Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marekbtl napisał:

Grimson, własny śnieg też może się przydać, po mapce co Kolega wrzucił, nie wiem czy to nie głupi pomysł zacząć go magazynować we własnym zakresie. Miałeś jechać chyba do Włoch? Nie wyszło?

pozdro

https://www.skionline.pl/forum/topic/27064-czarna-góra-czy-warto/?do=findComment&comment=398737

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hextor napisał:

Chyba czas się za jakimś innym sportem rozejrzeć, przez te zmiany klimatyczne. Na narty za ciepło, na surfing za daleko. Co proponujecie? 

Szachy na dworzu. Na miejscu, no i nie za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na prognozę pogody i kamerki na stokach to chyba faktycznie sezon dobiega w tym momencie końca. Za tydzień większość stoków nie będzie już działać. Nawet jak spadnie 50 cm śniegu (na co się nie zapowiada) to nikt już nie będzie ich ponownie uruchamiał. 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hgx126 napisał:

Patrząc na prognozę pogody i kamerki na stokach to chyba faktycznie sezon dobiega w tym momencie końca. Za tydzień większość stoków nie będzie już działać. Nawet jak spadnie 50 cm śniegu (na co się nie zapowiada) to nikt już nie będzie ich ponownie uruchamiał. 

Wesoło nie jest, liczę jednak że w okolicy (Beskid Sądecki) dociągną stacje do marca z warunkami jako takimi do jazdy ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hextor napisał:

Chyba czas się za jakimś innym sportem rozejrzeć, przez te zmiany klimatyczne. Na narty za ciepło, na surfing za daleko. Co proponujecie? 

Mam ten sam dylemat. Surfing to jest nadsport, ale trzeba się przeprowadzić nad ocean (albo przynajmniej na Kretę czy Sardynię) żeby to miało sens. Z zauroczenia surfingiem wziąłem się parę lat temu za windsurfing, ale u nas na południu wieje byle jak i porządne pływanie to i tak raz do roku na wakacjach. Polecam kolarstwo grawitacyjne, jest na fali i nowe bikeparki powstają jak grzyby po deszczu i nawet nie trzeba się rozstawać z ulubionymi górkami, bo zazwyczaj funkcjonują latem przy tych samych wyciągach gdzie zimą jeździmy na nartach. Tylko bariera wejścia wysoka bo rower kosztuje tyle co przynajmniej trzy pary nart albo więcej.

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Victor napisał:

Jak to mówią; lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu 😉

Tak, jak ma się okazje pojeździć w hali bo blisko a w góry daleko to wiadome. 
Jednak celowo jechać daleko do hali to tak średnio, przy okazji można zahaczyć jak jest się w "pobliżu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawelb91 napisał:

Tak, jak ma się okazje pojeździć w hali bo blisko a w góry daleko to wiadome. 
Jednak celowo jechać daleko do hali to tak średnio, przy okazji można zahaczyć jak jest się w "pobliżu".

Gołym okiem widać że prosi się o taką inwestycje w kraju,zdecydowanie biznes pewny i na długie lata .a chętnych nie będzie brakowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Victor napisał:

Gołym okiem widać że prosi się o taką inwestycje w kraju,zdecydowanie biznes pewny i na długie lata .a chętnych nie będzie brakowało.

Planów na to było kilka...

Jeśli do takiej hali miałbym powiedzmy do 250km to sam bym odwiedził raz na jakiś czas w miesiącach do tej pory nie narciarskich...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Planów na to było kilka...

Jeśli do takiej hali miałbym powiedzmy do 250km to sam bym odwiedził raz na jakiś czas w miesiącach do tej pory nie narciarskich...

Ja uwielbiam kiedy za oknem +30 😜
 

Ps, gdybyś był kiedyś w NL daj znać 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelb91 napisał:

Jednak nart nic nie zastąpi i nic im nie dorówna. Narciarstwo halowe też nie ma podjazdu do tego normalnego swobodnego górskiego na powietrzu. 

Śmialiście się, gdy promowałem narciarstwo halowe, teraz ja śmieję się ostatni. Choć przez chwilę macie jeszcze szansę. Dziś na Jaworzynie zadziwiająco dobrze jak na czas po kataklizmach. Wszystko chodzi, do 10 jeszcze równo, nawet na 4 jeździłem. 2 do południa zawody na salmiaku  i trening. 5 nawet twarda, tylko w cieniu. Jutro wszystko dostępne, bo odwołali super gigant na Mistrzostwach Polski. Pojutrze też można się zjawić, albo sobie po jeździcie, albo zobaczycie najlepszych gigancistów w Polsce,jeden na zdjęciu dzisiaj. Ostatnie dzwonienie, jeśli nie przekonam Was do hali.. 

