Narty - skionline.pl
Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/05/2019 in all areas

 1. 7 points
  Malo kto tu ostatnio pisze, a o nartach to juz w ogole, wiec ja cos tu tylko zostawie Rozpoczecie sezonu w Ischgl wraz ze startem osrodka. Mjejscowka jak zwykle nie zawodzi.
 2. 7 points
  Kolejny dzień zapowiada się pięknie 🙂
 3. 7 points
 4. 6 points
  Godzina na trasie i pusto, Rosim dla nas 😁
 5. 6 points
 6. 5 points
  Przed Tobą drugi dzień mojego pobytu w Sulden / Solda Południowym Tyrolu. Pogoda dopisała, miałem możliwość pokazania Tobie całego uroku, tego małego ośrodka narciarskiego, położonego u stóp najwyższej góry Południowego Tyrolu - Orltera. Zobacz jakie były warunki narciarskie, jakie widoki można podziwić z wysokości 3200 m. KONKURS - do wygrania dwa zestawy: czapka + rękawiczki z logo Południowego Tyrolu, szczegóły we vlogu!
 7. 5 points
  Wieje nudą, nic się nie dzieje 🙂
 8. 5 points
  Zgadzam się. Białka "bez tłumów" to świetna stacja i każdy tam sobie naprawdę dobrze pojeździ. Problemem Białki jest za to "kompletny brak radości z jazdy" spowodowany zagęszczeniem na stokach i (też) wyciągach. Byłem jednakże w Białce "bez ludzi", pogoda była co prawda parszywa, ale jeździło się doprawdy świetnie. Są też trasy (zwłaszcza przy orczykach) trudniejsze.
 9. 4 points
 10. 3 points
  Drodzy, W obliczu tragedii jaka wydarzyła się w Szczyrku i która dotyka naszą narciarską społeczność, chciałbym zapalić świeczkę. Niech odpoczywają w pokoju. 🕯️ MR
 11. 3 points
  Warunki są idealne, śniegu mnóstwo i super pogoda. No i karnet 6 dniowy za 147 euro zachęca. Dzisiaj prawie 100 km przebiegu i do końca równo,do świąt pewnie tak będzie.
 12. 2 points
  Ciężko ale warto tu wypaść w grudniu. Piękne miejsce na rozpoczęcie sezonu.
 13. 2 points
  Byliśmy- krzesełko wypas - siedzenia kubełkowe w skórach i poprowadzone wreszcie na sam szczyt , a nie tylko do połowy trasy nr 4. Nowe krzesło na Alp Tridzie jeszcze nie hulało - dolna stacja przesunięta w prawo w kierunku zjazdu 60 do Samnaun.
 14. 1 point
  Z tego co widzę to google nie wyznacza dalej tej trasy, ale to tutaj: https://goo.gl/maps/5ox8fPYSM4uiBQat5 Droga jest asfaltowa i bardzo dobrze utrzymywana, zresztą tam jest całkowicie płasko. Parking jest spory i ja nigdy nie miałem tam problemu zaparkować, ale tak jak mówię zawsze jestem tam na start.
