Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, jaka szkoda że TMR nie kupiło PKL :)

A ja uważam, że dobrze się stało, że TMR nie kupiło Kasprowego, gdyż wówczas z konieczności zainwestowało w COS.

Kasprowy to jest nasz klejnot w koronie i gdybyśmy się go pozbyli, to wtedy w Polsce z wyciągami narciarskimi byłoby to samo co obecnie jest z bankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tymi VIP wagonikami

zastanawia mnie np czy będzie można nimi jeździć i uprawiać konsumpcję:wink: na zwykłym karnecie , czy też na jakimś VIPcardzie ? czy w takiej gondolce będzie kelner , kucharz a może jeszcze , na dodatek , jakaś hostessa ?

no , kurcze , wiele pytań :stupid:

W 6-osobowej gondoli, to się zastanawiam, gdzie postawisz filiżankę z kawą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie napisany tekst na podstawie naszych artykułów! Nie ładnie, że nie podali źródła informacji. A o tym, co się dzieje na Czarnym Groniu autor nie ma kompletnie pojęcia.

Przenosimy się w okolice Andrychowa do Beskidu Małego, a konkretnie do stacji Czarny Groń. Również tutaj postanowiono zainwestować w nowoczesne sześcioosobowe krzesełko. Do tej pory stacja oferowała dwa orczyki i jeden wyciąg linowy. Nowa kanapa będzie liczyła 600 metrów, dzięki czemu zostanie przedłużona niebieska trasa nr 2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przenosimy się w okolice Andrychowa do Beskidu Małego, a konkretnie do stacji Czarny Groń. Również tutaj postanowiono zainwestować w nowoczesne sześcioosobowe krzesełko. Do tej pory stacja oferowała dwa orczyki i jeden wyciąg linowy. Nowa kanapa będzie liczyła 600 metrów, dzięki czemu zostanie przedłużona niebieska trasa nr 2.

A może rzeczywiście przygotowują na następny sezon kanapę od ich centrum czyli hotelu, domków, lodowiska... do dolnej stacji istniejącej kanapy.

O ile pamięć mnie nie myli, to były takie plany...

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rzeczywiście przygotowują na następny sezon kanapę od ich centrum czyli hotelu, domków, lodowiska... do dolnej stacji istniejącej kanapy.

O ile pamięć mnie nie myli, to były takie plany...

Tadek

Dobre :laughing:. Nie przygotowują, tym bardziej przed tym sezonem :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że dobrze się stało, że TMR nie kupiło Kasprowego, gdyż wówczas z konieczności zainwestowało w COS.

Kasprowy to jest nasz klejnot w koronie i gdybyśmy się go pozbyli, to wtedy w Polsce z wyciągami narciarskimi byłoby to samo co obecnie jest z bankami.

.... przecież Kasprowy, Gubałówka , Jaworzyna i inne stacje są już dawno sprzedane obcemu kapitałowi a gminy mają jedynie skromne ułamki akcji dawnego pkl-u oraz wirtualną władzę .... na dodatek spółka inwestycyjna już zbyła innej spółce swoje akcje - której własności do końca nie znamy...... wiec finalnie może się okazać że przez spółki zależne należy to do TmR-u lub obie spółki należą jeszcze do kogoś innego :laughing:

No ładnie napisany tekst na podstawie naszych artykułów! Nie ładnie, że nie podali źródła informacji. A o tym, co się dzieje na Czarnym Groniu autor nie ma kompletnie pojęcia.

Przenosimy się w okolice Andrychowa do Beskidu Małego, a konkretnie do stacji Czarny Groń. Również tutaj postanowiono zainwestować w nowoczesne sześcioosobowe krzesełko. Do tej pory stacja oferowała dwa orczyki i jeden wyciąg linowy. Nowa kanapa będzie liczyła 600 metrów, dzięki czemu zostanie przedłużona niebieska trasa nr 2.

i nie pomogło te super zabezpieczenie ?

zdejmijcie to .... tylko utrudniacie normalnym użytkownikom a i tak was piracą :eek::tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... przecież Kasprowy, Gubałówka , Jaworzyna i inne stacje są już dawno sprzedane obcemu kapitałowi a gminy mają jedynie skromne ułamki akcji dawnego pkl-u oraz wirtualną władzę .... na dodatek spółka inwestycyjna już zbyła innej spółce swoje akcje - której własności do końca nie znamy...... wiec finalnie może się okazać że przez spółki zależne należy to do TmR-u lub obie spółki należą jeszcze do kogoś innego :laughing:

Mnie nie chodziło o to, żeby te stacje za wszelka cenę uchronić przed sprzedażą zagranicznemu kapitałowi, ale o to, żeby nie dopuścić do zmonopolizowania polskich ośrodków narciarskich przez TMR, do czego po pewnym czasie najprawdopodobniej by doszło, gdyby TMR zakupił PKL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodziło o to, żeby te stacje za wszelka cenę uchronić przed sprzedażą zagranicznemu kapitałowi, ale o to, żeby nie dopuścić do zmonopolizowania polskich ośrodków narciarskich przez TMR, do czego po pewnym czasie najprawdopodobniej by doszło, gdyby TMR zakupił PKL.

