Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Góralu jak warunki? Dużo przetarć? Mrozik już trzyma na dolnych stacjach?
Nie ma przetarć bo b. twardo, ale kamyczki. Rekordów prędkości na jedynce dziś nie da się pobijać. U mnie 75 u brata 81, kamyczki przeszkadzają. Za to na czwórce pół lodowa bajka179e76383335151b5d404eac7a0a6e1a.jpg39e4f75eace270e8ea393a13897a5e9a.jpg

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka do orczyka przeraża [emoji4] 
Jak powstanie kolej na Małe Skrzyczne to będzie pewnie najbardziej obleganą. 
5a75ab691d9c8_Beztytuu.png.1e4b911fa71d7ff12e26acf257e9ff1d.png
Powyżej 1000 zupełnie inne warunki, świeży naturalny śnieg i może chmur rano w dolinach z wystającymi ponad nie górami.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam trochę właścicieli SON. Cały dzień mróz - na COS sypią, a SON cisza. Zachowują się jakby mieli ponad metr śniegu i naśnieżanie było zbędne. Inna sprawa - kolejka do orczyka na Małe Skrzyczne jak widać na obrazkach, a oni nie uruchamiają drugiej nitki orczyka. Irytujące jest ich podejście do klienta...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głoszą spore mrozy, pewnie czekają aż przyjdą żeby naśniezanie było bardzo efektywne, po co wodę zużywać i łac nią po stoku. Jak byłem ostatnio to było widać że cały śnieg z pod orczyka był przepchany na jedną nitke ta działająca.  To tylko moje zdanie,  nie bronie ich działania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj test nocnej jazdy. Niestety ale sie bardzo zawiodlem :( Ludzi sporo na co SMR oczywiscie wplywu nie ma ale trasy to juz porazka. Kaszotto z muldami a pod spodem piekna ilosc lodu. I to wszystko po 1 zjezdzie. Potem 3 zjazdy i do domu bo szkoda zdrowia. Drugi punkt programu i najgorszy. Tyle nawalonych narciarzy to jeszcze nigdy nie widzialem. Nie po jednym dwoch piwkach ale zdecydowanie czyms grubszym. Jeden kolega sie zastanawial czy to sen czy jawa i jak on trafi do domu. Ja tam nikomu do kielicha nie zagladam ale dzis to jakas porazka. Szkoda...

  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście TMR do możliwości ośrodka w zakresie śnieżenia. Oszczędzają na całego i śnieżą tylko jedną trasę GOLGOTĘ co prawda warunki się poprawiają ale czy na tyle żeby bez naśnieżania otworzyć całość raczej nie. Jednak na Słowacji inaczej to robią czyżby to wpływ oszczędnego podejścia w związku z inwestycjami i chęcią szybkiego zarobku minimalizując wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Milzbi napisał:

Dziwne podejście TMR do możliwości ośrodka w zakresie śnieżenia. Oszczędzają na całego i śnieżą tylko jedną trasę GOLGOTĘ

W nocy lance były uruchomione w górnych częściach. Teraz pracują armatki firmy Techno Alpin (na Pośrednim też), natomiast nie działają stare Areco. Wydaje mi się, że wynika to z temperatury i wilgotności, Na Julianach samochodowy pokazywał -3, na Solisku -2, a w centrum Szczyrku -1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Milzbi napisał:

Dziwne podejście TMR do możliwości ośrodka w zakresie śnieżenia. Oszczędzają na całego i śnieżą tylko jedną trasę GOLGOTĘ co prawda warunki się poprawiają ale czy na tyle żeby bez naśnieżania otworzyć całość raczej nie. Jednak na Słowacji inaczej to robią czyżby to wpływ oszczędnego podejścia w związku z inwestycjami i chęcią szybkiego zarobku minimalizując wydatki.

Trzymajmy kciuki by uruchomili cały Pośredni-choć do do nich koszt.O Bieńkuli to raczej zapomnijmy-, to byłby dopiero cud..

Ale ja w innej spawie.

Może to utopia,dla niektórych herezja, a może by tak wszyscy kupą

JEDEN PRZYSTANEK JEDEN KAMIEŃ Z TRASY a jak to za trudno to może JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ?

Bo jak nie my to kto?

Dołączy się ktoś?

