Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, tresor napisał:

Nie zapominajmy o tym, że aby się dostać na stację wagonika musimy zostawić samochód na prywatnym parkingu u górala i albo dymać kilometr z okładem na piechotę ze sprzętem, albo brać dodatkowo płatnego busa.

Wszystko dla i pod klienta... klient nasz Pannn...

:D 

28 minut temu, Krakus81 napisał:

Jeszcze chwila, jeszcze chwila, a wyciąg w Goryczkowej się zamknie. Ciekawe czy ktoś wcześniej zginie, czy jednak uda się bez ofiar zgasić światlo. Na realizacje niestety straciłem nadzieję, pomimo tego że w ciągu ostatnich 2 lat wreszcie prawnie wszystko ogarnięto, wystarczyłoby tylko teraz wyłożyć kasę, wybrać wykonawcę i budować. 

Jednak stanie się jak z Nosalem, do zaorania!

Jeśli ma to wyglądać, tak jak wygląda teraz, bez rozwiązania poniższych czterech punktów:

Po pierwsze - problem logistyczny parking-kolejka... bursiarze i brak miejsc dla aut (w cywilizowanym kraju myślałoby się nad połączeniem parkingu z głównym wyciągiem - patrz dodatkowa gondola z miasta do kuźnic).

Dwa - problem z wymianą krzesła na Goryczkowej.

Trzy - problem z naśnieżaniem.

Cztery - problem z połączeniem Goryczkowej i Gąsienicowej (patrz nowy wyciąg - biorący pod uwagę taki aspekt, bądź taśma łącząca dwie strony).

To niech zamykają ten ośrodek dla narciarzy, a zostawią jedynie wyciąg dla turystyki pieszej. Krzesła do zaorania wraz z trasami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marboru napisał:

Wszystko dla i pod klienta... klient nasz Pannn...

:D 

Jeśli ma to wyglądać, tak jak wygląda teraz, bez rozwiązania poniższych czterech punktów:

Po pierwsze - problem logistyczny parking-kolejka... bursiarze i brak miejsc dla aut (w cywilizowanym kraju myślałoby się nad połączeniem parkingu z głównym wyciągiem - patrz dodatkowa gondola z miasta do kuźnic).

Dwa - problem z wymianą krzesła na Goryczkowej.

Trzy - problem z naśnieżaniem.

Cztery - problem z połączeniem Goryczkowej i Gąsienicowej (patrz nowy wyciąg - biorący pod uwagę taki aspekt, bądź taśma łącząca dwie strony).

To niech zamykają ten ośrodek dla narciarzy, a zostawią jedynie wyciąg dla turystyki pieszej. Krzesła do zaorania wraz z trasami.

Pierwszy problem - powinien powstać duży parking centralny w Zakopanem - z niego niech kursują SKIBISy, kolejka lub gondola. Nieważne co, byle często i dużo, by to była prawdziwa komunikacja, a nie jak w Krynicy - jeden autobus raz na godzinę lub półłtorej godziny i to rano xD

Drugi problem - sprawa papierologii została załatwiona, TPN zgadza się na wymiane, miasto już na przełomie 2022/2023 uchwaliło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Czyli można budować, są protesty ekologów, ale one zawsze są, chyba że budują Słowacy w Scyrku. Potrzebna jest tylko wola i kasa + czwarty problem przy wymianie podobno miano zmienić położenie górnej stacji, nie tyle co chcieli PKL i narciarze pierwotnie, ale miało być lepiej. 

Trzeci problem jest nie do przejścia przez ekoterrorystów. A media i Janusze nie rozumieją, że sztuczny śnieg to nie jest trucizna i chemia, bo przecież "Panie Teterki nasze kochane chcom truć".

 

 

 

 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Zaimponowali mi, naprawdę.

