Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Daj znać co w Białce. To chyba jedyna stacja, która realnie jeszcze może dośnieżyć w najbliższych dniach.

Dośnieżać to powinni Ci co nasprzedawali karnetów jesienią, a później się zamknęli w połowie Ferii. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.d76bfe99810bcf97cd0cb7913da5496c.png

...

Po tym wyjątkowym sezonie, wspólnie z e-skipass, pracujemy nad specjalnym rozwiązaniem umożliwiającym odpłatne przedłużenie voucherów. Szczegółowe informacje będą udostępnione w przyszłym tygodniu, więc prosimy o cierpliwość...

Czyba ich poje..ło ... :D

  • Haha 1
  • Confused 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rohacze dzisiaj (wprawdzie Słowacja, ale blisko za granicą, a o warunkach wszyscy piszą tutaj). Warunki super, rano petarda, koło południa miękko. Za to nieoczekiwanie duże tłumy, głównie Słowaków, Polaków mało. tak to jest, gdy się dotrze nie na sam początek. Wstałam wprawdzie odpowiednio wcześnie, ale strasznie się nie mogłam pozbierać ;) . Jeśli teraz przymrozi i "pokurzy", to jazda może być jeszcze długo :)

 

IMG_0119.jpg

IMG_0120.jpg

IMG_0121.jpg

IMG_0122.jpg

IMG_0123.jpg

IMG_0124.jpg

IMG_0125.jpg

Edytowane przez Maria
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon jest naprawdę wyjątkowy i 6 marca w zasadzie nie ma za bardzo gdzie w Polsce pojeździć. Żeby pozjeżdżać w większym ośrodku, na większości dostępnych tras ostał się chyba tylko lodowiec białczański. Prognozy na ten tydzień pokazują, że najlepiej będzie skoczyć na narty w piątek i sobotę. Układ miałem taki, że dla mnie najlepsza była środa, tak więc podjąłem wyzwanie, mimo, że wiedziałem że na mróz nie ma co liczyć i będzie typowo wiosennie. Przegląd kamerek dzień wcześniej również wielkiego entuzjazmu nie wywoływał. No ale nie ma cudów, cieszmy się z tego co jest. Od razu mogę zaspoilerować, że jest co najwyżej tak sobie, a miejscami jest naprawdę słabo.

Zaparkowałem na Remiaszowie kilka minut po 9 rano. Na parkingu góra 10 samochodów, po chwili dojechał autokar z gromadą dzieciaków. Początkowo przywitało mnie nawet słońce.

20240306_091759.thumb.jpg.a1922504797c8a030881f6e81916c698.jpg

Trasy od początku oczywiście miękkie, na Remiaszowie trochę przetarć, ale jest przyzwoicie. Bywalcy Białki jednak wiedzą, że aby się przenieść w kierunku Kotelnicy, trzeba się z Remiaszowa przemieścić trasą 10a, a ten łącznik jest akurat zamknięty, bo wygląda aktualnie tak:

20240306_094707.thumb.jpg.795e06c60999befdebaf7d2afb33e77d.jpg

Trzeba więc narty wziąć w łapki i pokornie się przespacerować. Gdy tak spacerowałem, jakiś nieustraszony snowboardzista postanowił jednak że „potrzymaj mi piwo, ja nie przejadę?”. No i ruszył przez to bagno z rozpędu. Deska zatrzymała się po 2 metrach i facet wylądował centralnie twarzą w błocie. Niepowodzenie.

Dalej w kierunku Kotelnicy jest trasa nr 9 wzdłuż pomarańczowej kanapy i tam jest aktualnie największy dramat. Dopuszczona jest do ruchu chyba tylko po to żeby się przemieścić na Remiaszów i Kaniówkę. Dzisiaj raczej nie widziała ratraka, co wcale nie dziwi, bo wyciągnąłby pewnie na wierzch jeszcze więcej błota.

20240306_095216.thumb.jpg.e144abaef6f89229953f1607a1060b4e.jpg

Tak więc jest bardzo wąsko, trasa degraduje się w związku z tym bardzo szybko, a na samym końcu mamy slalom pomiędzy siatkami, które zasłaniają błoto. Wyboru jednak nie ma, jeśli chcemy wrócić na Remiaszów i tak trzeba przez błoto/kałuże przejechać.

20240306_095817.thumb.jpg.a5bac3b513a1e45809ca33c9811fd2b0.jpg

Najbardziej płaska w ośrodku trasa wzdłuż Pasieka Ekspress również mocno pozwężana i z licznymi przecierkami. Legendarna ściana śmierci czyli trasa 6 i 6a w dobrym stanie, z dużą ilością śniegu. Największym zaskoczeniem była jednak dla mnie najdłuższa w ośrodku trasa na Kotelnicy. W centralnym miejscu wygląda tak:

20240306_113619.thumb.jpg.4bf0d1dce263e70fd3ed5171036a8919.jpg

Mamy jedynie bardzo wąski przejazd (2-3 metry) z lewej strony zdjęcia i objazd od strony FISu (FIS w niezłym stanie). Bywałem w Białce wielokrotnie po sezonie, zdarzało mi się również jeździć w kwietniu i nigdy stan tras nie był nawet zbliżony do tego co widziałem dzisiaj w wielu miejscach. Nie znaczy to, że się oburzam na właścicieli. Jest jak jest, mamy dopiero początek marca, normalnie do końca sezonu jest jeszcze około miesiąc. Chętnych do jazdy nie brakuje, bo co prawda było dzisiaj luźno i w zasadzie przy każdym krześle szło na bieżąco (jedynie na Kotelnicy około 11 chwilowy zator), ale w całym ośrodku absolutnie nie czuje się pustek. Tak więc górale robią co mogą żeby chętni mieli gdzie jeździć. Jestem jednak pewny, że gdyby to był powiedzmy 25 marca, to ogłoszono by koniec sezonu.

