Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mikołajki - Warmińsko-Mazurskie. Budowa nowego stokuPrzede wszystkim witam wszystkich. Przeszukiwałem forum ale nie znalazłem wątku o tej inwestycji. Na razie mało o niej wiadomo a wiadomości są zdawkowe.A zatem w Mikołajkach koło hotelu Gołębiewski tworzą od zera!! stok narciarski. Przez 'od zera' mam na myśli również usypanie góry pod stok!. Prace trwają już od pół roku. Trasa ma mieć około 650m długości. Niewiele wiadomo czy ma to być wyciąg orczykowy, talerzykowy czy też krzesełko. W plotkach krążą również informacje o krytym stoku, ale wiadomo jakie są plotki. Kilka fotek z 'placu budowy'.

'GĂłra'.jpg

Trasa 1.jpg

Trasa 2.jpg

Trasa 3.jpg

57da82bd68b7a_Gra.jpg.25c8aca85e01d254f86f84c4f939e3fc.jpg

57da82bda0c02_Trasa1.jpg.0b96687565d27c438f46cbdbc42dbf62.jpg

57da82bda85d1_Trasa2.jpg.7cb5bd03f169e5dc52905bc8361d0e4c.jpg

57da82bdaf3ee_Trasa3.jpg.cc628c480eabf55bb34c5176ee26ba0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem w Mikołajkach koło hotelu Gołębiewski tworzą od zera!! stok narciarski. Przez 'od zera' mam na myśli również usypanie góry pod stok!. Prace trwają już od pół roku.

Kojarzy mi się to z wątkiem chyba sprzed ok. roku, gdzie ktoś konsultował z nami taki projekt!

Ma ktoś link do tej dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptycznie się do tego pomysłu odnosiłem, bo lokalizację raczej kojarzyłem z Wielkopolską i obawiałem się o panujące tam warunki pogodowe, ale jeśli faktycznie to będą Mikołajki, to niskie temperatury raczej mają zapewnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają już od pół roku. Trasa ma mieć około 650m długości. Niewiele wiadomo czy ma to być wyciąg orczykowy, talerzykowy czy też krzesełko. W plotkach krążą również informacje o krytym stoku, ale wiadomo jakie są plotki. Kilka fotek z 'placu budowy'.

Luksus ma swoje prawa i jak Arłamów który jest teraz na topie ma dwa wyciąg .... to dlaczego w Gołębiewskim ma nie być stoku z krzesłem oraz również krytego :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że z pewnością ponad połowę tej inwestycji sfinansujemy my, społeczeństwo.

mam wrażenie że to ci się nie podoba ?

taka inwestycja w skali regionu to pewnie kilkaset miejsc pracy więcej w zimę gdzie panuje duże bezrobocie - odpowiedz sobie na pytanie czy lepiej raz dofinansować inicjatywę biznesową czy płacić ludziom zasiłki za siedzenie w domu ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna na jednym karnecie

Taką wiadomość przeczytałem na fejsie:

Drodzy Miłośnicy białego Szaleństwa!

W nawiązaniu do wczorajszego wstępu, pragniemy poinformować, iż od najbliższego sezonu narciarskiego prócz karnetu lokalnego w danym ośrodku będzie obowiązywał wyczekiwany wspólny skipass między dwiema Stacjami Narciarskimi: Zagroniem a Złotym Groniem.

Naszym priorytetem jest ciągłe polepszanie jakości świadczonych usług i cieszymy się, iż kolejny produkt będziecie mogli wypróbować podczas nadchodzącej zimy.

Wszystkim Narciarzom, Snowboardzistom, Sobie oraz Naszemu Partnerowi Złotemu Groniowi życzymy samych mroźnych dni

Do zobaczenia na Stoku!

PS- rozpoczęcie sezonu lada moment

:applause:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że to ci się nie podoba ?

taka inwestycja w skali regionu to pewnie kilkaset miejsc pracy więcej w zimę gdzie panuje duże bezrobocie - odpowiedz sobie na pytanie czy lepiej raz dofinansować inicjatywę biznesową czy płacić ludziom zasiłki za siedzenie w domu ?

