Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Spiochu napisał:

Gdzie można znaleźć najlpesze prognozy odnośnie wiatru na 2-3 dni do przodu?

Zamkną jutro wyciągi?

meteo.pl

W czwartek wieczorem melduję się na miejscu (pewnie w czwartek na rozjeżdżenie pojadę od Istebnej) a od piątku do niedzieli będę w Szczyrku. Jak mocno wieje pewniejszy COS i BSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kordiankw napisał:

Syn z kolegami jest od dwóch dni w Szczyrku i też sobie chwali. Jest już po raz trzeci w tym sezonie na kilka dni i mówi, że to najlepszy wyjazd. Mam nadzieję, że do soboty warun się utrzyma bo mam w planach wpaść na weekend.

Rozsądnego masz syna, ładnie to tak go kontrolować? A jak przyjechał z jakimiś koleżankami ? W razie czego przygarnę Ciebie na kwaterę do siebie:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnego masz syna, ładnie to tak go kontrolować? A jak przyjechał z jakimiś koleżankami ? W razie czego przygarnę Ciebie na kwaterę do siebie[emoji3].

Wielki radziecki przywódca zwykł mawiać „kontrola najwyższa formą zaufania”. Wiedział co mówi :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam nadzieję, że warunki się jeszcze trochę utrzymają, bo wybieramy się z narzeczoną do szczyrku od piątku do następnej soboty. Prognozy podają +15 w niedzielę i deszcz ale jesteśmy dobrej myśli :-P. Powiedzcie proszę jak działa system GoPass, bo czytałem, że były z tym problemy. Zarejestrowałem się w systemie, karta jeszcze nie doszła, dostałem tymczasowy papierek z kodem kreskowym, kupuję skipass online i co dalej? Ten papierek będzie działał z kodu kreskowego, czy muszę gdzieś się jeszcze udać coś wymienić, odebrać, zarejestrować, naładować?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, macieekg napisał:

Ten papierek będzie działał z kodu kreskowego, czy muszę gdzieś się jeszcze udać coś wymienić, odebrać, zarejestrować, naładować?

Musisz z nim (kodem kreskowym) podejść do kasy, gdzie dostaniesz tymczasową kartę. Po zakończonej jeździe ją zwracasz, to znaczy po całym pobycie w Szczyrku (nie musisz tego robić codziennie).

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, macieekg napisał:

Dzięki za odpowiedź. Kasy muszą być SMR przy gondoli czy COS też to ogarnie?

Przy COS nie wiem, ale skoro działają razem, to może też się będzie dać. Może stali bywalcy coś doradzą. Ja bym jednak uderzał pierwszym razem do SMR, tak dla pewności. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem SMR w niedzielę 4/03. Stałem w tych półgodzinnych kolejkach.

Przypomniał mi się Szczyrk z czasów wyciągów górniczych gdy stało się po półgodziny i dłużej do orczyka..

Czy na pewno o to chodziło z tą modernizacją?

Skurczybyki nie uruchomiły przez cały sezon orczyków na Julianach (o Czyrnej nie wspomnę) co trochę by rozładowało ten tłok.. ich zbójeckie prawo

Trasy o 8:30 wyglądały jakby robione przez pijanego ratrakowego który pierwszy raz to robił - to pewnie znów kwestia przyoszczędzenia na paliwie i wyszkoleniu ludzi.

Grzało ~50% kanap! co przy -13C z rana robi różnicę (już popsute czy jeszcze nie uruchomione do porządku?)

Czas przejazdu kanapy w szczycie kłębiących się dzikich tłumów z Soliska na Halę 7:22min (deklarowane 6min) - daje to 23% mniejszą przepustowość niż znamionowa - może ktoś to umie wytłumaczyć?

