Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Nie musisz zaberac sprzętu, możesz skorzystać z szafek.

Szafka kosztuje 25 zł!

Nie znam dokładnie realiów, ale gondola z Lipowej wydaje mi się najlepszym wyjściem - szczególnie, że dla narciarzy przybędzie wówczas dodatkowa, długa trasa na południe. I teoretycznie wydaje się, że jest tam dużo miejsca pod parkingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koliber napisał:

Szafka kosztuje 25 zł!

Nie znam dokładnie realiów, ale gondola z Lipowej wydaje mi się najlepszym wyjściem - szczególnie, że dla narciarzy przybędzie wówczas dodatkowa, długa trasa na południe. I teoretycznie wydaje się, że jest tam dużo miejsca pod parkingi.

Narciarstwo ogólnie nie jest tanie, szukajmy rozwiązań, bo jak na razie takich w Szczyrku w zakresie komunikacji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, koliber napisał:

Natomiast nie uważam, by jeszcze trzeba było zagęszczać przystanki. Już teraz, jadąc skibusem, który w całości ma zamalowane szyby reklamą samego siebie, większość pasażerów w tym tłoku nie widziała, gdzie się znajdują i czy już się mają przeciskać do wyjścia, (...) nikt nie organizuje darmowego skibusu, jadącego 85 km wokół Niżnych Tatr, gdy ktoś utknie po drugiej stronie góry.

Pierwszy problem rozwiązuje System Informacji Pasażerskiej - coś nieznane PKS Bielsko-Biała :) Na razie ważniejsze jest to, kto ma danego dnia imieniny. A skibus dookoła Niżnych Tatr jeździ w przypadku braku możliwości braku powrotu na drugą stronę Chopoku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ostek napisał:

Jako narciarz z Zagłębia (podkreślam, że nie ze Śląską!) z chęcią i bez najmniejszego problemu przesiadłbym się do skibusa na wjeździe do Szczyrku ale pod jednym warunkiem, że ten SKibus nie będzie stał w korkach :)  Co mi teraz ze skibusa (pomijam brak parkingu na wlocie) skoro spędzie w nim tyle samo czasu co w aucie? Wybudowanie parkingu to dobry początek, myślę, że część ludzi tam zaparkuje bez zbędnego nakazywania i groźby kary albo zwiększonej opłaty, byleby to wpłynęło na brak korków w Szczyrku.

 

Jako narciarz z Górnego Śląska, przyznaje Ci rację, pomimo, ze jesteś z zagranicy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, leitner napisał:

Pierwszy problem rozwiązuje System Informacji Pasażerskiej - coś nieznane PKS Bielsko-Biała :) Na razie ważniejsze jest to, kto ma danego dnia imieniny. A skibus dookoła Niżnych Tatr jeździ w przypadku braku możliwości braku powrotu na drugą stronę Chopoku

A co myślisz o gondolowym transporcie publicznym w takim miejscu? Co prawda w pierwszym etapie kosztowny, ale bez korków i atrakcyjny przez cały rok, można powiedzieć, ze to atrakcja turystyczna, pytam o gondole podobne do tych z Heatrow czy lotniska w Shanghaju.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przebijając się z Wisły zawsze parkuję na Pośrednim. Jakież było więc moje zdziwienie gdy dowiedziałem się ostatnio, że SMR  nie jest zainteresowany utrzymaniem tych miejsc bo ma już wystarczającą ilość miejsc parkingowych. Dodam, że od strony Wisły też chętnie wsiadłbym do skibusa i dojechał na ten parking transportem publicznym, tylko tego nie ma. Owszem, trzeba mieć trochę oleju w głowie i umiejętności by przejechać przełęcz, a nie każdy realnie ocenia swoje umiejętności i możliwości swojego auta.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
1 godzinę temu, andrzej1982 napisał:

klientka z Rybnika drze na nas ryja bez słowa "Dzień dobry", bo nie potrafi przeczytać smsa od firmy kurierskiej, że przesyłka przyjedzie w godzinach 14-16. I to nie jest jeden przypadek, takich mamy całe mnóstwo i dziwnym trafem 70% klientów-debili dzwoni ze Śląska

To w Polsce nie tylko na tych z Warszawy  się nawala? ☺️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, fredek321 said:

Szczyrk to Małopolska, od zawsze. Granica ze Śląskiem przebiega przez Przełęcz Salmopolską.

oczywiście ale administracyjnie to w.śląskie więc tak to w powierzchownej świadomości funkcjonuje...według tego Zagłębie to też niby Śląsk a na prawdę to Małopolska.

