Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Pomysł ciekawy, ale niestety nie do zrealizowania. Szczyrk to prawie 6000 mieszkańców, kilka tysięcy rozproszonych miejsc noclegowych. Przez Szczyrk biegnie droga wojewódzka.

 

Chyba jedyny do zrealizowania jeśli nie chcemy aby Szczyrk całkowicie się zakorkował w zimie. Oczywiście wjazd dla mieszkańców powinien pozostać, ewentualnie też dla gości dojeżdżających do hotelów pod warunkiem zapewnienia miejsca parkingowego pod hotelem - później powinni jeździć skibusami. Pociągu przez Szczyrku nikt nie wybuduje bo nie ma na to miejsca. Jedynym rozwiązaniem jest szybki i sprawny transport Skibusam. Lecz żeby mogły sprawnie funkcjonować trzeba ograniczyć ruch jednodniowy przynajmniej w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luksor85 napisał:

Chyba jedyny do zrealizowania jeśli nie chcemy aby Szczyrk całkowicie się zakorkował w zimie. Oczywiście wjazd dla mieszkańców powinien pozostać, ewentualnie też dla gości dojeżdżających do hotelów pod warunkiem zapewnienia miejsca parkingowego pod hotelem - później powinni jeździć skibusami. Pociągu przez Szczyrku nikt nie wybuduje bo nie ma na to miejsca. Jedynym rozwiązaniem jest szybki i sprawny transport Skibusam. Lecz żeby mogły sprawnie funkcjonować trzeba ograniczyć ruch jednodniowy przynajmniej w zimie.

Kto, gdzie i na jakiej podstawie dokona segregacji samochodów? Czy np. z Bielska do Wisły Czarne trzeba będzie jechać dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Kto, gdzie i na jakiej podstawie dokona segregacji samochodów? Czy np. z Bielska do Wisły Czarne trzeba będzie jechać dookoła?

Licząc od PKP Główna B-B  to czy przez Szczyrk, czy przez Ustroń to praktycznie te same kilometry.

Najlepiej jakby zlikwidować wszystkie parkingi dla osobowych to wtedy nikt nie przyjedzie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fredek321 napisał:

Kto, gdzie i na jakiej podstawie dokona segregacji samochodów? Czy np. z Bielska do Wisły Czarne trzeba będzie jechać dookoła?

A karty mieszkańca/ gościa hotelowego mówią ci coś? Mogą być nawet dla mieszańców Wisły Malinka. A tak poza tym może się mylę ale z Bielska to nie wiem czy szybciej nie będzie na około jechać niż stać godzinę w korku przez Szczyrk. A weź pod uwagę że korki będą coraz większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luksor85 napisał:

A karty mieszkańca/ gościa hotelowego mówią ci coś?

OK. Rozumiem, że pierwszy wjazd na piękne oczy. Nadal nie rozwiązaliśmy problemu drogi wojewódzkiej. Przemianujemy ją na gminną? Jeśli nawet to czy wtedy wszystko wolno. Tu ciekawa dyskusja http://prawonadrodze.org.pl/dopuszczalne-i-niedopuszczalne-ograniczenia-w-korzystaniu-z-drog-publicznych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, fredek321 napisał:

OK. Rozumiem, że pierwszy wjazd na piękne oczy...

Wiesz w dzisiejszych czasach istnieje coś takiego jak internet i poczta elektroniczna -  kartę wjazdu można pobrać przy rezerwacji hotelu. Co do dostępu do drogi przypominam że funkcjonuję już ustawa o ograniczeniu wjazdu do miast dla niektórych pojazdów (nie pamiętam nazwy) więc Szczyrk jako miasto mógł by się na pewno podpiąć. Nik też nie mówi że drogę wojewódzką trzeba likwidować chodzi o ograniczenie ruchu w największym natężeniu -Weekendy, Ferie, Święta.