No i podsumowanie:

zajeździłem się do upadłego, zrobiłem brutto 78km(to mniej więcej tyle ile robię dziennie przy pobycie na lodowcu, gdzie infrastruktura jest z 5x większa?) uśmiech powraca mi do tej pory na twarz ;) Gdyby nie te kolejki, zajeździłbym się chyba na śmierć :D

Nie ma dla mnie (niestety) alternatywy dla Szczyrku dla jednodniowego wyjazdu.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zipp1001 napisał:

 mojezajeździłem się do upadłego

Ja miałem tak dzisiaj. Najpierw COS a po godzinie przez 5 godzin w SMR. Razem 6 godzin (08:00-14:00). Dzisiaj prawie bez kolejek. Warunki do 10-tej bardzo dobre i dobre. Od 11-tej szybka degeneracja tras :odsypy ,przetarcia ,placki lodowe,kamole, mokry tępy śnieg poniżej Hali s. itp. Bez kolejek lub 1-3 minuty do gondoli i żółtej kanapy. ,,Starzyk" czyli ja ,,zajechany'' jak po dniu jazdy na trasach w Tyrolu. Miałem zawitać w SMR po feriach w przyszłym roku a pojechałem po 5 dniachB|. Robi się ciepło bo od -1 o godzinie 08:15 na Skrzycznem do około +4/5 stopni w godz. 13-14 w Czyrnej i w Solisku. Bardzo udany dzień na nartach i  chyba moje pożegnanie sezonu 17/18. W prognozach coraz większe ciepło. Na Skrzycznem leży 0,5 m śniegu to FIS w COS jeszcze jakiś czas pociągnie ,ale w SMR to słabo to widzę. Jutro wrzucę fotki .

Edytowane przez janek57
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janek57 napisał:

Ja miałem tak dzisiaj. Najpierw COS a po godzinie przez 5 godzin w SMR.

Z ciekawości zapytam. Jeździłeś z plecakiem i cywilnymi w nim butami czy wieszałeś go gdzieś na płocie? No bo jak samochodem to sprawa oczywista. Ja podczas mojej pierwszej wizyty w Szczyrku skorzystałem z szafki w budynku nad kasami za 25 zł na spółkę z przypadkowym narciarzem z autobusu z Bielska. Umówiliśmy się na telefon i jak on skończył jazdę otworzyłem szafkę by zabrał swój plecak. Jutro ponownie jadę i chciałbym zaliczyć w takiej samej kolejności tylko ten plecak z butami jest kłopotem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Akartman napisał:

Z ciekawości zapytam. Jeździłeś z plecakiem i cywilnymi w nim butami czy wieszałeś go gdzieś na płocie? No bo jak samochodem to sprawa oczywista. Ja podczas mojej pierwszej wizyty w Szczyrku skorzystałem z szafki w budynku nad kasami za 25 zł na spółkę z przypadkowym narciarzem z autobusu z Bielska. Umówiliśmy się na telefon i jak on skończył jazdę otworzyłem szafkę by zabrał swój plecak. Jutro ponownie jadę i chciałbym zaliczyć w takiej samej kolejności tylko ten plecak z butami jest kłopotem. 

Ja zostawiałem buty swoje i żony w wypożyczalni nart obok COS, Chłopaki kasują dychę za przechowanie, a jak oddałem jedną parę nart u nich do serwisu to miałem przechowanie butów w gratisie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Akartman napisał:

Jeździłeś z plecakiem i cywilnymi w nim butami

Plecak z butami i pokrowcem na narty zostawiam w budynku poczekalni przy dolnej stacji kolejki na Skrzyczne u pana Marcina (Mariusza?) . Sam proponuje tą usługę . (5zł za dzień ) Będą tam szafki na przechowanie bagażu ,takie jak na Czantorii a właściwie już są ,ale na razie nieczynne. Nie wiem czy na Solisku czy przy dolnej stacji gondoli (Czyrna) są szafki na bagaż bo zaczynałem w piątek i dzisiaj jazdę od COS i przejeżdżam górą na SMR ( za pierwszym razem 26.02 pojeździłem tylko na cOS  4godz. za 55 zl.) Z Soliska pod Skrzyczne wracam skibusem odbieram bagaż, zmieniam buty i dalej PKS  lub prywatny bus,dzisiaj godz 15:00do Bielska -Białej, pociąg KŚ do Katowic,dzisiaj 16:12 , z Katowic autobus 130 godz.17:34 i w domu o 18:10.  Do Szczyrku rano znacznie szybciej bo od 05;13 do 07:35 (kasa przy kolejce na Skrzyczne) Dzisiaj wstałem o 04:30 i byłem właśnie o 07:35, w ostatni piątek wyjeżdżałem dopiero o 07:00 i byłem o 09:40 (pod Skrzycznem). Tak bardziej szczegółowo o dojazdach do Szczyrku komunikacja publiczną.Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kordiankw napisał:

Ja zostawiałem buty swoje i żony w wypożyczalni nart obok COS, Chłopaki kasują dychę za przechowanie, a jak oddałem jedną parę nart u nich do serwisu to miałem przechowanie butów w gratisie.

