Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego chcesz jechać z Łodygowic? Jeżeli jedziesz pociągiem od strony Katowic wysiądz na dworcu głównym w Bielsku-Białej i jechdź busem do szczyrku - staje zaraz obok kolejki, busy jeżdzą średnio co 30 minut z dworca PKS naprzeciwko dworca PKP :)

Dzięki za wskazówkę, ale odpada :/ Pociągi z Katowic przyjeżdżają akurat tak, abym stał półtorej godziny ponieważ w weekend nie ma "taktu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, ale odpada :/ Pociągi z Katowic przyjeżdżają akurat tak, abym stał półtorej godziny ponieważ w weekend nie ma "taktu"

No,...a z Łodygowic to "per pedes", i to non stop pod górkę.:rolleyes::

Chyba,że trafi się jakaś dobra dusza i na "stopa" cię "łyknie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frekwencja była "zabójcza", więc KŚ zlikwidowały busy :(

Coś czuję, że albo pojadę w Sobotę co wątpię, albo do Wisły...

Najlepiej będzie wiedział janek57.On ma wszystkie połączenie w małym paluszku.

Ale janek,o ile się nie mylę,to już się spakował do Doliny Aosty w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie wiedział janek57.On ma wszystkie połączenie w małym paluszku.

Wczoraj byłem w SON. Opisałem w warunkach. Z Rudy śląskiej w dni robocze jestem po 3 godzinach i 4 minutach pod ,,Golgotą''. W weekendy sam na narty nie jeżdzę ,chyba ,ze mnie ktoś samochodem zabierze ,ale i tak staram sie wymigać . Nie lubię tłumów na trasch, po prostu.Wczoraj : godz 07:00 autobus MZK Tychy linia 82 godz.7:00 Ruda Śląska-Halemba-godzina 07:40 DworzecPKP-Tychy .Godzina 07:52 pociag K.S.Tychy Dworzec Główny-godz.08:40 Bielsko-Biała Główny.PKS godz.09:20 Bielsko-B.dworzec PKS-godz.10:04 -Szczyrk Solmopol (Solisko). Pół. godziny oczekiwania w Bielsku spędzam w ogrzewanej poczekalni na Dworcu PKS. Trasa powrotna to róznie ,w zaleznosci od godziny ,w której kończę ,, nartowanie". Wczoraj wyjechałem z pod ,,Golgoty " o 13:55 a wdomu byłem o 17:15. Przyzwyczaiłem się. W tygodniu zawsze miejsce siedzace i w autobusach i w pociągu. Czasami zdarzają się awarie np.04.01.16 ,ale to wtedy były ,,katastrofalne'' dla K.S.trzydniowe mrozy. Pakuję się dopiero dzisiaj od rana. Niezły bajzel bo pranie ,suszenie, ,,biglowanie'';czapki,rekawice, koszule ,kominiarka itd. Dobrze ,ze wyjazd dopiero jutro o 19:30. Co zrobić ze stępionymi krawędziami w nartach po czterech dniach jazdy na ,,betonie i lodzie''.Dysponuję tylko drobnoziarnistym papierem ściernym. Może lepiej nie próbowac poprawiać bo całkiem spier.... Pozdrawiam

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce okazało się że na słowackie karty gopass NIE można kupić karnetu w Szczyrku.

Pani w kasie stwierdziła że ich system nie widzi słowackich kart.

A czy orientujecie się czy na słowackie karty gopass można kupić karnety w szczyrku, tak żeby kaucji nie płacić? Chodzi mi o jednodniowe.

Tak można na swoją kartę gopass kupić karnet w kasie w Szczyrku

Vašu GoPass kartu v Poľskom stredisku Szczyrk viete využiť len tak, že si na kartu dáte nahrať skipas zakúpený v pokladni strediska.

S pozdravom a prianím pekného dňa,

Helena Šmáliková,

Pracovník klientského centra

Tatry mountain resorts, a.s.

Demänovská Dolina 72

031 01 Liptovský Mikuláš, Slovakia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem z jakiego powodu pytasz, ale ja podczas turowania w rejonie Małego Skrzycznego doszedłem do wniosku, że 6-osobowa kanapa na grzbiet pomiędzy szczytami jest przerostem formy nad treścią. Z założenia ma ona służyć do połączenia ośrodków, co jest jak najbardziej zrozumiałe, ale nie stwarza żadnych możliwości sensownego zjazdu. "Trójka" czy planowany łącznik z Ondraszkiem nawet poszerzone będą typowymi łącznikami, na co więc taka kanapa? Ja bym widział orczyk ciągnący grzbietem od strony Małego do tej chatki, gdzie ma kończyć się ta kanapa i stamtąd już trasy według planu. O wiele prościej, taniej i adekwatnie do zapotrzebowania. Chyba że Słowacy mają jakieś odległe plany budowania całkowicie nowych tras gdzieś w dolinę Czyrnej :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś uwagi co do planów TMR-u w Szczyrku?

Chodzi mi o uwagi co do planowanych kolei linowych i tras.

Po takiej zimie i ogromnym zainteresowaniu ośrodkiem ważne aby TMR nie zweryfikował jeszcze raz swych planów. Smutna prawda jest taka, że jak zimy będą wyglądać tak jak teraz to w Polsce będzie można zapomnieć o jeździe w dobrych warunkach. Nawet super mega wydajne naśnieżanie nic nie pomoże. Ale nie ma co krakać - w następnym roku od grudnia czeka nas metr śniegu i temperatura na poziomie od -3 do -7 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...