Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

8 osobowe gondole są zdecydowanie bardziej wydajne od 8 a tym bardziej 6 osobowych krzeseł i mam tutaj na mysli faktyczną wydajność - dodając np taki system jak w Bad Gastain faktyczna wydajność przekracza 3 tyś osób na godzinę a nie tylko w teorii na papierze.

Gondole są dla rowerzystów zdecydowanie wygodniejsze niż krzesła :) dodając do tego że nie muszą się przesiadać tym bardziej ...... dla narciarzy - przynajmniej dla mnie i moch znajomych również.

Ja widzę dwie wady gondolek:

- konieczność zdejmowania nart i przechodzenia z zabłoconymi nartami w ręku (wiemy jak zwykle wygląda Solisko) przez te wszystkie perony, bramki...

- podróż w zamkniętym "pudełku" jak w samochodzie, zamiast kontaktu z powietrzem i słońcem

Natomiast zalet żadnych - bo po co w Szczyrku przepustowość 3000 os/h przy tych trasach? Na rowerze faktycznie w górach nie jeżdżę, ale pieszym wygodna kanapa raczej nie powinna robić żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę dwie wady gondolek:

- konieczność zdejmowania nart i przechodzenia z zabłoconymi nartami w ręku (wiemy jak zwykle wygląda Solisko) przez te wszystkie perony, bramki...

- podróż w zamkniętym "pudełku" jak w samochodzie, zamiast kontaktu z powietrzem i słońcem

popieram

Natomiast zalet żadnych - bo po co w Szczyrku przepustowość 3000 os/h przy tych trasach? Na rowerze faktycznie w górach nie jeżdżę, ale pieszym wygodna kanapa raczej nie powinna robić żadnych problemów.

No nie wiem dla przykładu rejon solisko suche hala skrzyczeńska teraz są trzy orczyki solisko suche 750 os/h i dwa suche hala skrzyczeńska też około 750 os/h czyli prawie 2300 os/h a jeśli postawią w tym rejonie jedną kanape solisko hala skrzyczeńska 2400 os/h to nie wiele się zmieni a trasy mają przecież poszerzyć także 3000 os/h mogłoby być bo to zaledwie 600 os/h więcej czyli trochę mniejsza kolejka do wyciągu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zalet żadnych - bo po co w Szczyrku przepustowość 3000 os/h przy tych trasach? Na rowerze faktycznie w górach nie jeżdżę, ale pieszym wygodna kanapa raczej nie powinna robić żadnych problemów.

No nie wiem dla przykładu rejon solisko suche hala skrzyczeńska teraz są trzy orczyki solisko suche 750 os/h i dwa suche hala skrzyczeńska też około 750 os/h czyli prawie 2300 os/h a jeśli postawią w tym rejonie jedną kanape solisko hala skrzyczeńska 2400 os/h to nie wiele się zmieni a trasy mają przecież poszerzyć także 3000 os/h mogłoby być bo to zaledwie 600 os/h więcej czyli trochę mniejsza kolejka do wyciągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zalet żadnych - bo po co w Szczyrku przepustowość 3000 os/h przy tych trasach? Na rowerze faktycznie w górach nie jeżdżę, ale pieszym wygodna kanapa raczej nie powinna robić żadnych problemów.

No nie wiem dla przykładu rejon solisko suche hala skrzyczeńska teraz są trzy orczyki solisko suche 750 os/h i dwa suche hala skrzyczeńska też około 750 os/h czyli prawie 2300 os/h a jeśli postawią w tym rejonie jedną kanape solisko hala skrzyczeńska 2400 os/h to nie wiele się zmieni a trasy mają przecież poszerzyć także 3000 os/h mogłoby być bo to zaledwie 600 os/h więcej ale zawsze spowoduje trochę mniejsza kolejka do wyciągu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem dla przykładu rejon solisko suche hala skrzyczeńska teraz są trzy orczyki solisko suche 750 os/h i dwa suche hala skrzyczeńska też około 750 os/h czyli prawie 2300 os/h...

