Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podjechałem sobie dzisiaj w miejsce gdzie (jak się domyślam) będzie parking i dolna stacja krzesła na stok Dębowiec w B-B.I taki oto obraz ukazał się moim oczom i obiektywowi mojego telefonu.

2012-02-24 16.28.32.jpg

2012-02-24 16.29.01.jpg

2012-02-24 16.29.24.jpg

2012-02-24 16.30.23.jpg

2012-02-24 16.30.39.jpg

Oby wszystko szło zgodnie z planem.Trzymam kcuki,choć na wielkie nartowanie to nie nastawiam się.Tak na marginesie.Gdyby w SON na ten moment choć tego typu prace "szły" to już bym zdejmował buty.:tongue:

57da815b4b043_2012-02-2416_28_32.jpg.7ec5002965bce5a1ae8565f9e4e3da7f.jpg

57da815b52248_2012-02-2416_29_01.jpg.5018a219bbca40cb8f26b9e5b7fd4f2b.jpg

57da815b5a134_2012-02-2416_29_24.jpg.6bb79a3bf6254ab93b177dd628d148ad.jpg

57da815b61697_2012-02-2416_30_23.jpg.4d2b0a46fdc90ac4c158120ff72b9199.jpg

57da815b6b2f6_2012-02-2416_30_39.jpg.c00162ec5837a149537d7021f8b0ebda.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skionline.pl Władze miasta zawarły układ. Trasa i wyciąg na Dębowcu za Szyndzielnię.

Proszę Was usuńcie takie komentarze. Bo tym zielonkawym totalnie woda sodowa odbije. Nawet jeśli był jakiś układ, to nie powinniśmy się dowiadywać o tym na forum narciarskim. Niech się chwalą w swoim "śmierdzącym" gronie, że dali miastu pstryczka w nos...

Cieszą takie inwestycje. Tak blisko miasta, z dobrym dojazdem to świetny biznes.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na tych rowienkach chcą postawić trochę ponad 300 metrowe 4 os krzesło? :stupid: :eek:

są gdzieś takie krótkie stoki z 4os krzesłem??

chyba ze mają jakies nowe miejsce, ale raczej tam nie ma mozliwości terenowych

Prawdopodobnie będzie się kończyć przy górnej stacji tego wyższego talerzyka, czyli jakieś 450m. Istniejące wyciągi mogą zostać przeniesione wyżej i służyć jako transport na Soszów - do trasy nr 3. Odległość jest niewielka, a byłoby to korzystne rozwiązanie głównie z racji większego parkingu przy Rówienkach niż pod Soszowem. A ktoś wie na jakim etapie jest ewentualna trzecia kolej w Jaworniku?

http://www.bip.wisla.pl/dokument.php?iddok=3176&idmp=117&r=r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może jednak da się coś wybudować.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/536125,cud-w-zakopanem-powstanie-nowy-wyciag,id,t.html

Ale dla mnie najciekawsze są dwa ostatnie zdania:confused:: Mały fragment trasy w dokumentach figuruje jako las, chociaż ani jedno drzewo tam nie rośnie. Mimo wszystko procedura wylesienia potrwać może nawet rok.

Edytowane przez Jero36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak da się coś wybudować.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/536125,cud-w-zakopanem-powstanie-nowy-wyciag,id,t.html

Ale dla mnie najciekawsze są dwa ostatnie zdania:confused:: Mały fragment trasy w dokumentach figuruje jako las, chociaż ani jedno drzewo tam nie rośnie. Mimo wszystko procedura wylesienia potrwać może nawet rok.

Byłem w ten weekend w Zakopanem. Słyszałem o tej inwestycji od taksówkarza. Każdy metr wyciągu w Zakopanem jest na wagę złota. Jednak są to tereny bardzo słabe. Bardzo małe nachylenie stoku. Z moich kalkulacji wynika, że nawet 15% nie będzie. Jednak trzymam kciuki, bo już teraz Zakopane wygląda słabo nawet na tle ośrodków z doliny Białki. Baza noclegowa w Zakopanem jest, tylko infrastruktura narciarska odstaje. Myślę, że ludzie w Zakopanem powoli to widzą. Przykład Białki działa na wyobraźnię. W sumie to dwa światy. W Zakopanem jest drogo, jest się kasowanym za wszystko. Miejsce nie przyjazne turyście. W Białce odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowa TŁ?

