Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten link do artykułu nie otwiera mi się? Czy tylko u mnie?

Link do artykułu z Gazety Krakowskiej działa. Wkleje może treść poniżej

"Na Kicarzu powstanie stacja narciarska

Wojewoda Małopolski wydał przed świętami postanowienie, że stację narciarską na Kicarzu w Piwnicznej Zdroju budować można. Przeciwnikom tej inwestycji - geologom ostrzegającym przed zniszczeniem pobliskich źródeł wody mineralnej i ekologom pozostaje tylko wniesienie sprawy do Sądu Administracyjnego.

Zdaniem wojewody pozwolenie na budowę stacji narciarskiej na górze Kicarz w Piwnicznej Zdroju sądeccy urzędnicy wydali zgodnie z prawem. To urzędowo rozstrzyga spór pomiędzy przeciwnikami a obrońcami inwestycji. Teoretycznie oznacza też możliwość wznowienia prac przy realizacji przedsięwzięcia mającego ożywić Piwniczną Zdrój pod względem turystycznym.

Kicarza już przygotowano do budowy nartostrad wycinając drzewa. Kolejnym etapem miała być budowa kolejki linowej. Jej dolna stacja zaplanowana została na lewym brzegu Popradu nieopodal obecnej stacji kolejowej. Krzesełka kolejki mają unosić narciarzy i snowboardzistów ponad nurtem rzeki aż pod szczyt Kicarza piętrzący się na prawym brzegu Popradu.

Inwestorzy wspierani przez władze samorządowe Piwnicznej są gotowi do rozpoczęcia budowy. Podjęcie prac wstrzymały protesty ekologów z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot i grupy geologów z AGH, którzy argumentowali, że pozwolenie na budowę wydano z naruszeniem procedur.

- Spodziewaliśmy się takiego stanowiska wojewody - powiedział nam Jan Golonka, starosta nowosądecki. - Przy wydawaniu, ale także przy cofnięciu zezwolenia na budowę obowiązują bardzo precyzyjne przepisy. Urzędnik niczego nie robi "po uważaniu", bo za skutki wadliwie wydanej decyzji odpowiada materialnie. Przez rok musiałby pracować za darmo, gdyż kara jest równowartością kilkunastu pencji.

Kolejka na Kicarz jest według wielu ekspertów przedsięwzięciem biznesowo ryzykownym. Ulokowanie jej w centrum Piwnicznej Zdroju wcale nie musi oznaczać powtórzenia sukcesu podobnej kolejki na Palenicę w Szczawnicy."

Stanisław Śmierciak Gazeta Krakowska

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ten wątek śledzę. ale czy faktycznie po za tym krzesłem dzieje się coś na trasach czy tylko suche obietnice na papierze jak dotąd.

Jak dla mnie to jest jasne i oczywiste że nic się nie dzieje i działo nie będzie...

Tylko jeden, jedyny fakt:

Na inwestycje potrzebne są potężne środki, jest mało prawdopodobne żeby obecna spółka otrzymała takie środki od banków, również mało prawdopodobne żeby sami dysponowali takimi zasobami, a jak stwierdza ich prezes nie są zainteresowani przystąpieniem do spółki z kimś kto wyłożył by ewentualnie pieniądze, no bo i po co się dzielić z kimkolwiek:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie wiem czy było, ale na stronie miasta Wisła pojawiło się nowe info o przystąpieniu do procedury oceny oddziaływania na środowisko planowanej kolejki krzesełkowej 4 os przy hotelu stok w jaworniku

http://www.bip.wisla.pl/dokument.php?iddok=3176&idmp=117&r=r

w pierwszym załączniku info, ma miec 800m / 195 różnicy poziomów, niewyprzęgana

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było, ale na stronie miasta Wisła pojawiło się nowe info o przystąpieniu do procedury oceny oddziaływania na środowisko planowanej kolejki krzesełkowej 4 os przy hotelu stok w jaworniku

http://www.bip.wisla.pl/dokument.php?iddok=3176&idmp=117&r=r

w pierwszym załączniku info, ma miec 800m / 195 różnicy poziomów, niewyprzęgana

Pisałem o tym już dość dawno,ale moje informacje były od miejscowego narciarza i nie potwierdzone.Teraz widać,że gość miał rację! :rolleyes:

