Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zasady na forum!!!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, marboru napisał:

Czytam i się zastanawiam...

...a czy nie lepiej omijać tematy związane z polityką, religią i pandemią?

Na forum będzie porządek, będzie ciekawie, a @JC roboty miał nie będzie.

Po prostu jak ktoś nie ma czegoś ciekawego do napisania, niech zwyczajnie nie pisze i nie śmieci.

Zrozumiem to tak, że jesteś bardziej za "opcją atomową" niż dodatkową moderacją. Łatwo napisać "czy nie lepiej" żeby forumowicze sami zaczęli się pilnować, ale ludzi nie zmienisz.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mig12345 napisał:

A jesli ktos napisze o 'krużgankach narciarstwa" to bedzie polityka, ortografia, architektura, faszyzm, czy dopuszczalny temat narciarski?

No właśnie w tym rzecz, że jeśli faszyzm, to nie zdążysz wytłumaczyć, że to jednak nie faszyzm. Stąd propozycja innego rozwiązania :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2015 o 14:14, JC napisał:

Informacja do wszystkich forumowiczów nie mogących się powstrzymać od zmiany tematów dyskusji na polityczne, religijne itd.

Każdy wpis będzie usuwany, a autor otrzyma miesięcznego bana.

To jest forum narciarskie i niech takim pozostanie!

Jacek / admin

Trzeba  być konsekwentnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

Czytam i się zastanawiam...

...a czy nie lepiej omijać tematy związane z polityką, religią i pandemią?

Na forum będzie porządek, będzie ciekawie, a @JC roboty miał nie będzie.

Po prostu jak ktoś nie ma czegoś ciekawego do napisania, niech zwyczajnie nie pisze i nie śmieci.

Co do zasady, generalnie masz rację. Chcę jednak zauważyć, że np polityka tak głęboko przenika naszą egzystencję że od niej nie uciekniesz. Chociażby nasz ostatni burzliwy spór w temacie o obostrzeniach sanitarnych w Austrii. A czymże są te obostrzenia jak nie polityką? O religii nie wspomnę bo akurat tu miałbym najwięcej do powiedzenia, a nie chcę. Akurat na wyznaniowym przykładzie widać poziom kultury dyskutantów/forumowiczów. Cóż, wszystko sprowadza sie do kultury osobistej, obycia i naszych reakcji związanych bezpośrednio z cechami tzw charakteru. Dlatego ja dołożę do Twojego wniosku, ważmy słowa. Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Niejednokrotnie lepiej milczeć niż od razu zdradzić kim się jest, co się reprezentuje sobą. Doskonale wiemy że są wśród nas osoby inteligentne, znawcy czy fachowcy z różnych dziedzin, obyci w świecie, pełni poczucia humoru. Błędem  byłoby ograniczać ich w dyskusji. Ale wszechobecna polityka, oczywiście źle rozumiana, spowodowała już takie spustoszenie w społeczeństwie, że praktycznie trudno dziś spotkać rozsądnie i logicznie myślących. Wkroczyła on wszędzie. Czekam na czasy kiedy decyzją polityków wprowadzone zostaną przepisy wykonawcze dotyczące kątów ostrzenia nart!!! Proszę się nie śmiać, proszę popatrzyć choćby na przepisy dot pojazdów. Tak więc ważmy słowa, używajmy sobie ile chcemy, ale spoko, bez obrażania, bez wyzwisk, bez wyśmiewania. Dlatego że sam będąc dość impulsywnym, niejednokrotnie pojechałem ostro, tak że kogoś mogły moje słowa dotknąć, mogły budzić złe emocje, po prostu zwyczajnie po ludzku przepraszam. 

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 06:21, Ziemowit napisał:

Wiadomo, że Bumer się nie sprawdzi jako moderator. Ale częste robienie porządków (jeśli musi być cenzura) jest i tak lepsze niż rozdawanie dożywotnich banów za odbieganie od tematu, stąd moja propozycja wyznaczenia moderatorów.

Jeśli kogoś miałbym wskazać z grupy tych co są na forum od lat, często piszą i o polityce rozmawiać nie chcą, to sądzę, że @mysiauek i @tanova sprawdziliby się w roli moderatorów.

Ostatni raz byłem modem na kanale ircx #wośp w bodajże w 1998 roku :D 

Widzę tu dwa problemy:

1. Pytanie czy @JC chce.

2. Dziękuje za docenienie ale czasowo obawiam się, że tego bym nie spiął :/

Popieram @marboru w tym co napisał. Trzymajmy się konkretów z tego forum: narty, wyjazdy, rowery, wycieczki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mysiauek napisał:

Widzę tu dwa problemy:

1. Pytanie czy @JC chce.

Chyba nie ma takiej opcji, więc nie ma po co dywagować. @JC nie prosił nikogo ani o współmoderowanie ani o renegocjacje regulaminu forum. Przez blisko 20 lat skionline działa na Jacka zasadach, więc chyba jednak się sprawdzają, a forum stało się cennym kompendium wiedzy dotyczącej narciarstwa i innych sposobów aktywnego spędzania czasu. 

Jeśli nawet sama czasem widzę pewne sprawy nieco inaczej, albo zdarzy mi się odbiec od tematu w dyskusji, to respektuję reguły, które ustalił i jasno skomunikował właściciel portalu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mysiauek napisał:

Trzymajmy się konkretów z tego forum: narty, wyjazdy, rowery,

Polityka czy covid ma tyle samo wspólnego z nartami co rowery chyba nawet więcej bo dotyczy wszystkich narciarzy a rowery nie.  Wzbudza więcej emocji natomiast i to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...