Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdjeciach Johnnego widać, że jednak się da :)

A trasa z Miziowej na Szczawiny jest naprawdę 1 klasa... gdyby nie: kamienie i płaty lodu. Natomiast dzięki teej niwelacji w końcu najgorsze jej miejsce stało się normalną trasą. Gdyby to samo zrobili z końcówką (eS) na Buczynce...

Powoli, powoli do przodu i może może kdeyś. Jakoś widzę GAT Pilsko lepiej niż SON.

Powiem Wam tylko, że tej zimy byłem raz. Były pustki i zajeździlem się na śmierć z Kopca :)

I oby tak było co roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę! I nie chwalą się na swojej stronie że zrobili naśnieżanie aż po Miziową? To naprawdę wygląda na przygotowania pod budowę tej kanapy, o której się mówi już chyba od 5 lat. Tylko musieliby jeszcze poszerzyć niebieską 6, albo zacząć ratrakować czarną 7 (przynajmniej do ścianki). Zresztą wiem z pewnych źródeł, że przygotowywanie "papierów" pod budowę 4-osobowej kanapy ze Szczawin na Miziową miało miejsce już w roku 2006:) Jak widać nadal są na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to są jedyne dwie armatki powyżej... Buczynki. :(

I jeszcze bardziej niestety - jakoś nie widziałem efektów ich pracy, tuż przy nich były same kamerdolce... Poza tym skąd biorą wodę? Ze schroniska za chore pieniądze?

Odsyłam: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=121427#post121427

Jeśli coś pominąłem, to dajcie znać. :)

PS.

Czas forum coś jest walnięty :)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszla zime nie jezdzilem wcale, wiec w temacie Pilska nie bylem na biezaco, ale patrzac na ten poszerzony kawalek mam mieszane uczucia...

dla zwyklego narciarza na pewno na plus, wieksze bezpieczenstwo, komfort jazdy,

ale jednak szkoda bo byl to fajny fragment trasy, a dodatkowo byla tam fajna przecinka w lesie, tuz obok trasy, ktora z tego co widze jest zlikwidowana....

nasniezanie bylo juz 2 sezony temu, jak zima nie dopisala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze bardziej niestety - jakoś nie widziałem efektów ich pracy, tuż przy nich były same kamerdolce... Poza tym skąd biorą wodę? Ze schroniska za chore pieniądze?

Dwie armatki nie były w stanie diametralnie zmienić jakości trasy,ale choć trochę pomogły,kiedy zima nie dopisała. :rolleyes: Śniegu mało było,jednak dało się pojeździć.Mimo małej warstwy białego,było lepiej niż niejednokrotnie wcześniej przy lepszych opadach... :rolleyes: Przynajmniej wtedy,kiedy razem z Mysiałkiem i jego niezwykle uśmiechniętą Żonką tam śmigaliśmy. :)

zeszla zime nie jezdzilem wcale, wiec w temacie Pilska nie bylem na biezaco, ale patrzac na ten poszerzony kawalek mam mieszane uczucia...

dla zwyklego narciarza na pewno na plus, wieksze bezpieczenstwo, komfort jazdy,

ale jednak szkoda bo byl to fajny fragment trasy, a dodatkowo byla tam fajna przecinka w lesie, tuz obok trasy, ktora z tego co widze jest zlikwidowana....

nasniezanie bylo juz 2 sezony temu, jak zima nie dopisala....

:confused: 2 sezony temu często tam jeździłem,ale naśnieżania nie widziałem... :confused:

To poszerzenie niewątpliwie na PLUS!Zamiast przecinki,masz szeroką fajną trasę,a nie wąskie gardło,gdzie 3/4 walczyło o przeżycie. :rolleyes: Teraz tylko na krzesło czekać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused: 2 sezony temu często tam jeździłem,ale naśnieżania nie widziałem... :confused:

To poszerzenie niewątpliwie na PLUS!Zamiast przecinki,masz szeroką fajną trasę,a nie wąskie gardło,gdzie 3/4 walczyło o przeżycie. :rolleyes: Teraz tylko na krzesło czekać... ;)

dwa lata temu cala zime w Korb siedzialem, takze wiem co mowie, a fotki armatki na Miziowej wrzucalem nawet na konkurencyjnym forum :)

zbiornik wtedy byl prowizoryczny pod knajpka, kolo wyciagu na Kopiec.

cos mi sie tez obilo o uszy ze zbiornik jakis jest na Miziowej

hmm no tak, trasa na pewno zyskala, ale mnie kreca inne rzeczy niz przygotowane trasy, takze dla mnie troche in minus... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu cala zime w Korb siedzialem, takze wiem co mowie, a fotki armatki na Miziowej wrzucalem nawet na konkurencyjnym forum :)

Wrzuć na Nasze... ;) Sam chętnie popatrzę. :rolleyes:

zbiornik wtedy byl prowizoryczny pod knajpka, kolo wyciagu na Kopiec.