Nawet w przytoczonym przez ciebie serwisie jest wyraźnie napisane że ograniczać dostęp do drogi można tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak dla mnie np zapienienie przejezdności drogi w celu umożliwiania jej odśnieżenia czy tez dojazdu służb ratowniczych jest takim uzasadnionym przypadkiem.

Edytowane przez luksor85
Uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hupon napisał:

No dobra - jutro o 5:30 miejskim autobusem na stację BB Lipnik, potem pociągiem do Łodygowic, PKSem albo busem do Szczyrku i o 7:40 jestem pod krzesłem na Skrzyczne 😉 .

Taki żart 😋 - tak jeździłem 20 lat temu (tylko przez 1 sezon, bo tylko przez taki czas PKS z PKP się dogadały, był jeden bilet, kupowany na stacji PKP, a autobus czekał w Łodygowicach na pociąg). "Normalnie" wychodziłem z domu o 6:45, szedłem na PKS koło Apeny i 7:50 byłem pod Golgotą, plecak z butami na płot i jazda 😀.

Dzisiaj wyjechałem z garażu o 7:15, a na parkingu pod krzesłem na Skrzyczne byłem o 7:40.

I dlatego dopóki  nic się nie zmieni (gondola z Lipowej, buspas dla skibusów 😂, metro, "szyna" wzdłuż Żylicy), to będę (za co z góry przepraszam narciarzy kilkudniowych, tygodniowych, wielotygodniowych - niepotrzebne skreślić), jeździł do Szczyrku samochodem (czasami sam, czasami w komplecie).

Masz rację, to nie twój problem, jak zorganizować parkingi. Powinni o tym pomyśleć wspólnie burmistrz i gestorzy ośrodków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzysiekx222 napisał:

Szczerze widzę kilka powodów (na przykładzie z życia moich bliskich):

-Autem do samego końca wygodniej.

-"Po co mam się tłuc nie wygodnym busem(pociągiem/wstaw inne) jak mogę podjechać wygodnie autem" nawet jeśli autem jest dłużej.

-Blisko do bagażu z auta.

I jeszcze z 2/3 powody by się znalazły. Szczerze bez wprowadzenia jakiegoś częściowego zakazu wjazdu do szczyrku w okresie zimowy się raczej nie obejdzie. 

A moim zdaniem wystarczyłoby zarządzanie parkingami i informacje o wolnych miejscach lub braku. Jak na miejscu się zapchają, wówczas każdy normalny człowiek zostawi auto np. w Rybarzowicach, jak go stamtąd wezmą pod stok darmowe skibusy. Coś a la Wielka Rača.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mark Cane napisał:

hit roku 2019 !!! Szczyrk to Malopolska hahaha 

Tak, historycznie Szczyrk leży w Małopolsce (tak, jak i Biała) , w przeciwieństwie do Bielska, Wisły, Ustronia.

Natomiast leży też w Beskidzie Śląskim.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luksor85 napisał:

Chyba jedyny do zrealizowania jeśli nie chcemy aby Szczyrk całkowicie się zakorkował w zimie. Oczywiście wjazd dla mieszkańców powinien pozostać, ewentualnie też dla gości dojeżdżających do hotelów pod warunkiem zapewnienia miejsca parkingowego pod hotelem - później powinni jeździć skibusami. Pociągu przez Szczyrku nikt nie wybuduje bo nie ma na to miejsca. Jedynym rozwiązaniem jest szybki i sprawny transport Skibusam. Lecz żeby mogły sprawnie funkcjonować trzeba ograniczyć ruch jednodniowy przynajmniej w zimie.

Kilka osób już tłumaczyło: to jest droga wojewódzka, nie ma prawa do jej zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Kilka osób już tłumaczyło: to jest droga wojewódzka, nie ma prawa do jej zamknięcia.