To wprawdzie nie polska inwestycja, ale ze względu na jej rozmach postanowiłem się podzielić wieściami zza granicy - są już znane terminy oddania do użytku kolejnych kolejek w najpopularniejszym słowackim ośrodku Jasna-Chopok. Do tej pory wszystkie kolejki budowane są zgodnie z harmonogramem, więc kolejne też nie powinny mieć opóźnień:

Sezon 2012/2013:

- 50-osobowa gondola Koliesko - Priehyba

- 24-osobowa gondola Priehyba - Chopok

- 15-osobowa gondola Kosodrevina - Chopok

Kolejne sezony:

- 6-osobowa kanapa (kryta i wyprzęgana) Jelenia Luka – Predne Derese (sezon 2013/2014)

- 6-osobowa kanapa (kryta i wyprzęgana) Jelenia Luka – Zadne Derese (sezon 2014/2015)

- 6-osobowa kanapa (kryta i wyprzęgana) Krupova – Jelenia Luka (sezon 2016/2017)

- 8-osobowa gondola Lucky – Priehyba (sezon 2016/2017)

- 8-osobowa gondola Lucky – "trasa nr 5" (sezon 2017/2018)

- 8-osobowa gondola Krupova - Kosodrevina (termin bliżej nieokreślony)

A tak będzie wyglądał Chopok za kilka lat - wielki parking na Luckach, dzięki czemu auta nie będą już zatrzymywane przy wjeździe do doliny gdy jest większy ruch, a po drugiej stronie parking na Krupowej (również dużo łatwiejszy dojazd niż do Srdieczka):

[ATTACH=CONFIG]5056[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5057[/ATTACH]

źródło: http://www.lift-world.info/lifte/projects/page1.php

Jak zaznaczył autor cytowanego posta, sprawa nie dotyczy Polski, ale skoro powyższy post się tutaj znalazł, to mam nadzieje, że nie będzie nadużyciem jeżeli spytam w tym miejscu:

Czy ktoś się orientuje jak podobne plany rozbudowy - jak te opisane powyżej - wyglądają w Tatrzanskiej Lomnicy - chodzi mi o dalsza przyszlosc. Wiem, że za rok powstanie nowa gondola, gdyż jej przebieg zaznaczono już nawet w tym roku na mapie:

http://www.vt.sk/userfiles-2/dokumenty/mapy/mapa-tl-zima-2011-2012.pdf

Zastanawiałem się natomiast co dalej? Pamiętam, że przed paru laty - po wichurze - były dość ambitne plany dużej rozbudowy tej stacji - niby od jakiegoś czasu coś się dzieje, ale chyba nie z taką intensywnością jak zakładano. Wydaje mi się, że też nie do końca realizuje się to co wtedy kreślono na mapach i przedstawiano na wizualizacjach. Zastanwiam się czy aby TMR po prostu nie bardziej stawiał na Chopok niż na Tatrzanska Lomnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej zapowiedzi - w wątku dotyczącym krzesła w SON,

mamy przyjemność oficjalnie zaprezentować koncepcję SOLISKO ARENA,

dotyczącą wizji docelowego zagospodarowania terenu Solisko w Szczyrku, u zbiego tras narciarskich Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego[/size][/font]

SOLISKOARENA_main-portal.jpg

Z uwagi że projekt jest obecnie dopiero na etapie studialnym, do jego ewentualnej realizacji daleka droga,

a sam ma być rozpoczęciem pewnej dyskusji o przyszłości ośrodków narciarskich (w szczególności tego jak ma się rozwijać Szczyrk)

uważamy że zasługuje na osobny wątek:

SOLISKO-ARENA-nowa-jakość w polskich górach?

Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Zespół SOLISKO ARENA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/beskidzki-osrodek-narciarski-pilsko-po-raz-trzeci-,1,5094232,region-wiadomosc.html - zobaczymy, czy tym razem może wreszcie ktoś kupi...

http://www.gat.pl/577.php - a tu już szczegółowo, gdyby ktoś chciał przystąpić:wink:

Edytowane przez fundu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam.

Może ktoś potwierdzić nową inwestycję w Tyliczu k. Krynicy Zdrój?

Słyszałem że ma powstać jeszcze jedno krzesło...

Tak są takie plany, ale nie wiem, czy zostaną zrealizowany już przed przyszłym sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są takie plany, ale nie wiem, czy zostaną zrealizowany już przed przyszłym sezonem.

Bardzo jestem ciekaw tej inwestycji.

Tylicz jest fajnym miejscem na wypoczynek z rodziną: są łagodne miejsca do nauki nawet dla małych dzieci, jest też gdzie pojeździć trochę ostrzej:)

No i "rzut kamieniem" na Jaworzynę:) czy Słotwiny nie zapominając o miejscowych, niedużych ale urokliwych małych wyciągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Trzy oferty wpłynęły na organizowany przez gminę Bielsko-Biała przetarg, który wyłoni wykonawcę projektu kompleksowego zagospodarowania stoku na górze Dębowiec – poinformował bielski Urząd Miejski, który jest inwestorem. "

Całość----> http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/trzy-pomysly-na-stok-debowiec,1,5144293,region-wiadomosc.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...