IMG_20240206_094353.jpg

IMG_20240206_100643.jpg

IMG_20240206_101928.jpg

IMG_20240206_105349.jpg

IMG_20240206_112309.jpg

IMG_20240206_113217.jpg

  • Like 16
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Śmialiście się, gdy promowałem narciarstwo halowe, teraz ja śmieję się ostatni. Choć przez chwilę macie jeszcze szansę. Dziś na Jaworzynie zadziwiająco dobrze jak na czas po kataklizmach. Wszystko chodzi, do 10 jeszcze równo, nawet na 4 jeździłem. 2 do południa zawody na salmiaku  i trening. 5 nawet twarda, tylko w cieniu. Jutro wszystko dostępne, bo odwołali super gigant na Mistrzostwach Polski. Pojutrze też można się zjawić, albo sobie po jeździcie, albo zobaczycie najlepszych gigancistów w Polsce,jeden na zdjęciu dzisiaj. Ostatnie dzwonienie, jeśli nie przekonam Was do hali.. 

Jutro będę na Jaworzynie.

Do hali to tylko przy okazji jeśli kiedyś mnie zawieje w ich strony (Litwa czy Holandia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon to jest totalna katastrofa. Ledwie kilkanaście dni prawdziwej zimy. Oczywiście można mowic ,że tam było inaczej ale mówię ogólnie. Z roku na rok coraz trudniej pojeździć a o kosztach już nie wspominam. Tych co będzie stać to pojadą w Alpy, Dolomity. Czas na nasze góry nieubłaganie się kończy. Nawet nie zakładajcie tematu "inwestycje 24/25"  😉 Do osób które zaczynają się uczyć... Nie warto...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jusik2002 Jeśli teraz bym zaczynał przygodę z narciarstwem to nie wiem czy bym w to poszedł. Możliwe że zniechęciłbym się brakiem zim i wyszarpywaniem "zimowych dni" z każdej kolejnej zimy, ale jako że wpadłem po uszy i jestem uzależniony no to w tym trwam. Trwać tak zamierzam póki będą możliwości i sens jazdy.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez histerii Panowie. 4 lata temu, gdy pandemia brutalnie zakończyła sezon w połowie marca, mieliśmy według oficjalnych danych, najcieplejszą zimę w historii. W moim Krakowie śniegu nie było od grudnia do marca przez ani jeden dzień, spadł i utrzymał się przez dobę chyba 31 marca. No i co? Wyjeździłem się wtedy całkiem nieźle i u nas i na Słowacji. A przypominam, że była to najcieplejsza zima w historii pomiarów.

Wszystko padnie dopiero wtedy, kiedy nie będzie wcale ujemnych temperatur nawet nocami i nawet sztuczne naśnieżanie nie pomoże. Oczywiście może się zdarzyć, ale jednak to chyba jeszcze daleka perspektywa. Ten sezon jest nietypowy. Ani grudzień, ani styczeń nie były nadzwyczaj ciepłe. Były lekko powyżej normy, chyba około 1C. Dramat jest teraz, bo choćby w tym momencie jest u mnie 9C (godzina 23:15), a w najbliższych dniach ma być jeszcze gorzej. Mimo to o Tylicze, Słotwiny, większość stacji na Podhalu czy TMR na Słowacji jestem spokojny. Jeszcze da się pojeździć. Pewnie tradycyjnie marzec będzie najlepszym miesiącem sezonu.

A co do przyszłości, to ja chyba też dochodzę do wniosku, że lepszy jeden-dwa tygodniowe wyjazdy w Alpy + trochę Słowacji w jednych i drugich Tatrach niż częste wypady na jednodniówki do naszych stacji. Cena/jakość u nas dramatycznie się pogorszyła w ostatnich sezonach i lepiej już chyba nie będzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ten sezon to jest totalna katastrofa. Ledwie kilkanaście dni prawdziwej zimy. Oczywiście można mowic ,że tam było inaczej ale mówię ogólnie. Z roku na rok coraz trudniej pojeździć a o kosztach już nie wspominam. Tych co będzie stać to pojadą w Alpy, Dolomity. Czas na nasze góry nieubłaganie się kończy. Nawet nie zakładajcie tematu "inwestycje 24/25"  😉 Do osób które zaczynają się uczyć... Nie warto...

Bywały gorsze i lepsze zimy, ta jest z tych gorszych. Za rok, dwa, trzy będą te lepsze 🙃 a przecież UE (a w zasadzie firmy i obywatele) ponoszą ogromne wydatki liczone już nie w miliardach, a bilionach EUR na transformacje energetyczną, by jednak klimat uratować 🤣 to chyba musi przynieść jakąś korzyść 🫣 prawda ? Prawda ? 😂 Przypominam, że UE emituje ok. 8 % światowego CO2. Inni mają na to wyjebkę.

Uczyć jednak się warto, nawet by pojechać w Alpy/Dolomity. 

Dojdziemy też do ściany, w którym narciarstwo będzie mogło istnieć tylko na wyższych górkach i pagórkach. I czy tego chcemy czy nie, to tam trzeba będzie budować/odnawiać infrastrukturę. "Na dole" to prawda, może być ciężko. 

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawelb91 napisał:

@Jusik2002 Jeśli teraz bym zaczynał przygodę z narciarstwem to nie wiem czy bym w to poszedł. Możliwe że zniechęciłbym się brakiem zim i wyszarpywaniem "zimowych dni" z każdej kolejnej zimy, ale jako że wpadłem po uszy i jestem uzależniony no to w tym trwam. Trwać tak zamierzam póki będą możliwości i sens jazdy.

Ja kilkanaście dni już wyszarpnąłem, po 20-tym szarpie dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...