Nie nie, to tak nie działa:) Bez różnicy, czy jeden z tych górnych orczyków jest osobnym wyciągiem, czy byłby kontynuacją tego dolnego, to na Halę Skrzyczeńską wjeżdża 1500 os/h - i tylu narciarzy wysiada jednocześnie z wyciągów i zaczyna zjazd. W przypadku gondoli o przepustowości 3000 os/h, trasy zrobiłyby się 2 razy bardziej zatłoczone, a dolny odcinek nawet 4 razy bardziej!

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Gondole są dla rowerzystów zdecydowanie wygodniejsze niż krzesła :) dodając do tego że nie muszą się przesiadać tym bardziej ...... dla narciarzy - przynajmniej dla mnie i moch znajomych również.

Nie wiem, osobiście wolę kanapy, moja rodzinka i znajomi rownież ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do kwestii gondoli: osobiście wolę kanapy, moja rodzina i znajomi również ?

Mam tylko nadzieję, patrząc na obecną zimę, że cała ta inwestycja będzie miała szansę się zwrócić.

Na razie tyle w temacie, bo szybkie śniadanie i trzeba zbierać się na stoki :D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka, o którą prosił Hextor.

Nie zaznaczyłem tylko rodzajów kolei. Gondola 10-osobowa to ta kolej z prawej strony z Czyrnej (z parkingu Kowalskiego). Kanapy 6-osobowe to Czyrna - Hala Skrzyczeńska, Hala Skrzyczeńska - grzbiet między Skrzycznem a Małym S. (okolice chatki), Solisko - Hala S. i Solisko - Wierch Pośredni. 8-osobowa na Julianach.

[ATTACH=CONFIG]28831[/ATTACH]

Czarne to koleje, a brązowe to orczyki. Niebieski spray oznacza nowe trasy.

Miedzy Solisko - Hala S. i Solisko - Wierch Pośredni będzie można się poruszać bez ściągania nart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR chce mieć ośrodek całoroczny. Letni turyści będą lepiej czuć się w gondolach. Sam wielokrotnie widziałem pieszych przerażonych korzystaniem z krzeseł. Dla ludzi, którzy z są narciarzami i używali krzesełek kilkaset - kilka tysięcy razy w życiu jest to obawa niezrozumiała. Ale są tacy ludzie i jest ich całkiem sporo (odczuwający lęk przed kolejkami krzesełkowymi). Sam pamiętam człowieka na forum, który pytał gdzie w alpach można jeździć tylko na orczykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

TMR chce mieć ośrodek całoroczny. Letni turyści będą lepiej czuć się w gondolach. Sam wielokrotnie widziałem pieszych przerażonych korzystaniem z krzeseł. Dla ludzi, którzy z są narciarzami i używali krzesełek kilkaset - kilka tysięcy razy w życiu jest to obawa niezrozumiała. Ale są tacy ludzie i jest ich całkiem sporo (odczuwający lęk przed kolejkami krzesełkowymi). Sam pamiętam człowieka na forum, który pytał gdzie w alpach można jeździć tylko na orczykach.

Nie no błagam nie wygłupiajcie się. Może zrobić kolejki terenowe albo w tunelach.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lęk przed krzesełkami? Że się wypadnie? Większe prawdopodobieństwo jest wypadku na trasie/szlaku niż na kolejce.

Marcin tak bywa.

To nie chodzi o prawdopodobieństwo a o zwykły lęk przestrzeni.

Mieliśmy taki przypadek naście lat temu na Wielkiej Raczy.

Była z nami dziewczyna z Warszawy (notabene super babka, żeby nie było że się czepiam Stolicy), która panicznie się bała jeździć krzesełkami.

A tam innych nie było, więc dawała radę i jeździła z zamkniętymi oczami :smile:

Fajnie to wyglądało, ale cóż, takie życie :smile:

Dodam tylko, że jak się zatrzymywał wyciąg (na Dedovce bardzo często) to zawsze z nią w najwyższym punkcie.