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sariensis napisał:

A co myślisz o gondolowym transporcie publicznym w takim miejscu? 

Gondola rozwiąże tylko część problemu - korek nie skończy się pod gondolą czy na światłach w Szczyrku, ale na parkingu. Na pewno trochę się zmniejszy, ale czy spektakularnie to mogą wykazać tylko symulacje ruchu drogowego. Najlepiej by było, gdyby do takiego centrum przesiadkowego dałoby się dojechać w atrakcyjnym czasie innym środkiem transportu publicznego z Bielska czy ze Śląska. Nie musi to być koniecznie autobus, jednak on jest najtańszy. Wiem, że nie jest łatwo przesiadać się z nartami, ale gdyby między takim pociągiem a autobusem było do przejścia 50 m bez konieczności zdobywania nawet jednego schodka, to byłoby o wiele wygodniej ;)

25 minut temu, moruniek napisał:

Dodam, że od strony Wisły też chętnie wsiadłbym do skibusa i dojechał na ten parking transportem publicznym, tylko tego nie ma.

Autobusu z Wisły #niedasię zorganizować nawet latem przy dobrych warunkach drogowych a co dopiero zimą 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leitner napisał:

Wiem, że nie jest łatwo przesiadać się z nartami, ale gdyby między takim pociągiem a autobusem było do przejścia 50 m bez konieczności zdobywania nawet jednego schodka, to byłoby o wiele wygodniej ;)

Dla rodziny 2+2 i większe "+" każda przesiadka jest dramatem, jednocześnie każdy transport publiczny jest droższy od samochodu. Nie unikniemy korków, tylko zminimalizujmy ich skutki. To rola służb miasta i państwa.

Skupmy się na tym co proste. Dlaczego skibus nie podjeżdża pod Klimczok. Tam jest ponad 100 samochodów prywatnych.

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Dla rodziny 2+2 i większe "+" każda przesiadka jest dramatem, jednocześnie każdy transport publiczny jest droższy od samochodu. Nie unikniemy korków, tylko zminimalizujmy ich skutki. To rola służb miasta i państwa.

Jasne, dlatego należy ograniczać przesiadki jak najbardziej. Ale jednocześnie trzeba pamiętać, że większość narciarzy jednodniowych przyjeżdża max. w dwie osoby a nie całą rodziną :) Ja bym się tu skupił na roli samorządu oraz lokalnych inwestorów. Państwo nie wybuduje Szczyrkowi centrum przesiadkowego z gondolą, tramwajem, 18 metrowymi skibusami i czymś tam jeszcze. Swego czasu głośno było o pewnym profesorze, który chciał, żeby państwo sfinansowało budowę tunelu pod Skrzycznem za kilka mld zł, który byłby przydatny przez 2 miesiące w roku. Odpowiedź Ministerstwa była jednoznaczna i można się jej domyślić ;) Samorząd może jedynie wystąpić o dofinansowanie ze środków centralnych, ale, tak jak napisałem, dobry by był także model partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestorów w Szczyrku jest pełno, zarabiają niezłe pieniądze, ale powinni też wziąć chociaż częściową  odpowiedzialność za to, co się dzieje dzięki ich inwestycjom. 