 15. 1 point
  Kasia ski startuje 6.12.2019 18:00-22:00 7-8.12.2019 8:00-22:00 z przerwą na ratrakowanie 16:00-18:00 9-12.12.2019 stacja narciarska NIECZYNNA 13-15.12.2019 8:00-22:00 z przerwą na ratrakowanie 16:00-18:00
 16. 1 point
  Zrobił się ruch w temacie Białki, to trochę dorzucę od siebie. Białka z założenia, ale i z powodu wielkości górek, nigdy nie będzie przeznaczona dla narciarzy, którzy mają zacięcia do jeżdżenia po czarnych trasach. I stawianie braku tego typu tras jako zarzutu, jest trochę zabawne. Przecież ośrodek jest nastawiony na rodziny, na narciarzy którzy pojeżdżą ze trzy godziny jazdy, kolejne dwie posiedzą w knajpie a po południu wymoczą się w termach. Za wszystko odpowiednio płacąc. Trochę to tak, jak by rodziny z dziećmi pojechały na Harendę albo Nosal (gdyby góra działa), i zaczęli narzekać, że stromo. Każdy ośrodek ma swoją specyfikę a przez to swoją klientelę. Jeżeli komuś nie odpowiada, niech znajdzie taki który mu będzie pasował. Z frekwencji w Białce, ale i na przykład w nowym Szczyrku, widzę, że ośrodki które stawiają na narciarzy rekreacyjnych, nie na "prawdziwych" jeżdżących po trasach sportowych, wychodzą finansowo na swoje. Z resztą całe otoczenie ośrodków również. Mówię o noclegach, knajpach itd. A co do tras, to moje ulubione to 2a -> 2b, oraz 10. Na rozgrzewkę 7, 8, 8a. Całkiem fajna jest druga część 2c, tam, gdzie się zaczynają zakręty. I jeszcze taki postulat na koniec mojego wpisu. Zróbcie połączenie z Rusinem. Karnet wspólny już jest, tyko jeszcze łącznik z Kaniówki.
 17. 1 point
  A te służbowe motorole co dają, to jest dopiero g. Może jest autoryzowane, "legalne", ale praca na tym jest kiepska. Baofeng może nie jest idealny, ale ma więcej funkcji. Swoją drogą Midland gdzie produkuje swój sprzęt? Rozmawiałem na temat potencjalnej "szkodliwości", radiotelefonów które posiadam, w taki sposób jak je używam z kilkunastoma pasjonatami krótkofalarstwa i wszyscy stwierdzili że poza faktem nielegalności nie szkodzi. Pomijam tutaj kwestie niewyregulowanego radia, bo to weryfikowałem wielokrotnie u siebie. I tu się z Tobą zgodzę w 100% Kiedyś dużo takich rzeczy było elitarne. Nikomu nie tylko nie śniło się że może mieć takie radio, ale i że będzie łączność GSM. Więc nie lubię takiego porównania. Może ten Baofeng nie zadziała zawsze, może kogoś nie usłyszę, albo ktoś mnie. Niemniej jednak jest to dodatkowa próba uzupełnienia łączności (oprócz GSM). Nie wykluczam, że kiedyś zainwestuje w coś lepszego. Tylko zastanawiam się, czy chcę mieć radio za 500 zł, jeśli jest ono narażone na wypadek. Przykład - w maju kolega zaliczył wywrotkę na kajaku, utonął jeden Baofeng. Miałem w życiu dwie sytuacje (w górach) w których, gdybym miał radio, nie najadłbym się tak dużej ilości stresu. Pierwsza sytuacja mogła zwiększyć bezpieczeństwo kolegi (zabłądził we mgle), a druga mnie (wywrotka w głębokim śniegu - kolega mnie nie widział zbytnio). Obie sytuacje mogły zagrażać życiu. W obu tych miejscach nie było zasięgu GSM.
 18. 1 point
  Mam Motorolę TLKR-T7. Używałem jej kiedy rozmowy telefoniczne poza krajem były drogie. Nie powiem, sprawdzała się w górach dobrze. Teoretyczny zasięg 10 km jest chyba nieosiągalny, mnie udawało się łączyć z 5-6 km, gorzej jest w lesie to ok 1-2 km. Od kilku lat zestaw leży sobie na półce i nie jest praktycznie wykorzystywany. Kiedyś był wykorzystany przy zawodach do porozumiewania się przy zabezpieczaniu trasy. Gdyby ktoś był zainteresowany mogę odstąpić cały komplet 2 szt wraz z ładowarką i instrukcją obsługi, mnie raczej nie będzie potrzebny.
 19. 1 point
  Jechałem dziś do roboty i nie zarejestrowałem żadnej soli na ścieżkach.
 20. 1 point
  To tutaj nasi sąsiedzi stworzyli świetną rzecz. http://www.zapomenute-vleky.cz/ Tam jest też mapa. Myślałem kiedyś o czymś podobnym, ale samemu mi się nie chce.