Dzięki za info! ;)

No to Wisła dalej do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Biały Jar http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82y_Jar

Biały Jar jest jednym z miejsc, w którym pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej w Karkonoszach. Zimą ze względu na zagrożenie lawinowe szlaki turystyczne prowadzące przez Biały Jar są zamknięte- ciekawe :)

Wyciąg ma ok. 700 metrów, jest wyposażony w podgrzewane siedzenia, a także osłony od deszczu i śniegu. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Inwestycję wartą 15 mln zł zrealizowała spółka Winterpol, właściciel stacji narciarskiej w Zieleńcu.

Dla narciarzy przewidziano wytyczenie trzech trasy: niebieskiej o długości 1100 metrów oraz dwóch czerwonych o długości 600 i 800 metrów. Nartostrady będą oczywiście oświetlone.

W pobliżu górnej stacji kanapy znajduje się ogródek dziecięcy. Dodatkowo na miejscu ma być też: wypożyczalnia, serwis, nauka jazdy na nartach, snowpark, gastronomia, bezpłatny parking. Planowane jest też otwarcie letnich zjazdów gokartami (wypożyczalnia na miejscu)

Wyciąg zaczyna się przy pętli Biały Jar, a kończy przy dolnej stacji wyciągu na Kopę, ale na razie nie planowane jest połączenie jej z systemem wyciągów na zboczach - zarówno jeśli chodzi o wspólne bilety jak i o ew. narciarski przejazdu nad ulicą Olimpijska, która dzieli Kolejkę Winterpolu i stację narciarską Miejskiej Kolei Linowej.

Edytowane przez magelan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu dzisiejszym została uruchomiona 6-osobowa kolej Doppelmayr z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami. Nowy wyciąg o długości 600 m zlokalizowany jest przy Białym Jarze w Karpaczu

Jak ten stok wygląda? Nie umiem znaleźć żadnego linka ośrodka itp. ale widzę dł. 600 m - a do tego 6 os. z "bąblem" (?!), musi być wyprzęgany. Ja tam nie wiem... nie byłem i pewnie prędko nie będę - ale czy to nie jest przerost formy nad treścią? :)

Czy może ten 600 metrowy wyciąg łapie jakieś duże przewyższenie typu 300-400 m (400 chyba technicznie niemożliwe), a trasa ma przynajmniej 1,5-2 km, lub są 2-3 trasy? :) A może jest/ma być częścią jakiegoś większego systemu wyciągów w okolicy? :)

Próbuję znaleźć jakieś uzasadnienie dla takiego nowoczesnego i bardzo wydajnego wyciągu ...ale coś jednak czuję, że to będzie kolejna popierdółka typu: trasa wzdłuż wyciągu (w opisie będzie 800 m ;) ), przewyższenie pewnie ze 150, szer. pewnie ze 30, a w nazwie będzie "ski-arena" :) :)

Obym błądził, obym się mylił, może się czepiam bo w zasadzie wypada się cieszyć z każdej inwestycji - ale, ...ale ;)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ten GAT to prawdziwy wypas jest. Tak się złożyło, że byłem na Hali Miziowej w tą niedzielę i widziałem na własne oczy ich nową inwestycję czyli poszerzenie i niwelację kawałka trasy z Miziowej na Halę Szczawiny. Pani z kolejki linowej (sprzedawała bilety, kasowała i wpuszczała) mówiła, że zrobili to tuż przed zeszłą zimą i że jakoś cudem zieloni się do tego nie dowalili, a przecież kilka drzew przy tym poległo. Nie wiem czemu, ale GAT na Pilsku zrobił mimo wszystko na mnie lepsze wrażenie niż ostatnio widziany w lecie SON w Szczyrku. Nie no, przecież to niemożliwe...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale GAT na Pilsku zrobił mimo wszystko na mnie lepsze wrażenie niż ostatnio widziany w lecie SON w Szczyrku. Nie no, przecież to niemożliwe...

:D Ja mam podobne odczucie po ostatniej zimie. ;)

Oto kawałek poszerzony:

p4_875861.jpeg

No i to cudo na Miziowej:

p3_716049.jpeg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...