Przydałby się na forum wątek o transporcie publicznym narciarzy. Na razie jestem w trakcie pisania referatu na ogólnopolską konferencję naukowo-akademicką w temacie problemów komunikacyjnych Szczyrku, także nie raz będę do tego wracał :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leitner napisał:

Przydałby się na forum wątek o transporcie publicznym narciarzy. Na razie jestem w trakcie pisania referatu na ogólnopolską konferencję naukowo-akademicką w temacie problemów komunikacyjnych Szczyrku, także nie raz będę do tego wracał :) 

Widać, że to Twoja pasja. Rozsądek i umiar w postach. Co do odpowiedzialności inwestorów prywatnych, to na pewno są wśród nich tacy, którzy czują współodpowiedzialność. Mieszkam u takich w Szczyrku - dowóz skibusem, ogrzewanie gazem, segregacja śmieci itd. Jednak mam wrażenie, że to wyjątek jeden z nielicznych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mig12345 napisał:

Przed 50 laty dało się. Jeśli Jelcz-ogórek dał radę to nowy autobus też....

No ale teraz transport publiczny w Polsce leży i kwiczy. W tym regionie i tak jako-tako to wygląda. Nachylenie terenu może być tylko wymówką - oczywiście, że teoretycznie da się puścić ten autobus. Tylko, że praktycznie w obecnych realiach nie - nikomu za bardzo na tym nie zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobili w Szczyrku to prawdziwe mistrzostwo świata.Nie dziwię się, że narciarze tłumnie oblegają Szczyrk.Oczywiście, że są skutki uboczne : duża ilość uczących się  jeździć i problem z transportem, ale gdyby nie modernizacja to wkrótce Szczyrk podzieliłby los  Korbielowa.Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na jeden "szczegół" .Nie przystoi, moim zdaniem truć smogiem narciarzy w takim miejscu. Na fotce sprzed tygodnia komin pewnego gościńca na Solisku...Ciężko będą mieli właściciele resortu to zmienić, ale skoro reanimowali te zacne górki, to może i smoga przegonią ;-).

20181229_143316.jpg

Edytowane przez kris71
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim zwolennikom dojazdu autem pod samą gondolę przypomnieć pewien artykuł Marcina Szafrańskiego, "Wengen - zjazd dla najtwardszych"

Cytat:

"Pierwsze zaskoczenie to równe traktowanie absolutnie wszystkich. Nie ma wyjątku, wszyscy muszą zostawić samochód na parkingu i do hotelu dojechać pociągiem. Niby nic strasznego, ale biorąc pod uwagę ilość sprzętu jaką wożą zawodnicy PŚ, ten temat dla serwisantów wydaje się sporym kłopotem.Tak tu jest i trzeba sobie radzić ładując wszystko do ogromnych przyczep.Takie same zasady działają rano. Nie ważne czy nazywasz się np. Didier Cuche. O 6:45 bierzesz swoje narty w rękę i czekasz na pociąg...."

https://www.skionline.pl/sport/wengen-zjazd-dla-najtwardszych,newsy,5830.html

Drodzy Państwo nawet w bogatej Szwajcarii podczas Pucharu Świata jeśli nie ma warunków do dojazdu pod samą trasę wszyscy grzecznie korzystają z transportu publicznego. W Szczyrku ze względu na dość ograniczoną ilość miejsca (wąska dolina, gęsta zabudowa) nigdy nie będzie wystarczającej ilości miejsc na parkingach pod trasami i tylko parking i centrum przesiadkowe na Ski Bus w Buczkowicach jest jedynym rozwiązaniem. A jeśli jak widać nawet serwisańci zawodników z całym majdanem dają rade tak funkcjonować tym bardziej rodzina 2+2 i większe "+" powinna dać radę

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, jaca10 said:

Pytanie w sprawie Gopass.

Czy jak kupię on-line skipass, na dany dzień, a nie przyjadę, to można to zmienić lub wycofać?

 

Ja miałem taki przypadek na Chopoku -kupiłem omyłkowo karnet na Go pass na piątek a przyjechałem na narty w sobotę :( Zmiana była możliwa w punkcie za opłatą 5 EUR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, luksor85 napisał:

Chciałbym wszystkim zwolennikom dojazdu autem pod samą gondolę przypomnieć pewien artykuł Marcina Szafrańskiego, "Wengen - zjazd dla najtwardszych"

Pomysł ciekawy, ale niestety nie do zrealizowania. Szczyrk to prawie 6000 mieszkańców, kilka tysięcy rozproszonych miejsc noclegowych. Przez Szczyrk biegnie droga wojewódzka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...