Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być Austria, ale choroba syna pokrzyżowała plany. Na pocieszenie wybrałem się z córką do Kasiny. Wszędzie po drodze lało, ale jak dojechaliśmy na parking pod stacja do okazało, się że pada tam śnieg. Warunki dobre, kolejek nie było. Co ciekawe z rozmów osób na krześle wynika, że prawie wszyscy przylechali tam na ferie. Z Krakowa pewnie mało kto przyjechał, jak my na jeden dzień, widząc deszcz za oknem. 

20240128_142004.jpg

20240128_115012.jpg

Edytowane przez Hextor
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend na Pilsku. Skoro świt skiturowe wyjscie na szczyt, zjazd do schroniska przebieranie i pierwszy na wyciągu. Sobota spory wiatr i snieg - malo ludzi. Za to dziś... zjazd freeriderow z calej okolicy skuszonych niezlymi prognozami. Cos tam sie dalo przywyciągowo pośmigać po lesie a na trasach naprawde super warunek. Twardy podklad troche swiezego, zero lodu, przetarc, mineralow wolna degradacja tras. Do samego dolu idealne warunki.

Filmu z tras nie ma bo jest z poza ;)

 

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, christof napisał:

Weekend na Pilsku. Skoro świt skiturowe wyjscie na szczyt, zjazd do schroniska przebieranie i pierwszy na wyciągu. Sobota spory wiatr i snieg - malo ludzi. Za to dziś... zjazd freeriderow z calej okolicy skuszonych niezlymi prognozami. Cos tam sie dalo przywyciągowo pośmigać po lesie a na trasach naprawde super warunek. Twardy podklad troche swiezego, zero lodu, przetarc, mineralow wolna degradacja tras. Do samego dolu idealne warunki.

Filmu z tras nie ma bo jest z poza ;)

 

Ja tam tylko po trasach, ale było warto stać w kolejce na górę ;)

Zostałem jeszcze na wieczór żeby z dziećmi na Babie pojeździć i widok ludzi którzy kompletnie nie panują nad nartami trochę mnie przeraził zwlaszcza że mocno zmroziło. Większość nie kontrolowała kierunku i prędkości, ale młodzi się uparli że chcą jeździć.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, christof napisał:

Weekend na Pilsku. Skoro świt skiturowe wyjscie na szczyt, zjazd do schroniska przebieranie i pierwszy na wyciągu. Sobota spory wiatr i snieg - malo ludzi. Za to dziś... zjazd freeriderow z calej okolicy skuszonych niezlymi prognozami. Cos tam sie dalo przywyciągowo pośmigać po lesie a na trasach naprawde super warunek. Twardy podklad troche swiezego, zero lodu, przetarc, mineralow wolna degradacja tras. Do samego dolu idealne warunki.

Filmu z tras nie ma bo jest z poza ;)

 

Petarda!

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Od lat to piszę:
Jak w MIEŚCIE jest śnieg, ludzie jadą na narty W GÓRY.

 

W dobie internetów nie rozumiem tego fenomenu, ale - przyznacie - on istneje!

i oby wybierali zawsze Białkę, Zieleniec i Szczyrk xD

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bobrat napisał:

widok ludzi którzy kompletnie nie panują nad nartami trochę mnie przeraził zwlaszcza że mocno zmroziło. Większość nie kontrolowała kierunku i prędkości, ale młodzi się uparli że chcą jeździć.

Jest coraz gorzej, kolego, coraz gorzej...

Dlatego też nie rozumiem tego fenomenu jazdy bez kijów. Bez kijów = bez równowagi!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jest coraz gorzej, kolego, coraz gorzej...

