Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek z budowy nowych tras pod Pilskiem http://korbielow.net/

Czyli zjazd z Soliska będzie się jakby rozgałęział - jedna trasa w stronę kolei "Baba", druga pod orczyk. Zastanawiam się, czy to nie będzie takie podbieranie sobie klientów, no chyba że się dogadają i stworzą jeden kompleks. Za "GAT'u" się dało, aby chociaż karnety były honorowane, to tym bardziej powinno się dać teraz dogadać w sprawie połączenia w 1 ośrodek - nawet marketingowo by to lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje??? Czy Indianie chrustu na zimę nie zbierają??? :biggrin:

Tadek

Długoletnie obserwacje pogody. Nie musi się sprawdzić . Na najbliższe dni to od nocy z piątku na sobotę intensywny śnieg na południu Polski głównie w Karpatach (do 25 cm białego puchu). Na parę dni zawita zima w góry a w sobotę może sypnąć również w rejonie Katowic i Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej tylko ciekawostka i odległe plany, a chodzi o słowacki ośrodek "Velka Raca" położony tuż za naszą granicą. Na tej imponującej wizualizacji, w oddali widać stoki Velkej Racy z obecnymi wyciągami (+ 1 nowa trasa na Marguszce w stronę Dedovki), ale przede wszystkim, na pierwszym planie całkowicie nowa część ośrodka nad miejscowością Oscadnica. Do obejrzenia w całości na stronie: http://llstudio.sk/vizualizacie/A tu do obejrzenia więcej zdjęć i kilka innych projektów (Strbske Pleso i Łomnica) - spora część została już zrealizowana, co pozwala wskazywać że i na Wielkiej Raczy plany wydają się wiarygodne: http://3dvisualization.sk/projects.php

velkaraca2.jpg

velkaraca3.jpg

velkaraca-obecnie.jpg

velkaraca1.jpg

velkaraca.jpg

velkaraca.jpg.04c7bc8165409eed188966d51db116f1.jpg

velkaraca2.jpg.f1e57d5860941596a460a3d299cd2c02.jpg

velkaraca3.jpg.48bb2e480576788438d9997903159b0c.jpg

velkaraca-obecnie.jpg.724ae61963919abe2a06ef9eb0d95708.jpg

velkaraca1.jpg.0ab3ce1f8b2701c0c882891ae8ced45f.jpg

Edytowane przez koliber
nowe wizualizacje
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak jakoś pierwszy raz się nie cieszę w nadciągającej zimy, czemu ? Więcej w podpisie, ale z drugiej strony będzie rosło nowych dwóch adeptów narciarstwa :cheerful:

:applause: No to gratulację!!!

Trochę Ci tylko wzrosną wydatki na sprzęt... :wink:

U mnie to nieco inny powód... można znaleźć pod moim awatarem.

Nie narzekaj bo w poprzednim sezonie od połowy stycznia do połowy marca w SON było całkiem dobrze. W tm sezonie zima może cała być rekordowo ciepła z sezonem 20-30 dniowym:mad::Od początku września trochę więcej pada to wody do naśnieżania chyba nie zabraknie ,ale jak będzie nawet w nocy na lekkim plusie to d... :frown::

Parę lat temu była tak ciepła zima,że np. Żaru nie udało się naśnieżyć w całości ani razu!W Szczyrku dało się jeździć,ale była straszna cienizna,jeszcze gorzej było we Wiśle.Niektóre stację w ogóle nie ruszyły,np. Wyciągi Andaluzja.Oby nigdy więcej tak ciepłych zim! :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu była tak ciepła zima,że np. Żaru nie udało się naśnieżyć w całości ani razu!W Szczyrku dało się jeździć,ale była straszna cienizna,jeszcze gorzej było we Wiśle.Niektóre stację w ogóle nie ruszyły,np. Wyciągi Andaluzja.Oby nigdy więcej tak ciepłych zim! :rolleyes::

Zima 2006-2007. W Białce z trudem udało się odpalić na święta Banię, a pierwsze opady śniegu pojawiły się 21 stycznia, no i wtedy mnie maluch potrącił i zamiast na narty to trafiłem do gipsu, ale 10 marca już śmigałem w Val di Sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 2006-2007. W Białce z trudem udało się odpalić na święta Banię, a pierwsze opady śniegu pojawiły się 21 stycznia, no i wtedy mnie maluch potrącił i zamiast na narty to trafiłem do gipsu, ale 10 marca już śmigałem w Val di Sole.

Wtedy po raz pierwszy zaliczyłem Pilsko... :wink: Tylko tam od Szczawin wzwyż śniegu było wystarczająco do jazdy (w praktyce to od Miziowej wzwyż).Ale żeby się tam dostać,trzeba było po tych plastikowych "wycieraczkach" jechać i to praktycznie do Miziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy po raz pierwszy zaliczyłem Pilsko... :wink: Tylko tam od Szczawin wzwyż śniegu było wystarczająco do jazdy (w praktyce to od Miziowej wzwyż).Ale żeby się tam dostać,trzeba było po tych plastikowych "wycieraczkach" jechać i to praktycznie do Miziowej.

