Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
Goryczkowa już przygotowana, jutro rusza wyciąg pierwszy raz od dwóch lat.....

A to ciekawe, gdzie myśmy w takim razie 30.03.2014 mieli WZF?

Czyżbym aż tak przesadził z piwkiem, że nie pamiętam?:wink::wink::wink:

Dzięki za info i pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, gdzie myśmy w takim razie 30.03.2014 mieli WZF?

Czyżbym aż tak przesadził z piwkiem, że nie pamiętam?:wink::wink::wink:......

Piotrek , spokojnie

z Twoją pamięcią wszystko OK :smile:

Ja akurat przed chwilą wróciłem ze skiturowania na Kasprusia , więc mogę potwierdzić , że Goryczkowa " zrobiona" . Warunki całkiem niezłe , chociaż sporo śniegu z ostatniego opadu wywiało , głównie niżej do lasu . Dzisiaj był rozruch techniczny krzesła i od jutra powinno już chodzić normalnie to ustrojstwo . Niektórzy ( skiturowcy i nie tylko ) już nią zjeżdżali , lecąc nartostradą do Kuźnic a potem do góry albo foki/buty lub kolejką .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryczkowa już przygotowana, jutro rusza wyciąg pierwszy raz od dwóch lat. Możliwy zjazd do Kuźnic a nawet do ronda. Aż człowiek zastanawia się czy nie skoczyć na dwa dni :cool::.

W zeszłym sezonie Goryczkowa jeździła, miałem nawet zaszczyt "rozdziewiczyć" stok? w jeden weekend. Nie oficjalnie dało się zjechać praktycznie do samych Kuźnic.

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jeszcze naszą dzisiejszą turę na KW .Start naszej 3-osobowej ekipy z Andrychowa o 4-tej rano . W Kuźnicach na parkingu jesteśmy o 6-tej . Szybki gramoling i ok 6,15 zaczynamy foczenie . Ok 8-ej docieramy "wylizaną" przez ratraki nartostradą do krzesła na Goryczkowej. Tam krótki 15 minutowy popas .Przy okazji dowiadujemy się , że Goryczkowa jest wyratrakowana i dzisiaj sprawdzają krzesło od strony technicznej , a jutro Kocioł powinien formalnie ruszyć , chociaż i tak , jak się później okazało ,dzisiaj było wielu chętnych do "zaliczenia" Goryczkowej . Spotykamy przy okazji zjeżdżającego TOPR-owca , z którym zamieniamy kilka słów . Prawdopodobnie , po krótkiej wspólnej konsultacji:wink: , dochodzimy do wniosku , że był to Adam Marasek . Dalej w drogę , na tym odcinku już zdecydowanie stromszą:sorrow: . Po drodze mijamy sympatycznego 77-letniego(!!!) skiturowca .Po dwóch godzinach meldujemy się na szczycie . Tam sesja zdjęciowa :smile: , pogoda zajefajna :applause: , potem pół godziny w schronisku i zjazd Goryczkową na dół . U góry próbujemy poza trasą , ale śnieg mocno przewiany o konsystencji gipsu więc przyjemność mocno średnia . Mijamy zakosy i odbijamy na Kondratową . Tam już śnieg dużo przyjemniejszy i trochę zabawy w puchu . Przejazd przez las do Polany Kondratowej , potem zjazd do nartostrady dalej Kuźnice , jazda na nartach do parkingu ( da się wzdłuż drogi duuużo śniegu ) , gramoling odwrócony i szczęśliwie do domciu na mecz Polska - Hiszpania ( braaaawo nasi :applause::applause::applause: ).Kilka zdjęć z dzisiaj

001.jpg

017.jpg

019.jpg

023.jpg

026.jpg

001.jpg.9910112eca551003734f3938783759bf.jpg

017.jpg.bc540bf5a257baaa5e7fcc77ce0da7ff.jpg

019.jpg.70498335f287b9fb0090158e5703a1a5.jpg

023.jpg.5542ba90ed888697715978ced7919299.jpg

026.jpg.9174fa722c7ec4569e3158d78471470f.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę aklim że już przepadłeś na całego :D
może forma jeszcze nie powala , ale staram się :wink:
Podobno jakieś małe lawinisko jest w Dolince pod Zakosami co zleciało z Pośredniego Goryczkowego, duże? :) może jakaś fotka? :D
ja się na tym jeszcze za bardzo nie znam , ale koledzy mówili , że pokrywa jeszcze dosyć niestabilna i trochę strach zapuszczać się na te eksponowane stoki .Przykładem poniższa fotka , a lawinka zeszła całkiem spora , czoło doszło prawie do nartostrady