Dlatego też nie rozumiem tego fenomenu jazdy bez kijów. Bez kijów = bez równowagi!

na misia Jogi, to od razu świadczy o mega zagrożeniu, a jak jest grupa takich delikwentów (przeważnie 20-30 lat) to zagrożenie wzrasta do sześcianu. Nie powiem ja też czasem dam do pieca, ale kontroluje narty, prędkość i sektor w którym jadę, jeśli jest zagrożenie że ktoś (osoba ucząca się, dziecko, instruktor, itp) MOŻE (a nie musi) mi wjechać w moją planowaną trasę to zwalniam i jadę śmigiem.

Oczywiście to niemożliwe, ale dla mnie tacy delikwenci powinni być zbierani ze stoku i obowiązkowo wpierw szkoleni za własny hajs na oślej łączce. Dawniej widywało się policję na stoku i od tego powinien ktoś jednak być w ośrodku, przynajmniej przeprowadzić rozmowę wychowawczą. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Krakus81 napisał:

na misia Jogi, to od razu świadczy o mega zagrożeniu, a jak jest grupa takich delikwentów (przeważnie 20-30 lat) to zagrożenie wzrasta do sześcianu. Nie powiem ja też czasem dam do pieca, ale kontroluje narty, prędkość i sektor w którym jadę, jeśli jest zagrożenie że ktoś (osoba ucząca się, dziecko, instruktor, itp) MOŻE (a nie musi) mi wjechać w moją planowaną trasę to zwalniam i jadę śmigiem.

Oczywiście to niemożliwe, ale dla mnie tacy delikwenci powinni być zbierani ze stoku i obowiązkowo wpierw szkoleni za własny hajs na oślej łączce. Dawniej widywało się policję na stoku i od tego powinien ktoś jednak być w ośrodku, przynajmniej przeprowadzić rozmowę wychowawczą. 

tutaj jest jeden z moich ulubionych materiałów:

 

  • Like 1
  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

tutaj jest jeden z moich ulubionych materiałów:

 

przecież to powinno być zakończone zarzutami karnymi za próbę morderstwa. Gdyby trafił w dziecko, to by zabił. Najgorsze jest to, że wśród właścicieli stoków nie ma jakiejkolwiek polityki prewencji. Nie ma szkoleń i działania pracowników, by wyłapywać i eliminować takie osoby ze stoku. Ogólnie widzę, że jest mega znieczulica wśród pracowników, pracują jakby za karę, za najniższą pensje. Nie tylko u nas w PL, ale też na Słowacji. 

A Policja pojawi się na stoku dopiero, gdy dojdzie to tragedii, na 1 weekend. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jest coraz gorzej, kolego, coraz gorzej...

Dlatego też nie rozumiem tego fenomenu jazdy bez kijów. Bez kijów = bez równowagi!

Są osoby które naprawdę jeżdżą dobrze bez kijków.Sam jeżdże bez kijków. Jak kiedyś próbowałem jazdy z kijkami to tylko mi utrudniały.

  • Haha 3
  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Narty pilsko napisał:

Są osoby które naprawdę jeżdżą dobrze bez kijków.Sam jeżdże bez kijków. Jak kiedyś próbowałem jazdy z kijkami to tylko mi utrudniały.

Tak jakby ktoś napisał. Jazda z dwoma rękami na kierownicy mi przeszkadza, kiedyś próbowałem, ale nie sprawdziło się, dlatego kieruję jedną ręką 🫣

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Tak jakby ktoś napisał. Jazda z dwoma rękami na kierownicy mi przeszkadza, kiedyś próbowałem, ale nie sprawdziło się, dlatego kieruję jedną ręką 🫣

Próbowałem kiedyś znajomy mi pożyczył. Raz podczas  zjazdu zaliczyłem glebę.Potem podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narty pilsko napisał:

Dobrze jeżdżę na nartach. Po co mi instruktor?

jak dobrze jeździsz ? Przecież piszesz, że mając kijki w ręku się wywalasz. No litości!

Zresztą im lepiej jeździsz, tym masz świadomość ile jest jeszcze do poprawy. To jak z nauką języków. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...