Bezpłatne skibusy w Białce, każdy może jeździć, żadnych weryfikacji i biletów.

skibus2.jpg.0190418b0c6e4019914dce11545d71a9.jpg

skibus1.jpg.2b9479f44f3ec304bbaa000bc13e4f82.jpg

W Krynicy to poszli jeszcze dalej. Masz 3 osoby to dzwonisz i zawiozą na stok a potem odwiozą pod wskazany adres ;)  Na Jaworzynę cały czas kręcą bezpłatne skibusy lub autobusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jusik2002 napisał:

W Krynicy to poszli jeszcze dalej. Masz 3 osoby to dzwonisz i zawiozą na stok a potem odwiozą pod wskazany adres ;)  Na Jaworzynę cały czas kręcą bezpłatne skibusy lub autobusy. 

jak byłem w Krynicy 13-14.01.2024 to na rozkładzie był autobus 1 x na godzinę lub półtorej, więc olałem temat i jeździłem autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WojtekM napisał:

Znajdź chętnego.

z tego co wiem, to PKL prowadzi inwestycje. Nie trzeba nikogo szukać. Brak podstawowej wiedzy merytorycznej u Ciebie jest naprawdę szokujący. 

Edytowane przez Krakus81
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krakus81 napisał:
12 minut temu, WojtekM napisał:

Znajdź chętnego.

z tego co wiem, to PKL prowadzi inwestycje. Nie trzeba nikogo szukać. Brak podstawowej wiedzy merytorycznej u Ciebie jest naprawdę szokujący

Szokujące jest to, że nie rozumiesz (masz mniej niż 5 lat?), że PKL to spółka państwowa i zrobią to na co będą naciski rządu. Wydadzą na to pieniądze Polaków. I choćby nie wiem ile ich wydali, to i tak Alp tam nie zrobią, a tylko zaorają niewielki kawlątek wysokich gór, które mamy. Tymczasem Krupówki w tym roku puste. 

Bardzo dobrze, że ktoś utrącił taki chory pomysł (jak z Kasprowym i Nosalem) i ma przynajmniej moje pełne poparcie.

  • Like 1
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krakus81 napisał:

A dodatkowo w Zakopcu rządzi PiS i dlaczego mamy im dać kasę ? Tę naszą demokratyczną forsę. Jak se wybiorą Jagne to wrócimy do tematu 🥴🤦 a kaskę przepalimy na jakieś eventy, jakieś szkolenia w szkołach dla zaprzyjaźnionego fundacji 🙃 po wooj rozwijać infrastrukturę

 

Jest dokładnie tak, jak było, tylko na ODWRÓT! Za 8 lat znów się zmienią priorytety.

Nie chce mi się nawet o tym pisać, bo jedni są warci drugich. Zostanę przy NARTACH!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jest dokładnie tak, jak było, tylko na ODWRÓT! Za 8 lat znów się zmienią priorytety.

Nie chce mi się nawet o tym pisać, bo jedni są warci drugich. Zostanę przy NARTACH!

prawda lepiej nie gdybac a śmigać na tym co mamy. Najwiecej w narciarsko zrobiła komuna i to w czynie spolecznym. A Zakopane to skansen od lat i ja bym ograniczył kaske na pseudoeko i by sie obudzili że może trzeba inwestycji w wyciagi, trasy etc a tak czy siak dudki im lecą. Inna sprawa że jak dali projekt inwestycji na terenie do którego nie mają prawa własnosci ani umowy to słabo i wygląda to na działania pozorowane że chcieli ale nie wyszło i dalej skansen zostaje a robić nie trza. Wystarczy zobaczyc ile lat budują lodowisko przy COS....żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jest dokładnie tak, jak było, tylko na ODWRÓT! Za 8 lat znów się zmienią priorytety.

Nie chce mi się nawet o tym pisać, bo jedni są warci drugich. Zostanę przy NARTACH!

Finansowania odmówiło jeszcze poprzednie Ministerstwo Sportu:

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/tatrzanska-przyroda-uratowana-upada-pomysl-budowy-stoku-narciarskiego-na-nosalu/rr7t6tx

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Zakopane , nawet z nosalem, i tak na narciarskiej mapie Polski raczej nie istnieje, wiec ta decyzja ma znaczenie zerowe.

ale pragne zwrocic uwage na tytul artykulu :) przyroda uratowana bo nie bedzie wyciagu. Ktos dobrze powiedzial ze dziennikarze sa strasznymi kretynami i glupsi od nich sa tylko aktorzy.