 21. 1 point
  Omijalem, bo wole z Pardatchgrat na sam dol do Ischgl lub do Fimby i gora Ale juz chodzi, jezeli o to pytasz.
 22. 1 point
  zmieniłem zdanie - litości😂
 23. 1 point
  Białka - Kotelnica startuje 07 grudnia. "Otwarcie sezonu na Kotelnicy Białczańskiej 7 grudnia 2019, nasz ośrodek narciarski rozpocznie Sezon zimowy 2019/2020." https://bialkatatrza...pl/aktualnosci/
 24. 1 point
  @tomi33 nie słuchaj @pawelb91 - bądź bezlitosny 😄
 25. 1 point
 26. 1 point
  Masz błąd w tej mapie bez wirtualnych tras. Ten odcinek nr 6 na samej górze pod Halą Skrzyczeńską już nie istnieje. A raczej, nie jest przejezdny. Był to wcześniej trawers między trasami 4 i 2 przez las, który był też początkiem zielonej trasy nr 3. Wspólny odcinek 3 i 6 był tak samo szeroki, jak np. 2 i 4, więc fajnie się nim jeździło. Dzisiaj nie da się tam wjechać, bo trasa 4 została przeprofilowana i powstał wysoki bok trasy (armaty chyba też blokują dawny wjazd). Jedyne co zostało, to ten krótki wariant po lewej na Hali Skrzyczeńskiej. Na mapach poniżej zaznaczyłem dawny i aktualny przebieg tras dla porównania:
 27. 1 point
 28. 1 point
  Pogoda dopisuje, warunki perfekcyjne..... i świeży opad.
 29. 1 point
  Mapa Szczyrku zima 2020, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć. Polecam szczególnie Bar pod Rudym Kotem na Hali Pośredniej Szczyrk mapa 2020 Mapa tras narciarskich Szczyrk 2020
 30. 1 point
  Szczyrk już gotów! Sezon zimowy startuje 13 grudnia. Silna marka, atrakcyjne nowości i stare problemy Z nowym znakiem graficznym, lepszą jakością naśnieżania tras, bogatszą ofertą rekreacyjno-rozrywkową i nowym system odśnieżania ulic wchodzi Szczyrk w nadchodzący sezon zimowy. Turyści dostaną m.in. snowpark w Beskid Sport Arena, restaurację „Kuflonka” na Hali Skrzyczeńskiej i centrum skiturowe. Ale problem korkującego się wjazdu do Szczyrku pozostaje. Szefowie największych ośrodków narciarskich w Szczyrku oraz burmistrz miasta zaprezentowali w środowe przedpołudnie w schronisku PTTK na Skrzycznem zimową ofertę Szczyrku dla turystów. Największe ośrodki podtrzymują wspólny skipass, na którym można szusować na 40 kilometrach tras narciarskich w Szczyrku. Miasto zmodyfikowało przed sezonem zimowym komunikację marketingową. Został zaprezentowany nowy znak graficzny Szczyrku i jego marki. - Znak jest uwspółcześnioną wariacją herbu Szczyrku, wzbogacony elementami architektury drewnianej. Ma dynamiczną kolorystkę – barwy zmienia się w zależności od pory roku, co ma podkreślać całoroczną ofertę Szczyrku – wyjaśniła Sabina Bugaj, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku. Marka ma komunikować, że Szczyrk… nie jest dla wszystkich. - Chcemy turysty, który ceni nasze wartości, czyli codzienną uprzejmość, miłość do gór i do przyrody, znajomość i rozumienie gór – wyjaśnia Bugaj. Przypomina, że przed rokiem właśnie brak szacunku ludzi, którzy przyjechali do Szczyrku na narty i nie dbając o to, jak parkują samochody zostawili je na drodze wojewódzkiej uniemożliwiając jej odśnieżenie, spowodował drogowy paraliż. – Są na przykład osoby, którym przeszkadza bicie dzwonów w kościele rano. Ale my tak tu żyjemy i chcemy, by turysta, który do nas przejeżdża uszanował to, co mamy. Wiele osób odwiedza nas dlatego, że tu jest właśnie tak, jak jest - dodała. Co nowego w Szczyrku w sezonie zimowym 2019/2020? Nowości w ośrodkach narciarskich w Szczyrku będzie kilka. W Beskid Sport Arena znajdzie się snow park. Zostanie zlokalizowany na górniej polanie ośrodka w miejscu