Zapomniałeś jeszcze dopisać że było fajnie:stupid:

A tak w ogóle to ja nie wiem czy wiesz, bo zauważyłem że Cię tu jakiś czas nie było, w każdym bądź razie pewnie nie wiesz że na Pilsku od tego sezonu będzie tylko jedna trasa do freeride'u:tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dopisać że było fajnie:stupid:

Byłbym zapomniał... :biggrin:

A tak w ogóle to ja nie wiem czy wiesz, bo zauważyłem że Cię tu jakiś czas nie było, w każdym bądź razie pewnie nie wiesz że na Pilsku od tego sezonu będzie tylko jedna trasa do freeride'u:tongue:

No właśnie coś chyba Ty pisałeś na ten temat,ale mi to uciekło,bo ostatnio mało czasu miałem.

To już będą ratraki tankować do pełna?Wcześniej ponoć 30 litrów starczało na dzień... :stupid:

Czytałem,ale pewnie wszystkiego nie wyłapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej tylko ciekawostka i odległe plany, a chodzi o słowacki ośrodek "Velka Raca" położony tuż za naszą granicą.

Widziałem to w zeszłym roku. Szans na realizacje właściwie nie ma. Park Snow ma tragicznych gestorów, którzy pchają wszystko tylko do swojej kieszeni.

Na Dębowcu stoją już podpory pod kolejkę i las słupów pod park linowy. Szkoda, że parku nie wkomponowali między drzewa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Na Dębowcu stoją już podpory pod kolejkę i las słupów pod park linowy. Szkoda, że parku nie wkomponowali między drzewa :(

No właśnie,chciałem porobić zdjęcia,jak będą je stawiać,ale jak zwykle coś...

Miałem dużo szczęścia,bo od roboty wolne,niespodziewanie wyłączyli prąd... :applause:

No ale niestety zabrakło czasu,żeby tam choć chwilę z aparatem się przyczaić. :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,chciałem porobić zdjęcia,jak będą je stawiać,ale jak zwykle coś...

Stawiali śmigłowcem podobno :) Na pocieszenie:

. Ale myślę, że ktoś to uchwycił, w końcu BB to duże miasto, o inwestycji wie wiele osób, a śmigłowiec latający z podporami to dość niecodzienny widok :) A jako ciekawostke: oto jak BMF (producent kolejek stawiający m.in. wyciąg na Złoty Groń, lub kolej na Telegrafie) chce zdobyć klientów na zdominowanym przez Leitnera i Doppelmayra rynku :biggrin: http://lanovky.sk/imgm.php3?id=13699 Dla szwajcarskiego Laax zaproponował kanapy do CLD z siedziskami jak w F1. Ciekawe, czy na Złotym Groniu też takie będą:stupid:

EDIT

No mówiłem że będzie! :)

[video=youtube;hjrTIHEmbT8]

Edytowane przez Slash0r
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan pilot to chyba trochę w Afganistanie godzin wylatał, że mu tak sprawnie takim bydlakiem szło :stupid:

Coś Ty Pinio.

Ci piloci z Afganistanu nie nadają się do stawiania słupów.Bo Oni w zawisie to nie za bardzo......,Oni raczej szybkim zygzakiem latają.:tongue:

Ci co latali tam w zawisie to są na Powązkach.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał:stupid:, ale to masz jakieś stare zdjęcia, bo ja tam byłem 2 tygodnie temu i podpory już stały, krzesła leżały, a stacje od strony betonowej były gotowe:rolleyes::.

No są z połowy miesiąca, tylko że sierpnia. Wstawiłem bo nie ma żadnych zdjęć z Białki. Tylko to jedno na którym są podpory jest w miarę aktualne:

Nie oskarżę Cię, że się czepiasz :biggrin:, ale oskarżę Cię, że nie zrobiłeś fotek. Ciężko cokolwiek znaleźć z tej inwestycji :tongue:

Edytowane przez JC
Zdjęcia usuniete przez Administratora na żądanie autora
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawers i woda do naśnieżana Dębowca

Na Dębowcu wg mnie przydałaby się niwelacja terenu w celu likwidacji trawersu. Wydaje się, że najbardziej stromy odcinek jest pochylony w lewo (patrząc od dołu).

Bardzo mnie także ciekawi jakie będą koszty wody do naśnieżania skoro ma być pobierana z wodociągów miejskich co jest zdaje się ewenementem na skalę światową.

Czytałem, że strażacy w Bielsku płacą 8 zł/m3 dostawcy wody wodociągowej służącej do gaszenia pożarów co jest kwotą sporo wyższą niż płacą mieszkańcy za wodę.

W sumie pobór wody przez strażaków i ośrodek narciarski niczym się nie różni. Ale biorąc pod uwagę komercyjne przeznaczenie ośrodka narciarskiego może on płacić jeszcze wyższe ceny za wodę niż strażacy.

Coś przeczuwam, że karnety na Dębowcu będą słono kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...