Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi




Tym bardziej dziwi fakt dlaczego nie otwierają więcej orczyków np. z Czyrnej czy drugiej nitki na Małe Skrzyczne. Boje się najbliższego weekendu.


W Czyrnej jest za mało śniegu, żeby otworzyć orczyk. Może na siłę by się dało, a lepiej do gondoli i tak nie ma gigantycznej kolejki.
Też się dziwię, że nie otworzyli drugiego wyciągu na Małe Skrzyczne. Może czekają aż kolejka na Hali sięgnie Soliska :)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, leitner napisał:


 

 


W Czyrnej jest za mało śniegu, żeby otworzyć orczyk. Może na siłę by się dało, a lepiej do gondoli i tak nie ma gigantycznej kolejki.
Też się dziwię, że nie otworzyli drugiego wyciągu na Małe Skrzyczne. Może czekają aż kolejka na Hali sięgnie Soliska :)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Ten pierwszy (bliżej 1) ma zdemontowane liny i inne elementy - więc już raczej nigdy nie ruszy. Drugi był w lepszym stanie, tyle że wówczas musieliby odpalić Czyrną o oni zrobili tam sobie magazyn sprzętu, parking dla ratraków, składzik zbędnego wyposażenia ośrodka itp. 

Czyrna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Solisku wreszcie piękna, zimowa aura. Chętnych od razu też jakby więcej:
image.png.8ecbc90b94ea081ad08db3ec50666ce0.png
 
Od godziny 11 dziś było trzydzieści minut stania w kolejce do żółtego krzesła. A na pytanie dlaczego tyko jeden orczyk na Małe Skrzyczne dostałem odpowiedź że jeszcze jest za mało ludzi aby uruchomić.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fredek321 napisał:

Tak, ale naprawdę max, czas stania wyniósł 7 minut.

 

6 minut temu, Wuwu09 napisał:

Od godziny 11 dziś było trzydzieści minut stania w kolejce do żółtego krzesła. A na pytanie dlaczego tyko jeden orczyk na Małe Skrzyczne dostałem odpowiedź że jeszcze jest za mało ludzi aby uruchomić.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Czyli czas to pojęcie względne jak widać :-)

Jutro jadę to się zobaczy ile stania w tym cudzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wuwu09 napisał:

Od godziny 11 dziś było trzydzieści minut stania w kolejce

Patologia... 30 minut w kolejce w poniedziałek... Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek tyle czasu spędził w kolejce do jakiegokolwiek wyciągu...

20 godzin temu, toppaner napisał:

Nie chodzi mi o rozważania że to oni powinni,to ich obowiązek,powinność i tak dalej.

Dywagować, rozważać że to ich sprawa i powinni poczuwać się do obowiązku -to nic nie da.

Oczywiście że da, zapewne dostaną po kieszeniach w przyszłym sezonie, bo wiele osób kupiło sezonówkę albo po prostu zaplanowało sobie urlop czytając broszury o gwarantowanych świetnych warunkach. Rozsądni już więcej tego błędu nie popełnią a już na pewno nie będą im odgruzowywać tras, bo to jest ich psi obowiązek i można czasem dopomóc ale na pewno nie wyręczać!.
Nie spodziewałem się że tak szybko zatęsknię za starym, narciarskim a nie komercyjnym Szczyrkiem...
Cieszę się że mogłem go poznać przed modernizacją :) Będzie do czego wzdychać :D 

Edytowane przez shuger
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Shuger z tymi sezonowkami to jak zdarta płyta, nie zrozumiesz jak nie masz i tyle w temacie:)

Ja mam chyba piąty raz i jeszcze nie zdarzyło się żeby była to zła inwestycja. 

Ilość ludzi to jakaś masakra, jutro sam oceniex na żywo a nie z kamery...

Masz sezonówkę to będziesz oceniał - nic dziwnego - jakoś trzeba to wyjeździć żeby stwierdzić że się opłacało. Z resztą na tym bazuje cały marketing tego typu ofert.
A ja w sumie choćby mi dopłacali to nie przyjechałbym tam stać w takich kolejkach a przy okazji zbierać kamienie z trasy... masakra O.o
A jak z dojazdem i parkingami? Są korki?

Edytowane przez shuger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, shuger napisał:

Patologia... 30 minut w kolejce w poniedziałek... Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek tyle czasu spędził w kolejce do jakiegokolwiek wyciągu...

