Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W tym sezonie wyciągi będą nieczynne.


ert

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, JC napisał:

Już mnie to wkurza! Chyba zrobię o tym film i wyjaśnię, że cały ten szum z zamykaniem ośrodków, zwalnianiem wyciągów bazuje na... jednej wypowiedzi gościa z drugoligowego ośrodka we Francji! Ale to się dobrze klika, więc trzeba ludzi straszyć, a co będzie... nie ważne!

To jest doskonała wiadomość. Niech zwolnią wyciągi ze 3 razy. Wreszcie będzie się dało jeździć na nartach. Podejrzewam jednak, że to nie będą jedyne oszczędności. Pewnie też skrócą sezon, wyłączą cześć tras i przyoszczędzą na naśnieżaniu. Tak, jak w naszym "wiodącym" ośrodku.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JC napisał:

Już mnie to wkurza! Chyba zrobię o tym film i wyjaśnię, że cały ten szum z zamykaniem ośrodków, zwalnianiem wyciągów bazuje na... jednej wypowiedzi gościa z drugoligowego ośrodka we Francji! Ale to się dobrze klika, więc trzeba ludzi straszyć, a co będzie... nie ważne!

Mam kolegę, radnego miejskiego (jak się poznaliśmy to długa historia) w jednej z miejscowości w Francji. Ostatnio przyczepił się do niech urząd antymonopolowy, że jako miejscowość wymuszają na właścicielu ośrodka (w którym mają zresztą swoje udziały), sprzedaż tańszych karnetów dla mieszkańców (głównie dzieci) z tej miejscowości. Urząd postanowił działać teraz, karnety udostępniają od kiedy pamięta (jak jeszcze był dzieckiem, też na takim jeździł). 

W każdej plotce jest zawsze ziarenko prawdy, jeżeli komuś jakiś biznes przestanie się kalkulować, to przestanie (lub ograniczy) go prowadzić.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Panie Jacku! Pozwolę sobie zauważyć, że nasz WIODĄCY OŚRODEK NARCIARSKI działa tak, że... jeszcze nigdy nie jechałem tam wyciągiem z nominalnym minimalnym czasem wjazdu i nominalną maksymalną prędkością. Jest to jedna z głównych przyczyn, dla której zdecydowałem się zmienić GOPASS na WIŚLAŃSKI SKIPASS. Kolejna przyczyna to ograniczanie pracy ośrodka w marcu.

 

12 godzin temu, Spiochu napisał:

To jest doskonała wiadomość. Niech zwolnią wyciągi ze 3 razy. Wreszcie będzie się dało jeździć na nartach. Podejrzewam jednak, że to nie będą jedyne oszczędności. Pewnie też skrócą sezon, wyłączą cześć tras i przyoszczędzą na naśnieżaniu. Tak, jak w naszym "wiodącym" ośrodku.

 

 

8 godzin temu, moruniek napisał:

Mam kolegę, radnego miejskiego (jak się poznaliśmy to długa historia) w jednej z miejscowości w Francji. Ostatnio przyczepił się do niech urząd antymonopolowy, że jako miejscowość wymuszają na właścicielu ośrodka (w którym mają zresztą swoje udziały), sprzedaż tańszych karnetów dla mieszkańców (głównie dzieci) z tej miejscowości. Urząd postanowił działać teraz, karnety udostępniają od kiedy pamięta (jak jeszcze był dzieckiem, też na takim jeździł). 

W każdej plotce jest zawsze ziarenko prawdy, jeżeli komuś jakiś biznes przestanie się kalkulować, to przestanie (lub ograniczy) go prowadzić.   

Chyba się nie zrozumieliśmy! Ja nie chcę wypowiedzieć w temacie zamykania lub ograniczania prędkości kolei, tylko tego, że media robią nam wszystkim wodę z mózgu! Rozmawiam z wieloma osobami - po jednej i po drugie "stronie wyciągu". Niestety po stronie nas narciarzy, klientów stacji, zapanowała psychoza strachu, powielana przez media i osoby, które nie weryfikują tego, co czytają lub oglądają. Zwróćcie uwagę, że te artykuły oparte są na źródłach bardzo "alpejskich" - Belgia, Holandia. Żaden dziennikarz, nie zadzwonił do Francji, Austrii, Włoch i nie zapytał wprost jaka jest sytuacja. Czy przeczytaliście gdzieś, że ośrodki w Dolomiti Superski, Ski amade, Zillertal... planują zamykanie ośrodków?

Oczywiście będzie drożej, ale... w przytoczonym tekście jest mowa o podwyżce cen aż 10%! Halo! Podobne podwyżki są każdego roku! Sprawdzałem różnię w podwyżkach między sezonem 21/22 i 22/23 i jest niewielka. 