Prawo nie jest raz na zawsze jedno, status drogi tak samo. Jeśli na odpowiednim szczeblu zapadną odpowiednie decyzje to wszystko da się zrobić - łącznie ze zmianą statusu drogi i nawet jej zamknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijcie myśleć też o mieszkańcach Szczyrku, a nie tylko jak własne dupy zawieść na parking.

Ciekawe jak oni mają obecnie żyć w sobotę i niedzielę, ferie itp.? Co zamknąć się w domach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się kończy w kraju gdzie każdemu kierowcy wydaje się, że ma prawo swoim blachosmrodem wjechać gdzie mu się podoba i parkować po chodnikach, pasach dla pieszych, przystankach autobusowych itp. Niektórzy gdyby mogli to zaparkowaliby przy stole, ale tyko cudzym. Niestety rządzący (na szczeblu centralnym i samorządowym) tym, we własnym mniemaniu, najmądrzejszym i wybranym narodem, od 29 lat również te same zasady wyznają i komunikacja PKSowa praktycznie nie funkcjonuje, a kolejowa poza wyjątkami dogorywa. Zatem choćby w tym Szczyrku było i 100 km tras narciarskich to zawsze będzie to mentalna pipidówa, co na zawsze zablokuje mozliwośc wdrożenia tam funkcjonalnych rozwiązań w zakresie komunikacji publicznej, walki ze smogiem, ochrony przyrody, praw dla gości i mieszkańców itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komunikację w Szczyrku, to tam wiele poprawić się nie da. Był pomysł, żeby poprowadzić nową drogę tunelem pod zboczem góry bezpośrednio pod ON, ale to zbyt kosztowne i raczej nie ma co liczyć, że Rząd da na to pieniądze. Jest pomysł tunelu do Brennej, ale tu też chyba szans większych nie ma. Skibusy tylko częściowo mogą pomóc i raczej wiele nie zmienią.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to budowa gondoli o dużej przepustowości z Lipowej (najlepiej na Kopę) i choć jednej sensownej trasy narciarskiej w tą stronę, gdzie jednocześnie jest sporo miejsca na parkingi. Można tam też zrobić bardzo wygodny dojazd bezpośrednio z ekspresówki. Do tego można by wyciągami połączyć Szczyrk z Brenną - tam również jest trochę miejsca i całkiem dobry dojazd. Pomysł na takie połączenie powstał jeszcze za czasów komuny. Od strony Brennej jest chyba jeszcze stary orczyk, jego górna stacja jest dosłownie niemal na przeciwko Gondoli SMR! Postawić tam kanapy i przy okazji zagospodarować były ON "Węgierski". No, może się rozmarzyłem... ;)

Co jeszcze bym zrobił? BSA ma mieć nową trasę, która będzie "zahaczać" o Beskidek. Aż się prosi o zagospodarowanie owego Beskidka i przy okazji wytyczenia nowej trasy (i wyciągu) w stronę COS. BSA również dałoby się połączyć z Brenną! Nie wiem czy to nie byłoby łatwiejsze niż z SMR...

No i jeszcze coś z gatunku science fiction: puścić wyciąg na Klimczok i połączyć z Bielsko-Białą, albo choć z Bystrą. Kiedyś takie plany były i to zupełnie na poważnie... 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Jeśli chodzi o komunikację w Szczyrku, to tam wiele poprawić się nie da. Był pomysł, żeby poprowadzić nową drogę tunelem pod zboczem góry bezpośrednio pod ON, ale to zbyt kosztowne i raczej nie ma co liczyć, że Rząd da na to pieniądze. Jest pomysł tunelu do Brennej, ale tu też chyba szans większych nie ma. Skibusy tylko częściowo mogą pomóc i raczej wiele nie zmienią.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to budowa gondoli o dużej przepustowości z Lipowej (najlepiej na Kopę) i choć jednej sensownej trasy narciarskiej w tą stronę, gdzie jednocześnie jest sporo miejsca na parkingi. Można tam też zrobić bardzo wygodny dojazd bezpośrednio z ekspresówki. Do tego można by wyciągami połączyć Szczyrk z Brenną - tam również jest trochę miejsca i całkiem dobry dojazd. Pomysł na takie połączenie powstał jeszcze za czasów komuny. Od strony Brennej jest chyba jeszcze stary orczyk, jego górna stacja jest dosłownie niemal na przeciwko Gondoli SMR! Postawić tam kanapy i przy okazji zagospodarować były ON "Węgierski". No, może się rozmarzyłem... ;)