cos mi sie tez obilo o uszy ze zbiornik jakis jest na Miziowej

hmm no tak, trasa na pewno zyskala, ale mnie kreca inne rzeczy niz przygotowane trasy, takze dla mnie troche in minus... :)

Może jak kupię jakieś nartki freeride/all mountain też tak na to spojrzę... ;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz masz :)

http://i47.tinypic.com/1pc7yt.jpg

http://i47.tinypic.com/j9yiko.jpg

to sa zdjecia z dnia 05-02-10 armatka + zbiornik prowizoryczny :)

a co do szerszych nart, nie zastanawiaj sie i kupuj, na pewno je docenisz :)

Dzięki!Zaskoczenie wielkie! :rolleyes: Jak to przegapiłem? :confused: Tego nie wiem.... :confused:

Te szersze narty już testowałem na lodowcu w lipcu i... na pewno muszę mieć! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak szkoda bo byl to fajny fragment trasy, a dodatkowo byla tam fajna przecinka w lesie, tuz obok trasy, ktora z tego co widze jest zlikwidowana....

nasniezanie bylo juz 2 sezony temu, jak zima nie dopisala....

Jeśli mowisz o tej przecince po prawej stronie to... miała max 2metry szerokości... więc patrząc na całe zasoby pozatrasowe tej gory: nie warta ani chwili wspomnienia ... :rolleyes:

I na pewno nie był to fajny kawałek trasy: wąski, kamienisty, "lodowcowy".

Mnostwo ludzi stało i patrzyło się jak tu zjechać... osobiście omijałem cały "fragment" prawym bokiem i jak najszybciej wyjeżdżałem na Małą Szczawinę.

Podsumowując: zrobili kawał dobrej roboty, o co nikt ich nie posądzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowisz o tej przecince po prawej stronie to... miała max 2metry szerokości... więc patrząc na całe zasoby pozatrasowe tej gory: nie warta ani chwili wspomnienia ... :rolleyes:

tak, dokladnie o niej, miala 2 metry ale nachylenie bardzo kuszace do tego dobre muldy, wjezdzajac tam na dobrej predkosci Fun byl niesamowity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości 2011/12 - Czarna Góra/Sienna

Myślę, że o tej nowości jeszcze nie było mowy, a sam długo na nią czekałem i pewnie nie tylko ja. Na Czarnej Górze (tej koło Stronia Śl., bo jest też podobno jakiś pagórek koło Bukowiny o tej nazwie) doczekaliśmy się naśnieżania na jedynej w miarę trudnej trasie, czyli "A". Oczywiście wiąże się z tym fakt, że będzie też ona ubijana przez ratraki (dopiero w tym sezonie, czyli po ok. 10 latach istnienia ośrodka!). Jak donosi strona internetowa, jest to jednak dopiero I etap inwestycji, bo już wkrótce na obydwie trasy (moim zdaniem jedne z lepszych w Polsce) czyli A i B, wwozić będzie wyprzęgana, 6-osobowa kanapa. Ale to niestety nie w tym roku. W tym będzie można za to pojeździć po prawie pustych trasach, zanim stoków nie "zaleje" tłum wysiadający z takiej kanapy.

http://czarnagora.pl/inwestycje-w/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że o tej nowości jeszcze nie było mowy, a sam długo na nią czekałem i pewnie nie tylko ja. Na Czarnej Górze (tej koło Stronia Śl., bo jest też podobno jakiś pagórek koło Bukowiny o tej nazwie) doczekaliśmy się naśnieżania na jedynej w miarę trudnej trasie, czyli "A". Oczywiście wiąże się z tym fakt, że będzie też ona ubijana przez ratraki (dopiero w tym sezonie, czyli po ok. 10 latach istnienia ośrodka!). Jak donosi strona internetowa, jest to jednak dopiero I etap inwestycji, bo już wkrótce na obydwie trasy (moim zdaniem jedne z lepszych w Polsce) czyli A i B, wwozić będzie wyprzęgana, 6-osobowa kanapa. Ale to niestety nie w tym roku. W tym będzie można za to pojeździć po prawie pustych trasach, zanim stoków nie "zaleje" tłum wysiadający z takiej kanapy.

http://czarnagora.pl/inwestycje-w/

No to mógłby być prawdziwy PRZEŁOM, dwie takie A + B trasy koło siebie z naśnieżaniem i normalnym wyciągiem przy utrzymaniu odpwiedniego ratrakowania to już prawdziwa konkurencja dla ośrodków Czeskich.

Do tego naśnieżanie D na duży plus, której kuleje na ten moment.

Tak samo jak utrzymanie B, bo większe ciśnienie jest położone na C.

Tylko jeszcze łezka w oku się kręci nad piękną zaniedbaną F, wspominając dawniejsze zimy o ośrodek "po staremu".

Ale może idzie faktycznie w kierunku małej rewolucji i jeżeli koniec świata w grudniu 2012 nas nie zastanie to kolejnej zimy doczekamy ośrodka że HO Ho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...