17 minut temu, janek57 napisał:

Plecak z butami i pokrowcem na narty zostawiam w budynku poczekalni przy dolnej stacji kolejki na Skrzyczne u pana Marcina (Mariusza?) . Sam proponuje tą usługę . (5zł za dzień )

23 minuty temu, janek57 napisał:

Z Soliska pod Skrzyczne wracam skibusem odbieram bagaż, zmieniam buty i dalej PKS  lub prywatny bus,dzisiaj godz 15:00do Bielska -Białej, pociąg KŚ do Katowic

 

Wielkie  dzięki za cenne wskazówki :) z pewnością skorzystam. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zipp1001 napisał:

Byłem SMR w niedzielę 4/03. Stałem w tych półgodzinnych kolejkach.

Przypomniał mi się Szczyrk z czasów wyciągów górniczych gdy stało się po półgodziny i dłużej do orczyka..

Czy na pewno o to chodziło z tą modernizacją?

Skurczybyki nie uruchomiły przez cały sezon orczyków na Julianach (o Czyrnej nie wspomnę) co trochę by rozładowało ten tłok.. ich zbójeckie prawo

Trasy o 8:30 wyglądały jakby robione przez pijanego ratrakowego który pierwszy raz to robił - to pewnie znów kwestia przyoszczędzenia na paliwie i wyszkoleniu ludzi.

Grzało ~50% kanap! co przy -13C z rana robi różnicę (już popsute czy jeszcze nie uruchomione do porządku?)

Czas przejazdu kanapy w szczycie kłębiących się dzikich tłumów z Soliska na Halę 7:22min (deklarowane 6min) - daje to 23% mniejszą przepustowość niż znamionowa - może ktoś to umie wytłumaczyć?

No i podsumowanie:

zajeździłem się do upadłego, zrobiłem brutto 78km(to mniej więcej tyle ile robię dziennie przy pobycie na lodowcu, gdzie infrastruktura jest z 5x większa?) uśmiech powraca mi do tej pory na twarz ;) Gdyby nie te kolejki, zajeździłbym się chyba na śmierć :D

Nie ma dla mnie (niestety) alternatywy dla Szczyrku dla jednodniowego wyjazdu.

 

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale przy pół godzinnych kolejkach 78 km brutto chyba nie jest realne. Tak przynajmniej wynika z moich szybkich obliczeń :P

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, melo7anthony said:

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale przy pół godzinnych kolejkach 78 km brutto chyba nie jest realne. Tak przynajmniej wynika z moich szybkich obliczeń

:) pewnie że niemożliwe, ale przecież te pół godziny było w szczycie ;)

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem SMR w niedzielę 4/03. Stałem w tych półgodzinnych kolejkach.

Wytłumacz mi po co piszesz takie bzdury... Skąd u co poniektórych takie skłonności konfabulacji... Stałeś w 30 minutowych kolejkach? Przecież idelnie pokazałeś na wykresie, ze nie stałeś nawet 10 minut... (w przeciągu pierwszej godziny nie stałeś nawet 5 minut). Jedyna dłuższa przerwa jak zjechałeś na sam dół (prawdopodobnie WC lub parking).

Ludzie ogarnijcie się trochę...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zaba_osw napisał:

Wytłumacz mi po co piszesz takie bzdury... Skąd u co poniektórych takie skłonności konfabulacji... Stałeś w 30 minutowych kolejkach? Przecież idelnie pokazałeś na wykresie, ze nie stałeś nawet 10 minut... (w przeciągu pierwszej godziny nie stałeś nawet 5 minut). Jedyna dłuższa przerwa jak zjechałeś na sam dół (prawdopodobnie WC lub parking).

Ludzie ogarnijcie się trochę...

*** *odczuwalne 30 min* ***
 

:D

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...