Dlatego uważajcie, co czytacie, a jak już czytacie, to zastanówcie się, czy nie jest to tekst typu Clickbite, nastawiony na jak największą oglądalność. 
Osoby z branży mediów internetowych wiedzą o czym mówię. Polega to na tym, że siedzi osoba odpowiedzialna i sprawdza jak klikają się tytuły na stronie głównej. Jeżeli klikalność spada poniżej pewnego poziomu, tekst wylatuje! Dlatego mamy tytułu rodem wprost z kryminałów!

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Polega to na tym, że siedzi osoba odpowiedzialna i sprawdza jak klikają się tytuły na stronie głównej. Jeżeli klikalność spada poniżej pewnego poziomu, tekst wylatuje! Dlatego mamy tytułu rodem wprost z kryminałów!

 

[Ta decyzja komplikuje plany narciarskie milionów narciarzy!]

[Ryzyko przerw w dostawie prądu, czy zawiśniemy na krzesełkach w zimie?!]

[Wyciągi zwolnią, czy szybciej będzie na skitourach?]

[Tylko u nas! Szokujący wywiad z właścicielem dużej stacji narciarskiej.]

[Armatki śnieżne będą bezużyteczne tej zimy, czy czeka nas jeżdżenie po kamieniach?]

[Tym prostym sposobem poszusujesz tak jak kiedyś! ZOBACZ JAK!]

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Na hali w Holandii ostatnio porównywałem ..na skitórach podchodzili szybciej niż kręci krzesło (i orczyk)..co prawda zawodowcy ale jednak..

Na hali na Litwie albo jeździło krzesło bardzo wolno,albo stawało co chwilę.Na dole była nawet tabliczka wyjaśniająca,że to wszystko "for security reasons" i by się nie niecierpliwić...Ciekaw jestem szczegółów technicznych,o co chodziło,żałuję,że nie spytałem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Na hali na Litwie albo jeździło krzesło bardzo wolno,albo stawało co chwilę.Na dole była nawet tabliczka wyjaśniająca,że to wszystko "for security reasons" i by się nie niecierpliwić...Ciekaw jestem szczegółów technicznych,o co chodziło,żałuję,że nie spytałem...

Równie dobrze mogliby Ci narty zabrać - "for security reasons" ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 14:27, koliber napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 7.10.2022 o 14:27, koliber napisał:

Fajnie, jakby ktoś zajrzał w końcu na Martinske Hole.

Martinske Hole? Byłam tak kiedyś, dawno temu. Rzeczywiście na drodze dojazdowej ruch był wahadłowy, widoki pikne, trasy szerokie, ale dość płaskie - nie pamiętam zbyt dokładnie. Ludzi nie było zbyt wielu, może przez ten, nie najprostszy, dojazd. Ponieważ to się raczej nie zmieniło, być może można się spodziewać, że nie ma tam tłumów. Może warto się tam wybrać i sprawdzić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trentino pociesza. Po tym, jak mała Panarotta zapowiedziała brak otwarcia w obecnym sezonie zrobiło się nerwowo. Tymczasem właściciele ośrodków w Trentino uspokajają, że sezon ruszy wg planów. Nie piszą szczegółowo na temat polityki oszczędności, czyli n.p.: likwidacja jazd nocnych, zimna woda w toaletach, brak podgrzewanych siedzeń, mniej gondol, wolniejsza jazda wyciągów etc. Piszą, że sezon nie będzie miał żadnych "ale".

https://www.dovesciare.it/news/2022-10-11/trentino-gli-impiantisti-assicurano-stagione-garantita-senza-se-e-senza-ma?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii wzrost cen skipassów średnio o ok. 8-10%. 

Szefowie regionów narciarskich na razie dość ogólnikowo wypowiadają się co do planowanych oszczędności i deklarują, że będą chcieli uniknąć zrzucenia ciężaru podwyższonych kosztów energii na klientów:

- Salzburg i Styria - rozważana jest rezygnacja z podgrzewania kanap, ograniczenie nocnych jazd i oświetlania tras, spowolnienie wyciągów

- Karyntia nie planuje obniżenia jakości oferty

https://orf.at/stories/3289198/

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
W dniu 18.08.2022 o 18:06, ert napisał:

Z uwagi na kryzys energetyczny, w tym sezonie wyciągi będą nie czynne.

W tym sezonie wyciągi były czynne :)

Konto założone na forum żeby napisać jeden post.

Ciekawe czym nas będą straszyć na przyszły sezon? 

Dobrze że nowi użytkownicy już nie mają takiej możliwości. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, surfing napisał:

W tym sezonie wyciągi były czynne :)

Konto założone na forum żeby napisać jeden post.

Ciekawe czym nas będą straszyć na przyszły sezon? 

Dobrze że nowi użytkownicy już nie mają takiej możliwości. 

Digital Twin... AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...