Co jeszcze bym zrobił? BSA ma mieć nową trasę, która będzie "zahaczać" o Beskidek. Aż się prosi o zagospodarowanie owego Beskidka i przy okazji wytyczenia nowej trasy (i wyciągu) w stronę COS. BSA również dałoby się połączyć z Brenną! Nie wiem czy to nie byłoby łatwiejsze niż z SMR...

No i jeszcze coś z gatunku science fiction: puścić wyciąg na Klimczok i połączyć z Bielsko-Białą, albo choć z Bystrą. Kiedyś takie plany były i to zupełnie na poważnie... 

Czy sądzisz że mieszkańcy Lipowej są zainteresowani tysiącami samochodów w tej cichej miejscowości czy spokojna okolica ma być sposobem na zarobki prywatnej spółki .Gdybym tam mieszkał bronił bym się rękami i nogami przed taką inwestycją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michal96 napisał:

Wielu z was pomija najtańszą, oraz najbardziej opłacalną zarówno dla ośrodka jak i jego mieszkańców opcję, mianowicie ograniczeni ilości narciarzy przyjeżdżających na jeden dzień.

Nierealne w ośrodku narciarskim położonym tak blisko aglomeracji śląskiej do ktorego za pare lat bedzie prowadziła nowa ekspresówka S1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, luksor85 napisał:

Pomażyć każdemu wolno. Ale tylko ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz komunikacji zbiorowej ma jako takie szanse na realizacje.

Myślę, że takie "zmuszanie" ludzi do skibusów raczej nie przejdzie. Za to połączenie z dwoma miejscowościami naturalnie i znacząco wpłynie na ograniczenie ruchu w samym Szczyrku. Tak uważam.

12 minut temu, kruger27 napisał:

Czy sądzisz że mieszkańcy Lipowej są zainteresowani tysiącami samochodów w tej cichej miejscowości czy spokojna okolica ma być sposobem na zarobki prywatnej spółki .Gdybym tam mieszkał bronił bym się rękami i nogami przed taką inwestycją

Ci, którzy tam "tylko" mieszkają zapewne nie. Natomiast wszyscy, którzy będą mogli na tym dobrze zarobić, zapewne będą zadowoleni. Myślę nawet, że władzą taki pomysł może się spodobać. Będą narciarze, będzie potrzeba noclegów, punktów gastronomicznych, atrakcji, sklepów - to oznacza rozwój i niemałe pieniądze. Jednak niewątpliwie będzie konflikt interesów.

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, luksor85 napisał:

Nierealne w ośrodku narciarskim położonym tak blisko aglomeracji śląskiej do ktorego za pare lat bedzie prowadziła nowa ekspresówka S1

Owszem jest to realne TMR już testuje:

6 minut temu, fredek321 napisał:

Ceny dynamiczne :(

kwestia czasu kiedy to zawita w szczyrku, oni również wolą mieć bardziej równomierne obciążenie ośrodka gdyż tłumy jakie pojawiają się w weekendy zniechęcają  ludzi przyjeżdżających na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Natomiast wszyscy, którzy będą mogli na tym dobrze zarobić, zapewne będą zadowolenia. 

Dobrze napisane 😉

Pytanie tylko czy obok gondoli z Lipowej ma szanse powstać jakaś niebieska trasa? Z tego co kojaże to nachylenie tam jest dość znaczne a chyba nie sadzisz że TMR lub COS zainwestują w wyciąg ktory generuje tylko koszty?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...