Ciesze sie ze we Wloszech i Austrii maja normalne podejscie, bo mozna spedzac milo czas na nartach, a kto tam bywa wie ze mozna to zrobic w zgodzie z przyroda i wszyscy sa zadowoleni. Trzeba tylko chciec i umiec.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów jesterdejindyiwning.

Jeździliśmy 5 godzin z przerwą na Monię (kiełbaski) od 17:30 do 22:30. Śnieg najpierw mokry, potem się zepsuł dywan, a potem zmarzło. Było więc bardzo nośnie, ale nierówno. Fajna jazda po* muldach:

*Po dyskusji, czy <na>, czy <w>, zostanę na kompromisowej wersji <po>

 

KS Soszów (1).jpg

KS Soszów (2).jpg

KS Soszów (4).jpg

KS Soszów (6).jpg

KS Soszów (9).jpg

KS Soszów (10).jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Soszów jesterdejindyiwning.

Jeździliśmy 5 godzin z przerwą na Monię (kiełbaski) od 17:30 do 22:30. Śnieg najpierw mokry, potem się zepsuł dywan, a potem zmarzło. Było więc bardzo nośnie, ale nierówno. Fajna jazda po* muldach:

*Po dyskusji, czy <na>, czy <w>, zostanę na kompromisowej wersji <po>

 

KS Soszów (1).jpg

KS Soszów (2).jpg

KS Soszów (4).jpg

KS Soszów (6).jpg

KS Soszów (9).jpg

KS Soszów (10).jpg

Do której godziny są nocne jazdy, do 22.30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tytuł dramat. Poziom podłogi. Czy Wy (mam na myśli kibiców A lub B), w tych sporach politycznych (my, tamci) naprawdę potraficie myśleć tylko tymi kategoriami?

image.png.71344dd010a6172c75568cd6b52c9a6e.png

Zapytaj autorów. Ja cieszę się, że uratowano kawałek przyrody przed cepelią.

  • Confused 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tytuł dramat. Poziom podłogi. Czy Wy (mam na myśli kibiców A lub B), w tych sporach politycznych (my, tamci) naprawdę potraficie myśleć tylko tymi kategoriami?

image.png.71344dd010a6172c75568cd6b52c9a6e.png

redaktorzyna piszący ten artykuł jest na takim samym poziomie jak ekoterroryści. czytałem jego wypociny, z nich idą główne przesłania:

- Dudu chciał stok, ale Dudu nie dostanie stoku

- jedyna możliwość szybkiego otwarcia nowego/modernizacji starego stoku to państwowy Nosal, bo inne tereny są w rękach prywatnych i nie ma szans na szybki projekt

- na Nosalu miało być wycięte w pień 3tys drzew, żeby spełnić zachciankę Dudu

Więc dalej nie będzie dostępnej ostrej trasy, żeby alpejski narybek miał stok pod nosem, a nie w Austrii. Znajomego dzieciaki z okolic Zakopanego są w narciarskim klubie sportowym i jak nie trzeba zgadywać, jadą pod 1000km w jedną stronę żeby trenować na czarnych trasach.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petra Vlhova zaczynała treningi w Litpovským Mikulášu. Na górkach o wysokości 700 metrów i trasach o długości łącznej 550 metrów.

Przypominam, że czarne stoją w Polsce puste - nikt tam nie trenuje. Nawet te działające.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tytuł dramat. Poziom podłogi. Czy Wy (mam na myśli kibiców A lub B), w tych sporach politycznych (my, tamci) naprawdę potraficie myśleć tylko tymi kategoriami?

image.png.71344dd010a6172c75568cd6b52c9a6e.png

Niestety osiągnęli cel. Większość społeczna nie widzi już prawdziwego problemu, liczy się tylko polityczne kibolstwo i show w stylu "damy i wieśniaczki", w tym czasie realizują antynarodowe interesy, ogólnie dziadostwo PoPisowe. Czy w tym wszystkim zbuduje sie/powstanie ruch prawdziwie, rozsądkowo prokrajowy, nie wiem, choć mam jeszcze nadzieję.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...