Tak, kilkaset miejsc pracy! A snieg będzie wspaniały, taki sliski, z wazeliną! Bardzo mi się podoba i chyba dlatego cenzor mnie nie wytnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportu skionline.pl o nowościach na polskich stokach w sezonie 14/15

Jako, że konkurencja opublikowała już informacje o nowościach na polskich stokach przyszedł czas i na nasze "małe" podsumowanie, bo wszystko już zostało wcześniej opisane i sfotografowane. Zapraszam do lektury - Raportu skionline.pl o nowościach na polskich stokach w sezonie 14/15

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że Redaktor wykonał w tym roku kawał dobrej roboty.

Objechanie wszystkich stacji w których się coś dzieje, fotki, opisy, relacje z pierwszej ręki.

Oprócz zwykle Wam bliskich Beskidów, również Sudety polskie i czeskie, Słowacja.

Nikt w polskich mediach się tak nie stara, a jeszcze bezczelnie kopiują.

Naprawdę szacun za te relacje ! :laughing:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i bardzo dobrze, bo to albo totalny dyletant, albo rozbójnik!

Zagalopowałeś się i to grubo :wink:.... albo zbyt często czytasz tendencyjne bzdury ze strony pracownia.org.pl

Temat jest złożony i wszystko zależy jak się na to patrzy czy fanatyzmem Eko czy zasadą zdrowego myślenia.

Więc w telegraficznym skrócie wyłącznie fakty:

- Miasto Andrychów wydaje zgodę na wycięcie drzew w sumie ponad 1000 sztuk w celu poszerzenia istniejącej trasy narciarskiej i istniejącej instalacji systemu naśnieżania. ( inwestor ma dokonać nasadzeń zastępczych )

- Miasto dopinguje inwestora traktując to jako swój piorytet ( rozwój gminy) skraca czas postępowań do minimum.

- w miejscu starego wyciągu orczykowego stawiana jest kanapa co zgłoszone jest do urzędu jako remont / unowocześnienie.

- właściciel unowocześnia oświetlenie , system nawadniania itd...

- czyli w miejsce powiedzmy zapyziałego "Szczyrku" stawia "Białkę"

Teoretycznie w normalnym kraju jedna konstrukcja zastąpiona jest drugą inną , inwestycja jest zgłoszona do urzędu , urząd kibicuje i wspiera inwestora - brak jest jakiegokolwiek sprzeciwu inwestor ma pozwolenie na wycinkę drzew , zgłoszony jest remont itd .... - sprawa jest prosta .

Ale pojawia się pracownia .... i zaczynają się interpretacje przepisów :

- że system naśnieżania i oświetlenia wymaga zgody budowlanej ( tak jak ty na swojej działce pytasz o zgodę gdzie wkopiesz lampę oświetlającą oraz jak poprowadzisz przewód do podlewania )

- że górna i dolna stacja to budowle a nie konstrukcje (konstrukcje można stawiać bez pozwolenia)

itd....

a to pociąga za sobą to co eko smrody najbardziej lubią masę papierologi ...warunki, oddziaływanie środowiskowe , pozwolenia na budowę..... itd .... itp...

Więc to nie tak że właściciel jest dyletantem i robi samowolkę -ten ośrodek działa .... były pozwolenia na wycinkę drzew - inaczej jednak interpretuje po prostu przepisy inwestor a inaczej banda fanatyków - dlatego to już enta sprawa sądowa w tej sprawie i na 100% nie ostatnia :(

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Miasto Andrychów wydaje zgodę na wycięcie drzew w sumie ponad 1000 sztuk w celu poszerzenia istniejącej trasy narciarskiej i istniejącej instalacji systemu naśnieżania. ( inwestor ma dokonać nasadzeń zastępczych )

- Miasto dopinguje inwestora traktując to jako swój piorytet ( rozwój gminy) skraca czas postępowań do minimum.

- w miejscu starego wyciągu orczykowego stawiana jest kanapa co zgłoszone jest do urzędu jako remont / unowocześnienie.

- właściciel unowocześnia oświetlenie , system nawadniania itd...

- czyli w miejsce powiedzmy zapyziałego "Szczyrku" stawia "Białkę" ....

A skąd wziąłeś ten cytat bo sporo tu przekłamań i nieprawdy?

Inwestor raczej nie odpuści znając go.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąłeś ten cytat bo sporo tu przekłamań i nieprawdy?

Inwestor raczej nie odpuści znając go.