Nie muszę mówić co się działo :biggrin::biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wielkiej Raczy to akurat są krzesła z bardzo krótkimi oparciami (podobne są np. w Strbskim Plesie) i rzeczywiście dość niepewnie się tam siedzi - jak się oprze, to można fiknąć kozła w tył:) Zwłaszcza, jak ktoś przyzwyczaił się do tych nowszych kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o prawdopodobieństwo a o zwykły lęk przestrzeni.

Mieliśmy taki przypadek naście lat temu na Wielkiej Raczy.

Może rzeczywiście masz rację. Też kiedyś bałem się jeździć kolejkami (oprócz linowo-terenowych :wink). Z czasem to przeszło.

Plusem gondoli jest to, że można na chwilę zdjąć kask, zjeść coś albo przejrzeć zdjęcia :) Za to z kanapy są lepsze widoki :cheerful::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś napisać:biggrin: Dyskusja odbywa się bo pan z Warszawy zrobiłby och ach uch. Żyje w Polsce i wiem jedno. To co zrobili by 99 procent ludzi z Warszawy można sobie wsadzić w du.....:stupid: Nie wiem jaka kampania się zaczyna [radny, bezradny:confused::] próbuje w wujku google wyczytać ale naszemu komuś tam udało się poruszyć forum i pokazać jego wizje. Głosować a na pewno wstęgę przetnie na ukończonym hiper super genialnym markecie w szczyrku:cheerful:

Tego się nawet nie da komentować - na twoje kompleksy i swoje miejsce urodzenia nic Ci nie poradzę - gratuluje logicznego myslenia.

Podsumowując:

Jezeli mam z kimś dyskutować na temat czy lepiej postawić dwa krzesła lub krzesło i orczyk lub czy mają zostać 3 orczyki - zamiast jednej gondoli ze stacją pośrednią na długości 3km i przewyższeniu prawie 600 metrów to bardzo przepraszam ale szkoda mi czasu, ten temat dla mnie nie istnieje (.....) :stupid: :tongue: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nawet nie da komentować - na twoje kompleksy i swoje miejsce urodzenia nic Ci nie poradzę - gratuluje logicznego myslenia.

Podsumowując:

Jezeli mam z kimś dyskutować na temat czy lepiej postawić dwa krzesła lub krzesło i orczyk lub czy mają zostać 3 orczyki - zamiast jednej gondoli ze stacją pośrednią na długości 3km i przewyższeniu prawie 600 metrów to bardzo przepraszam ale szkoda mi czasu, ten temat dla mnie nie istnieje (.....) :stupid: :tongue: :biggrin:

Nie tylko Mamad się tam urodził, ja też z tamtąd pochodzę. Super miejsce. Ale i tak was wszystkich lubię "narciarską brać"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, na razie to nawet nie ma zatwierdzonego nowego Projektu Zagospodarowania Przestrzennego Szczyrku, więc droga do pozwoleń daleka.

Dodatkowo ekoterorysci mają w naszym regionie bardzo dobrych prawników i tak łatwo nie odpuszczą - oby nie skończyło się jak z Szyndzielnią lub Andrychowem.

TMR ma swoją koncepcję która nie do końca mnie się podoba, ale kibicuję im aby się udało, bo jak postawią te swoje gondole to już będzie z górki dla dalszych pomysłów.

Dla mnie i wielu dobrych narciarzy najważniejsze jest aby powstały krzesła w Czyrnej i odżyły trasy czarna i czerwona.

Prezes TMR w niedawnym wywiadzie stwierdził iż w Polsce urzędnicy boją się podejmować decyzji, co w języku dyplomacji bardzo źle rokuje na szybkie uzyskanie pozwoleń.

A na razie cieszmy się z Beskid Sport Arena w Szczyrku Biłej, bo BSA na pewno ruszy w grudniu 2016 (oby z czarną trasą).

Ps. Dziś bylem w Szczyrku na nartach i biorąc pod uwagę że Śląsk ma ferie to jest katastrofa, pustki jak w dawnych latach w marcu.

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...