toru Tatra Bob. - Po trzech sezonach doszliśmy do wniosku, że tor nie cieszy się należytym zainteresowaniem, a przy różnych eventach klienci zwracali uwagę, ze brakuje snowparku – wyjaśnił Maciej Błach, właściciel ośrodka. W Beskid Sport Arena pojawi się także sala zabaw – powstanie w budynku stacji górnej i zostanie wyposażona w sprzęt umożlwiający instruktorom prowadzenie zająć edukacyjnych dla dzieci. Będą także treningi - w każdą sobotę od 8.00 do 10.00, oświetlona trasa czarna i nowa restauracja, która będzie serwowała kuchnię śródziemnomorską. Tomasz Laszczak p.o. dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku zapowiedział, że nadchodzący sezon jest dla szczyrkowskiego COS wstępem do dalszych inwestycji. Aktualnie na trasie FIS jest zmieniany system zasilania naśnieżania, by jednocześnie można było podłączyć więcej armatek. Trwa montaż tymczasowego naśnieżania (800 m) części słynnej trasy Ondraszek. W takcie jest przebudowa dolnego rurociągu zasilającego, by łatwiej i szybciej naśnieżyć część tras z dojazdem do dolnej stacji w Szczyrku. Na ukończeniu znajduje się przebudowa zadaszenia górnej stacji kolejki linowej z systemem wspomagającym układ napędowy liny. W grudniu zostanie kupiony ratrak z systemem pomiaru grubości warstwy śnieżnej. - Otwarcie sezonu planujemy w piątek 13 grudnia – zapowiedział z kolei Grzegorz Przybyła, dyrektor Szczyrk Moutain Resort. - Od najbliższej soboty temperatury mają umożliwić naśnieżanie tras w rejonie Zbójnickiej Kopy i Małego Skrzycznego. I to zaczniemy robić – dodał. Nowości w Szczyrk Mountain Resort jest kilka. Do nich należą system Flexi Cen (dynamicznych cen – bilety kupuje się, jak bilety lotnicze tj. ceny na każdy dzień są inne, zmieniają się online w zależności od ilości sprzedanych karnetów, obłożenia ośrodka na dany dzień i od daty zakupu), a także uruchomienie automatów Gopass Tickets, w których narciarze na miejscu kupią karnety – będą one tańsze niż w kasie, ale droższe niż przy zakupie online. W SMR znajdzie się dodatkowe naśnieżanie na trasie nr 3, zostaną też uruchomione trasy dla skiturowców i centrum skiturowe. Na kolejce na Halę Pośrednią pojawią się nowe kanapy, dzięki czemu przepustowość kolejki wzrośnie z 2400 do 3000 osób na godzinę. Każda kanapa na Zbójnicką Kopę została wyposażona w stabilizator, wprowadzono rozwiązania przeciwwiatrowe i przeciwoblodzeniowe. W ośrodku znajdą się centra klienckie - przy Gondoli i w Solisku w rejonie dolnych stacji. - To pomieszczenia, które będą łączyły funkcje kas z punktem obsługi i informacji klienta. Bedą w nich automaty samoobsługowe, gdzie będzie można kupić karnety w systemie Gopass – wyjaśnił Michał Słowioczek z TMR. Wreszcie w Szczyrk Mountain Resort zostanie tej zimy uruchomiona restauracja na Hali Skrzyczeńskiej na wysokości 1000 m n.p.m. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano jej nazwę – „Kuflonka”. Nazwa nawiązuje do historycznego miejsca, które przed stu laty znajdowało się w okolicy Hali Skrzyczeńskiej. – Ta restauracja to będzie znak rozpoznawczy naszego ośrodka – mówi Słowioczek. Obiekt urządzony w klimacie łączącym góralską tradycję z nowoczesnymi przeszkleniami będzie podzielony na dwie części – samoobsługową oraz a la carte. SMR w nadchodzącym sezonie planuje też sporo atrakcyjnych wydarzeń dla narciarzy m.in. Splash Party, strefę Aperol Apreski, jazdę wieczorną pod hasłem „Emocje budzą się nocą” oraz Fresh truck z nową restauracją. Będzie też Camp Snow, wydarzenie dedykowane dla skiturowców.