Odwiedziłem świeżo wybudowaną Karcmę Bania, no i jest grubo. Gdyby coś takiego postawili w Ischgl, wstydu by nie było. Postanowiłem wypróbować jakieś bardziej odpowiadające warunkom narty z mega full wypas wypożyczalni, bo czułem, że moje Ispeedy nie bardzo tu pasują. Padło na Volkle Deacony 80 lub 84 i faktycznie było lepiej. Najlepiej byłoby jednak gdybym poprawił technikę, bo szybko dzisiaj poczułem nogi:)

Najlepsze warunki znalazłem dzisiaj na Kaniówce. Jeździło tam mało ludzi i było naprawdę bardzo fajnie.

20240306_130021.thumb.jpg.0f8b74f710b2795e93958ee133138e47.jpg

Zrobiłem tam chyba z 8 zjazdów, wróciłem na Banię, oddałem narty i o 15 zebrałem się do domu. Wyjazdu nie żałuję, bo jednak wyjeździłem się nieźle. Jeśli jednak planujecie wybrać się na pogodę w piątek lub sobotę i na ten pomysł wpadnie jeszcze kilka tysięcy ludzi (wyboru przecież w Polsce nie ma), to przy obecnych warunkach może być ciężko. Nawet jeżeli przymrozi w nocy. Nie wierzę, żeby do weekendu poprawiono drastycznie stan stoków, bo w wielu miejscach potrzeba naprawdę solidnego dośnieżenia. Zresztą jeśli szefostwo ośrodka chce jeszcze kręcić z 2-3 tygodnie, to trzeba podejść do dośnieżenia z sercem. W sumie jednak, jak buduje się coś takiego jak Karcma Bania, to chyba ich stać😊

Jeszcze jednak uwaga. Białka ma ważną przewagę nad Szczyrkiem w takich warunkach. W Szczyrku gdy nie ma śniegu wyłażą kamyczki, kamienie i kamulce i sprzęt jest w zagrożeniu. W Białce wyłazi ziemia i naprawdę trzeba mieć sporo pecha żeby uszkodzić sobie narty. Szutrówki więc raczej nie są potrzebne.

I druga uwaga. Jak wyjeżdżałem solidnie padał śnieg. Może to uratuje sytuację?:)

 

Edytowane przez tresor
  • Like 21
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria napisał:

Rohacze dzisiaj (wprawdzie Słowacja, ale blisko za granicą, a o warunkach wszyscy piszą tutaj). Warunki super, rano petarda, koło południa miękko. Za to nieoczekiwanie duże tłumy, głównie Słowaków, Polaków mało. tak to jest, gdy się dotrze nie na sam początek. Wstałam wprawdzie odpowiednio wcześnie, ale strasznie się nie mogłam pozbierać ;) . Jeśli teraz przymrozi i "pokurzy", to jazda może być jeszcze długo :)

 

Słowacy mają jeszcze ferie (przerwa wiosenna). Obecnie regiony Bratislavský, Nitriansky, Trnavský.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Nic nie powinni robić prze Pana:) sezon skończony- karnet skończony. 

Tu się - jak już pisałem wcześniej - odrobinę nie zgadzamy. Sezon bowiem:
1) był bardzo średni i nie każdy w trudnych warunkach dałby radę;
2) jednak został zakończony niestandardowo wcześnie.

Przypuszczam, że ludzi, którzy zostali z kartkami w ręku, jest cała masa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wierzyć, że tym razem przewidywane spore ochłodzenie na dni po 12 marca się sprawdzi, bo miało trwać później aż do końca miesiąca. Niestety i tym razem zostało ono "anulowane", więc można ogłosić definitywny koniec sezonu (poza Tatrami). Kto chce gdzieś pojeździć, to raczej ostatnie dni.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Nic nie powinni robić prze Pana:) sezon skończony- karnet skończony. 

Można się spierać kiedy w Polsce kończy się sezon narciarski, ale na pewno nie znajdziemy takiego co powie ze w czasie ferii zimowych. A skoro tak, to powinni nasniezyc więcej w styczniu albo za friko przedłużyć karnety do końca grudnia 2024.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

Przypuszczam, że ludzi, którzy zostali z kartkami w ręku, jest cała masa.

Racja, wystarczy zerknąć na OLX i Marketplace. Idą poniżej kosztów zakupu. Sam wyjeździłem z córką tak ostatni dzień n Czarnym Groniu - 2 x4H za stówkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hextor napisał:

Można się spierać kiedy w Polsce kończy się sezon narciarski, ale na pewno nie znajdziemy takiego co powie ze w czasie ferii zimowych. A skoro tak, to powinni nasniezyc więcej w styczniu albo za friko przedłużyć karnety do końca grudnia 2024.

Proponuję przedłużyć do 2030👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tu się - jak już pisałem wcześniej - odrobinę nie zgadzamy. Sezon bowiem:
1) był bardzo średni i nie każdy w trudnych warunkach dałby radę;
2) jednak został zakończony niestandardowo wcześnie.

Przypuszczam, że ludzi, którzy zostali z kartkami w ręku, jest cała masa.

Całkowicie się nie zgadzamy:) kupiłeś w ciemno Twój problem. Nie wykorzystałeś też Twój. Współczuję tylko stacją, które są na granicy rentowności, a tu las rąk żeby przedłużyć...

Sam w ciemno kupiłem sezonówki za 6k i nie czekam aż się stopi:) ale gdyby się stopiło to winę widziałbym tylko po swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...