Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kopa w Karpaczu do modernizacji

Pod koniec września media obiegła wiadomość o pozytywnej opinii, jaką wydało Prezydium Rady Naukowej Karkonoskiego Parku Narodowego dla dokumentacji technicznej przebudowy kolei linowej na Kopę w Karpaczu. Co to oznacza dla narciarzy, jak będzie wyglądać zmodernizowany teren zjazdowy i kiedy można się spodziewać pierwszych zmian? O tym wszystkim piszemy dla Was prosto z sudeckiego kurortu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś inwestor oprócz nowoczesnego wyciągu, pomyślał o fajnej architekturze, a nie baraku z blachy falistej - brawo.

Jak bym miał wybrzydzać, to może architektura troszkę za spokojna, za mało awangardowa i odjazdowa. Ale marudzę :wink:. 6 bym nie dał, ale 5 może nawet z plusem tak. :smile: Jest dobrze!

Zresztą rozumiem inwestora. Jeśli awangarda nie wyjdzie rewelacyjnie, to może powstać koszmar, a w najlepszym razie kupa... :wink: A genialna awangarda tak często znowu nie powstaje... :wink:

Dużo bezpieczniej było postawić na coś spokojnego i dość konserwatywnego (w najlepszym tego słowa znaczeniu).

Jeszcze raz - brawo!

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor bez kasy ;-) wyraźnie napisane jest, że funduszy dopiero szukają. Te ładne renderingi i ambitne plany mają zapewne przyciągnąć grupę ludzi z kasą. Obawiam się, że do realizacji jeszcze daleko :(

Przecież napisali: nie wcześniej niż za 2 lata...

Ty to dopiero marudzisz! A ja o sobie napisałem, że marudzę. Wyraźnie jestem za bardzo samokrytyczny...:wink:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor bez kasy ;-) wyraźnie napisane jest, że funduszy dopiero szukają. Te ładne renderingi i ambitne plany mają zapewne przyciągnąć grupę ludzi z kasą. Obawiam się, że do realizacji jeszcze daleko :(

Takich inwestycji nie buduje się z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixeR, a gdzie Ty widziałeś inwestora, który chętnie wydaje swoją kasę. Chyba tylko w przypadku budowania własnego domu tak jest, bo w przypadku własnego zakładu pracy, juz nie koniecznie.

Poszukają kasy, trafią do odpowiednich ludzi zarządzających kasą, oczywiście nie swoją. Zrobi się projekt, zainteresuje kogoś z zarządzających funduszami inwestycyjnymi, emerytalnymi, itp. i wybuduje. Może tak być, że to Ty po części będziesz finansował ten ośrodek na Kopie. Potem będziesz kupował bilety po zawyżonych cenach, aby szybciej pokryć koszty budowy i zwiększyć wynik finansowy ośrodka. A jak tylko przyjdzie odpowiednia pora, spece dokonają jego sprzedaży innemu funduszowi, może temu, w którym na emeryturę odkłada Twoja żona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku, obawiam się, że na dobrze znanym mi przykładzie wiem, że takich inwestycji nie buduje się z własnej kieszeni :-) Dla mnie projekt wygląda jak lep na muchy a ponieważ z budownictwem mam trochę do czynienia to wiem jak piękne plany i wizualizacje tworzą ludzie szukający kasy. Czasem tylko z takich planów zostaje dziura w ziemi a 7mln złotych wyparowuje ;-) Życzę wszystkim i sobie również, żeby takie plany jak powyżej doczekiwały się realizacji bo Polska i ich potrzebuje i na nie zasługuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy narciarze najbardziej by się ucieszyli, gdyby jedynym planem dla Kopy było jej zamknięcie.

Bo jak coś ma powstać fajnego, to według Was, tylko oszustwa, przekręty itd. itp.

Gratuluję poglądów na świat i życie!!!