011.JPG

011.JPG.5e4eeb22ed2997797e51c17accf6900e.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzac co sie dzialo w ostatnich dniach z pogoda (duzy opad + wiatr) to sie nie dziwie :). Dzieki za fotke o to mi chodzilo :) obryw spory typowo pod skalami w miejscu gdzie czesto narciarze trawersuja.

A Marasek podobno bardzo fajny gosciu i wiedza ogromna, sam zastanawiam sie czy nie wybrac sie do niego na szkolenie skialp.

Pozdrawiam :)

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeździ, gra i buczy :). Oprócz cen :)

Dlatego turujemy raz z lewej mańki, raz z prawej i zjeżdżamy odwrotnie.

Dzisiaj nawet słonecznie momentami i słaby wiatr.

Ludzi dość sporo, ale bez tłoku. Jedynie w budynku sodoma i gomora.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest promocja! W dniu 29 lutego 2015 jeżdzimy wszedzie za darmo! No i może jeszcze 1 kwietnia, ale to się okaże.:smile: Aha, w pozostałe dni to bezpłatnie mogą jeżdzic kombatanci, którzy jednocześnie spełniają warunek, że są studentami i mają nie więcej niż 26 lat! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze promocja PKL - rabat 20% na wybrane dni? Wiem że kiedyś Kasprowy był w poniedziałek, Mosorny w środę, a Żar w czwartek.

Chyba nie ma tej promocji,bo by pisali o tym. Myślę, że najprędzej po feriach taka oferta może się pojawić. :)

Natomiast ja mam pytanie.

Kasprowy zawsze działa do pierwszego weekendu majowego - czy po tym terminie,jak pojawię się na turach,TPN będzie mnie gonić? Czy turowac można? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będzie pokrywa śnieżna to nikt nie będzie Cie gonić, sam byłem z żoną 11 maja i było pełno osób ;).

Dodam że jeszcze praktycznie do końca czerwca jeżdzą w rejonie Kotła pod Rysami (z Niżnych i "rysą Rysów") i w innych wysoko położonych żlebach o wystawie północnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Turowac można ale czy wszędzie tego bym nie był taki pewien. Generalnie tpnowcy nie łapią turowcow bo sami chodzą na tury ale w niektórych miejscach, szczególnie poza szlakami, to chyba zależy od ich dobrego humoru. Przeczytaj sobie tu:

http://tpn.pl/zwiedzaj/narciarstwo

Niby poza szlakami nie wolno, ale dla turowcow są wyrozumiali. Jak się wlezie ewidentnie na jakiś teren z dala od szlaku to scigną. Co innego freeride z okolic wyciagu - tpn to wróg narciarstwa ośrodkowego lub pochodzącego ze stacji narciarskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak wygląda obecnie sprawa kolejek do kolejki na Kasprowy? Czy w przyszłą sobotę, koło 8 rano należy się spodziewać dłuższego oczekiwania i lepiej przyjechać trochę wcześniej, czy raczej (biorąc pod uwagę termin) powinno już iść to na bieżąco?

Kup bilet przez neta na określoną godzinę ...

http://b2c.pkl.pl/info/25/sklep.aspx

Edytowane przez miraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obecnie sprawa kolejek do kolejki na Kasprowy? Czy w przyszłą sobotę, koło 8 rano należy się spodziewać dłuższego oczekiwania i lepiej przyjechać trochę wcześniej, czy raczej (biorąc pod uwagę termin) powinno już iść to na bieżąco?

Dużo zależy od pogody... :)

Będzie pięknie,będzie sporo ludzi. Jak kupisz karnet przez internet,to wchodzisz od razu. No chyba, że wszyscy tak zrobią... :eek: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...