Oczywiście że da, zapewne dostaną po kieszeniach w przyszłym sezonie, bo wiele osób kupiło sezonówkę albo po prostu zaplanowało sobie urlop czytając broszury o gwarantowanych świetnych warunkach. Rozsądni już więcej tego błędu nie popełnią a już na pewno nie będą im odgruzowywać tras, bo to jest ich psi obowiązek i można czasem dopomóc ale na pewno nie wyręczać!.
Nie spodziewałem się że tak szybko zatęsknię za starym, narciarskim a nie komercyjnym Szczyrkiem...
Cieszę się że mogłem go poznać przed modernizacją :) Będzie do czego wzdychać :D 

Wiele kupiło a kupi jeszcze więcej, ja osobiście żałuje że nie kupiłem. ferie nie trwają wiecznie, teraz mamy ferie śląskie i zwykle w tym czasie tak to wygląda a zwłaszcza w takie dni jak w Polsce sypnie śniegiem. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kemot06 napisał:

Witam Jak wygląda sytuacja z Ski busami? Praktycznie jeżdżą od 2 miesięcy. To chyba wystarczający czas, aby wyrobić sobie o nich opinie. Jak oceniacie częstotliwość ich kursowania, przystanki, itp Jakieś wady? 

Ski bus na przystanek Szczyrk Gondola w środku tygodnia około godziny 16,15 przyjechał pełny narciarzy. Sporo oczekujących jeszcze dobiło ale nie wszyscy. Korek  do centrum na około 20 minut, trudno ocenić jak długo robi pętlę. Najkorzystniej chyba czekać na niego na Solisku. 

20180123_161654.jpg

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marek_kapica napisał:

Wiele kupiło a kupi jeszcze więcej, ja osobiście żałuje że nie kupiłem. ferie nie trwają wiecznie, teraz mamy ferie śląskie i zwykle w tym czasie tak to wygląda a zwłaszcza w takie dni jak w Polsce sypnie śniegiem. 

Oczywiście, że coraz więcej osób będzie jeździło do Szczyrku. Oczywiście, że TMR nie zrobił tej inwestycji "pro bono". Oczywiście, że będzie czerpał zyski z zainwestowanych pieniędzy. To nie tylko karnety. To również czynsz od wszystkich gastronomii/wypożyczalni/szkółek mających swoją siedzibę na terenach ośrodka. To opłaty od instruktorów uczących na terenie ośrodka itd. itp.

Jeżeli kogoś to dziwi to znaczy, że nie rozumie po co prowadzi się biznes.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, shuger napisał:

Masz sezonówkę to będziesz oceniał - nic dziwnego - jakoś trzeba to wyjeździć żeby stwierdzić że się opłacało. 

A Ty nie masz to nie oceniaj plisss. Nie byłeś w szczyrku a ekspertujesz jakbyś go budował:)

Jak ktos kupuje sezonke to chyba zeby po to zeby jezdzic conajmniej 12-15 dni?! Ty trzymalbyscw szafie?

Akartman o której godzinie ten korek? Od ronda?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

A jak z dojazdem i parkingami? Są korki?

Mieszkamy w Groniku, czyli pomiędzy Soliskiem, a Julianami. O 8:25 parkujemy na Julianach jako 5-10 samochód. Oczywiście za darmo, nic się nie zmieniło. Przed nocną parkujemy u Kowalskiego (za darmo). Tu trzeba być 17:30 lub korzystać z parkingów nieco oddalonych.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

A Ty nie masz to nie oceniaj plisss. Nie byłeś w szczyrku a ekspertujesz jakbyś go budował:)

Jak ktos kupuje sezonke to chyba zeby po to zeby jezdzic conajmniej 12-15 dni?! Ty trzymalbyscw szafie?

Przecież nie kupiłem też z jakiegoś powodu, to dlaczego mam nie oceniać? Jestem na forum to wiem znacznie więcej niż przeciętny narciarz. W szczyrku byłem nie raz - ale w starym szczyrku, każdy wyjazd wspominam wspaniale, nawet jest tu jedna moja relacja.
W tym nowym będę i oczywiście nie omieszkam wrzucić relację na forum. :) 
Jasne że jakbym kupił sezonówkę to bym bardzo się starał wyjeździć tą kasę - wiadomo.
Ale naprawdę - jest luty.
Do tego czasu jest na zmianę:
albo ziemia/kamienie/grudy lodowe na trasach
albo wyłączenia ośrodka przez wiatr
albo kolejki do wyciągów
albo kolejki do kas
albo korki na drodze
i do tego dezinformacje na stronach
Może zdarzyły się pojedyncze dni w miarę akceptowalne. Sezonówka to biznes głównie dla stacji narciarskich - bo niejako wymusza na narciarzu chęć "wyjeżdżenia" tej kasy za wszelką cenę. Klient z sezonówką to dobry klient -  zapłacił z góry i przyjedzie nawet jak warunki są marne a zawsze zostawi jeszcze jakieś pieniądze w knajpach. Po takim popisie jaki dał w tym sezonie SMR - dwa razy bym się zastanowił przed zakupem kolejnej sezonówki. Ale tutaj zaczyna się uruchamiać efekt przyzwyczajenia i tak - wielu się przyklei do tego produktu na lata. Co kto lubi ;) 

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Mieszkamy w Groniku, czyli pomiędzy Soliskiem, a Julianami. O 8:25 parkujemy na Julianach jako 5-10 samochód. Oczywiście za darmo, nic się nie zmieniło. Przed nocną parkujemy u Kowalskiego (za darmo). Tu trzeba być 17:30 lub korzystać z parkingów nieco oddalonych.

