Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Leitner.. To Twój model..? Kupiłeś z JC.??

Mojego najstarszego wnuka, który pasjonuje się kolejkami i wyciągami.

Gdy byliśmy dwa lata temu w SFL, w kasie przy dolnej stacji zobaczył taki model kolejki i zachorował na nią. Tak był nią zafascynowany, ze kupiliśmy mu jedną gondolkę.

Potem już sam zbierał kasę i stopniowo kompletował kolejkę, aż uzbierał całego KombiBahna :)

Mam ich jedną gondolkę Omega.

25 EUR/sztukę - nieźle się cenią :(

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;YYXbWP9aHLg]

Swoją drogą to trochę tego wrzucili na linę - talerzyki i 2 rodzaje orczyków (kotwic)

Bo to jest wersja krótka (1,5m długości) do tego jeszcze w stadium testowym (napędy, bloki i właśnie orczyki)...

Te talerzyki wykonałem w 1985 czy 6 roku jeszcze jako szczawik.. ze spinaczy i guzików oraz kół autobusu Jelcz Mex z Estetyki (RUCH) użytych jako siedzisk.

Orczyk Mostostal ma w środku sprężynę z zegarka która zwija linkę niemal jak w prawdziwym. Orczyk Swoboda (z drewnianą kotwicą) jest statyczny ale za to wiernie odwzorowany i wygląda niemal jak żywy. Orczyk Transporta (z czarną trąbką) także statyczny zrobiony jako komplet do podpory bramowej. Taka mieszanka na razie. W przygotowaniu jest oryginalnie wyglądająca stacja napędowa KWK Gliwice (taka jak w wyciągu Solisko - Suche), stacja napędowa Mostostal 1000 (taka jak była kiedyś na Hondraskim) oraz odpowiednie stacje przewojowe: KWK oraz Mostostal 1000 ze swobodnym kołem przewojowym. To żmudna dłubanina. Wszystko jest w skali 1:30

Sukcesywnie będę prezentować moje dokonania.. ;-)

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandydat na prezydenta Warszawy - Piotr Guział (WWS) powiedział ostatnio, że, jeśli wygra wybory, będzie sprzyjał budowie kolejki gondolowej ze Stadionu Narodowego na Starówkę!

Wg mnie są ważniejsze inwestycje, chociaż może przyciągnęło by to turystów (ale najpierw powiększenie zadłużenia :) )

No to kolejny powód abym na tego pana nie głosował w listopadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest wersja krótka (1,5m długości) do tego jeszcze w stadium testowym (napędy, bloki i właśnie orczyki)...

Te talerzyki wykonałem w 1985 czy 6 roku jeszcze jako szczawik.. ze spinaczy i guzików oraz kół autobusu Jelcz Mex z Estetyki (RUCH) użytych jako siedzisk.

Orczyk Mostostal ma w środku sprężynę z zegarka która zwija linkę niemal jak w prawdziwym. Orczyk Swoboda (z drewnianą kotwicą) jest statyczny ale za to wiernie odwzorowany i wygląda niemal jak żywy. Orczyk Transporta (z czarną trąbką) także statyczny zrobiony jako komplet do podpory bramowej. Taka mieszanka na razie. W przygotowaniu jest oryginalnie wyglądająca stacja napędowa KWK Gliwice (taka jak w wyciągu Solisko - Suche), stacja napędowa Mostostal 1000 (taka jak była kiedyś na Hondraskim) oraz odpowiednie stacje przewojowe: KWK oraz Mostostal 1000 ze swobodnym kołem przewojowym. To żmudna dłubanina. Wszystko jest w skali 1:30

Sukcesywnie będę prezentować moje dokonania.. ;-)

Tak dobrze zrobione, że myślałem, że to prawdziwe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do postu na alpinforum.

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=42&t=42278

Szczerze byłem uradowany czytając komentarze Austriaków i nie tylko, w tym Markusa Petza ściśle współpracującego z wytwórcą JC Jegerndorfer. Niestety robiąc podporę bramową do tego modelu (na co dzień zajmuję się renowacją oldtimerów i uprawiam np blacharkę!) podczas szlifowania na moment zdjąłem gogle by lepiej widzieć... i ten moment wystarczył na wbicie w oko opiłków od tarczy (nota bene chińskiej!) Potem operacja oka na nocnym dyżurze u pani doktór której się bardzo nie chciało.. i.. oczy już nie te. Ciężko teraz takie drobiazgi robić. Poza tym choroba synka (białaczka - dwuletnie leczenie, które wczoraj się zakończyło!) i znów nie było czasu na rozwinięcie tego modelu. Mam nadzieję, jednak, że z pomocą okularów dam radę to dokończyć. Muszę zbudować jeszcze 4 - 6 podpór (ze dwie bramowe takie jak na filmie oraz ze dwie bramowe kratowe jak w Mullerze no i koniecznie ze dwie typu T, zapewne wzoru Mostostalu lub KWK, jak na Julianach).

i jeszcze taki filmik:

[video=youtube;M-fJsslA4eY]

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ośrodku Czorsztyn-ski właśnie zaczyna się budowa nowego wyciągu talerzykowego. Na mapie literka G

Wszedłem na stonę http://www.czorsztyn-ski.com.pl/osrodek_narciarski/trasy_narciarskie i patrzę: dla trzech tras podają różnicę wysokości 150 metrów.

Tymczasem z mapy wysokościowej Googla wynika, że tam pomiędzy dolną, a górną stacją wyciągu nie ma szans być więcej różnicy wysokości niż 120 m, czyli zawyżyli ją sobie o 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem obwodnicą B-B i tam gdzie się dotychczas kończyła (w kierunku Żywca),pościągali już betonowe bariery z asfaltu,które kierowały ruch na starą drogę. Stoją jedynie słupki biało-czerwone. Wygląda na to,że za chwilę puszczą tam ruch do Rybarzowic. :smile:

I Rybarzowice eksplodują:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie już najszerszej ścieżki rowerowej w PL... :sorrow:

Pewnie się korek przeniesie do Rybarzowic,ale za to łatwiej będzie pokonać odcinek między Wilkowicami a B-B bądź Bystra - B-B.Tam są tylko dwie drogi i praktycznie żadnej możliwości ucieczki w bok.Jak się wraca w niedzielę z okolic Żywca,tam trzeba odstać swoje.Teraz będzie można przejechać ten odcinek bezproblemowo.A Rybarzowice omijać z daleka! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem tylko w tym, że na S69 na Szczyrk znaki prowadzić będą z węzła Wilkowice / pewnie do czasu wybudowania planowanej obwodnicy Buczkowic może za kilka lat /, paręset metrów dalej są światła w Bystrej, korek tam będzie w weekendy, że hej. Z BB lepiej chyba będzie przez Piekło. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...