A co to za różnica kto jest właścicielem ? Czy dzięki temu ceny są niższe ? Czy ośrodki się rozwijają ? Prawda jest taka, że rodzimy kapitał nie jest zainteresowany aby inwestować w Polskie ośrodki ta więc bez napływu środków wszystko będzie tylko niszczeć jak Szczyrk za czasów genialnego zarządcy :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko TMR wie czy nie jest już właścicielem Kasprowego ..... na razie wygląda to tak ; że słynny już Fundusz Mid Europa Partners przekazał jakiejś tam spółce Altura z Luksemburga swoje akcje .... "by lepiej zarządzać" ( jakby sam nie mógł (nie zrobił tego w wielu firmach w które zainwestował w Polsce) w praktyce ..... zamiast inwestować w kilka dużych polskich ośrodków - bardziej ich interesuje inwentaryzacja majątku , przejęcia nieruchomości, reorganizacja , ograniczenie kosztów , podwyżki karnetów .... siedzą tam już drugi rok i na razie nic oprócz papierów i ciecia kosztów nie zrobili ..... pewnie porządkują ośrodki do ... sprzedaży faktycznemu inwestorowi lub już ten inwestor ma te akcje ..... bo jakoś o większych inwestycjach nie słychać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się przeczytać ze zrozumieniem to moje zdanie, które zacytowałeś.

Jeśli TMR zmonopolizuje polskie ośrodki, to ceny na pewna będą wyższe!

I dokładnie o to chodziło w mojej wypowiedzi!

Ok to w takim razie już wszystko rozumie i zwracam honor :happy: Niestety tak jak pisałem rodzimy kapitał nie jest zainteresowany w inwestowanie w polskie góry więc ośrodki kupują Ci co są zainteresowani. Co do monopolizacji- to jak ceny drastycznie podskoczą to chętnych będzie mniej tak więc prędzej czy później ceny będą musiały spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie już wszystko rozumie i zwracam honor :happy:

Miło mi :)

Niestety tak jak pisałem rodzimy kapitał nie jest zainteresowany w inwestowanie w polskie góry więc ośrodki kupują Ci co są zainteresowani.

Polski kapitał byłby zainteresowany, ale niestety jest zbyt cienki w porównaniu z kapitałem międzynarodowym. My swój potencjał budujemy od 25 lat, oni od setek lat.

Co do monopolizacji- to jak ceny drastycznie podskoczą to chętnych będzie mniej tak więc prędzej czy później ceny będą musiały spaść.

Widzę, że Ty ciągle jeszcze wierzysz w "niewidzialną rękę rynku", ale ja już przestałem.

Wielki kapitał już nauczył się sterować tą "niewidzialną ręką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz jakim kapitałem obraca TMR, czy inni tzw zagraniczni inwestorzy? Mogą to być i Twoje pieniądze zgromadzone w banku czy na funduszu inwestycyjnym (emerytalnym). Z pewnością, jak ktoś juz tu na forum powiedział, nie są to pieniądze będące stricte własnością inwestora. To kasa z dotacji unijnej, kredytów z banku i pieron wie skąd jeszcze. Jak widzisz, to kasa, jakby nie było społeczeństwa, czyli po części Twoja, jakiegoś Honzy, Imre, Helmuta..... Tak więc gdy TMR- owi sie nie uda i będzie ponosił straty, to.... zgadnij kto straci? Zresztą, po to się buduje firmę, aby w odpowiednim momencie ją sprzedać! Jak juz dostaną kasę z Unii, jak okrzepną i wywindują swoja cenę, może tym razem znów Ty po części zakupisz tą firmę! I tak w kółko....

A co do spadania cen karnetów, to prędzej nam wszystkim spodnie spadną, niż ich cena. Choćby o złotówkę! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rzeczywiście przygotowują na następny sezon kanapę od ich centrum czyli hotelu, domków, lodowiska... do dolnej stacji istniejącej kanapy.

O ile pamięć mnie nie myli, to były takie plany...

Tadek

Witam,

mnie się wydaje, że plany były budowy kanapy od górnej części parkingu / tam skad rusza obecnie busik / do dolnej stacji wypasionej szóstki.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...