Dzięki, chociaż mnie bardziej interesuje wjazd do Szczyrku od strony Bielska. Ktoś coś?

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, shuger napisał:

Dzięki, chociaż mnie bardziej interesuje wjazd do Szczyrku od strony Bielska. Ktoś coś?

Zawsze jestem na parkingu pod gondolą na 8.05-8.10, nigdy nie trafiłem na żaden korek, a wjeżdżałem do Szczyrku w tym sezonie już kilkanaście razy.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, keisyzrk napisał:

Zawsze jestem na parkingu pod gondolą na 8.05-8.10, nigdy nie trafiłem na żaden korek, a wjeżdżałem do Szczyrku w tym sezonie już kilkanaście razy.

OK, znaczy że dla bezpieczeństwa pasuje być przed otwarciem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, shuger napisał:

Przecież nie kupiłem też z jakiegoś powodu, to dlaczego mam nie oceniać? Jestem na forum to wiem znacznie więcej niż przeciętny narciarz. W szczyrku byłem nie raz - ale w starym szczyrku, każdy wyjazd wspominam wspaniale, nawet jest tu jedna moja relacja.
W tym nowym będę i oczywiście nie omieszkam wrzucić relację na forum. :) 
Jasne że jakbym kupił sezonówkę to bym bardzo się starał wyjeździć tą kasę - wiadomo.
Ale naprawdę - jest luty.
Do tego czasu jest na zmianę:
albo ziemia/kamienie/grudy lodowe na trasach
albo wyłączenia ośrodka przez wiatr
albo kolejki do wyciągów
albo kolejki do kas
albo korki na drodze
i do tego dezinformacje na stronach
Może zdarzyły się pojedyncze dni w miarę akceptowalne. Sezonówka to biznes głównie dla stacji narciarskich - bo niejako wymusza na narciarzu chęć "wyjeżdżenia" tej kasy za wszelką cenę. Klient z sezonówką to dobry klient -  zapłacił z góry i przyjedzie nawet jak warunki są marne a zawsze zostawi jeszcze jakieś pieniądze w knajpach. Po takim popisie jaki dał w tym sezonie SMR - dwa razy bym się zastanowił przed zakupem kolejnej sezonówki. Ale tutaj zaczyna się uruchamiać efekt przyzwyczajenia i tak - wielu się przyklei do tego produktu na lata. Co kto lubi ;) 

Dzięki, chociaż mnie bardziej interesuje wjazd do Szczyrku od strony Bielska. Ktoś coś?

Jaki popis dał TMR? Nie przywiózł zimy z Słowacji? Mamy drugi raz w tym sezonie większy mróz w górach. Gdyby była zima chociaż od grudnia nie było by tech dziwnych zarzutów i biadoleń. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marek_kapica napisał:

Jaki popis dał TMR? Nie przywiózł zimy z Słowacji? Mamy drugi raz w tym sezonie większy mróz w górach. Gdyby była zima chociaż od grudnia nie było by tech dziwnych zarzutów i biadoleń. 

W mojej ocenie taki, że mając mróz go nie wykorzystują. Mamy chyba największy mróz tej zimy w Szczyrku a system naśnieżania włączony na Golgocie i Pośredniej, trochę śnieżą 3. A co z resztą, mamy takie zapasy śniegu, że nie potrzeba (czy też nie można) włączyć go całą mocą? Dlaczego nie śnieżymy torów pod orczykami (Juliany), nie śnieżymy "ścianki" na 3, nie wspomnę już Bieńkuli. Wreszcie nie gromadzimy zapasów śniegu - na ciężkie czasy. Ja mam sezonówkę i bardzo chciałbym móc z niej skorzystać w drugiej połowie lutego i w marcu w normalnych warunkach (w ferie nie planowałem przyjeżdżać). W grudniu planowałem jeździć w sumie 10 dni, jeździłem 4 (mam pretensje o brak otwarcia ośrodka na 15 grudnia - przepadła zaliczka noclegów na ten termin), a w terminie późniejszym zamiast planowanych 6 dni wyjeździłem 4 (wiało). 

Tak rozumiem, że ten ośrodek jest w trakcie przebudowy, ale wcale ani nie jest tani, ani nie jest obecnie wow, bo większość fajnych tras jest zamknięta (Golgota, Bieńkula). Jak byłem najfajniejsze warunki miałem na 1. Tyle, że przez 2 dni ta trasa była oficjalnie zamknięta.  Ośrodek ma potencjał, ale potencjał nie wystarczy, trasy które są tylko na mapie (ale bez śniegu) też nie wystarczą. Mamy szczyt sezonu wysokiego a oni zachowują się jakby właśnie otwierali ośrodek na początek sezonu niskiego - w mojej ocenie coś na pewno jest nie tak.

A za tydzień i tak będę tam jeździć i na pewno zamieszczę relację z tej jazdy. 

Pozdrawiam

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...