Tadek

PS

A ja chciałem rozpocząć dyskusję o świetnej architekturze stacji wyciągów, kolejek, schronisk itp. Skończony kretyn. :eek:

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy narciarze najbardziej by się ucieszyli, gdyby jedynym planem dla Kopy było jej zamknięcie.

Bo jak coś ma powstać fajnego, to według Was, tylko oszustwa, przekręty itd. itp.

Gratuluję poglądów na świat i życie!!!

Tadek

PS

A ja chciałem rozpocząć dyskusję o świetnej architekturze stacji wyciągów, kolejek, schronisk itp. Skończony kretyn. :eek:

To jest nas dwóch

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee szkoda, że tak odbieracie moje posty. Życzę Kopie jak najlepiej. Po prostu pomysł wydaje mi się mało realny. Wrócę do tematu za dwa lata. Tymczasem żegnam i zachęcam do poczytania o Arrinerze, polskim supersamochodzie ;-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest zgoda parku to resztą to juz (w porównaniu z nim ) mały pryszcz. Jeszcze tylko kilka raportów oddziaływania na srodowisko, opinii srodowiskowych (osobno dla wyciągu, osobno dla tras, osobno dla nasniezania), kilkadziesiąt uzgodnień i zatwierdzeń,wizyt w RDOŚie i u burmistrza i juz jest pozwolenie na budowę.... :smile:

A kasa to zupełnie malutki pryszcz w porównaniu z powyższym.... :smile:

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na siłę próbujecie zdyskredytować ten projekt;

mig12345 przecież w artykule jest wyraźnie napisane, że wszystkie dokumenty już mają, zakładam że mówią prawdę, więc po co się czepiać?

Natomiast sam projekt-wizualizacja wiadomo, że jest tylko poglądowa i w rzeczywistości w 100% nie będzie to tak wyglądało jak na niej. Sama choćby stacja górna kolei na pewno nie będzie tak efektowna, bo ani nie będzie tam drewnianych paneli (a takie chyba przedstawia wizualizacja) ani pewnie tyle przeszkleń. Sam budynek z restauracją raczej będzie mieć kształt talerza, bo dość długo trwała walka o to jak ma górna stacja wyglądać i tu raczej znacznie odbiegać od uzgodnień inwestor nie będzie mógł. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia użytych materiałów więc pożyjemy, zobaczymy, jak wyjdzie w rzeczywistości, ale nie rozumiem dlaczego już chwilę po pojawieniu się planów niektórzy z Was je na starcie skreślają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A ja chciałem rozpocząć dyskusję o świetnej architekturze stacji wyciągów, kolejek, schronisk itp. Skończony kretyn. :eek:

,

Ponieważ okazało się, że jednak jest parę osób dla których warto pisać, rozpocząłem obiecany wątek:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19424-dobra-architektura-stacji-kolei-linowych?p=201973#post201973

Zapraszam :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej wizualizacji nie przekreślał. Kopa to Sudety a tam jest nieco inny kapitał oraz nieco inne wymagania. Nie przypuszczam, żeby w Krummhubel miano postawić jakieś pudło z falistej blachy. Ten projekt jet baardzo ładny, nawiązuje do niedalekiej śnieżki i moim zdaniem ma bardzo duże szanse na realizacje w takiej właśnie formie (jestem architektem, wiem co mówię). W Polsce powoli ale zaczyna się doceniać architekturę regionalną i po prostu dobrą. Wynikiem jest np stadion PGE w Gdańsku okrzyknięty jednnym z najładniejszych na świecie, krzywy domek w Sopocie i wiele innych dobrych lub bardzo dobrych projektów. mamy świetną kadrę architektów tylko kasy niestety mało. W tym przypadku mam przeczucie, że dadzą rady. Mnie osobiście ten projekt bardzo leży i pomimo mich sympatii dla zabytkowego "zbyszka" życzę Karpaczowi pięknego rozwoju. Ten region po prostu na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...