajny i bez zadęcia.

Pozdro

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 14:49, Spiochu napisał:

Po długim czasie zbierania funduszy i przeglądania ogłoszeń, wreszcie zakupiłem swój pierwszy w (dorosłym) życiu rower. Ostatni rower jaki miałem to jakiś składak bez przerzutek, w wieku 8 lat.

Witamy w gronie rowerzystów, rower super.

Sakwy,torby, itp polecam od Sport Arsenal.cz i  sklep centrumrowerowe.pl

Katalog Sport Arsenal

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...