Pozdrowienia

sam całość napisałem z wiedzy którą posiadam i nie jest to w żadnym miejscu cytatem - "przekłamanie" pewnie chodzi ci o ponad 1000 drzew - sumuje całość tego co zostało wycięte w tym ośrodku - pozwoleń było wiele przez kilka lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, Jodek!!!!! Nie dokończyłem Twojego wywodu. Nie warto. Piszesz, że w miejsce starego wyciągu nowy wprowadzono, tak? Trochę po innej trasie, z innymi kablami, naśnieżaniem....?

A jak Ty w miejsce starej żony wprowadzisz nową, to co, staje się od razu legalna? Toż śpi u boku Twego w tym samym łożu, jak poprzednia. Po prawdzie bardziej zanieczyszcza kibel, bo załóżmy, że ma większą przepustowość z racji wymiarów, ale też codziennie robi to, co poprzednia.:smile:

PS. Nie będę tu dyskutował bo nie znam szczegółów. Dodam, że od 30 lat prowadzę różne inwestycje i nie wyobrażam sobie czegoś takiego, aby bez prawomocnej decyzji przystępować do jakichkolwiek robót, szczególnie o trwałym charakterze!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że Redaktor wykonał w tym roku kawał dobrej roboty.

Objechanie wszystkich stacji w których się coś dzieje, fotki, opisy, relacje z pierwszej ręki.

Oprócz zwykle Wam bliskich Beskidów, również Sudety polskie i czeskie, Słowacja.

Nikt w polskich mediach się tak nie stara, a jeszcze bezczelnie kopiują.

Naprawdę szacun za te relacje ! :laughing:

Dla takich słów warto pracować. Dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, Jodek!!!!! Nie dokończyłem Twojego wywodu. Nie warto. Piszesz, że w miejsce starego wyciągu nowy wprowadzono, tak? Trochę po innej trasie, z innymi kablami, naśnieżaniem....?

A jak Ty w miejsce starej żony wprowadzisz nową, to co, staje się od razu legalna? Toż śpi u boku Twego w tym samym łożu, jak poprzednia. Po prawdzie bardziej zanieczyszcza kibel, bo załóżmy, że ma większą przepustowość z racji wymiarów, ale też codziennie robi to, co poprzednia.:smile:

PS. Nie będę tu dyskutował bo nie znam szczegółów. Dodam, że od 30 lat prowadzę różne inwestycje i nie wyobrażam sobie czegoś takiego, aby bez prawomocnej decyzji przystępować do jakichkolwiek robót, szczególnie o trwałym charakterze!

za przykład +1

no to chyba wiesz że:

- budynki gospodarcze do 25 m2 podlegają wyłącznie zgłoszeniu a nie pozwoleniu na budowę

- instalacja wodociągowa oraz elektryczna nie wymaga pozwolenia na budowę to samo dotyczy zbiorników wodnych do 30 m2 powierzchni.

to wszystko można różnie interpretować - przychylność urzędników Andrychowa w celu obejścia/nagięcia (przyspieszenia prac) przepisów spowodowało to że pracownia szaleje i strzela do inwestora jak do kaczek ... .... inwestor wybrał drogę na skróty .... a teraz ma już entą sprawę w sądzie .... część wygrywa część przegrywa.

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym roku ma powstać nowa 4-osobowa niewyprzęgana kolej linowa firmy BMF w nowym ośrodku narciarskim Barska w Nowym Sączu.

Ludzie mają poczucie humoru.... Budować w mieście sąsiadującym z górami stok 300 metrowy podczas gdy w zasięgu 20 minutowym są osiągalne prawdziwe stoki....

Gratuluję inwestorowi racjonalności w podejmowaniu decyzji. :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłęków odrodzenie

Kilka dni temu dostałem cynk,że przebudowują gruntownie zapomnianą już stację narciarską w Przyłękowie koło Żywca.Ponieważ źródło było wiarygodne,pojechałem dziś sprawdzić co tam się dzieje,a dzieje się wiele!

Nie wiem czy już ktoś coś pisał o tym,bo nie śledzę regularnie tego wątku,więc być może będę pierwszym.

Wspomnę jeszcze tylko,że ten ośrodek należał do Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej,która zarządza m.in. ON "Cieńków".Ten ostatni nie sprzedali i zainwestowali w niego,czemu tego nie zrobili w Przyłękowie? Nie zrobili oni,zrobił kto inny.