Zaznaczam nie mam żadnych udziałów w TMR ,akcji i takich tam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, toppaner said:

Może to utopia,dla niektórych herezja, a może by tak wszyscy kupą

JEDEN PRZYSTANEK JEDEN KAMIEŃ Z TRASY a jak to za trudno to może JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ?

Bo jak nie my to kto?

Dołączy się ktoś?

Zaznaczam nie mam żadnych udziałów w TMR ,akcji i takich tam,

 

 

Ja ten czyn społeczny wdrażam na bieżąco. Często wyrzucam minerały z trasy. Wczoraj schyliłem się na COS blisko górnej stacji kolejki po 3 szt. wielkości dużego ziemniaka ciskając je daleko poza narciarski szlak

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, andy-w napisał:

Ja ten czyn społeczny wdrażam na bieżąco. Często wyrzucam minerały z trasy. Wczoraj schyliłem się na COS blisko górnej stacji kolejki po 3 szt. wielkości dużego ziemniaka ciskając je daleko poza narciarski szlak

Hej kolego to już jest nas dwóch.      JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toppaner napisał:

Może to utopia,dla niektórych herezja, a może by tak wszyscy kupą

JEDEN PRZYSTANEK JEDEN KAMIEŃ Z TRASY a jak to za trudno to może JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ?

Bo jak nie my to kto?

Idea oczywiście słuszna, sam tak nieraz robię, ale to jednak nie zwalnia właścicieli wyciągów od tego obowiązku.
Nie rozumiem dlaczego 1 pracownik nie mógłby spędzić kilku godzin tylko na tym zajęciu i tak trasa po trasie dałoby się oczyścić...
W niektórych stacjach już takie zbieranie kamieni przez obsługę wyciągów widziałem.
Dla chcącego nic trudnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, shuger napisał:

Idea oczywiście słuszna, sam tak nieraz robię, ale to jednak nie zwalnia właścicieli wyciągów od tego obowiązku.
Nie rozumiem dlaczego 1 pracownik nie mógłby spędzić kilku godzin tylko na tym zajęciu i tak trasa po trasie dałoby się oczyścić...
W niektórych stacjach już takie zbieranie kamieni przez obsługę wyciągów widziałem.
Dla chcącego nic trudnego....

Tak oczywiście masz rację,tylko  życie pokazuje że TMR liczy tylko dutki.

Zawstydźmy Słowaków   JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ -przyłączysz się ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, toppaner napisał:

Tak oczywiście masz rację,tylko  życie pokazuje że TMR liczy tylko dutki.

Zawstydźmy Słowaków   JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ -przyłączysz się ? 

Puki co nie widziałem na żywo jaka jest tego skala... planuje wypad do szczyrku w lutym lub w marcu wiec jeśli do mojego przyjazdu będzie co zbierać to napewno nie zostanę bierny ;) 

Natomiast wolałbym jednak propagować inicjatywę "Kamieniołom w Szczyrku" czyli szerzyć wiedzę o warunkach na trasach. Może wtedy ktoś by się obudził w tym SMR i zaczął coś z tym robić....

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shuger napisał:

Puki co nie widziałem na żywo jaka jest tego skala... planuje wypad do szczyrku w lutym lub w marcu wiec jeśli do mojego przyjazdu będzie co zbierać to napewno nie zostanę bierny ;) 

Natomiast wolałbym jednak propagować inicjatywę "Kamieniołom w Szczyrku" czyli szerzyć wiedzę o warunkach na trasach. Może wtedy ktoś by się obudził w tym SMR i zaczął coś z tym robić....

Nie chodzi mi o rozważania że to oni powinni,to ich obowiązek,powinność i tak dalej.

Dywagować, rozważać że to ich sprawa i powinni poczuwać się do obowiązku -to nic nie da.

My musimy je wyzbierać niestety nikt za nas tego nie zrobi, więc  JEDEN ZJAZD JEDEN KAMIEŃ i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Milzbi napisał:

Czy to ostatnie zdjęcie jest z dziś ? z poniedziałku ?

Pewnie tak, bo sam dzisiaj obserwuję kamery co godzinę gdyż szykuje się do wyjazdu. Do godziny 11 było znośnie z kolejkami. Najgorzej od 11 do 13. Teraz znowu zaczyna się robić luźno.

Tym bardziej dziwi fakt dlaczego nie otwierają więcej orczyków np. z Czyrnej czy drugiej nitki na Małe Skrzyczne. Boje się najbliższego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...