Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, gabrik napisał:

Zdjęcie niewyraźne, ale weź Grimson jakieś porządne deski se kup, takie z +10 do wzrostu ;)

To już pachnie DH 214cm - znajomy nakłania mnie do przetestowania ich.

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sebek napisał:

Płacą im za taką jazdę czy narciarze i tak muszą płacić za karnety w takich warunkach?

Jakbym był na miejscu kierownika tego ośrodka to wstyd by mi było otwierać stok w takim stanie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

Czyżby pachniało 🇵🇱 zawodnikiem w PŚ? 🤔😉

prędzej lokatorem domu spokojnej starości, niż zawodnikiem PŚ 😁

Pojeżdżone na spokojnie z familią. Na stoku meldunek o 14.00, mieliśmy wcześniej wizytę rodziny na miejscu.

Weszły Kastle i...żałowałem. Bo karnet 2 godzin wykorzystaliśmy na D Fis. A tam czary, bo pod nartą bardzo twardo i porównując do wcześniejszych nartowań w ciągu dnia - niewiele odsypów. Trzeba było założyć GS na taki zacny warun.

Po nartowaniu obiadek i rzut okiem na Luxtorpedę i peryferia: trasa B nie ratrakowana, Lux jechal na bieżąco, bez przerwy między 16.00 a 16.30. Efka była ratrakowana między 16.30 a 17.00.

Zaczęło się robić zimno, na parkingu przy Luxie był 1st C i temp szła w dół.

Sports Traker wypluł w totalu 13,92km w 1 godzinę 53 min. Poniżej kilka fotek, w tym nasza wspólna z kamerki internetowej.

cc.jpeg

cccc.jpeg

ccccc.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebek napisał:

Płacą im za taką jazdę czy narciarze i tak muszą płacić za karnety w takich warunkach?

Rok temu podobnie wyglądał dojazd do mety na COS w Szczyrku. A do okoła było pełno śniegu i nawet Bienkula była czynna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 19:54, Lexi napisał:

Spytkowice to jedna z fajniejszych małych górek, moja ulubiona obok Rusin. Ale grodzenie połowy stoku pod slalom rozwala wszystko.. wtedy nie ma co jechać bo pozostała część degraduje sie z szybkością światła a w ferie przeważnie w tym wąskim gardle zaraz za przełamaniem robi sie niebezpiecznie....

To właśnie stała się moja druga ulubioną górka po Rusinie. I tak jak napisałeś, dokładnie za przełamaniem po prawej stronie codziennie była rzeźnia. 

No a Rusin tylko na koniec lutego i marzec do 12.00 :) także, mam nadzieję, do zobaczenia!

 

Jeszcze jeden mały komentarz czemu nie Austria. Pare osób z forum mnie jeszcze może pamiętać, nie mam parcia na robienie z dziecka zawodnika. Przyjemność ponad doskonałość. Jako kibic piłki noznej siedzialbym wśród pikników. W samochodzie i w życiu wychodzę z założenia, że pośpiech poniża.  1,5 godziny jazdy zamiast 8 czy 10 (z ryzykiem na dużo więcej vide podróże z włoskich Alp po naście godzin) to jest dla mnie ogromna różnica, a nie lubię spędzać czasu w podróżach po ciemku, w szarych kolorach. A dla mojego dziecka to kosmos i znosi jajo (mimo, że latem spędzamy dużooo więcej czasu w podrozach). Do tego animacje popołudniowe w jezyku polskim, bezproblemowe znalezienie rówieśników z którymi spędza czas...to wszystko składa się na wybór Polski. Jak dziecko będzie miało 14-16 lat i w drugim czy trzecim języku bedzie w stanie sie dogadać, zmienimy destynacje na te alpejskie. Oby tylko zdrowia ojcu nie brakło czego i Wam życzę! :)

EOT

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Czarna Góra wita

 

 

SAVE_20240214_081723.jpg

SAVE_20240214_081756.jpg

SAVE_20240214_081730.jpg

Nie widziałem Ciebie, byłem pod Lux o 8.50 u już stał tłumek w kolejce do kanapy.

Uczciwie pojeżdżone na GS przez 2 godziny. Na pierwszy ogień B FIS. Oczywiście sztruks, beton i równo. Poszła jazda na 50%, bo trzeba oswoić się z warunem. Przy dojeździe do ścianki pod koniec trasy hamowałem, a nie jechałem wolno. Miałem skręcić hamując w lewo, więc szybki rzut okiem w tym kierunku, a tam zasuwa przy sobie dwóch chłopaczków na krechę, tylko im dzioby nart latały prawo-lewo. Jeden z nich zaczął skręcać lekko w lewo, to ja dałem szybko w prawo. I dobrze, bo jakbym skręcił w lewo, to nie pisałbym teraz tego posta. Chłopaki poszły pełnym ogniem po zewnętrznej tej ścianki, gdzie wjeżdżając w nią nie widać, czy ktoś się nie zatrzymał parę metrów bliżej. Totalny idiotyzm.

Dlatego uciekłem na A. Tutaj warun na GS, bo sztruks, równo, twardo i..pusto, w porównaniu do tłumów na B. Poszedł ogień na całej szerokości stoku, ależ te GS idą jak po szynach, błyskawiczne przejście z krawędzi na krawędź i eleganckie trzymanie na betonie. Już o 9.30 pojawiły się na A odsypy, więc prędkość poszła w dół. O 9.50 decyzja o ucieczce na Żmiję, bo warun zaczął na A podupadać, a kolejka do Luxa urosła na dobre 5 min czekania. 

Jadąc na Żmiję niespodzianka, bo kolejka do orczyka na Żmiję na...30 metrów. Więc zdjąłem narty i z buta podszedłem ten kawałek. Kolejka do Żmiji na 1 min czekania, ale obłożenie tras spore.

Jeździłem do 11 na D. Warun elegancki, twardo na całej długości, lekkie odsypy na ściance. Sports Tracker nagrał tylko jazdę na B, A i jeden zjazd na D. Mimo to wypluł 1 godz 5 min, 14,35km i Vmax 79km/godz.

Teraz pauza w domu i zabieram panie na stok.

 

 

999999.jpeg

9999.jpeg

999.jpeg

99.jpeg

9.jpeg

Edytowane przez grimson
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinn napisał:

dziś Istebna - Ski

Cześć Marcin 

Jest sens jutro tam jechać , bo wracając z Wisły ten pierwszy stok nie ciekawie wyglądał ? 
 

Co do Soszów Ski bardzo fajne dwie opcje zjazdowe szczególnie z samego ranka bo po 10.30 już wszystko puściło 🤷‍♂️ 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...