Z drogi Żywiec - Korbielów nie widać żeby coś się tam działo,wszystko wygląda jak dawniej,ale już kilkaset metrów przed tak,bo już tu nawijają regularnie ciężarówki ze żwirem,koparki itp.Mimo to udało mi się dojechać do samego ośrodka,co przynajmniej dziś nie było takie oczywiste.Niestety kompletnie nie było gdzie zaparkować,bo droga wąska,a właściciele działek obok poodgradzali swoje "parkingi".Wbiłem się więc nieco w błoto.Z resztą obok samego Hotelu.

1508609_898432306855021_3591333617851202774_n.jpg?oh=c4b08a2e65114d5ae62c98f8d3a8dfda&oe=54FEFEEE

Może zacznę od niego.Hotel został gruntownie przebudowany.Posiada m.in. SPA i basen - to już zrobione!W ostatni weekend miało być otwarcie,ale patrząc na całość,raczej się nie odbyło - póki co wszędzie wszystko tonie w błocie.Ale o otwarciu za chwilę.

1978629_898433770188208_4691424216830424196_n.jpg?oh=b270c9800d729414fcf1964744fda6b4&oe=551165EB

Wszędzie gdzie kawałek terenu,zmagazynowano materiały budowlane itp. :

10411179_898432176855034_1622450387620695841_n.jpg?oh=04c3b8a72f71aae4a7287713527ec9ae&oe=550E4718

Jeszcze nie zdążyłem się dobrze rozejrzeć,a już pojawił się sympatyczny pan z budowy,który grzecznie zasugerował,abym opuścił teren,bo jak mnie zobaczy kierownik budowy,to na pewno każe mi opuścić teren.

10849776_898432826854969_5081934369006365919_n.jpg?oh=1cfdfb7368ab8f7afb484c0a6550f5d2&oe=5502A2D1&__gda__=1427577176_6699e06790ac1499e117fd17abe69357

Nie było szans,żebym choć podszedł parę kroków,więc jeszcze na szybkości pociągnąłem ów pana za język.O hotelu już wspomniałem,to o stoku.Miałem mało czasu,więc pytałem o to co najważniejsze.Już wykonane zostało oświetlenie stoku,które jest na prawdę wydajne - już je testowali w nocy.

10407612_898433270188258_3253255876541172402_n.jpg?oh=55bcff1ad1c1d9d4ebe47102c908d75a&oe=550D663C&__gda__=1426361732_3ce26b47af213a67853094790372ab0a

10153172_898433570188228_352909526225808144_n.jpg?oh=fd81e8a8783fec880f6f62ff335b5976&oe=551896CA&__gda__=1430667139_00760e349b374e98825bd5c1c1a422df

Zrobiona jest też instalacja do sztucznego naśnieżania,ale jeszcze nie zakupiono armatek (być może też lanc).Tu i ówdzie,a właściwie końcówkę trasy nieco zmieniono.Zniknął też jeden budynek - tak z moich obserwacji.Założono już orczyki na linę i przygotowują go do odpalenia.Ma ruszyć jeszcze w tym sezonie,ale kiedy?Ponoć prace mogą potrwać jeszcze 2 do 3 miesięcy i jak miły pan wspomniał,wtedy będzie można obejrzeć efekt końcowy. Orczyk na ten sezon pozostaje.

10406845_898433006854951_6736541256315067470_n.jpg?oh=b5246de4485e466bd83e69f8d0fdd224&oe=550EE787&__gda__=1427223606_9f816059e633ac5e8971308dd62754f1

Tu jeszcze hotel widziany z góry (zdjęcie z ich strony):

hotel01.jpg

Co dalej?Na przyszły sezon planowana jest budowa czteroosobowej kanapy,ponoć z osłonami od wiatru,więc może nawet wyprzęganej.No ciekawe... :rolleyes::

Tu ich aktualna strona:

http://www.hotel-zywiecki.pl/hotel

Najfajniejszy jest wpis w galerii: "Będą zdjęcia,będzie galeria" :tongue:

Kiedyś pisałem,że jest tu potencjał i może być fajna stacja.Teraz,patrząc na rozmach i tempo prac,jest realna szansa

na to. :angel:

PS.Odnośnie zdjęć - jeśli panowie nie pracują w niedzielę,to obok bramy wejściowej jest betonowa droga,która prowadzi na szczyt góry... :wink: Niestety dziś i ona nie była dostępna - wszystko pozastawiane,zablokowane i niedostępne.

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...