 31. 1 point
  Od trzech lat jeździmy z mężem do Białki w okresie Świąt Bożegonarodzenia i uważamy ,że jest to najodpowiedniejszy czas(20/21.12-25.12),żeby pojeździć na nartach bez tłoku. Dopiero w drugi dzień świąt jest trochę więcej ludzi , ale też nie ma tragedii. Kiedyś nie lubiliśmy Białki ,bo uważaliśmy ją trochę za snobistyczną ,ale w tej chwili w okresie grudniowym są to najlepiej przygotowane stoki -nie ma lepszych w Polsce.
 32. 1 point
 33. 1 point
  Trochę o warunkach Łomnica przewidywane oficjalne otwarcie 14.12 https://www.vt.sk/pl/atrakcje/wydarzenia/ski-exclusive-opening jest też info o możliwości odpalenia kolejek od 7.12 Pleso śnieżą dół, ale górę Soliska też. 2 - 6 nieczynne, planują coś uruchomić w weekend, brak daty oficjalnego otwarcia. Pozdrawiam mirekn
 34. 1 point
  No oczywiście, menda znajdzie się wszędzie, niestety Nie mam pojęcia jak było 30 lat temu , bo wtedy szczytem moich wspinaczkowych możliwości była ucieczka z łóżeczka Nie wiem również jak kiedyś, ale obecnie zarówno TPN jak i niezależne grupy organizują sprzątanie szlaków, w tym roku uczestniczyłem w 7 takich wycieczkach wraz z zoną i znajomymi
 35. 1 point
  Cześć To miała być pełnowymiarowa autostrada (jak na tamte czasy). A 20 metrową Matkę Boską na Zawracie pamiętasz...:) Kosmici są wśród nas i maja takie pomysły. Pozdrowienia
 36. 0 points
  Tak. Zginął Wojtek Kaim wraz z cała swoją rodzina. Był trenerem w KKN Siepraw, w tym trenerem mojej córki. Co dopiero byliśmy na Tuxie. W sobotę miał mieć trening z naszymi dziećmi w Bukowinie. Był fantastyczna osoba. Fantastycznie jeździł na nartach. Zawsze ciepły i pogodny. Miał nieprawdopodobna cierpliwość do naszych pociech. Pewnie dlatego, ze sam miał trójkę. Jesteśmy wszyscy kompletnie zdołowani i rozbici.
 37. 0 points
  Tagedia ogromna. Pozwolę sobie na umieszczenie kilku fotek z 2009 r. mojego syna ze stoku Kaimówka, gdzie regularnie z klubem MKN z Bielska trenowały dzieci. Mamy z Kaimówki piękne wspomnienia. Zdarzało się, że właściciel uruchamiał wyciąg specjalnie tylko dla klubu.
 38. 0 points
  W momencie, gdy znaleźli 6. osobę wiadomo, że już nikogo żywego nie znajdą. Znajdowała się tam cała rodzina. O Panu Kaimie - założycielu Kaimówki na pewno jeszcze napiszę. W Szczyrku znali ich niemal wszyscy
 39. 0 points
  Niestety wczorajsza tragedia ✝️ w Szczyrku dotknęła Kaimówkę. Zniszczyło kompletnie (wybuch gazu) dom w którym znajdował się serwis Kaim przy Leszczynowej 7 .
 40. 0 points
  No mogli by otworzyć ten wyciąg w końcu. Nie może być tak żeby grupka oszołomów blokowała atrakcje z której korzystają tysiące ludzi.


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...